Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, klosz007 napisał(a):

 

W uzupełnieniu: opłata miesięczna jest za stały publiczny adres IP, bodajże 10zł, albo może 20... Dynamiczny to jednorazowe rzeczone 5zł.

 

Tu nawet nie chodzi o to, że ktoś miał to za darmo. Ja żeby dostać publiczny IP za 5zł musiałem najpierw podpisać umowę (a tam, m.in. zobowiązanie że nie będę na tym łączu świadczyć usług telekomunikacyjnych itp.).

Właśnie praktyki Multimedia czy tam Vectra są takie, że z rzeczonych 5 PLN zrobi się właśnie 10 lub 20 PLN dodatkowo, a zapewne doszłoby do tego, że ze względu na opłacenie IP publicznego Pana umowa uległa aneksowaniu. Tak samo jak miałem dawniej włączony pakiet HD tv cyfrowej na 24 miesiące i musiałem składać oświadczenia, że rezygnuje po upływie 12 miesięcy bo inaczej miałbym karę umowną, ponieważ okazało się, że pakiet HD na 24 miesiące był chociaż reszta umowy na 12. Tak to jest kiedy Vectra z Multimedią wzięła ślub to tak jakby się połączyło szambo z olodzonym chodnikiem, czyli możesz się wywrócić a przy okazji pobrudzić. Powracając do IP jakie obecnie mam niepubliczne to nie widzę konieczności wracania do publicznego, ponieważ usługi jakie potrzebuje działają mi. Mój router działa, pliki się da pobierać, laptop czy komórkę da się podłączyć do WIFI, router działa prawidłowo, przepustowość jest na akceptowalnym poziomie, tzn. ciężko wyciągnąć 600 mbit., ale jest te 300 czy 400 zawsze, więc zważywszy na groszową cenę, bodaj 6 czy 7 PLN nie widzę konieczności zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz argumentów do dyskusji to jest Twój problem. Wykształciuchy już tak mają. Pełno tutaj takich mędrców typu Michaelis, Kleofas czy inni. Mi przecież nie chodzi, że mam o coś płakać tylko tak jak Pizza Hut pobiera opłaty za karton do pizzy, w następnym kroku będzie pobierała opłatę za to, że dostawca nacisnął na domofon, potem, że wszedł na piętro. Tak samo Multimedia czy Vectra, dziś ma opłatę za IP jutro będzie opłata za DNS albo za to, że wchodzę na Youtube... Czy wtedy też Pan z obsługi napisze mi: "Nie dopatrzyłem się by Pan miał dostęp do amerykańskich serwisów, możemy dopisać 10 zł. zacznie Youtube działać"... Tak samo jak było z IP "Jeśli nie chce Pan być za Natem proszę zlecić to w telefonicznym BOK dopiszemy Panu 5 PLN do abonamentu." Jakby ktoś nie zrozumiał, wcale nie chodzi mi o te 5 PLN tylko o zasady na jakich działają (łupią ludzi) różnorakie firmy, czy to Orange, Pizza Hut czy Multimedia... W sumie nie ma tu różnicy jak się nazywa dana firma, chodzi o zasadę działania, czyli "Weźmy od Polaczka jeszcze chociaż 5 PLN więcej, pewnie się zgodzi na to..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to moja wina, że masz braki w logicznym rozumowaniu i w sumie też w technicznej wiedzy? Publiczne IP jest potrzebne może 0,01% klientów. A pewnie i tak zawyżyłem. Biorąc pod uwagę ograniczoną i w zasadzie całkowicie skurczoną pulę dostępnych adresów, jest całkowicie naturalne, że jest to usługa płatna dodatkowo. 5 zł jednorazowo to w sumie są drobne i bez znaczenia. Oczywiście dla tego, kto może sobie pozwolić na DDNS. W innym wypadku 10 zł miesięcznie to już nieco gorsza opcja, ale takie już są warunki. Za towar ciężko dostępny się płaci.

