Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam moduł cam i czasami wyskakuje mi komunikat cos a'la "słaby sygnał albo nieznane zródło" (coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie) i nie mam w tym czasie zadnych kanałów. Czy to normalne przy module Cam czy coś sie z nim dzieje. Kabel na 97% jest dobrze "skręcony" i podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam moduł cam i czasami wyskakuje mi komunikat cos a'la "słaby sygnał albo nieznane zródło" (coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie) i nie mam w tym czasie zadnych kanałów. Czy to normalne przy module Cam czy coś sie z nim dzieje. Kabel na 97% jest dobrze "skręcony" i podłączony.

A jaką masz jakość i moc sygnału?

U mnie pomogła trzecia wizyta techników i pogrzebanie w skrzynce.

Wcześniej długo walczyłem z codziennym komunikatem o braku sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że Inea nie bez powodu bardzo szybko zbudowała sieć światłowodową na terenie niemalże całego Swarzędza było wiadome od początku. Nie bez przyczyny również od mieszkania do mieszkania chodzili przedstawiciele tejże firmy z super ofertami. Do mnie osobiście konsultanci fatygowali się kilkanaście razy. Ba, reklamy nowej oferty były dosłownie wszędzie. Były przedstawiane na wielkich bilbordach, w lokalnej prasie, a nawet w Swarzędzkiej Telewizji Kablowej. Oferta rekomendowana była nawet przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Dziś okazuje się, że niebawem sygnał przesyłany kablami starej sieci - firmy City-Net zostanie wyłączony. Mieszkańcy otrzymali właśnie bardzo ciekawe pismo od zarządu City-Net. Skan tego pisma zamieszczam poniżej. No cóż papa analogu :/

45394405121168009406_thumb.jpg

 

Dodam tylko, że oprócz tego pisma otrzymałem pełną ofertę City-Netu i wygląda ona całkiem korzystnie (oczywiście nie w takim stopniu jak oferta Ineii przygotowana dla nowych użytkowników super sieci światłowodowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsaw, ty też musisz modem restartować?

Tak. Ale nieraz trwa to kilkanaście minut. Gdy wtedy dzwonię na infolinię, to słyszę pomrukiwanie i stwierdzenie, że faktycznie jest coś nie tak.

Następnie zaskoczy i na jakis czas mam spokój czyli 50% deklarowanego DL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to Thomson?

A macie jakiego alternatywnego operatora w lokalizacji (bloku)?

TWG870 z nieaktywnym wifi.

Niestety z alternatyw mam tylko Tepse czyli Orange - miałem - jeszcze większy szajs :)

Za to obsługa i serwis na poziomie nieosiągalnym dla inei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że Inea nie bez powodu bardzo szybko zbudowała sieć światłowodową na terenie niemalże całego Swarzędza było wiadome od początku. Nie bez przyczyny również od mieszkania do mieszkania chodzili przedstawiciele tejże firmy z super ofertami. Do mnie osobiście konsultanci fatygowali się kilkanaście razy.

Latali jak przysłowiowy kot z pęcherzem i wciskali mieszkańcom te światłowody pod same drzwi. Wielu ludzi ma jeszcze stare kineskopowe tv i po co im ta światłowodowa techonologia?

 

Osobna sprawa to jakość wykonania nowej sieci. Kable były kładzione byle jak, plastykowe "osłony" kładzione krzywo, łączone nierówno, nie posprzątane po pracach (wiercenie). No i ludziska narzekają na jakość techniczną sprzętu i odbioru kanałów. Inwestycja została zrobiona na szybko w celu przeciągnięcia na swoja stronę abonentów City Net - NIE BYŁO ŻADNEJ INFORMACJI, ŻE STARA SIEĆ BĘDZIE NADAL DZIAŁAĆ.

 

Oferta rekomendowana była nawet przez Spółdzielnię Mieszkaniową.

Tak samo było w przypadku City Net i Inotela (Inotel jest w 100% własnością INEI) i spółdzielnia też maczała w tym palce. Oczywiście umowy częściowo są objęte tzw. tajemnicą handlową.

