Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.telko.in/tv-trend-vectra-wprowadza-telewizje-ott-peka-bastion-duzych-nadawcow  "VECTRA przedstawiła w piątek ofertę pod nazwą TV Smart. Za nazwą TV Smart kryje się box telewizyjny oparty na platformie Android TV – o podwójnej komercyjnie funkcji. (...) 

W TV Smart próżno szukać pełnej oferty podstawowych kanałów telewizyjnych, dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej i we wszystkich ofertach platform przewodowych oraz DTH(...) 

Wydaje się, że dostępność pełnej oferty naziemnej dla platform OTT jest kwestią czasu.

Tym bardziej, jeżeli kolejni ogólnopolscy gracze będą dołączali do Vectry, Playa i Cyfrowego Polsatu, uruchamiających usługi telewizyjne do odbioru w publicznej sieci internetowej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi strona i ebok nie działa.

 

W Olsztynie przełączyli sygnał jakiś czas temu. Z racji tego że to mieszkanie rodziców, dopiero w poprzedni weekend miałem okazję zobaczyć jak to wygląda na żywo.

I o ile sceptycznie podchodziłem do narzekania na sygnał z vectry, tak niestety muszę się zgodzić. Telewizor JVC z niskiej półki cenowej, a nawet na nim widać znaczącą różnicę w jakości obrazu. Sam mam vectrę u siebie w domu, ale nie przykładałem do tego wagi - tv i tak nikt nie ogląda, jest dodatkiem do internetu ;)

Ale mniejsza z tym.

 

Po zmianach pojawiły się problemy. O ile wcześniej wszystko najnormalniej w świecie działało, tak teraz jest śmietnik. Potrafi przyciąć, obraz potrafi złapać zakłócenia - ale najważniejsze: nie działa EPG. Nie wyświetla w ogóle nazw kanałów, nie pokazuje programu.  Telewizor już trzykrotnie stroiłem i za każdym razem jest to samo. Przez jakiś czas wszystko działa, potem przestaje. W tv zainstalowany moduł cam - nagle on stał się problematyczny?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC czy National to może będzie u nas dodatkowo płatne , ale TTV w HD to mogli by dać teraz , zwłaszcza że jest na liście programów. W końcu to żadne premium. Bo w SD nie da się tego oglądać , zwłaszcza w otoczeniu TVN Turbo czy Planete+.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem klientem UPC, kończy mi się umowa. Przeglądałem ofertę Multimedii i powiem Wam, że ceny to mają BARDZO ATRAKCYJNE . Dzwoniłem na infolinię i nie mają dla mnie żadnych specjalnych promocji. To już drogi Orange daje upust 20 zł, w porównaniu z ofertą podstawową. I TV z netem 300 mega na światłowodzie daje za 80 zł. A za pakiet z telefonem komórkowym gdzie są rozmowy, SMS,MMS i 10 giga neta za 90 zł. Mam jeszcze na klatce FTTH Netii i tam z kolei za 60 zł dają 300 mega internet i TV około 100 programów. A Multimedia.... Z takimi cenami rynku nie podbiją.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny mają z kosmosu pakiet srebrny i 300 mega za 70 zł. A za złoto każą sobie płacić jak za złoto 90 zł z netem 300 mega. W UPC dla porównania po złożeniu rezygnacji za internet 300 mega i TV select (ok 130 kanałów) chcą 60 zł a z pakietem MAX ( ok 160 kanałów) żądają 70. Biorąc pod uwagę , że UPC ma w cenie aplikację Horizon GO na Android TV i dzięki temu mam darmowy Multiroom na 2 telewizorach to... Naprawdę nie ma na co zmienić tego UPC. Chyba, że dla lepszego internetu na Netię albo Orange bo jednak większy upload z racji FTTH.


 

 

Edytowane przez sebagit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak długo będzie taki duopol Vectra-Multimedia.  Czy w naturalny sposób (będą podpisywać nowe umowy z Vectrą a starzy się "wykruszą" ) czy przyjdzie taki jeden dzień że zostanie ogłoszone że Multimedia to historia - jest tylko Vectra.

