Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.08.2023 o 11:42, marciniozo napisał(a):

Multimedia nigdy nie słynęła z dobrej jakości nadawanych programów. Jednak tych nadawanych w FHD nie nazwałbym tragicznymi pod względem jakości. Pomijając oczywiście jakieś zapchajdziury, które z FHD nie mają zbyt wiele wspólnego. Oczywiście na 65 calach z bliższej odległości tak jak napisałeś szału nie ma. To jest generalnie bolączka polskich nadawców, nie szanują abonentów, bitrate obniżają do śmiesznych wartości. Dla przykładu niedawno pojawił się Eleven 1 w 4K. Rożnica pomiędzy tym w FHD znikoma. Pewnie wspomniany bitrate sygnału niski to i taka jakość.

 

Czy np. przejście na moduł coś da. Za dużo pewnie nie ma co sobie obiecywać. Trudno powiedzieć, trzeba by było porównać. Ja właśnie korzystam z modułu na 55 calowym Oledzie LG - jakoś to wygląda. Tak jak napisałem szału nie ma, ale da się obejrzeć. Z odległości 2,5m tragedii nie ma. Jednak gdy włączę sobie film z odtwarzacza Blu-Ray 4K... hmm jest przepaść.

No co Ty piszesz? Dopóki nadawali ze swoich stacji czołowych, to jakość była bardzo dobra. No może w UPC była jeszcze lepsza, ale to niewiele zmienia. 

Pogorszyło się jakoś ponad 3 lata temu(jeszcze tego doświadczyłem, a od prawie 3 lat już nie mieszkam w tym mieszkaniu, gdzie mam Multimedię), gdy nadawanie sygnału przejęła Vectra.  

Kojarzę Cię z tego wątku od dawna, więc na pewno wtedy tu byłeś i musisz pamiętać, jaki był tutaj raban z tego powodu.

Vectra nadaje z bitrate niemal o połowę mniejszym niż nadawała kiedyś Multimedia, więc spadek jakości był ogromny. Mają tam jakieś inne algorytmy kodowania np. zmienny bitrate vs. stały, który był w Multimedii, wyższe profile itd., aby trochę zniwelować ten niski bitrate, ale i tak było widać znaczną różnicę. Tym bardziej, że przez te algorytmy często pojawiały się artefakty, bo nie każdy sprzęt końcowy jest to w stanie prawidłowo odtwarzać. Pewnie nowsze telewizory i dekodery już radzą sobie z tym lepiej. Oczywiście kanały SD w Multimedii też były słabe,

ale HD np. C+, HBO, Eleveny, TVP były nadawane z bitrate nawet w okolicach 10 Mb/s! 

Na pewno sygnał brali bezpośrednio od nadawców światłowodem, bo te same kanały na sat wyglądały o wiele gorzej(tam miały i mają nadal oczywiście niższy bitrate). 

Mam jakieś nagrane filmy z C+ i HBO jeszcze z tamtego okresu, to pliki mają wielkość po 8-12GB.

Edytowane przez strzala
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa dostała pismo o podwyżce ale ciężko stwierdzić ile będzie w sumie płacić od września. Pismo jest bardzo nieczytelne w sensie wymienione różne stawki za te same opcje. Na dodatek, żadne nie pasują do dotychczasowych stawek. Z drugiej strony rozumiem wzrost kosztów, energii, kosztów pracy itd. Ale jaki wpływ ma inflacja na dzierżawę dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcos1992 napisał(a):

Ja dzisiaj dostałem, z terminem podwyżki od 1.10.2023 i później następna od 1.6.2025. Zamiast 45,01 za 600mb teraz będzie 54,01zł. I kolejna dycha od 1.6.2025.

Ciekawe, jakie masz dokładnie zapisy w umowie. 

Podwyżkę od października rozumiem, ponieważ powiedzmy, że na teraz jest znany wskaźnik inflacji. 

