Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

I co? Chcesz za to medal? :P

 

@studiolitek

Wiem przecież. To była ironia. :roll:

 

Multimedia raczej nie będzie specjalnie się rozbudowywała. Właścicielowi zależy bardziej na sprzedaży sieci.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego mają dekodery? To głównie kwestia umów z nadawcami. Systematycznie duble znikają. Nikt tego nie zrobi od razu. To tak nie działa.

dekodery swoją drogą i umowy z nadawcami swoją drogą. Napisałem tak ponieważ posiadam informacje od MMP że nie mogą zlikwidować dubli kanałów w jakości SD ponieważ nie wszyscy abonenci mają dekodery HD. Jeśli zlikwidowali by duble kanałów SD to abonent z takim właśnie dekoderem straci możliwość odbioru kanałów, dopóki nie wymieni dekodera na HD. A umowy z nadawcami myślę że są już odpowiednie które umożliwiają MMP na likwidację jakości SD i pozostawienie tylko HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Dekodery SD ma garstka użytkowników, głównie po przejętych sieciach. Oni i tak mają oddzielne oferty. U mnie nigdy nie było dekoderów SD. Więc to nie one są przeszkodą. Multimedia może praktycznie w każdym miejscu różnicować ofertę. U mnie na przeszkodzie stoją na pewno umowy z nadawcami. Takie Discovery niedawno płaciło za lepsze pozycj*nowanie kanałów SD.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, ja nie miałem żadnego pakietu C+, po złożeniu wypowiedzenia telefon z DUK i mam C+ Select (od 1 kwietnia).

 

Wracając do tej kwesti C+ Select może tak być jak pisał kolega Leszek. Dziś dostałem telefon od MM z propozycją, w której zawarty był c+ select za 39 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Dekodery SD ma garstka użytkowników, głównie po przejętych sieciach. Oni i tak mają oddzielne oferty. U mnie nigdy nie było dekoderów SD. Więc to nie one są przeszkodą. Multimedia może praktycznie w każdym miejscu różnicować ofertę. U mnie na przeszkodzie stoją na pewno umowy z nadawcami. Takie Discovery niedawno płaciło za lepsze pozycj*nowanie kanałów SD.

Bzdura. Oferta telewizji cyfrowej MMP idzie z jednego miejsca na całą Polskę, i wszędzie tam gdzie MMP świadczy usługi. Gdyby wyłączyli wszystkie kanały dublowane w jakości SD ta garstka użytkowników straciła by możliwość oglądania tych kanałów. MMP różnicuje ofertę w danych miejscowościach tylko z tego względu iż nie mają tam jeszcze zainstalowanej odpowiedniej swojej infrastruktury po przejęciach. Być może właśnie przez to nadawcy wykorzystują ten fakt i walczą o lepsze pozycje kanałów SD w sieci MMP. Jeśli jednak MMP rozbuduje swoją całą sieć i ujednolici ofertę u wszystkich, i wprowadzi u wszystkich swoich abonentów dekodery HD, wtedy dublowane kanały w jakości SD znikną, lub zostaną w ofercie, bo nie będzie trzeba ich usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, jak i na w większości obszarów MMP SA, dubli SD zostało niewiele. Więc to nieprawda, ze nie mogą ich wyłączyć. Mogą i to właśnie robią (dowodem jest mój zapp). Pytanie: dlaczego nie zrobią tego do końca? Otóż właśnie przez umowy. Wolisz wierzyć w tę ściemę, co wciskają wszystkim - twoja sprawa. :P

 

Dziwne, że TVN SD wyleciał, a Polsat SD - nie. Dekodery SD? Bzdura. Ze Scripps się dogadali, a z Polsatem - nie.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, jak i na w większości obszarów MMP SA, dubli SD zostało niewiele. Więc to nieprawda, ze nie mogą ich wyłączyć. Mogą i to właśnie robią (dowodem jest mój zapp). Pytanie: dlaczego nie zrobią tego do końca? Otóż właśnie przez umowy. Wolisz wierzyć w tę ściemę, co wciskają wszystkim - twoja sprawa. :P

 

Dziwne, że TVN SD wyleciał, a Polsat SD nie. Dekodery SD? Bzdura. Ze Scripps się dogadali, a z Polsatem - nie.

Nie wierze we wszystko co mówią konsultanci MMP bo w większości to wielka ściema, ale również mam swoje doświadczenia, praktykę i teorię.

