Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

A mi przysłali mailem informację, że kończy mi się okres lojalnościowy dla niektórych usług i mają dla mnie najlepszą ofertę i że mam zadzwonić itp. Sami jakoś nie dzwonią a zawsze dzwonili.

Co więcej piszą (a raczej ściemniają), że po zakończeniu okresu lojalnościowego opłata za usługi będzie zgodna z cennikiem (podany link do niego) tymczasem w swojej umowie mam jasno podane ile będzie wynosić opłata po zakończeniu okresu lojalnościowego/promocyjnego dla każdej usługi.

Np. w mojej umowie stoi jasno, że pakiet HD po okresie lojalnościowym kosztuje bezterminowo 5zł a w ogólnym cenniku kosztuje już 19zł.

Pakiet Eleven w umowie po okresie lojalnościowym 5zł a w cenniku 15,90zł itp. itd.

 

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi przysłali taką wiadomość, że kończy mi się w maju umowa, a od kwietnia kończy mi się ich super hiper usługa "bezprzewodowa sieć multimedialna" :). Chcą żebym zadzwonił, ale sami nie dzwonią. W moim przypadku pewnie dojdzie do doliczenia złodziejskiej opłaty za utrzymanie łącza. Zostanę na umowie bezterminowej, ciekawe jakie podwyżki doliczą.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma w Multimedia usługę telefonii komórkowej? Ja mam i niedawno zmieniłem telefon na nowy z 5G. Multimedia bierze sygnał z sieci Plus, natomiast Vectra z sieci Play. Na stronie internetowej Multimedia nic nie ma żadnej wzmianki czy u nich działa 5G, dzwoniłem na infolinię do Multimedia to odpowiedź w stylu że nie posiadamy takowych informacji czy i kiedy będzie odpalone 5G. Najciekawsze jest to że telefon wykrywa sieć 5G bo pojawia się takowa ikonka u góry ale to wcale może nie oznaczać że owe 5G w Multimedia chodzi?

Wysłane z mojego SM-T220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/21/2023 at 1:33 PM, killerów dwóch said:

Zostanę na umowie bezterminowej, ciekawe jakie podwyżki doliczą.. 

To powinieneś mieć u umowie jaki koszt poszczególnych usług po okresie lojalnościowym plus mogą raz na rok zrobić podwyżkę inflacyjną (przynajmniej u mnie w obecnej umowie jest zapis, że w trakcie okresu lojalnościowego nie mogą zmieniać ceny z tego tytułu, dopiero po jego zakończeniu).

 

Mi po okresie lojalnościowym wychodziła z automatu podwyżka o 15zł i o tyle więcej zaproponowali mi dziś przedłużenie umowy więc się zgodziłem ale z całkiem pustymi rękami nie wyszedłem gdyż dostałem podniesienie prędkości Internetu do 1,2Gbit (niestety kosztem wymiany modemu na nowszy - nie wiem jaki i jakiejś jednorazowej opłaty aktywacyjnej 15zł).

Umowa na 24m-ce (wydaje mi się, że ktoś pisał, że takich już nie ma).

 

Ktoś się orientuje jakie modemy teraz dają do opcji 1,2Gbit ? Arris TG2492 którego dostałem (zamiast CISCO) przy przejściu ze 120 na 300Mbit jest już niewystarczający... Jeśli będzie kolejny klocek jeszcze większy od tego Arrisa to się chyba potnę ;-) 

Edytowane przez klosz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwońcie do DUK Multimedii, albowiem wbrew wszelkim pogłoskom ciągle jeszcze istnieje i działa. Przedłużyłem dzisiaj umowę na internet i dostałem 1,2 Gb/s za 49,99. To dla mnie taniej o 5 zł niż dotychczas (600 Mb/s). Otrzymałem obniżenie opłaty za utrzymanie łącza na 0 zł przez całą umowę oraz niestety załapałem się na klauzulę waloryzacyjną. Takie czasy. 

