Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w inei od miesiaca .Dostalem fakture za podlaczenie neta w wysokosci 1zl,zrobilem przelew za 50zl z tego powodu ze mam neta piec miesiecy za darmo ale musze placic 5 zl za router wifi.Dzisiaj otrzymalem fakture w wysokosci 5zl.Nadplata na koncie wynosi 49zl .Placic czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że już przeszła na czas nieokreślony, pytanie tylko co będzie, jak minie 12 miesięcy od jej parafowania. Czy nie wrzuci mi cennika standardowego, bez przecen i poprzedniej, letniej promocji?

Z resztą, już raz tak naliczyło fakturę i dopiero po zwróceniu uwagi na daty skorygowano ją.

Aktualnie tylko umowy podpisane między bodajże 7 lutego a 15 kwietnia 2014 będą przechodziły na ceny standardowe. Umowy podpisane przed 1 stycznia 2014 przeszły z dniem 1 kwietnia na czas nieokreślony na warunkach promocyjnych, umowy podpisane między 1 stycznia a 6 lutego przejdą na czas nieokreślony po zakończeniu okresu promocyjnego (na warunkach promocyjnych) a od 15 (?) kwietnia wszedł w życie nowy regulamin, wg którego po okresie promocyjnym umowy przechodzą na czas nieokreślony :) Chyba nic nie pochrzaniłem, jak już to może 1-2 dni w jedną lub w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze to nie wina tv - tak jak wmawiali mi spece z Infolini Inea ....... Oczywiście zaraz proponowali powrót do dekodera. Power TV HD juz u mnie na karcie cam działa z dobrą synchronizacją audio.

Mało tego z tym problemem rozmawiałem z infolinią kilka razy i za każdym razem nikt nie wiedział ze dzwięk jest przesunięty - zawsze twierdzili ze to wina TV i ze dekoder mogą dać .... czasem nawek kazali czekać pare minut i sprawdzali ,, u siebie ,, - no i oczywiście było zawsze dobrze - może ktoś głuchawy to spawdzał

 

Tak działa Inea - wina zawsze po stronie odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy jest tu ktoś, kto posiada tv na światłowodzie po iptv? Wcześniej w Swarzędzu miałem na koncentryku adb i wszystko w miarę nieźle chodziło. Teraz mam światłowód i niski pakiet, więc jest tv po iptv na inteku i są niezłe jazdy. Ciągle pixeloza, rwanie dźwięku, normalnie jak na moje gubi pakiety. Miał ktoś podobnie i poradził sobie z tematem? Dekoder wymieniony na inny egzemplarz, wciąż to samo. Dodam, że telewizor mam podłączony przez scart i jak ustawie wyjście rgb to obraz robi się zielonkawy, na cvbs jest okej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy jest tu ktoś, kto posiada tv na światłowodzie po iptv? Wcześniej w Swarzędzu miałem na koncentryku adb i wszystko w miarę nieźle chodziło. Teraz mam światłowód i niski pakiet, więc jest tv po iptv na inteku i są niezłe jazdy. Ciągle pixeloza, rwanie dźwięku, normalnie jak na moje gubi pakiety. Miał ktoś podobnie i poradził sobie z tematem? Dekoder wymieniony na inny egzemplarz, wciąż to samo. Dodam, że telewizor mam podłączony przez scart i jak ustawie wyjście rgb to obraz robi się zielonkawy, na cvbs jest okej...

IPTV niestety nie jest niezawodną technologią, zwłaszcza w wykonaniu Inei, Inotela, czy też Orange (bo w Jamboksie jakoś w miarę działa). Zgłaszaj do bólu i pisz reklamacje, tylko to Ci zostało, ewentualnie w grę wchodzi podniesienie pakietu i przejście na tv po koncentryku :)

 

A propos Swarzędza, to w czwartek Citynet odłączył sygnał tv na części starego Swarzędza i puścił swój, kilkanaście kanałów w analogu i jakieś niekodowane cyfrowe. Z tego co widzę na fejsie to ktoś się żali, że Inea tłumaczy, że to awaria :) Ale raczej CN nie zrobi dużego biznesu, z tego co mi mówił kumpel z Inei wyłączenie ineowej tv sprawiło, że odłączeni walą drzwiami i oknami z prośbą o podłączenie światłowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to City Net znowu strzelił sobie samobója, bo myśleli zapewne, że ludziska rzucą się do ich biur obsługi (są 2 w Swarzędzu), a tu widać, że przywiązanie ludzi do Inei zwyciężyło. Albo kampania informacyjna CN była do niczego (czytaj: ludziska wyrzucali ulotki do śmieci, zamiast je przeczytać). Kilka dni temu przedstawiciele CN latali po blokach i z krótkiej rozmowy wiem, że kiepsko widzą działalność własnej sieci w Swarzędzu. Stracili większość dotychczasowych klientów na rzecz Inei. Część mieszkańców została przy starej sieci i może wytrzymają kilka dni na zamontowanie dekoderów CN.