Ile obecnie jest dubli kanałów cyfrowych w twojej miejscowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - 10. Ale biorąc pod uwagę fakt, że kilka (Ale KIno+, Eurosport, Eurosport 2, Polsat Sport) dubli jest w innym pakiecie, niż odpowiedniki HD. To praktycznie rzecz biorąc, zostało tylko 6 zbędnych kanałów SD (Polsat, HBO, Discovery Ch., TLC, Travel Ch. Polsat Sport Extra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmiało tak, jakby UPC dopiero teraz odkryło Górny Śląsk. A są tam od początku  MM bardziej powinno się obawiać Orange.

 

W zasadzie 100 procent sieci przejęli po PTK, które wcześniej wykupiło Ryntronik. To są jeszcze wczesne lata 90te. Najlepsze jest to, że okablowanie, skrzynki i cała reszta na osiedlach / miastach / blokowiskach  w większości jest też z lat 90tych. Teraz pytanie... czy Ryntronik "kablował" się tak nowocześnie w/w latach, czy UPC zostało w tej epoce

Edytowane przez cidik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie 100 procent sieci przejęli po PTK, które wcześniej wykupiło Ryntronik. To są jeszcze wczesne lata 90te. Najlepsze jest to, że okablowanie, skrzynki i cała reszta na osiedlach / miastach / blokowiskach  w większości jest też z lat 90tych. Teraz pytanie... czy Ryntronik "kablował" się tak nowocześnie w/w latach, czy UPC zostało w tej epoce

Co do okablowania i "skrzynek" mogą zostać te co są, kable antenowe z pewnością były zakładane takie które są obecnie stosowane więc nie ma potrzeby ich wymiany tak samo jak i skrzynek. Problem w tym że aby sieć działała z nowymi kanałami należy wymienić wnętrza skrzynek schodowych czyli: wzmacniacze, rozgałęźniki itp., i oczywiście należy zmodernizować stację czołową która jest w Twojej miejscowości, oraz zainstalować główną linię przesyłową z centrali do Twojej miejscowości, czyli najlepiej światłowód, aby móc korzystać z pełnej usługi dostępu do telewizji, internetu, telefonii itp.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwoniła do mnie Pani z MMP z pytaniem czemu złożyłem wypowiedzenie.Bardzo grzecznie odpowiedziałem ze nie podoba mi sie że jest tak mało kanałów HD oraz że w mojej lokalizcji net to tylko 60 MBs.Pani odpowiedziała "Po co Panu więcej kanałów HD"?,dobrze że siedziałem bo bym chyba kuzwa upadł.Grzecznie podziękowałem za rozmowę:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neuro_wrw_gang_  dobre  :crazy:

 

ja jak złożyłem wypowiedzenie było podobne głupie pytanie..

mówię : " w mojej lokalizacji jest niesamowicie okrojona oferta , tylko 11HD , kanały premium tylko SD itd..."

konsultantka : " a skąd pan wie że jest okrojona oferta u pana ?

 

:crazy:  no kuźwa skąd wiem, przecież nawet na na ich stronie dla MaxBoxa jest oferowanych 35HD ! czy oni myślą że rozmawiają z idiotami ???

 

Na szczęście nie wszyscy konsultanci są  :crazy: ... rozmowa z innym konsultantem wyglądała już normalnie i konkretniej...

Edytowane przez homsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim wypowiedzeniu kobitka z BOK była zdziwiona, że składam wypowiedzenie bo chcę wynegocjować lepsze warunki :  "to po to Pan składa wypowiedzenie?". Po telefonie z DUK Pani po drugiej stronie była już bardziej wyrozumiała  :).

 

Kilkanaście dni temu odebrałem telefon i miły, bardzo gadatliwy Pan z MM wali do mnie z ofertą szybszego internetu (60Mbs) bo "właśnie zakończyliśmy modyfikację infrastruktury". Na pytanie ile za to cudo padła odpowiedź, że tylko 11zł (więcej). No to podziękowałem mówiąc, że do grudnia niczego nie zmieniam a w sierpniu składam wypowiedzenie i wtedy chętnie wezmę szybszy net. Zdziwiony Pan raczył zauważyć, że takiej promocji już nie dostanę to odpowiedziałem tylko "zobaczymy" i to był koniec rozmowy  :)

Edytowane przez kowjanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu godziny miałem 5 telefonów z DUK akurat ładowałem tel i nie słyszałem:) Za to co mam w podpisie w tej chwili płacę 158 pln ,typ zaproponował mi 160 pln.Chcę dobrać drugi MR + 2Xupload oraz HBO Go.Mogę za to płacić tyle ile obecnie a typ mi że moze mi dac ofertę 200 pln:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...