Edytowane przez killerów dwóch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@killerów dwóch

Czy twoja nowa umowa jest na czas nieokreślony czy określony? Czy mieszkasz w domku jednorodzinnym i mimo to dostałeś rabat 20 zł na utrzymanie łącza? Ja płacę teraz 46 zł za 150Mb, a od 1 kwietnia podwyżka inflacyjna na prawie 53 zł. Umowa świeża, bo od 01.01.2023. Nie potrzebuję mega szybkiego internetu, ale ta moja cena wydaje się wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem na 2 lata bo i tak są u mnie monopolistą. Mieszkam w domu jednorodzinnym i dostałem rabat 100 procent od tej opłaty za utrzymanie łącza. Ma być 0 zł na fakturze. Wziąłem 1,2 Gb bo dają lepszy router, a mi chodzi tylko o to, żeby był procek w tym routerze lepszy. Sprzęt mam swój. A po półroczu też pewnie dopadnie mnie podwyżka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klauzule waloryzacyjne/inflacyjne w mojej nowej umowie zostały znacznie rozszerzone względem umowy z kwietnia 2022.

W mojej umowie z zeszłego roku nie mogli podnosić opłat w trakcie trwania okresu lojalnościowego a po jego zakończeniu mogli robić to tylko raz w roku kalendarzowym.

Teraz mogą już to robić w trakcie okresu lojalnościowego, mogą zmieniać ceny dwa razy w roku (co 6 miesięcy) i nie daje to prawa do odstąpienia od umowy bez ponoszenia kar umownych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to jakiś czas temu ale nikt nie odpowiedział. W przypadku opcji 1,2Gbit na HFC wymieniają modem z DOCSIS 3.0 na 3.1. Ja zamiast Arris TG2492 (3.0) dostałem teraz Technicolor CGA4236 (3.1). Niestety ma porty 1GbE więc całej przepustowości 1,2Gbit wykorzystać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, klosz007 napisał(a):

 Niestety ma porty 1GbE więc całej przepustowości 1,2Gbit wykorzystać się nie da.


W sumie to się da, podłącz dwa komputery :)

 

https://www.multimedia.pl/getattachment/4173450f-2548-443f-980b-43704c00c8a2/CENNIK-USŁUGI-MULTIMEDIA-INTERNET-BIS-(HFC).aspx
Ze względu na specyfikę protokołów komunikacyjnych, karta sieciowa 1 Gb/s pozwala osiągnąć maksymalną szybkość transferu do ok. 940 Mb/s. Aby w pełni wykorzystać całe pasmo 1,2 Gb wymagane jest podłącznie bezpośrednio do modemu conajmniej dwóch komputerów jednocześnie, z wykorzystaniem portów Gigabit Ethernet. Dla celów wykonania pomiaru szybkości transferu, uzyskane w ten sposób wyniki pomiaru należy zsumować.

 

Co z tego że operatorzy chwalą się prędkościami 1,2Gbps skoro wszyscy mają zapisy o gwarantowanych minimalnych prędkościach.
Dla 1,2Gbps wygląda to tak:
Minimalna prędkość pobierania oraz wysyłania danych: 30% (procent prędkości maksymalnej)
Zwykle dostępna prędkość pobierania oraz wysyłania danych: 60% (procent prędkości maksymalnej)

1,2Gbps to jest tylko na papierze ;)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Michaelis said:


W sumie to się da, podłącz dwa komputery :)

...

Co z tego że operatorzy chwalą się prędkościami 1,2Gbps skoro wszyscy mają zapisy o gwarantowanych minimalnych prędkościach.
...

Co do pierwszego - nie da rady - idzie to dalej przez mój firewall i mam publiczny adres IP więc działa tylko jeden port na modemie, WiFi wyłączone.

 

Co do drugiego - u mnie dotychczas na planie 600Mbit bardzo rzadko zdarza się abym nie miał 100% przepustowości up/down. Jakiś regularnych pomiarów nie prowadzę ale spadki prędkości (dłuższe niż krótkotrwałe) nie są zauważalne.

Tak, że liczę się z tym że będę miał po prostu 1 Gigabit. Z drugiej strony porty 2,5GbE zaczynają już być coraz częściej stosowane. Naprawdę najwyższy czas aby modem obsługujący DOCSIC 3.1 (czyli teoretycznie prędkości do nawet kilku Gbit) miał już port 2,5GbE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz Wi-Fi wykupione to i tak musisz mieć możliwość podłączenia dwóch komputerów na kablu do modemu. Tak jest u mojego kolegi, odradzałem mu Wi-Fi od operatora, ma swój wysokiej klasy router. Podłączył drugi komputer do modemu i dostał drugi adres IP, ale nie z DHCP modemu, więc u niego skonfigurowali możliwość podłączenia dwóch urządzeń.

 

Takie urządzenia z portami 2,5GbE są nadal drogie, płacąc operatorowi 50 czy 60zł jest to po prostu mało opłacalne biznesowo. Jeszcze troszkę muszą te ceny spaść.