 

Dziś okazuje się, że niebawem sygnał przesyłany kablami starej sieci - firmy City-Net zostanie wyłączony. Mieszkańcy otrzymali właśnie bardzo ciekawe pismo od zarządu City-Net.

Na szczęście nie wszyscy dali się skusić na nową ofertę Inei i zostali przy starej sieci i mam nadzieję, że bez większych problemów wrócą pod skrzydła starego operatora.

 

Dodam tylko, że oprócz tego pisma otrzymałem pełną ofertę City-Netu i wygląda ona całkiem korzystnie (oczywiście nie w takim stopniu jak oferta Ineii przygotowana dla nowych użytkowników super sieci światłowodowej).

Typowa pakietyzacja jak w każdej kablówce - płaci się za wszystko co się wybrało, a ogląda się tylko część kanałów. Może kiedyś doczekamy się możliwości wyboru pojedynczych kanałów bez wciskania kilkudziesięciu kanałów z mierną jakością i zawartością.

 

Jakiś czas temu rozwiązałem umowę z Ineą i nie żałuję tej decyzji. Przeszedłem do Inotela, który jeszcze wtedy nie był w 100% zależny on Inei i jak na razie nie mam za dużo powodów do narzekań. Internet w Inotelu ma prędkość taką jak trzeba, rzadko kiedy są awarie, a przede wszystkim jest tańszy niż przez klasyczną kablówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...............

Typowa pakietyzacja jak w każdej kablówce - płaci się za wszystko co się wybrało, a ogląda się tylko część kanałów.

Może kiedyś doczekamy się możliwości wyboru pojedynczych kanałów bez wciskania kilkudziesięciu kanałów z mierną jakością i zawartością.

..........

 

Na to nie licz bo wtedy się okaże że koszt pojedynczych kanałów jest dużo wyższy niż pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam internet od Orange (TPSA) może nie za szybki bo do 10 MB ale przynajmniej działa - z tego co widzę u abonentów INEI to skoki są bardzo duże. Mi ten od Orange wystarcza.

Szybkość w przypadku awarii nawet nie zła

 

A ceny tv w INEI :( to jest dopiero szok.

 

Na nic nie możemy już liczyć. Zwolnione 5 częstotliwości z analogu - myślałem że jakieś nowości TV się zaczną pojawiać, a tu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam :) Ja od 23 kwietnia czekam na pojawienie się kogoś z umową do podpisania.

Co ciekawe, na koncie w e-boa mam już nową nazwę promocji, która ponoć obowiązuje od 1 maja :mrgreen:

Czyli mam promocję, z której nie korzystam - ciekawe ile za maj zapłacę.

Coraz mocniej przekonuje mnie inea do tego, żeby nie pakować się w lojalkę.

To się kurier zdziwi :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że Inea nie bez powodu bardzo szybko zbudowała sieć światłowodową na terenie niemalże całego Swarzędza było wiadome od początku. Nie bez przyczyny również od mieszkania do mieszkania chodzili przedstawiciele tejże firmy z super ofertami. Do mnie osobiście konsultanci fatygowali się kilkanaście razy. Ba, reklamy nowej oferty były dosłownie wszędzie. Były przedstawiane na wielkich bilbordach, w lokalnej prasie, a nawet w Swarzędzkiej Telewizji Kablowej. Oferta rekomendowana była nawet przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Dziś okazuje się, że niebawem sygnał przesyłany kablami starej sieci - firmy City-Net zostanie wyłączony. Mieszkańcy otrzymali właśnie bardzo ciekawe pismo od zarządu City-Net. Skan tego pisma zamieszczam poniżej. No cóż papa analogu :/

45394405121168009406_thumb.jpg

 

Dodam tylko, że oprócz tego pisma otrzymałem pełną ofertę City-Netu i wygląda ona całkiem korzystnie (oczywiście nie w takim stopniu jak oferta Ineii przygotowana dla nowych użytkowników super sieci światłowodowej).