A jak nie chcesz bulić za karton, to zjedz na miejscu, człowieku bez wykształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seth napisał(a):

Ale to moja wina, że masz braki w logicznym rozumowaniu i w sumie też w technicznej wiedzy? Publiczne IP jest potrzebne może 0,01% klientów. A pewnie i tak zawyżyłem. Biorąc pod uwagę ograniczoną i w zasadzie całkowicie skurczoną pulę dostępnych adresów, jest całkowicie naturalne, że jest to usługa płatna dodatkowo. 5 zł jednorazowo to w sumie są drobne i bez znaczenia. Oczywiście dla tego, kto może sobie pozwolić na DDNS. W innym wypadku 10 zł miesięcznie to już nieco gorsza opcja, ale takie już są warunki. Za towar ciężko dostępny się płaci.

A jak nie chcesz bulić za karton, to zjedz na miejscu, człowieku bez wykształcenia.

W Polsce zasobem ciężko dostępnym są racjonalni ludzie, którzy ten kraj opuścili jakoś w 2015 roku. Prawda jest taka, że jak mam być wykształciuchem jak ludzie po uczelniach, które ukończyli za fundusze rodziców to wolę być człowiekiem ze średnim wykształceniem. I nie wiem czym się ludzie kierowali w firmie Vectra / Multimedia każąc sobie płacić za publiczne IP. Gdybym ja miał wielką firmę o ogólnopolskim zasięgu z tyloma odbiorcami to nie łupiłbym od własnych klientów za cokolwiek. Taka polityka to nie jest biznes czy sprzedaż towarów ciężko dostępnych tylko podłość, chciwość i neokomunizm. Jeżeli mówimy, że numerki IP to towar deficytowy to chyba zaczęło go brakować jakoś 2 dni temu bo jakoś 3 dni temu miałem jeszcze publiczne IP i nigdy nie musiałem za to dopłacać. Wolę rzeczone 5 PLN dać bezdomnemu na chleb niż napychać kieszenie ludzi z Vectry. Tak poza tym to powiedz według jakiego wzoru policzyłeś ilu odbiorcą potrzeba publicznego IP i jak sprawdziłeś czyjąś wiedzę, że ją ot tak oceniasz ? Dla mnie to zwykłe i mało znaczące wywody jednostki po prywatnej uczelni w modelu PaytoPass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, thommy18 napisał(a):

Multimedia każąc sobie płacić za publiczne IP

chociażby tym że brakuje już IP dlatego nie każdy dostaje je z automatu, a za jednorazowe 4,99 zł ?? to takie trudne do zrozumienia?

 

20 minut temu, thommy18 napisał(a):

Wolę rzeczone 5 PLN dać bezdomnemu na chleb niż napychać kieszenie ludzi z Vectry.

skoro nie chcesz mieć publicznego IP to po co jest ta dyskusja ??

21 minut temu, thommy18 napisał(a):

nigdy nie musiałem za to dopłacać.

kiedyś dawali wszystkim z automatu, bo nie sądzili, że zacznie brakować adresów IP. 

5 zł to aż tak wiele, żeby mieli zewnętrzne tylko rzeczywiście ci, którzy potrzebują? to tak ciężko zrozumieć?

5 zł JEDNORAZOWO za aktywację, to Ciebie to tak boli ?

22 minuty temu, thommy18 napisał(a):

wykształciuchem jak ludzie po uczelniach, które ukończyli za fundusze rodziców

a jak niektórzy sobie sami opłacali studia, bo rodziców nie stać, to z czym masz problem?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie publiczne czy prywatne IP to nie jest problem tylko mnie to zdziwiło, ponieważ nigdy nie musiałem płacić za publiczne IP. Kilka dni temu dowiedziałem się, że gdy zapłacę 5 PLN to dostanę IP publiczne, więc chyba nie jest tak, że te numery IP są tak cenne. Chodzi mi o zasadę i chciwość dostawców usług. Dyskusję rozpętali inni jak np. "Seth" o tym, że ja lamentuję albo czegoś nie wiem albo mam problemy z myśleniem. Problemy z myśleniem ma 99% ludzi, ponieważ żyjemy w neokomunizmie. To jest ideologia typu zjedz własne zęby by zaszkodzić drugiemu. A jeśli ktoś ma studia opłacane to znaczy, że kupił sobie dyplom. Co za tym idzie nie jest człowiekiem wykształconym tylko wykształciuchem. Człowieka wykształaconego charakteryzuje wiedza, racjonalność, szacunek do innych. Wykształciucha zaś charakteryzuje dyplom, który sobie opłacił i ideologia ja wiem więcej niż ty. Stąd stwierdzenia typu myślisz nielogicznie, mało wiesz, nie masz wiedzy technicznej i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thommy18 napisał(a):