 

Jeśli chodzi o IPTV (Inotel): odbiór jest w zasadzie dobry, ale czasami potrafi zacinać, zwłaszcza kanały HD (zaraz po przełączeniu na taki kanał czasami obraz całkowicie się zamraża i pomaga tylko przełączenie na inny kanał i z powrotem). Technicy poradzili zmianę rozdzielczości wyjściowej na 720p z 1080 (dekoder mam podłączony przez HDMI). Oczywiście zmieniłem na 720p, ale tu też były problemy, wróciłem do 1080, w końcu po to kupiłem tv Full HD.

 

Nie wiem, czy problemem nie jest skrętka, którą leci sygnał. Dodam, że mam w domu 2 dekodery (jeden pracuje w 576i - zwykły tv), Internet 45 mbps i telefon. Kanały HD wymagają dużych bitratów, a nie wiem na ile taka skrętka jest sobie w stanie poradzić z przesyłem takiej ilości danych. No i długość tego kabla też ma chyba znaczenie. W moim przypadku od pownicy do mieszkania prawie 40 metrów, potem 7 metrów do routera i od routera 2 metry do mojego dekodera i 10 metrów do drugiego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co Citynet to dla wielu firma krzak, kusi klientów 9 miesiącami za darmo przy dwuletniej umowie, której jeszcze nie można podpisać. Startowali z dużą ilością abonentów, która im systematycznie spada. Zobaczymy za kilka miesięcy jak się rozkręcą i jak odłączą (albo i nie?) pozostałą część "swoich" klientów od usług Inei.

 

Co do skrętki to bez jaj, porządna skrętka powinna przenosić na 100 metrów bez straty, chyba, że technicy Inotela korzystają z jakichś słabej jakości kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV niestety nie jest niezawodną technologią, zwłaszcza w wykonaniu Inei, Inotela, czy też Orange (bo w Jamboksie jakoś w miarę działa). Zgłaszaj do bólu i pisz reklamacje, tylko to Ci zostało, ewentualnie w grę wchodzi podniesienie pakietu i przejście na tv po koncentryku :)

No właśnie coraz dobitniej przekonuje się o jej zawodności... przynajmniej w wykonaniu inei. W końcu niższy pakiet nie oznacza niższego poziomu usług - przynajmniej nie powinien. Wszak w necie jak oglądam materiał wideo to odpowiednie buforowanie zapewnia płynność i nie ma problemu. A to wszystko jakby uzyskane programowo. Dlaczego więc z pewnością drogie rozwiązanie sprzętowe nie może dać sobie rady?

 

Co do CityNet, to oferta nie powala, a że blisko mam punkt to widzę dobrze, że klienci raczej nie walą drzwiami i oknami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę około godziny 18 siadło wszystko w Inei. Internet , TV Cyfrowa , Analog , Telefon. Nie tylko u mnie , również u wszystkich sąsiadów , także w innych klatkach.

Oczywiście w niedzielę dzwoniąc na infolinie po 17 za wiele się nie zdziała. Co ciekawe właśnie wtedy najczęściej coś się dzieje. W poniedziałek rano powiedzieli , że jest awaria globalna i dziś będzie naprawione. Jak się później okazało naprawiać zaczęli dopiero jutro , bo nie mieli kabla czy coś takiego. No i anegdotka z infolinii : -Ja w sprawie awarii. Odpowiedź: Której?

