Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie od razu. Wszystko w swoim czasie.

Napisz mi proszę jakich kanałów obecnie brakuje w twojej ofercie telewizji cyfrowej i ile obecnie jest dostępnych kanałów analogowych w Twojej miejscowości.

Też tak myślę. Zwolnione częstotliwości poszerzą ofertę DTV. Redukować analog tylko dla redukcji to przecież bez sensu.  :smile:

Te same pytanie kieruje do Ciebie co do użytkownika "Mr.Chiquita"

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wstydliwy temat "mitycznej 8 w 25 miejscowościach" powinien zostać jak najszybciej załatwiony w sposób pozytywny dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że do września w mojej lokalizacji będą świeciły te kanały.

 

Odnośnie jakości - popatrzyłem sobie wczoraj na odkodowane HBO3, akurat leciała gra o schron. Obraz naprawdę żyleta. Do tego możliwość wyboru ścieżki i napisów angielskich/ polskich, mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zawsze był taki wybór. Masz dostęp do HBO pierwszy raz? Z Canal+ jest podobnie.

 

Pierwszy może nie ale nigdy nie miałem "na stałe" więc jeszcze jestem przed pierwszym razem z paczką HBO i C+. Zawsze jakieś okazje typu "otwarte okno" itp. Poza tym podkreślam to gdyż na innych kanałach można szukać tego ze świecą. Chyba, że o czymś nie wiem i jakieś "standardowe" kanały z MaxBox mają "taki standard"?

UPC udostępnia taki standard m.in. na kanałach BBC, które są standardem w Maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wstydliwy temat "mitycznej 8 w 25 miejscowościach" powinien zostać jak najszybciej załatwiony w sposób pozytywny dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że do września w mojej lokalizacji będą świeciły te kanały.

Żebyś się nie przeliczył. Jeśli już to prędzej do grudnia niż do września.Co prawda słyszałem o redukcji analogu do końca wakacji ale już nikomu nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to prawdą  :)

NGC, Fox, kanały dostępne u innych operatorów w jakości HD.

Multimedia nigdzie nie ma pełnej oferty.

 

Jest prawdą. Multimedia nie ma obowiązku oferowania wszystkich kanałów na rynku. Z powodu konkurencyjności, oferty operatorów nigdy nie będą identyczne.

"Z powodu konkurencyjności" Multimedia nie może mieć podobnie bogatej oferty DTV i DTV HD tak jak inni operatorzy na rynku ?

Dobrze wiedzieć.

................................................................

"Nie mamy obowiązku oferowania wszystkich kanałów na rynku", więc abonenci .... cmoknijcie nas w pompkę.

Jesteście i tak jeleniami, którzy nie mają alternatywy (oprócz NTC DVB-T) .... albo was nie stać (droższa oferta) na ofertę innego operatora, więc musicie płacić kasę nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek

AXN, Stopklatka TV, Ale Kino+, TVN Fabuła, TVN, TVN7, niektóre pozycje na Pulsach, i oczywiście TVP1 i 2. Jeszcze z premium Cinemaxy.

 

I to nie od operatora zależy, tylko od nadawcy. :P

 

Dzięki dobry człowieku, będę teraz czujny i będę sprawdzał transmisje pod tym kątem ;)

 

Skoro wyższe pakiety niż 120Mb/s idą po PONie to czy po zwolnieniu pasma będą szły tylko po PONie czy po HFC?

UPC nie ma np: z tym problemu i 250Mb/s idzie po HFC. W Orange 300 i 600Mb/s idą po światłowodach a 100MB/s w zależności od możliwości na miejscu ale znam przypadek gdzie zrobili po koncentryku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z powodu konkurencyjności" Multimedia nie może mieć podobnie bogatej oferty DTV i DTV HD tak jak inni operatorzy na rynku?

Nie Multimedia, tylko wszyscy operatorzy nie mogą mieć, i nigdy nie będą mieli identycznej oferty. Nie mogliby konkurować niczym innym, poza ceną. To byłaby dla nich wyniszczająca sytuacja.