Natomiast ta od czerwca przyszłego roku, to jest na podstawie czego? Raczej przy podwyżkach nie mogą się opierać na prognozach i to na prawie rok do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to jest jedna firma, nic mylnego, mam C+ Prestige i pytam się doradcy czy można dołączyć canal+online, History i History2, Nat Geo Wild, Nat Geo People, bo to ma Vectra i to jest w spisie kanałów telewizora a teraz jesteśmy jedną firmą, doradca odpowiada że jakbym chciał mieć te kanały to muszę rozwiązać umowę z MM bo jestem jej klientem a zawrzeć umowę z Vectrą, chyba ich porąbało, a fuzja jest tylko na papierze i słownie a w teori jest to nie możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na miejscu osób, które takie podwyżki otrzymują spakowałbym te wszystkie papierki w kopertę, poparł pismem przewodim i wysłał do instytucji UKE, UOKiK, federacja konsumenta. Ciekawe co zrobią te instytucje, bo przysłanie podwyżek na 2025 rok w 2023 to już parodia. Nawet nie wiadomo czy wtedy dany abonent będzie jeszcze żył (może umrzeć na Covid, Legionelle czy coś innego). Tylko czekać jak Legionella będzie nowym Covidem. Rząd nam zakręci wodę w domach i wtedy gdyby nas Multimedia / Vectra nie urządziła takimi podwyżkami to byśmy sobie chociaż pooglądali jakiś program w TV. W sytuacji takiego widma podwyżek to trzeba chyba na Allegro szukać kupca na telewizory, bo te się staną bezużyteczne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnijcie mi cos.

 

Dostałem maila ze będzie waloryzacja. 15%.

I ok. było w umowie.

Ale.

Opierają się oni na fakcie że od 1 półrocza 2022 do 1 półrocza 2023 ceny wzrosły o 15%(dane gus).

I ok. Ceny wzrosły więc podnosimy cenę.

 

Tylko że ja podpisałem przedłużenie umowy w kwietniu 2023.  Wiec jakby moja cena juz jest tą 15% wyższą.

Dlaczego więc znowu mi ją chcą podwyższać?

 

Niech mi ja podwyższą ale za rok w kwietniu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 07:33, strzala napisał(a):

Ciekawe, jakie masz dokładnie zapisy w umowie. 

Podwyżkę od października rozumiem, ponieważ powiedzmy, że na teraz jest znany wskaźnik inflacji. 

Natomiast ta od czerwca przyszłego roku, to jest na podstawie czego? Raczej przy podwyżkach nie mogą się opierać na prognozach i to na prawie rok do przodu...

Punkt §8.11 Postanowień wspólnych Umowy, który mówi, że Operator uprawniony jest do zmiany Opłat Abonamentowych stosownie do wzrostu lub spadku poziomu cen towarów i usług konsumpcyjnych bla bla bla, wrzucili tabelkę z dwoma datami od kiedy są podwyżki i z tym że zmiany cen będą dokonywane za każdy rok kalendarzowy i nie częściej niż dwa razy za taki rok. Czyli jest tabelka a za 2024 może być ona już nieaktualna - bo przyślą nową. Wszystko ok tylko że nie ma jak zareagować, nie możesz wypowiedzieć umowy bo nie zgadzasz się na warunki, uokik zanim zainterweniuje - jeżeli w ogóle to minie sporo czasu. Najgorzej że pomimo wszystko to i tak będzie najtańsza i najstabilniejsza oferta w mojej okolicy, miałem netia spot i jakoś się doczłapaliśmy do końca umowy, a modemy od operatorów komórkowych to była katorga :D 

 

W dniu 30.08.2023 o 13:00, thommy18 napisał(a):

Będąc na miejscu osób, które takie podwyżki otrzymują spakowałbym te wszystkie papierki w kopertę, poparł pismem przewodim i wysłał do instytucji UKE, UOKiK, federacja konsumenta. Ciekawe co zrobią te instytucje, bo przysłanie podwyżek na 2025 rok w 2023 to już parodia. Nawet nie wiadomo czy wtedy dany abonent będzie jeszcze żył (może umrzeć na Covid, Legionelle czy coś innego). Tylko czekać jak Legionella będzie nowym Covidem. Rząd nam zakręci wodę w domach i wtedy gdyby nas Multimedia / Vectra nie urządziła takimi podwyżkami to byśmy sobie chociaż pooglądali jakiś program w TV. W sytuacji takiego widma podwyżek to trzeba chyba na Allegro szukać kupca na telewizory, bo te się staną bezużyteczne.