 

Widzę, że city-net podchodzi do sprawy poważnie. Pierwsza myśl - trzeba przetestować sieć. To się chwali. Doczekał się już ktoś może w rejonie Garbar kogoś z city-netu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

84836329

No i po kilku dniach, w miarę normalnych transferów, znowu kiszka w Śremie

Nawet reset modemu nie pomaga ! :twisted:

Komp podłączony po kablu, gdyby Inea pytała ( w co wątpie ! )Inea siedzi cicho i nie wie co odpowiedzieć na problemy z netem

Spójrzcie na pingi 70ms !!! O co Kaman ( jak mówi młodzież poniżej 50tki)

 

Teraz tak serio to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać ?

Płacę za 100/4 mam ? różnie (patrz poprzednie posty)

Być może trzeba tę sprawę faktycznie poruszyć w UOKIK lub innej instytucji, bo działanie INEI zakrawa na kpinę z abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci na światłowodzie mają od dłuższego czasu takie pingi że nawet w nic nie da się grać, gdzie net z TP zwany kiedyś przeklętą neostradą o prędkości 5-6mbit zapewniał stabilne granie po sieci i wszelkie działania. W Inea przy deklarowanym 50mega nie da się odpalić nawet Counter Strike'a, tak położyli te legendarne światłowody. Masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że city-net podchodzi do sprawy poważnie. Pierwsza myśl - trzeba przetestować sieć. To się chwali. Doczekał się już ktoś może w rejonie Garbar kogoś z city-netu?

Jakby nie podchodzili poważnie to nie byłoby afery. W rejonie Garbar jeszcze długo się nie doczekasz, te listy dotyczą Swarzędza :) Z centrum Poznania jest taki myk, że nie jest to do końca sieć Citynetu, tylko coś typu współwłasność, nie wiem jak to dokładnie wygląda, musiałby się ktoś z Inei wypowiedzieć a wiadomo, że się nie wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak długo można zlewać tak skandaliczną jakość usług, ale jeśli sprawa dotyczyłaby mnie bezpośrednio, to co miesiąc robiliby konkretne zniżki na cały abonament, albo podjąłbym dawno kroki prawne, a nie olewał i płakał jak to jest źle. Ich trzeba krótko wziąć za pysk bo urządzają sobie kpiny z klienta!

Gość oddelegowany do pisania tutaj z ramienia firmy prawie przestał odpisywać i nie wdaje się w dyskusje bo doskonale wie, że mamy rację, więc co on ma jeszcze powiedzieć. Wystarczyło, że próbował na życzenie firmy robić z ludzi idiotów jak pseudo technicy i pseudo konsultanci na infolinii.

 

Nowy hit: w punktach nie wymieniają sprzętu, trzeba wołać pseudo technika. Pseudo technik po czekaniu na połączenie z infolinią i trzecim ponagleniu, że po prostu nikt nie przyjechał, zjawił się teraz za czwartym razem, modemu wadliwego nie zabrał i nie zgłosił do wymiany, tylko zawołał 40zł za wymianę końcówek i jakiejś przejściówki, które klient mógł wymienić sam. Został pogoniony z kwitkiem szybciej niż wszedł do lokalu, a jego słynne końcówki i filtry to oczywiście było pozorowanie pracy a uszkodzony modem nadal nie działa poprawnie.

Myślicie, że tego typu zadowoleni inaczej ludzie kiedykolwiek przedłużą umowę i wezmą kolejny pakiet, jak nawet nie ma komu oddać wadliwego sprzętu, a słynni monterzy próbują wyłudzać pieniądze w kieszeń korzystając z nowego regulaminu, a sprzętu nie ma gdzie oddać? Uważajcie na tych pseudo cwaniaków!

 

Wystarczy mieć paru znajomych w blokach gdzie prawie wszędzie jest kablówka i zobaczcie jakie hity co chwila wychodzą :)

Jednemu zrywa internet, drugi ma prędkość gorszą jak z pakietu w telefonie, do tego niestabilną, trzeciemu zrywa sygnał na TV w kablówce, a czwarty dał się namówić na telefon, który częściej ma głuchy sygnał niż zalogowane wszystkie lampki na urządzeniu i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...