Dziwne że oferty TV Multimedii nie ma już nawet na ich stronie a podpisują jeszcze umowy na miniboxy i maxboxy. Pani która telefonicznie przedłużała mi umowę na superbox była zdziwiona że oferty nie ma już na stronie MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

segabit tak jak napisałem wcześniej, teraz jest Vectra. Multimedia to już historia...przez to przejęcie panuje teraz bałagan. 

Także zostań w UPC. Tam masz dobrą jakość i jak napisałeś niezłe ceny.

Odpuść sobie też Orange i Netię...

W Multimedia  to były dobre ceny i dobra jakość w porównaniu do tej teraz. Niestety Multimedia to już historia...

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii często dowiadują się na końcu o wprowadzonych zmianach, jak drążyłem temat na jakiej częstotliwości jest u mnie Polsat Sport News jedynie konsultant mógł mi podać zajęte częstotliwości, nie wiedział co na której jest. Dziś sam mogę sprawdzić jak już jest po tygodniu ponownie dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do monopolu to jeszcze chyba daleko... Z resztą sieci Multimedia i Vectra , chyba jakoś specjalnie się nie pokrywały. A konkurencja... To śliski temat. Ja mam sytuację komfortową bo mam Multimedię , UPC,Netię i Orange ,a jak Orange to i T Mobile. I szczerze to Multimedia miała najgorszą infrastrukturę. Bo tylko oferowali internet do 600 mega gdzie pozostali mają 1 gigabit. Nie twierdzę , że jest to przydatne dla zwykłego śmiertelnika. Ale jak ktoś miał za dużo monet i fanaberię... Kto bogatemu zabroni

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedi już nie ma! Co do konkurencji, widzisz Ty masz wybór - ja nie... U mnie w mieście praktycznie jedna sieć - aktualnie Vectra. Mieszkam w bloku, anteny SAT nie mam gdzie powiesić. Także u mnie jest monopol. Była Multimedia, teraz Vectra...

Generalnie zawsze im większa konkurencja firm to dla klienta lepiej.

Przypomnij sobie ceny wielkiej trójki operatorów komórkowych i to jak namieszał Play z cenami jak się pojawił. Można tej sieci nie lubić, śmiać się, ale jedno trzeba im oddać z agresywną polityką cenową na wejście spowodowali obniżki cen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kleofas11 napisał:

https://www.telko.in/tv-trend-vectra-wprowadza-telewizje-ott-peka-bastion-duzych-nadawcow  "VECTRA przedstawiła w piątek ofertę pod nazwą TV Smart. Za nazwą TV Smart kryje się box telewizyjny oparty na platformie Android TV – o podwójnej komercyjnie funkcji. (...) 

W TV Smart próżno szukać pełnej oferty podstawowych kanałów telewizyjnych, dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej i we wszystkich ofertach platform przewodowych oraz DTH(...) 

Wydaje się, że dostępność pełnej oferty naziemnej dla platform OTT jest kwestią czasu.

Tym bardziej, jeżeli kolejni ogólnopolscy gracze będą dołączali do Vectry, Playa i Cyfrowego Polsatu, uruchamiających usługi telewizyjne do odbioru w publicznej sieci internetowej."

 

 

I jak dla mnie za 2-3 lata to to będzie we wszystkich kablówkach jedyna opcja. Nie będzie żadnych dekoderów, modulów CAM itd. Po prostu zwykle TV Boxy (czy rozwiązanie ala Horizon w UPC) z apką VOD od kablówki (gdzie będzie "tradycyjna TV"). Do tego opcja kupienia za pośrednictwem kablówki (i wspierana przez ich urządzenie) Netflixa, HBO GO, Amazon Prime, Disney+, Apple TV itd - co kablówką da prowizję za zakupy, więc źródło przychodu które im teraz koło nosa przechodzi).

Nagrywanie programów będzie w chmurze, albo po prostu wszystko będzie VOD.

Sport będzie w streamingu. Za 2-3 lata się przekonamy, ale myślę, że będzie to szybciej niż później.

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...