Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Może to pogorszenie obrazu jest na kanałach, które są w dużej ilości upchane na jednej częstotliwości. Skoro są różnice w zawartości na danej częstotliwości pomiędzy miejscowościami, więc dany kanał może też mieć inną jakość obrazu w innej lokalizacji/miejscowości.

Spotkałem się z sytuacją, że po zmianie częstotliwości tv 10 letni zaczął mieć problemy  z odbiorem mimo dobrego sygnału i zachowuje się jakby mu brakowało pamięci operacyjnej, zmiana kanału to nawet 10 sekund, podobnie zmiana poziomu głosu. Zaczęło się to dokładnie w momencie zmiany listy, przed ponownym wyszukaniem kanałów, więc wniosek prosty za duże upchania kanałów na częstotliwość skoro do tej pory zmiana kanału to ok. sekundy, teraz by była konieczna wymiana TV ponieważ młodszy TV w tym miejscu działa prawidłowo. Przez tą ilość dubli ktoś ma zmieniać dobry sprawny na nowszy model telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kleofas11 napisał:

Najniższa opcja internetu którą oferują Multimedia oraz Vectra na swoich stronach to 150 Mb/s, a tobie proponują maksymalnie 120 Mb/s. Mają rozmach .....

no chyba że nie inwestują już w sieć i planują ją odprzedać. Jestem w takiej lokalizacji. Limes ma łacze symetryczne 80,240,400mb ale pakietów z Vectry już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W mojej lokalizacji zmiana nastąpiła 30.09.

Postanowiłem parę dni przyjrzeć się nowemu obrazowi zanim coś napiszę.

 

Niestety muszę potwierdzić wasze poprzednie uwagi. O ile na samym początku pomyślałem sobie " ..eee nie ma tragedii , da się to oglądać.. " ,

to po dłuższym przebywaniu z tym "nowym" obrazem da się zauważyć spadek jakości, obraz jest mniej ostry , brak szczegółowości detali , wokół obiektów  zauważalne artefakty.

O ile na kanałach statycznych typu informacyjne da się ten obraz jeszcze tolerować, to niestety współczuje fanom sportu , dynamiczny obraz typu mecz obnaża tragiczne parametry Vectry jeśli chodzi o przepływność obrazu i masakryczną kompresję, nie ma się co dziwić jak średni bitrate obcięli o 50% aby upchać po kilkanaście kanałów na jednym MUXie, dla przykładu TVN24HD przed zmianą było 9.8Mbps, teraz średnia do nędzne 4.5Mbps. Przed zmianą na TVP1HD było nawet 11Mbps teraz nawet nie chce mi się sprawdzać.

 

Co do szarpania obrazu , wypadania klatek to u mnie nie ma tego efektu, obraz jest w miarę płynny, sporadycznie bardzo rzadko trafi się jednorazowa przycinka, zwłaszcza po zmianie programu ale nie jest to problem nagminny.

 

Ogólnie Panowie/Panie szlag mnie trafia jak w dobie coraz lepszych odbiorników, które na dzień dzisiejszy dają naprawdę piękne obrazy (np OLED) , z jakością sygnału od nadawcy cofamy się w rozwoju i to dosłownie jak byśmy wrócili z powrotem do analogu, no żenada. 

Kabel to nie transponder na satelicie gdzie jest ciasno i drogo, w kablówce naprawdę można wykorzystać dostępne częstotliwości w normalny sposób i dać sygnał na poziomie nawet 15Mbps dla HD, czemu Vectra serwuje taką kaszanę ? Nie wiem ...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te narzekania na zacinanie czy znaczny spadek jakości są zależne od lokalizacji.

Ja od samego początku nie miałem żadnych istotnych problemów. Zacinek zero - ani na TV ani na dekoderze Vu+.

Spadek przepływności jest ale nie taki, żeby zaobserwować jakieś dramatyczne widoczne pogorszenie. Jak mówiłem wcześniej, robię sporo nagrań i po tym najlepiej widać jaka jest to zmiana. Wielkość plików zmniejszyła się o 10, góra 15%. Może w innych lokalizacjach jest większy spadek.

 

Inna sprawa, że w Łodzi znów coś mieszają. Były dwa Eurosporty 1, teraz zamiast jednego jest zakodowany NatGeo HD. Jeden z kanałów BBC nagle się odkodował. W ramach tej rekompensaty dali mi niby HBO - działały parę dni, teraz działa tylko HBO 1, pozostałe dwa są teraz zakodowane. Cyrk.

Edytowane przez klosz007
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, klosz007 napisał:

Moim zdaniem te narzekania na zacinanie czy znaczny spadek jakości są zależne od lokalizacji.

Ja od samego początku nie miałem żadnych istotnych problemów. Zacinek zero - ani na TV ani na dekoderze Vu+.