Najlepsze że mam umowę do 31.05.2025 a w tabelce podwyżka od 01.06.2025.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podwyżki inflacyjne czy opłaty waloryzacyjne są oderwane od rzeczywistości. Ludzie tu wcześniej zarzucali mi, że mało wiem a się wymądrzam albo, że nie widziałem pisma inflacyjnego a się odnoszę do sprawy podwyżek, które są BO TAK. Z tego co zrozumiałem to tu głos również zabierają ludzie, którzy bezpośrednio lub pośrednio są pomysłodawcami tych podwyżek i autorami tych "regulaminów". Wyżej czytałem, że podwyżki to może 5 zł., a ja ludzi w błąd wprowadzam i sieję zamęt. OK, więc weźmy fakty pod uwagę. Człowiek wyżej cytuje pismo i wynika, że dostał podwyżkę od 1.06.2025 r. Jego umowa obowiązuje do 31.05.2025 r. Gdzie jest sens i logika tego wszystkiego. Jak można dostać podwyżkę w 2023 roku datowaną na 2025 r. Nie wiadomo czy dana umowa abonencka będzie jeszcze obowiązywała, nie wiadomo czy dany abonent, do którego pismo jest adresowane będzie jeszcze żył, czy istniała będzie VectroMultimedia. Ciężko tu napisać Grupa Vectra, bo dla mnie to już nic innego jak banda cwaniaków, która ma własne zasady i kodeksy prawa. Człowiek wyżej zacytował regulamin, z którego wynika, że operator ma prawo do zmiany cen za każdy rok kalendarzowy - to dlaczego zmiany cen następują u niektórych co pół roku, a u innych co 2 miesiące ? Dlaczego jeden dostaje podwyżkę o 6 zł, drugi o 50 mając podobny pakiet ? Mówi się o podwyżce inflacyjnej czy waloryzacyjnej na 2023, 2024 czy 2025 r., abonenci podpisują umowy przecież już w dobie inflacji. Czy zatem należy rozumieć, że operator oferował ceny i umowy w zasadzie nieobjęte stopą inflacyjną czy jak w zasadzie to przebiega ? Chciałbym żeby ktoś mądry wyjaśnił tutaj na czym właściwie polega ten cały pomysł z opłatami waloryzacyjnymi. Ja jakoś nie zauważam tu żadnego sensu ani logiki tym bardziej, bo jak to możliwe, że osoby dostają w 2023 r. podwyżkę datowaną na 2025, albo dostają tabelki z podwyżkami datowanymi na okres późniejszy niż koniec ich "umowy lojalnościowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcos1992 napisał(a):

Punkt §8.11 Postanowień wspólnych Umowy, który mówi, że Operator uprawniony jest do zmiany Opłat Abonamentowych stosownie do wzrostu lub spadku poziomu cen towarów i usług konsumpcyjnych bla bla bla, wrzucili tabelkę z dwoma datami od kiedy są podwyżki i z tym że zmiany cen będą dokonywane za każdy rok kalendarzowy i nie częściej niż dwa razy za taki rok. Czyli jest tabelka a za 2024 może być ona już nieaktualna - bo przyślą nową. Wszystko ok tylko że nie ma jak zareagować, nie możesz wypowiedzieć umowy bo nie zgadzasz się na warunki, uokik zanim zainterweniuje - jeżeli w ogóle to minie sporo czasu. Najgorzej że pomimo wszystko to i tak będzie najtańsza i najstabilniejsza oferta w mojej okolicy, miałem netia spot i jakoś się doczłapaliśmy do końca umowy, a modemy od operatorów komórkowych to była katorga :D 

 

Najlepsze że mam umowę do 31.05.2025 a w tabelce podwyżka od 01.06.2025.

Masz prawdopodobnie umowę, która określa cenę "po promocji".

Przy telewizji wzrost ceny to 5 zł, net 6.99. Więc informują Cię również o wzroście tych stawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...