Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

37 minutes ago, piotreksuchy90 said:

Zobaczysz jak w Łodzi ? Jestem w pracy i nie mam możliwości 

Ja mam własny dekoder Vu+ i każda lista numeruje mi się od 1 więc to że skan kanałów znalazł go na numerze 279 chyba nic nikomu nie powie. Częstotliwość 290MHz, Video PID 086D.

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomG napisał:

Potwierdzam - jest TVP 4K w Multimedii (brak kodowania). Bitrate ok. 16 Mbps. W Gdyni leci na częstotliwości 394 MHz.

 

Tu cos się juz nie zgadza. Z godzinę temu patrzyłem w DVBT i tak jest bitrate 24000 i to w H265. Coś chyba w kablówce nie nadają z pełną jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Ramirez said:

 

Tu cos się juz nie zgadza. Z godzinę temu patrzyłem w DVBT i tak jest bitrate 24000 i to w H265. Coś chyba w kablówce nie nadają z pełną jakością.

Tak jak mówiłem, nie jest to nawet w HDR to co widzę w MMP więc nie zdziwił bym się gdyby bitrate był sporo niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, klosz007 said:

Tak jak mówiłem, nie jest to nawet w HDR to co widzę w MMP więc nie zdziwił bym się gdyby bitrate był sporo niższy.

W DVB-C od MMP jest ok. 15MBit (4K bez HDR) i wygląda tylko jak nieco ostrzejsze FHD (jak to 4K bez dodatków). A z powietrza jest ok. 25MBit, jest HDR/HLG/DCI, ścieżka DD+ nie przerywa.

 

7 minutes ago, Wojtasekole said:

A czy ma ktoś ten kanał w telewizji naziemnej poprzez kabel multimedii ? Bo ten z cyfrowej telewizji takiej samej praktycznie jakości co HD plus głos ścina. 

No tak, bo nie dali HDR... Zapewne żeby ściąc bitrate. Przerzuć się na ścieżkę AC3, AC3+ przerywa w tej retransmisji DVB-C. A najlepiej wystaw drut za okno.

 

W Łodzi nie ma TVP 4K w DVB-T po kablu MMP. DVB-T w MMP tutaj to tylko dwa MUXy, nie ma nawet wszystkich 5 MUXów DVB-T, nie mówiąc o tych testowych DVB-T2 gdzie jest TVP 4K.

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w MM TVP 4K jest "w głębokim ukryciu". Na dwóch TV Samsung po wyszukaniu kanałów nie widać go na liście. Co ciekawe - zmniejszyła się też liczba znalezionych programów (wyszukiwałem w trybie "sieć"). Czyżby znów osobne listy kanałów w MM i Vectra? Na tunerze w komputerze było niedawno 291 pozycji w DVB-C. Dziś rano było 291, teraz 245.
Jednak transmisja TVP4K wciąż leci (bez kodowania). Jeśli ktoś chce się pobawić, to podaję parametry transmisji (Gdynia):
394Mhz; VIDEO PID: 2157; AUDIO PID: 4161; SERVICE PID:4003; PMT PID: 2177; PCR PID: 2175; video HEVC; audio: AC3
Na tym samym multipleksie nadawane są: FILMAX HD; National Geographic HD; DW; ANTENA HD
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zerojedynkaX napisał:

Ciekawe , czemu nie chwalą się na stronach. Taki drobiazg jak przekształcenie Domo+ na Canal+Domo ujęli w informacjach na stronie , a o epokowym pierwszym programie w 4K milczą jak zaklęci.

 

Może nie wiedzą że  Vectra odkodowała sygnał i przy okazji mamy prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rafmik napisał:

W tym tygodniu wysłałem wypowiedzenie do MM. 

Czy ktoś wie jak zdać sprzęt do MM? Mam dwa dekodery i modem kablowy.

 

Trzeba to koniecznie zrobić w punkcie (gdzie są mega kolejki) czy można gdzieś wysłać kurierem?

 

 

Ja oddałem w punkcie, mimo że karty cam chciałem oddać przed zakończeniem umowy to nie mogłem, dopiero po zakończeniu można mimo że na infolinii mówiono mi co innego.  Nie dostałem żadnej informacji że mogę odesłać im kurierem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, karol4444 napisał:

na dekoderze kaon TVP 4K tylko czarny ekran za to dźwięk w tle... tylko ja tak mam? 🤔

Naprawdę trzeba tłumaczyć coś takiego? Żaden dekoder od Multimedia nie obsługuje 4K, to jak sobie wyobrażasz odbiór kanału, który wymaga HEVC co? No pomyśl troszkę. To oczywiste że będzie tylko dźwięk, obrazu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...