 Chodzi mi o zasadę i chciwość dostawców usług....

Wybieraj zatem uczciwych i niechciwych dostawców. Od kilku lat narzekasz na MM ale jak przychodzi  koniec umowy podkulasz ogon i podpisujesz kolejny aneks. Wcześniej byleś o ile pamietam w Orange i tez marudziłeś :D

BTW Arris już się mieści na półce ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kleofas11 napisał(a):

Dobre kabarety skończyły się w latach 90-tych XX wieku. Nie ma sensu konkurować. 

Te jego mądrości to są daleko nawet od współczesnych kabaretów. Wyraźnie bolą 4 litery, gdy ludzie techniczni sprowadzają go na ziemię. Myślałem, że te niepoważne poglądy wynikają z braku wiedzy, ale tu się okazuje, że braki są gdzie indziej. O mentalności nawet nie wspomnę.

 

A coś poza offtopem jeszcze dorzucę, ostatnio przedłużałem umowę. Od dawna mam bardzo dobre ceny i sądziłem, że teraz będzie batalia. Ale już pierwsza rozmowa w DUK była jak należy. Zaproponowali 2 zł więcej za to samo, więc nawet nie próbowałem tego zbijać. Czyli MM dalej jest bezkonkurencyjna cenowo, nawet dla dobrych negocjatorów.

 

I jeszcze słówko o klauzulach waloryzacyjnych.Vectra jako jedyna wśród firm je wprowadzających pozwoliła sobie na bezczelny zapis, że przy podniesieniu cen nie przysługuje prawo zerwania umowy bez ponoszenia kar umownych. Faktycznie taki zapis mam. Jestem przekonany, że albo UOKiK (który już się tym zajmuje) albo sądy szybko naprostują tych bezczeli odnośnie tego zapisu. Liczę jeszcze na porządną karę, żeby się na przyszłość odechciało takiego zachowania. Pozostałe firmy wiedzą, że cały czas działa to co od zawsze, czyli zmiana ceny w trakcie umowy = możliwość wypowiedzenia bez kar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seth napisał(a):

... sądziłem, że teraz będzie batalia. Ale już pierwsza rozmowa w DUK była jak należy. Zaproponowali 2 zł więcej za to samo, więc nawet nie próbowałem tego zbijać. Czyli MM dalej jest bezkonkurencyjna cenowo, nawet dla dobrych negocjatorów...

Potwierdzam, ze 2 tygodnie temu również przedłużałem umowę i byłem przygotowany na ostra walkę o dobre warunki. A tu niespodzianka - pierwszy telefon z DUK i proponują utrzymanie dotychczasowej ceny, która i tak była wg mnie super. Wybrałem opcje przyspieszenia internetu z 300 do 600Mb/s i cena wzrosła tylko o 5PLN w stosunku do poprzedniej. W tej chwili za maxboxa, canal + prestige, hbo, eleveny, HD, 2 dodatkowe karty multiroom, neta 600Mbit/s i numer komórkowy bez limitu minut będę płacił 103,99 PLN - jeśli ktoś znajdzie podobną ofertę w tej cenie to jest mistrzuniem.

 

A co do płaczka żydzącego 5 złotych na publiczny IP to musisz chyba mieć niefajne życie szukając wszędzie problemów. Nie każdy potrzebuje publicznego IP a ci co naprawdę potrzebują to zapłacą to jednorazowe 5 PLN za które teraz ciężko nawet bochenek chleba kupić. W ten sposób osoby nie potrzebujące publicznego IP siedzą za NATem a multimedia ma zapas publicznych ip dla tych co go na prawdę potrzebują i mogą go udostępnić za symboliczną opłatę. 