"Nie mamy obowiązku oferowania wszystkich kanałów na rynku",

Jesteś niereformowalny. To moje słowa, nie operatora. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro wyższe pakiety niż 120Mb/s idą po PONie to czy po zwolnieniu pasma będą szły tylko po PONie czy po HFC?

UPC nie ma np: z tym problemu i 250Mb/s idzie po HFC. W Orange 300 i 600Mb/s idą po światłowodach a 100MB/s w zależności od możliwości na miejscu ale znam przypadek gdzie zrobili po koncentryku.

 

250Mbps będzie po zwolnieniu pasma, testują już modemy HFC, które wykorzystują nawet od 16 do 24 downstream'ow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna technologia umożliwia dostęp do pełnej oferty cyfrowej, oraz dostęp do około 45kanałów analogowych, internet 60Mb/s i telefon. mówię tu teraz o dzierżawionym łączu np od firmy orange. Dlaczego więc Multimedia nie dogada się z operatorem łącza o udostępnienie takiego szerokiego łącza aby umożliwić przesył danych wszystkich kanałów cyfrowych do danej miejscowości, wszędzie tam gdzie na chwilę obecną brak jest pełnej oferty cyfrowej? Jest taka możliwość techniczna, jednak wolą kłaść swoje światłowody co jest akurat zrozumiałe, ale dlaczego do czasu kiedy nie ma jeszcze swoich światłowodów nie można się dogadać z operatorem dzierżawionego łącza o poszerzenie przepustowości danego łącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250Mbps będzie po zwolnieniu pasma, testują już modemy HFC, które wykorzystują nawet od 16 do 24 downstream'ow!

 

O proszę, jeszcze tej informacji na forum nie było, miło :) ja mogę im przetestować :mrgreen:

 

Pierwszy raz od dawna słyszę, że Multimedia robi coś w kierunku modernizacji lub podniesienia przepustowości. Oby to się zmaterializowało dla klientów :)

A czy są rozważane plany przejścia klientów HFC na PON?

Ile w teorii można osiągnąć na tych nowych modemach 16-24 DS w sieciach HFC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analog jeet ograniczany, nie dla wyrównania nierówności, tylko dla dalszej rozbudowy oferty, m.in. o kanały HD. Innymi słowy, kto miał gorzej - będzie miał tak dalej; kto normalnie - będzieT

Twoja wypowiedź jest potwierdzeniem dla mojej decyzji o rezygnacji z TV z MM. Mam "gorzej" i nie liczę na to, że szybko (w ogóle) to się poprawi. Telefony z DUK i mgliste obietnice bez pokrycia nie zmienią mojej decyzji. Jeszcze troszkę ponad miesiąc i biorę NC+. Net zostawiam z MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz co to za nowy model modemu?

U mnie w mieście testowali 120 Mb/s jakoś ponad rok temu. Niby testy przeszły pozytywnie, mimo to nadal max można wykupić 60 Mb/s. :(

 

Btw. dzisiaj wieczorem miałem dostęp do niedostępnych do tej pory opcji w modemie:

 

a6302eb8967c2a60med.png

Edytowane przez Sony87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analog jeet ograniczany, nie dla wyrównania nierówności, tylko dla dalszej rozbudowy oferty, m.in. o kanały HD. Innymi słowy, kto miał gorzej - będzie miał tak dalej; kto normalnie - będzie lepiej.

Niejako potwierdzasz twierdzenia user'a @Daro1. :P

Trzeba ustalić, co oznacza "gorzej" (11 HD, np. Sanok), "normalnie" (52 HD, np. Częstochowa).

Do której grupy należę? (45 HD)

Prawie normalnie?

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należysz do grupy wyśrodkowanej i w Twoim przypadku redukcja analogu powinna wystarczyć do uruchomienia jeszcze szybszego internetu np 120Mb/s i wszystkich kanałów w jakości HD. Ja należę do grupy najgorszej gdzie jest tylko 11 kanałów w jakości HD i dopóki MMP nie położy światłowodów, lub nie dogada się z operatorem dzierżawionego łącza (firma orange) nic się nie zmieni nawet jeśli całkowicie zlikwidują analog w mojej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...