Spadek przepływności jest ale nie taki, żeby zaobserwować jakieś dramatyczne widoczne pogorszenie. Jak mówiłem wcześniej, robię sporo nagrań i po tym najlepiej widać jaka jest to zmiana. Wielkość plików zmniejszyła się o 10, góra 15%. Może w innych lokalizacjach jest większy spadek.

 

Inna sprawa, że w Łodzi znów coś mieszają. Były dwa Eurosporty 1, teraz zamiast jednego jest zakodowany NatGeo HD. Jeden z kanałów BBC nagle się odkodował. W ramach tej rekompensaty dali mi niby HBO - działały parę dni, teraz działa tylko HBO 1, pozostałe dwa są teraz zakodowane. Cyrk.

 
Upomnij się o HBO na Infolinii to Ci włączą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klosz007 napisał:

Moim zdaniem te narzekania na zacinanie czy znaczny spadek jakości są zależne od lokalizacji.

Ja od samego początku nie miałem żadnych istotnych problemów. Zacinek zero - ani na TV ani na dekoderze Vu+.

Spadek przepływności jest ale nie taki, żeby zaobserwować jakieś dramatyczne widoczne pogorszenie. Jak mówiłem wcześniej, robię sporo nagrań i po tym najlepiej widać jaka jest to zmiana. Wielkość plików zmniejszyła się o 10, góra 15%. Może w innych lokalizacjach jest większy spadek.

 

Inna sprawa, że w Łodzi znów coś mieszają. Były dwa Eurosporty 1, teraz zamiast jednego jest zakodowany NatGeo HD. Jeden z kanałów BBC nagle się odkodował. W ramach tej rekompensaty dali mi niby HBO - działały parę dni, teraz działa tylko HBO 1, pozostałe dwa są teraz zakodowane. Cyrk.

U mnie nagrania z C+ są o połowę mniejsze niż wcześniej (mam na myśli te same filmy z tego samego kanału). Na HBO jest niewiele lepiej tzn. tak o 30-40% mniejsze niż wcześniej. Objawy tego są jak u kolegi powyżej tzn. mniej ostry obraz z mniejszą szczegółowością.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie numeracji kanałów taka ciekawostka - kanał BBC Brit na pięcioletnim telewizorze Samsung H6400 działa a na nowym TV LG kanał zakodowany (obydwa TV - moduł CAM).

Nie chcę się powtarzać, bo już było o tym napisane, ale ten kto układał nową listę kanałów zasługuje na super nagrodę! Sporo bezsensownych dubli kanałów plus sama numeracji bardzo dziwna. Totalny bałagan.

Dzięki poleconemu programowi ChanSort ułożyłem swoją listę kanałów w komputerze i wgrałem to TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba błąd w uprawnieniach, u kolegi po zmianie numeracji nie miał uprawnień na TNT przez kilka dni. Natomiast już nie rozumiem dlaczego TVP Sport na 201 są uprawnienia, a kilka pozycji wyżej ten sam program już bez uprawnień. No i u mnie od wtorku technicy nie wiedzą dlaczego nie ma na liście Polsat Sport News, jego częstotliwości też nie znają. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak jak napisałeś, lub może ten kanał jest też zdublowany i na jednym są uprawnienia a na drugim nie. Nie zwróciłem na to uwagi a już oryginalną listę kanałów skasowałem i mam wgraną swoją. Później zobaczę może czy są duble i zamienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC Brit HD jest z jednej pozycji czyli chyba 110 w ramach okna otwartego Vectry, na drugiej jest dla klientów Vectry. U nas w MM póki co ma tego kanału w ofercie. Na infolinii się dowiedziałem że National Geographic i BBC Brit są w otwartym oknie do końca pażdziernika, w listopadzie będą kolejne 2 z oferty Vectry, to chyba pozycje 108 i 110, też własną lista u mnie taka jak była do tej pory w MM i nie pamiętam nowej listy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisałeś. BBC Brit jest na dwóch pozycjach na 110 i 701. W tej chwili ten z pozycji 110 jest w oknie otwartym a ja dodałem tego z pozycji 701. który jest zakodowany.

Musze jakoś wykombinować żeby je podmienić, bo układanie listy od nowa to znowu dużo roboty...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maks27 napisał:

BBC Brit HD jest z jednej pozycji czyli chyba 110 w ramach okna otwartego Vectry, na drugiej jest dla klientów Vectry. U nas w MM póki co ma tego kanału w ofercie. Na infolinii się dowiedziałem że National Geographic i BBC Brit są w otwartym oknie do końca pażdziernika, w listopadzie będą kolejne 2 z oferty Vectry, to chyba pozycje 108 i 110, też własną lista u mnie taka jak była do tej pory w MM i nie pamiętam nowej listy

Czy dobrze zrozumiałem, że dla klientów MM w październiku są otwarte kanały NG i BBC Brit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...