Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do dekodera tak, ja zrozumiałem, że mówisz o instrukcji do konwertera, przepraszam :)  

 

Już patrzyłem, faktycznie jest informacja o tym, że można przywrócić ustawienia producenta, tylko ja wcześniej interpretowałem słowo zaprogramowany w sensie, że aby go przeprogramować muszę posiadać programator który musiał bym zakupić, niestety nie zagłębiałem się w to jeszcze aż tak głęboko. w takim razie do czego ma służyć ten programator skoro ręcznie mogę to samo wykonać z pozycji dekodera ?

Edytowane przez Muki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertera nie przeprogramujesz bez specjalnego programatora.Możesz jednak dostosować dekoder do konwertera czyli definiując  częstotliwości jakimi zaprogramowano konwerter. Jak już wcześniej wspominałem w sklepie hollex przy konwerterze są wypisane częstotliwości dla Evoboxa i Ultraboxa.Wystarczy więc te z Evobxa wpisać do Ultraboxa i wymiana konwertera jest niepotrzebna. Część kanałów się pokrywa dlatego na części kanałów miałeś sygnał a na pozostałych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2020 o 13:23, PawelTSW napisał:

Tv4, tvn24 bis, hbo2, hbo3, i kupa innych 

Łącznie 62 kanały już nie działają. 

 

Router z wgranym openwrt (Linuks) lub nawet niektórzy używają do tego terminala hp lub najtańszego wyse za 30 zł a allegro 

Klienci będą się łączyć przez wifi lub po kablu przez new camd lub cc cam więc i tak dekodery muszę być w sieci. 

 

To może lepiej kupić jeden dekoder z Enigma 2 ? Zamiast bawić się z terminalem ?

Czy taki dekoder, nie licząc tego że ma tą opcję rozdzielania, jest w czymkolwiek lepszy od zwykłego Ferdka Arivy (prosta obsługa, nagrywanie i tyle w zasadzie do szczęścia potrzebne) ? Jak z szybkością przełączania kanałów ?

Na aukcjach są używane te dekodery od 100-150zł, przeróżne modele, mają E2 wgraną tylko czy wszystkie będą działać poprawnie z nową kartą i będą rozdzielać sygnał na inne dekodery ? Jaki model polecacie (full hd, nie musi być 4k) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, qler85 napisał:

Czy wszystkie będą działać poprawnie z nową kartą i będą rozdzielać sygnał na inne dekodery ? Jaki model polecacie (full hd, nie musi być 4k) ?

Co masz na myśli mówiąc z "nową kartą" ? 

Najlepiej kupić popularne moduły bo to większe wsparcie. Dekoder na linuksie bije ba głowę wszystkie zwykle Ferguson itp, to zupełnie inne możliwości.

Można dzielić kartę na inne dekodery, nawet na arivę podzielisz sygnał. 

Tylko konfiguracja trudniejsza dla początkującego, a jak ktoś miał styczność z linuksem to pikuś. 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW Kolega pytał 

Godzinę temu, qler85 napisał:

czy wszystkie będą działać poprawnie z nową kartą i będą rozdzielać sygnał na inne dekodery?


Nie jest to niemożliwe, ale ze względu na poziom trudności i konieczność posiadania odpowiednich danych mało prawdopodobne, żeby przeciętny użytkownik mógł cieszyć się takim „luksusem”. 
Natomiast możesz obecnie korzystać z modułu CI+ECP w tunerze na Linuksie i uruchomić namiastkę multiroom. 
Poczytaj TUTAJ

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś konkretny dekoder z E2 i full hd (nie musi być 4k), do którego jest do znalezienia instrukcja jak skonfigurować to wszystko do multiroom (uprawnienia na inne dekodery w sieci domowej). Interesuje mnie żeby miał nagrywanie przez USB na normalny dysk lub pendrive NTFS (>4gb) i to w zasadzie tyle.

Jest kupa różnych dekoderów Nbox z różnymi symbolami albo jakiś Openbox V8s (gdzieś w necie ostatnio znalazłem opinię że na Nboxie mu przycinało po konfiguracji oscam, a na Openboxie V8 chodziło dobrze).  Zupełnie się na tym nie znam, Jesteście w stanie polecić jakieś konkretne pewne modele ?

Edytowane przez qler85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tektyw85 napisał:

Co jest ważniejsze poziom czy jakość sygnału z satelity mam poziom sygnału na tvn 40 a jakość 84 czy mogę jakoś zwiększyć poziom sygnału?.

 

 A sprzęcie operatora jest ciężko wycisnąć np 100/100. Po prostu taki sprzęt. Np na WifiPremiumbox na TVN mam 42% jakości przy 100 siły, a w tunerze sat w tv pokazuje 100/100 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena zbiorcza, siła około 80-90%

Jakość od ok 65% TVN do ok 89%.

Na takie " luksusy" jak u @przemek1234

Spółdzielnia nie pozwala.

Kilka razy zdarzył się zanik obrazu podczas burzy, czy silnych wichur.

Chyba nie ma takiej opcji by wtedy telewizja sat działała stabilnie nawet przy 100% jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około miesiąc temu wymieniłem konwerter na ten: https://hollex.pl/konwerter-unicable-opticum-legacy-twin-lnb-unc2-p-942.html . Do wyjścia scr mam wpiętego Wifi Premium Boxa , do legacy Wifi Box i telewizor z wbudowanym tunerem satelitarnym. Dziś zauważyłem taką ciekawostkę, gdy Wifi Premium Box jest odpalony i dodatkowo włączę telewizor z tunerem SAT to na Wifi Premium Boxie pojawiają się kwastraciki/piksele, ale tylko na ułamek sekundy bo później wszystko działa normalnie. Próbowałem kombinacje Wifi Premium Box + Wifi Box i nic się takiego nie dzieje. To nie przeszkadza w użytkowaniu ale ciekawi mnie czemu tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z C+. Otóż ostatnio przedłużałem umowę i zmieniłem sprzęt z MEDIABOX+ na 4K Ultrabox. Po zmianie jest tak, że po paru minutach pokazuje mi brak sygnału. Pomaga dopiero na jakiś czas wyłączenie dekodera z zasilania, następuję reset i po tym poziom i jakość wraca do poprzednich jakości,  czyli 70% poziom i około 70% jakości. Po 30 minutach znowu jest problem.  Przez kilka lat wszystko było okej. Byłem w C+ i stwierdzili, że dekoder jest ok. Kabel? Konwenter?  Co najlepiej sprawdzić na początek?

Edytowane przez eSeF1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Diseqc wyłączona, sygnał był/jest okej. Po kilkunastu minutach/30 minutach oglądania nagle wyskakuje wszędzie brak sygnału, jak sprawdzam ustawienia nagle poziom wskazuje na poziom 0, wyłączam dekoder z zasilania, robi ponowną aktywację ustawienie anteny i jakiś czas wraca do poziomu takiego jak był zawsze. Za jakiś czas znowu problem ten sam. Dzwoniłem do techników z C+ kazali ustawić na jakiś program i trzymać z jakiś czas, też nie pomogło, dekoder ponoć okej. 

 

Co do anteny to była ustawiana przez technika. Działa z jakieś 5-6 lat, ciągle był ten sam poziom i nie było problemów ( wiadomo burze itp mogą wyłączyć), ale wszystko samo wracało do normy, a nie w taki sposób, że muszę resetować dekoder żeby przez 30 minut mieć możliwość coś obejrzeć. 

Edytowane przez eSeF1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...