Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Bork napisał:

Dziękuję za info. Jestem po rozmowie dziś z konsultantem po złożeniu wypowiedzenia i podobno nie da się niżej niż za 35 zł za 150 mb/s. Niższych prędkości ponoć nie ma. Odrzuciłem tę ofertę, bo wiem, że ściemniał. 

U nas na wsi bez konkurencji światłowody 150 mb/s poniżej 25 PLN sam internet.umowa przedłużenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

 

Czy ktoś przerabiał osobiście temat jak poniżej.

 

Obecnie mam internet 60Mbps na modemie Cisco EPC3008 + własny router - całość działa OK.

Dostałem propozycję przejścia na 150Mbps , ale poinformowano mnie, że technik będzie musiał zmienić modem na inny, podejrzewam że będzie to Arris.

 

I teraz pytanie, oczywiście chcę aby ten modemo-router pracował w trybie bridge razem z moim własnym routerem, ale czy w tym trybie mimo wszystko rozgłasza on dalej swoją własną sieć ?

Czy macie po przejściu z Cisco na Arrisa jakieś nieprzyjemne doświadczenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, homsky napisał:

Szybkie pytanie.

 

Czy ktoś przerabiał osobiście temat jak poniżej.

 

Obecnie mam internet 60Mbps na modemie Cisco EPC3008 + własny router - całość działa OK.

Dostałem propozycję przejścia na 150Mbps , ale poinformowano mnie, że technik będzie musiał zmienić modem na inny, podejrzewam że będzie to Arris.

 

I teraz pytanie, oczywiście chcę aby ten modemo-router pracował w trybie bridge razem z moim własnym routerem, ale czy w tym trybie mimo wszystko rozgłasza on dalej swoją własną sieć ?

Czy macie po przejściu z Cisco na Arrisa jakieś nieprzyjemne doświadczenia ?

 

 

Mi od 2 miesięcy czyli od montażu i podłączenia do sieci arris chodzi bez zająknięcia, 0 resetów itd. U mnie przy przejściu z cisco wrzucili mnie za NAT, zadzwoniłem na infolinię, zamówiłem zewnętrzny adres IP (5 PLN jednorazowo) i od tej pory wszystko śmiga cacy. Nie taki arris straszny jak go niektórzy malują na tym forum. Całość oczywiście w zestawie z własnym routerem do wifi.

Edytowane przez leszek234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, leszek234 napisał:

 

Mi od 2 miesięcy czyli od montażu i podłączenia do sieci arris chodzi bez zająknięcia, 0 resetów itd. U mnie przy przejściu z cisco wrzucili mnie za NAT, zadzwoniłem na infolinię, zamówiłem zewnętrzny adres IP (5 PLN jednorazowo) i od tej pory wszystko śmiga cacy. Nie taki arris straszny jak go niektórzy malują na tym forum. Całość oczywiście w zestawie z własnym routerem do wifi.

A w czym arris jest lepszy od cisco?

Ja zauważam, że arris jest większy i ma większe zużycie energii, czyli chyba gorszy?

Więc po co wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aquarius napisał:

A w czym arris jest lepszy od cisco?

Ja zauważam, że arris jest większy i ma większe zużycie energii, czyli chyba gorszy?

Więc po co wymieniać?

Wydaje mi się, że Arris ma DOCSIS 3.1, a cisco nie.

Edytowane przez marivsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym arris jest lepszy od cisco?
Ja zauważam, że arris jest większy i ma większe zużycie energii, czyli chyba gorszy?
Więc po co wymieniać?
Przecież to są złotówkowe różnice w opłacie za energię elektryczną.
Już tak nie przesadzajcie z tym większym zużyciem.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grigorios Quedin napisał:

Przecież to są złotówkowe różnice w opłacie za energię elektryczną.
Już tak nie przesadzajcie z tym większym zużyciem.

Pewnie, że złotówkowe.

Arris ma wg specyfikacji standardowe zużycie ok. 15W, a Cisco 5W, czyli różnica 10W.

10Wx24hx365dni/1000x0,70zł=61,32zł rocznie.

Czyli jeden abonament w spalonym węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zerojedynkaX napisał:

 

Aby mieć spokój w przyszłości dobrze by było aby moduły CAM+ dobrze dekodowały sygnał 4K.

O ile dobrze kojarze, to w TV jest tylko interfejs, więc obsługa 4k zalezy strice od samego modułu CI+ i jego parametrów... jedyne co mozesz się upewnić co do wersji interfejsu w samym tv, najnowszy to chyba 2.0. Ale nie wiem czy w tv dają coś więcej niz 1.4... Trzeba mocno pogrzebać w specyfikacjach.

Edytowane przez marioking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2021 o 19:24, zerojedynkaX napisał:

Chcę zmienić jeden z posiadanych telewizorów. Może ktoś wie z jaką marką najlepiej współpracują moduły CAM od Multimedii ?

Aby mieć spokój w przyszłości dobrze by było aby moduły CAM+ dobrze dekodowały sygnał 4K.

Mam LG i bez problemów ,miałem Sony i był problem z wyborem ścieżki dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...