Edytowane przez leszek234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaskakująco miałem tak z MMP w połowie tego roku, bez żadnej walki przedłużenie/kontynuacja na rok na dotychczasowych warunkach.

Podczas gdy w poprzednich latach pierwsza oferta była zawsze zaporowa, później rozmowa z DUK lub nawet składanie wypowiedzenia aby dostać coś z sensem (a i tak wg. mnie płacę więcej niż wielu tutaj).

Ciekawe jak będzie to wyglądać w połowie 2023...

 

Dla porównania.

Kończy mi się niedługo dwuletnia umowa na karty SIM w Orange, w efekcie przejdę w marcu na czas nieokreślony i abonament miesięczny za 3 numery wzrośnie mi z tego tytułu z ok. 60 do ok. 90zł. A Orange od niedawna wydzwania do mnie w kółko i namawia mnie na przedłużenie umowy na kolejne dwa lata za 120zł/mc 😮 

A nie dają w zasadzie nic czego bym nie miał, poza pakietem danych 120GB na numer (z czego będę wykorzystywać pewnie nadal 5-6 z 12GB które mam teraz) i jeszcze wprowadzili do nowych umów klauzule pozwalające im podnieść ceny w trakcie umowy. Tak, że nietrudno zgadnąć co ode mnie słyszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, klosz007 napisał(a):

Też macie takie krótkotrwałe zaniki dźwięku na TVP 4K ? Na ścieżce z Dolby Atmos są dłuższe/bardziej uciążliwe/bardziej zauważalne niż na DD 2.0.

Cały czas to mam na ścieżce z DA.Na tej zwykłej nie zauważam w sumie zaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, levybydg napisał(a):

Na tej zwykłej nie zauważam w sumie zaników.

Też są ale być może konkretny dekoder sobie z nimi lepiej radzi. Na moim Onkyo te zaniki na DD 2.0 są duużo krótsze niż te na DA ale też słyszalne. Na ścieżce DA u mnie ta przerwa trwa około sekundy, w momencie gdy robią się częste to jest mega wkurzające.

Ciekawe czy to wina Vectry/MMP czy TVP.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 12:36, Seth napisał(a):

ostatnio przedłużałem umowę. Od dawna mam bardzo dobre ceny i sądziłem, że teraz będzie batalia. Ale już pierwsza rozmowa w DUK była jak należy. Zaproponowali 2 zł więcej za to samo, więc nawet nie próbowałem tego zbijać. (....)

I jeszcze słówko o klauzulach waloryzacyjnych.Vectra jako jedyna wśród firm je wprowadzających pozwoliła sobie na bezczelny zapis, że przy podniesieniu cen nie przysługuje prawo zerwania umowy bez ponoszenia kar umownych.

Multimedia w dniu transakcji kupna-sprzedaży miała dokładnie 1,49 mld. PLN zobowiązań wobec swoich wierzycieli (zadłużenie oraz kredyty do spłacenia). Pisały o tym wszystkie media. Vectra musi jakoś z tego wybrnąć. Uznała, że bardziej opłaca się im utrzymać klienta usług DTV .... niż bezpowrotnie go stracić na rzecz naziemnej DVB-T2 oraz serwisów VOD. A kuriozalny zapis o prawie do podnoszenia cen w trakcie umowy terminowej i (jednocześnie) bez możliwości jej wypowiedzenia .... to coś jak skok na dyliżans albo wagon pocztowy z westernu. Powinni się tym udławić. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 09:53, Kleofas11 napisał(a):

A kuriozalny zapis o prawie do podnoszenia cen w trakcie umowy terminowej i (jednocześnie) bez możliwości jej wypowiedzenia .... to coś jak skok na dyliżans albo wagon pocztowy z westernu. Powinni się tym udławić. 

Jak nie dawno podpisywałem umowę na internet z nimi i pytałem się o te zapisy to powiedział, że w mojej lokalizacji tego nie ma, być może dlatego, że siec jest na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...