W komputerach czy laptopach to może 0,05% klientów Multimedia posiada kartę sieciowa 2,5GbE.

 

Edytowane przez Michaelis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć port 2.5 Gb wystarczy kupić płytę główną z tanim chipsetem i tam jest zintegrowana karta sieciowa właśnie 2.5 Gb jeszcze z dopiskiem gaming. Nie mówię o drogiej płycie głównej bo np. moja z chipsetem b660 i mAtx to był koszt jakieś 430 PLN i tam tak szybka karta już jest zintegrowana. Nie trzeba więc nic dodatkowo posiadać czy drogo kupować. Skoro MM / Vectra pisze w umowach, że udostępnia 1.2 Gbps (max), a daje sprzęt ze złączami gigabitowymi (przepustowość fizyczna 940 - 960 mbit/s) to jest to niezgodność z umową. Zapewne jest zapis, że w okresach ruchu szczytowego oferujemy 40% przepustowości a realny transfer nie może spaść niżej niż 30% wartości wymienionej. Wartość 1.2 Gbps i 30% tego to wychodzi, że internet o prędkości download 360 mbit/s jest nadal zgodny z tą umową chociaż jest mowa, że klient kupił 1.2 Gbps. Multimedia i Vectra to jest historia typu dziad napotkał drugiego dziada i dwa dziady idą razem. Ja mam niby to u siebie 600+ na super hiper Arrisie. Prędkość 600+ jest na speedtestach Vectra i MM. Do sieci internetowej na zewnątrz mam transfery rzędu 370 - 400 mbit. Nic nie można z tym zrobić, administratorzy twierdzą, że jest OK, bo na ich sieci idzie 600. Co ciekawe po odłączeniu routera i wpięciu modemu przez rj45 do komputera idzie 610. Wmawiane jest, że kwestia routera, ale ten jest gigabitowy, więc sprawa jest taka, że operator i tak nie dosyła tych 600 mbit na całość sieci bo w przypadku korzystania z internetu mamy już tylko te około 400 mbit do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jaki to miałby być router. Miałem Netgeara WNR3500 bodajże opartego na DD-WRT i było na nim 450. Mówiono mi, że lepsze Tp-Link to kupiłem nówkę sztukę Archer C5 i po podłączeniu do Arrisa było 380 mbit. Teraz mam Tp-Link WNDR3600 też oparty na DD-WRT. Ze względu na możliwość dużych zabezpieczeń sieci w sofcie linuxowym nie zmieniłbym już na router z oprogramowaniem zamkniętym. Nie testowałem tylko drogich rozwiązań Asusa czy Mikrotik. Nie tylko ja borykam się z problemami przepustowości w Vectra / Multimedia. Gdyby był winny router to nie miałbym 630 mbit/s na kablu przy pomiarze tutaj: https://www.fireprobe.net/pl Przy pomiarach na speedtest.net, speedtest.pl i innych tego rodzaju, które robią pomiar do serwerów w internecie wychodzi ~ 400 mbit/s downloadu.

1 minutę temu, Marek_Gdynia napisał(a):

Cześć :)

 

Wypowiedzenie złożone na początku marca, umowa do końca kwietnia, brak kontaktu ze strony DUK Multimedia...

Proszę może ktoś poda numer telefonu do DUK, sam zadzwonię...

 

pozdrawiam Marek z Gdyni

 

Dostałeś sms informujący o przyjęciu wypowiedzenia ? Jeśli chcesz dzwonić do DUK to dawniej był nr 244-244-333. Na dziś wiem, że często informują, iż DUK już nie działa tylko, że na 99% nie jest to prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUK działa i ma się dobrze. Ostatnio przedłużałem tam umowę (na kolejne 24 m-ce).

Po "negocjacjach” : Internet 300 Mb/s + Wi-Fi gratis + Tel. stacj. Pakiet Rodzinny (400 minut wymiennie na stacjonarne/komórkowe) = 40 PLN całość.

Na moją prośbę nie pobrali opłaty 4,99 PLN za przedłużenie umowy na internet, ale pobrali 4,99 PLN za przedłużenie umowy na telefon, bo zapomniałem o to „negocjować”.

Uprzedzono mnie, że w umowie będzie tzw. 'klauzula inflacyjna” oraz że za nieterminową zapłatę (nawet 1 dzień zwłoki) będzie doliczone jednorazowo 4,99 PLN do kolejnej faktury. Powyższe zapisy mam w umowie papierowej.

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...