Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@Gall

"ograniczania możliwości konsumenta" - to jest bzdura. Nie jesteś właścicielem nagranej treści. Obrazowo: wyobraź sobie, że poznajesz dziewczynę. Która pozwala ci na to i owo. Następnie odchodzi. I co? Ma ci dalej pozwalać na figle? Nie. Tylko, jeśli znowu się zejdziecie. Z tym nagrywaniem jest tak samo. Będziesz płacił, to właściciel treści ci pozwoli nagrywać. Multimedia, jako operator ma niewiele do gadania.

 

Z twoim zdaniem, na temat szeregowych pracowników też się nie zgadzam. Niby dlaczego właściciele mają dzielić się z nimi zyskami w większym stopniu? Dostali już wynagrodzenie za pracę. To nie oni inwestują miliony i ryzykują swoje majątki. Nie oni muszą się martwić rozwojem firmy. Co najwyżej stracą pracę i sobie znajdą inną. Twój postulat, to zwykła niesprawiedliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie zgadzam, jeśli coś nagrywam ogólnodostępnego w TV kodowanej/FTA to nagranie należy do mnie i mam prawo sobie zachować nagranie. Ograniczanie dostępu do treści, jest naruszeniem praw konsumenta. Za niepoważne uważam, możliwość kasowania zdalnie zawartości dysku,  przez dostawcę treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Większość z Was pisze o likwidacji analogu ja mam pytanie czysto techniczne czy jeśli kabel który posiadam (Multimedia) podłącze do dekodera tv naziemnej to na tv będę mógł normalnie odbierać TV naziemną?

Multimedia ma sygnał DVB-C, więc po podłączeniu odbiornika DVB-T tuner nic nie wyszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekjot

Ogólnopolska niekodowana telewizja, to nie to samo. Tutaj rzeczywiście nie powinno się ograniczać nagrywania.

Multimedia ma sygnał DVB-C, więc po podłączeniu odbiornika DVB-T tuner nic nie wyszuka.

Nieprawda. U mnie jest sygnał 3 multipleksów DVB-T - jest to dosył sygnału identycznego, jaki wychodzi z nadajników naziemnych. Jest choćby HbbTV. Problem w tym, że nie wszystkim udostępniono taką możliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyfryzacją naziemnej telewizji poradzono sobie nieźle.Pamiętam ,że chyba w ciągu 1-1,5 roku systematycznie wyłączono wszystkie nadajniki analogowe i wcześniej włączano nadajniki DVB T. Olbrzymia kampania reklamowo-informacyjna zrobiła swoje i ludzie nie mieli wyjścia  : kupno dekodera lub nowego telewizora.Obecnie TV cyfrowa naziemna to już oczywista oczywistość i nie słyszałem aby ktoś zatęsknił za analogową TV.

Czy nie można by podobnej operacji przeprowadzić w TV MM ?? Bez tych podchodów tu wyłączą tam nie.Jasno i wyraziście.Z planem wyłączenia w poszczególnych regionach kraju i pozostawienie wyłącznie DTV. Oczywiście trzeba zainwestować w analogowców dając im tuner za 1zł a nie za 10 i ofertę strartbox-plus w cenie jak za analog lub ciut taniej.

To by była podobna terapia szokowa jak przy NTC. Ale za 2-3 lata ludziska by przywykli i nikt by nawet nie pamiętał że kiedyś miał TV analogową.

Jasne,że dla operatora jest jakieś ryzyko finansowe. Tylko że bez ryzyka nie było by postępu technicznego. A Multimedia Polska mogłaby się pochwalić że jako pierwsza w Polsce TV kablowa przeszła całkowicie na nadawanie cyfrowe i max kanałów HD.

Pamiętam,jak z nadajników analogowych w Polsce nadawano kodowany  Canal+,oczywiście płatny. Prasa krzyczała: kto w Polsce będzie dodatkowo (oprócz abonamentu) płacił za telewizję ?

A dziś ? Telewidzów płacących za TV kablową lub satelitarną jest więcej niż oglądających darmową naziemną.

Eksperyment  z całkowitą cyfryzacją TV kablowych może się udać. Za kilka lat ludzie zapomną że w Polsce była TV analogowa. Tak jak młodzi nawet nie wiedzą że kiedyś była TV czarno-biała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1zł? Czemu nie za darmo - pakiety też? :crazy:

Kolejny, który wierzy, że wyłączenie analoga zapewni max. ilość kanałów HD. :roll: Powodzenia. Jeśli zdecydują się na takie duże zwiększenie, to na pewno nie za darmo i nie na obecnych warunkach.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca zrozumiałeś intencję mojego posta. Dekoder jest własnością nadawcy.