Zabawna firma.. Ale naprawili dziś więc :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam gdzie Inea dochodzi TYLKO światłowodem, w tych lokalizacjach telewizja opiera się na IPTV? Już na internet z mojego polecenia narzekają, a jakbym teraz komuś tam dobrał taki nieudolny pakiet z telewizją, to mnie chyba zabiją :)

Na szczęście nie, tylko najniższy pakiet z tego co mi wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam gdzie Inea dochodzi TYLKO światłowodem, w tych lokalizacjach telewizja opiera się na IPTV? Już na internet z mojego polecenia narzekają, a jakbym teraz komuś tam dobrał taki nieudolny pakiet z telewizją, to mnie chyba zabiją :)

W paru miejscach tak ponoć jest, ale to są raczej jakieś wioski z dala od Poznania. W większości przypadków jest dostępny sygnał z koncentryka, w tym analog i właśnie dlatego przy najniższym pakiecie jest tylko IPTV, bo nie ma możliwości zafiltrowania analogu i miałbyś więcej kanałów analogowo niż cyfrowo :D IPTV jest również proponowane jak klient ma odpicowaną chatę i nie chce rozciągać wszędzie kabli, wtedy telewizję puszcza się po PLC albo Wifi. Z niezawodnością tego rozwiązania bywa różnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak już kable z Orange i Polsatu się walają po domu, więc pół biedy ;)

Po tegorocznych dokonaniach firmy sam nie wiem czy polecać, osoba, za którą mam decydować słyszała sporo negatywnych opinii na temat naszej kablówki i jeśli u nich też będą problemy to chyba mnie powiesi, że nie wzięła talerza z Cyfry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest stary jak świat, natomiast Inea na Winogradach ma tylko net i telefon, co przy ofercie internetowej WTvK (300/300 za jakieś 60 zł i 30/30 za bodajże 40) sprawia, że mało osób korzysta tam z ich usług. Co innego sieć Citynetu, gdzie Inea jest dominującym operatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mocny cios od nc+ dla wszystkich kablówek i Cyfrowego Polsatu. Przez najbliższe lata, cała piłka nożna(Ekstraklasa, Liga Mistrzów i większość zagranicznych lig poza Bundesligą) na wyłączność w Canal Plus. Znikają mecze z Eurosportów, Polsat Sport i Sport Extra, oraz także z TVP!

 

Teraz z dumą informujemy, że od 2015 roku przez trzy kolejne sezony mecze Ligi Mistrzów będą dostępne tylko na platformie nc+ - mówi Julien Verley, prezes zarządu platformy nc+, która wygrała przetarg organizowany przez UEFA.

 

Przy obecnych cenach pakietów, wychodzi ok. 150zł za pakiet, w którym... nic ze sportu nie ma, ani naszej ligi, ani lig zagranicznych, ani ligi mistrzów. Kto ma możliwość to najlepszy będzie teraz talerz z nc+ i rezygnacja z oglądania w inea polsatów sport, które już nic nie oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsaty już się poddały, Eurosport też poza Bundesligą nic nie ma, nawet poniedziałkowego meczu. W takim wypadku pakiet sportowy i 2-3paki w INEA po 140-150zł/mies. wyglądają wręcz śmiesznie, w porównaniu z nadchodzącym prawie monopolistą z nc+.

Latem albo gruntowne przebudowanie oferty i przede wszystkim cen nowych umów, albo telewizje kablowe i cyfrowy polsat mocno dostaną po tyłku. Teraz pakiet, w którym cokolwiek da się oglądać kosztuje w Inea prawie 200zł, żeby móc zobaczyć od lata jakikolwiek mecz ;)

Jak kablówki nie wynegocjują nic z nc+ i ma to wyglądać jak teraz u nas, to stracą.

 

Do tej pory narzekali na ofertę w większości ci, którzy brali pod uwagę wszystkie kanały i ich dostępność w INEA, teraz dojdą jeszcze narzekania i wypowiedzenia od "sportowców". Poddał się Eurosport, poddało TVP i poddały Polsaty, praktycznie wszyscy naraz, rykoszetem dostanie także nasz operator i wielu innych w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość lig piłkarskich w rękach jednego operatora? UOKiK powinien tym się zainteresować, bo to są praktyki monopolistyczne i ograniczanie konkurencji. W wielu spółdzielniach nie można montować anten na elewacjach budynków, więc NC+ w takich przypadkach stoi na straconej pozycji i nie ma wyjścia, jak korzystać w takich lokalizacjach z pośrednictwa sieci kablowych.

 

Wracając do Inei - widać, że oni chyba wszędzie korzystają z sieci innych operatorów i żal im rezygnować z pasożytowania na obcej infrastrukturze, tzn. nie chce im się budować własnej sieci "od zera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...