Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei chciałem wymienić dekoder na moduł. Aneks z grudnia, dziś marzec i wymiany jak nie było tak nie ma. Monter, który w grudniu wymieniał modem nie był w stanie wymienić dekodera, bo nie potrafił sparować modułu z kartą. Nawet nie włożył modułu do TV. W systemie jednak oznaczył mnie jako klienta, który posiada "odbiornik nie spełniający wymagań dla montażu modułu", mimo iż mam model TV z 2020 z odpowiednim gniazdem CI+. Miałem już 3 wizyty umawiane, za każdym razem monter się nie zjawiał, a mnie nikt nie informował (co mnie najbardziej w tym wnerwia) i nikt nawet nie poczuł się z ich strony by nawet nie wynagrodzić, ale chociaż przeprosić za brak informacji. W końcu moja cierpliwość się skończyła i złożyłem reklamację, czekam teraz na odzew.

Co ciekawe, na infolinii tłumaczą się, że oni nic nie mogą poradzić, bo BOK ma tak napisane, a oni są "nad" infolinią i nie mogą tego podważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny argument dla osób przedłużających sam internet. Można zamawiać stacjonarny internet Play który jest świadczony na łączach Vectry. Wyszukiwarka na stronie Play pokazuje po wpisaniu adresu z terenu MM że nie nie jest dostępny, jednak praktycznie sprawdzenie w salonie Play i konsultacji z technikami: "możemy wprowadzać zamówienie do systemu i umawiać montaż"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pln napisał:

No wlasnie konczy mi sie umowa i nawet fajne warunki mozna wywalczyc, tylko z tym dekoderem takie cyrkiiiii😁😁

Trzeba stwierdzić jasno, jeśli nie otrzymam nowego dekodera to nie zawieram nowego aneksu. Poproś o telefon tylko wtedy gdy będą w stanie zaoferować nowy dekoder. Jeżeli teraz nie da się wymienić dekodera to podczas trwania umowy w ogóle będzie to niemożliwe. Ja od dawna nie mam dekodera tylko CAM. Temat dekoderów w MM to zaczynałem na najstarszym z możliwych MMP5800C. Chyba 4 sztuki wymienili mi takich. Za każdą wymianą ze względu na awarię otrzymywałem sztukę używaną po kimś. W końcu zacząłem rozmawiać z pracownikami o tym by dali jakiś nowszy model skoro i tak płacę im za najem sprzętu. Długo nie było takiej możliwości i udało się to zrobić dopero przy aneksowaniu umowy. Teraz już trzeci rok mam moduły  CAM. Od kiedy jest dosył Vectry często dzieje się co chce i albo nie ma programów żadnych poza niekodowanymi, albo wywalone wszystko i napis "Brak zakodowanych programów". Po dzwonieniu na pomoc techniczną propozycja nie do odrzucenia "Pan kupi sobie nowy telewizor, bo widocznie ten już jest za stary." Od kiedy Vectra kupiła Multimedie rozmowa z kimkolwiek z 244 to komedia. Mimo wszystko lepszy będzie moduł CAM jak dekoder. Gdy je montowałem u siebie przyjechał technik włożył moduły do 2 telewizorów i do faktury dopisali mi 35 PLN. Moim zdaniem CAM to lepsze rozwiązanie, bo oszczędza się na prądzie. Same moduły się nie psują tylko czasem cyrki są u dostawcy sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałem moduły aby używać 1 pilota, jednak samemu trzeba pilnować aktualizacji listy. Mój tv od czasu listy Vectry nie zgubił nigdy listy, jedynie nowości zapisuje na końcu listy jak wczoraj plansza SILVER HD zapisała się na 1005. Plansza o zakończeniu emisji ATM Rozrywka uparcie się trzymała na 618 i musiałem sam podmienić ręcznie. Jeśli dojdzie do wycofania z oferty modułów to się rozstaniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dosyć często są jakieś mikroprzerwy albo brak dekodowania i wtedy mam dostępne tylko stacje niekodowane lub komunikat "brak zakodowanych programów" Wyjęcie i włożenie modułu + wyszukanie wszystkiego od nowa załatwia problem. Jeżeli chodzi o aktualizacje stacji to w jednym z telewizorów czasem mam komunikat "aktualizacja listy kanałów". Zakładam, że tv sam to robi. Drugi TV mam starszy marki Samsung i tu już trzeba samemu wyszukiwać zmiany. W celu takim by nie mieć bałaganu na liście to po prostu nie ustawiam własnych list. Prędzej na pamięć się nauczę która stacja na którym niż operator zmienia listy / parametry kanałów i wtedy telewizory głupieją. To, że u ciebie dopisują się na końcu to w miarę OK. W przypadku Samsunga często zostaje rozwalona cała lista. Jeśli chodzi o moduły w Vectra to tam chyba są tylko tyle, że typu CI+. Na tę chwilę w MM to nie wiem jak jest, bo przykładowo jeden moduł mam w TV Philips i jak wchodzę w informacje o tym co mam w złączu tam napisane "MediaModułCI+" i karta dekodująca numer taki a taki. Nie wiem czy po cichu nie dali standardu CI+. Karty czy moduły nie były wymieniane od 3 lat. Ostatnio podczas rozmowy z działem technicznym dowiedziałem się, że nie wymienią mi ich ze względu na problemy jakie zgłaszam, ponieważ według nich wszystko działa OK, a problkemy stwarzają telewizory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyjęcie i włożenie modułu pomaga na pewien czas to może sugerować na błędy współpracy modułu z tv. Jeśli by to było po stronie MM to te przerwy by występowały równocześnie na obu telewizorach, w stopce  napisałeś że masz dwa moduły CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Vectra (MMP) obraziła się na TVP? Nie ma TVP Dokument teraz TVP Kobieta. Już nie mówię o tym drugim kanale bo i tak mnie nie interesuje ale sam fakt że pomijane są ich kanały. Druga sprawa czy na dekoderach ADB do tej pory nie ma TVP Kultura w wersji HD?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, spider1978 napisał:

Nie wiem czy Vectra (MMP) obraziła się na TVP? Nie ma TVP Dokument teraz TVP Kobieta. Już nie mówię o tym drugim kanale bo i tak mnie nie interesuje ale sam fakt że pomijane są ich kanały. Druga sprawa czy na dekoderach ADB do tej pory nie ma TVP Kultura w wersji HD?. 

Po co dodawać kanały na których nie ma co oglądać i których nikt nie ogląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia/Vectra podniosła TVP kultura do HD, TVP Polonia już nie. Później już gorzej brak dołączenia TVP Dokument i TVP Kobieta, a włączenie planszy TVC z nieokreślonym terminem startu. Szukałem na stronie komunikatu o dołączeniu TVC i nie znalazłem, a ta plansza jest niekodowana więc dostępna dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużona umowa na 12 miesięcy internet 600mbit/s 6 miesięcy przed czasem, w tym zrezygnowanie z telewizji z całkowitą karą do zapłaty 8zł :D Dla nie których bez rewelacji ale dla mnie dopłata 15zł i przeskok z 300 do 600 warty. nie wspomnę że niektórzy płacą tyle za orange na dslu i z magiczną prędkością 10mbit/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, andyp napisał:

Wykaz wykazem ale nie ma u mnie na dekoderze ADB TVP Kultura w HD. Może to w mojej lokalizacji jakieś niedopatrzenie... Ciekawi mnie jak to wygląda gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maks27 napisał:

Multimedia/Vectra podniosła TVP kultura do HD, TVP Polonia już nie. Później już gorzej brak dołączenia TVP Dokument i TVP Kobieta, a włączenie planszy TVC z nieokreślonym terminem startu. Szukałem na stronie komunikatu o dołączeniu TVC i nie znalazłem, a ta plansza jest niekodowana więc dostępna dla każdego.

Przecież TVC w MM jest i działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wezu napisał:

Przedłużona umowa na 12 miesięcy internet 600mbit/s 6 miesięcy przed czasem, w tym zrezygnowanie z telewizji z całkowitą karą do zapłaty 8zł :D Dla nie których bez rewelacji ale dla mnie dopłata 15zł i przeskok z 300 do 600 warty. nie wspomnę że niektórzy płacą tyle za orange na dslu i z magiczną prędkością 10mbit/s

Mają teraz chyba "promocje"na podwyższenie prędkości 150 na 300 +10pln do końca umowy 10 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...