Za ile nadawca wypożyczy swój dekoder to jest sprawa tylko nadawcy. Może za 1 zł to też jest interes ? Skąd wiesz że nie ? Wszak w zyskach operatora to akurat wypożyczenie dekodera to nie jest jego główny zysk. A zyskiem są nowi klienci DTV którzy przeszli z analoga. I będą płacić,płacić,płacić..... :wink:

 

Ale nie opłaty były głównym tematem mojej wypowiedzi...

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem klientem Multimedia Polska i posiadam od nich internet i telewizję. Mój problem dotyczy jednak internetu. Mam pakiet 60Mb/s, jednak podczas pobierania z sieci torrent (P2P) osiągam prędkości max. 20Mb/s. Ktoś tutaj spotkał się ze zjawiskiem przycinania internetu w sieciach P2P?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX

Zrozumiałem doskonale. Tylko, że pisałem już tyle o tej sprawie, że dla mnie temat jest prawie wyczerpany. A ty masz trochę nierealne wyobrażenia.

 

Nadawca lepiej wie, co mu się opłaca. Dekodery za 1zł są co najwyżej dla takich klientów, którzy mają wysokie pakiety i łączone usługi, oraz sobie sami wynegocjują lepsze warunki. A, żeby analogowcy zechcieli zmienić ofertę i "płacili, płacili, płacili", to najpierw trzeba ich do tego przekonać. To nie takie łatwe w obecnej sytuacji, gdzie nowych klientów prawie nie przybywa. Jednolity termin switch off'u generuje poważne ryzyko strat (przy tej skali klientów). Dlatego sytuacja będzie trwała i trwała. Inni nadawcy też jakoś się nie palą. Dziwne, nie? ;)

 

A na terapię szokową, to może pozwolić sobie państwo na koszt podatników. Nie firma na zasadach rynkowych. W NTC nie miałeś wyjścia - trzeba było się dostosować, inaczej nie mogłeś oglądać w ogóle TV. Tutaj przymusu przejścia na cyfrę nie ma - można sobie zmienić operatora, albo wybrać NTC. A to same straty dla Multimedii,

Wracając jeszcze do tych promocji za pół darmo. To jest bardzo niebezpieczna sytuacja. Prawie zawsze klienci się przyzwyczajają do nich, i potem nie chcą normalnych stawek płacić. Gdzie tu inwestycja? Chyba w psucie sobie rynku. :P

 

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tam ciekawego nie ma. jakieś stare posty.  

Powodów może być mnóstwo,  rodzaj programu używanego do pobierania,  rodzaj używanego firewall,  posiadany adres IP (publiczny / prywatny), ilość jednoczesnych seedów, może kwestia ustawień  upload  , zwieksz liczbe otwartych polaczen.  Masz tak całą dobę?

 

a normalnie np po FTP albo DC  dajesz radę wyciągnąć maksymalne transfery z poza PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX

Zrozumiałem doskonale. Tylko, że pisałem już tyle o tej sprawie, że dla mnie temat jest prawie wyczerpany. A ty masz trochę nierealne wyobrażenia.

Dla Nas, szarych abonentów z wiadomych powodów to otwarty temat (brak orientalnej daty, zakresu zmian, itp.).

Możesz zatem coś przybliżyc? (będziemy mniej marudni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak całą dobę. Inne usługi działają prawidłowo tylko P2P jest przycinane.

Co ciekawe, gdy zmienię adres MAC routera albo komputera na inny i zrestartuje modem to działa z pełną prędkością także mnie to wygląda na założony limit.

 

U mnie to samo - nic się nie da z tym zrobić. Walczyłem z infolinią jakiś czas, ale odpuściłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o zerwaniu umowy i przejściu do innego operatora?

 

Myślałem oczywiście. Ale póki co jeszcze pół roku muszę czekać. Nie uśmiecha mi się płacić kary za zerwanie umowy a zwłaszcza, że regulamin świadczenia usługi nic nie mówi o prędkościach ściągania przez torrenty ;) 

 

Druga sprawa, że sensownej alternatywy w mojej okolicy nie ma. Miałem kiedyś Orange po miedzi i nie wspominam ich zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...