Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądał ktoś wczoraj film dokumentalny o B. Harcie?  :popcorn:

Właśnie za takie programy uwielbiam ten kanał  :wink:

 

 

 

 

 

 

Oglądałem już kiedyś. Ciekawy dokument ukazujący kulisy wrestlingu.

 

Co do tych Waszych obaw. Myślę, że należy poczekać. Też jestem zdania, że na kanale kulturalnym powinno patrzeć się na jakość, na poziom artystyczny, a nie na politykę, ale nie sądzę, że kanał straci na wartości. Sam mam poglądy bardziej konserwatywne, ale dobór filmów i programów powinien być sprawiedliwy. Kiedyś właśnie w TVP Kultura oglądałem film "Transamerica". Kompletnie nie zgadzam się z tym, co ten film przekazywał, mam całkiem inne spojrzenie na te sprawy (takie moje prawo, nie chcę znowu rozpoczynać dyskusji na tematy światopoglądowe, jak kilka miesięcy temu w tym wątku), ale sam film mógł być oceniony wysoko w kategoriach artystycznych. Mimo wszystko, już pisaliśmy jakiś czas temu, że linia polityczna tego kanału była bardziej lewicowa. Teraz może będzie w drugą stronę, choć najlepiej gdyby było po prostu apolitycznie. Oczywiście TVP Kultura to mój ulubiony kanał, bo zawsze stawiał na jakość i mam nadzieję, że tak będzie też po zmianie władzy. Na pewno szkoda Hali Odlotów. Myślę jednak, że pozostałe programy pozostaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rp.pl/Plus-Minus/301159991-Mateusz-Matyszkowicz-chce-robic-punkowa-telewizje.html?#ap-1

 

Jestem pod wrażeniem wywiadu z dyrektorem TVP Kultura. Szczerze, to się tego nie spodziewałem. Widać, że facet chce dopuszczać różne środowiska do stacji: konserwatywne, liberalne, lewicowe. Wydaje się otwarty, nie chce się zamykać tylko na prawicowy konserwatyzm. Na razie zapowiedzi fajnie wyglądają, zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Może to będzie jedyny kanał TVP, który będę regularnie oglądał?

Edytowane przez gregor111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio wierzysz że zostaną dopuszczone jakieś inne środowiska czy ludzie inaczej myślący niż jedynie słuszna władza? Nie po to wymienia się ludzi by było tak jak dotychczas. Wymienia się by było inaczej.

No ale nie powiesz mi, że poprzedni zarząd też dopuszczał wszystkie nurty i był otwarty na każdą ideę. 

 

Dopuszczał wszystko jak leci? Nie? W takim razie o jakiejś wielkiej rewolucji nie może być mowy. Po prostu jedne programy zostaną zastąpione innymi. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Zaremba zostanie od lutego wicedyrektorem TVP Kultura - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/piotr-zaremba-bedzie-wicedyrektorem-tvp-kultura-kanal-powinien-wyjsc-poza-warszawe

 

Obecnie Zaremba jest zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "wSieci", zapowiedział jednak że wraz z objęciem posady w telewizji rezygnuje z funkcji pełnionej w tygodniku, jednak dalej będzie tam pisać teksty o kulturze w ramach swojego cyklu felietonów "Zaremba przed telewizorem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie powiesz mi, że poprzedni zarząd też dopuszczał wszystkie nurty i był otwarty na każdą ideę.

 

Dopuszczał wszystko jak leci? Nie? W takim razie o jakiejś wielkiej rewolucji nie może być mowy.

O czym ty mówisz? Jakie idee? To nie jest kanał polityczny. Kłopot w tym, że kultura i sztuka jest bardziej otwarta, niż to sobie wyobrażają konserwatyści. Poprzedni zarząd niczego na kanale nie blokował. Niczego nie faworyzował. Puszczali wiele. Problem w tym, że to za wiele i trzeba tą otwartość ograniczyć.

 

Zrobią z kanału taką telewizyjną Frondę Lux. Czyli jedynie słuszny nurt frondowski, ale bardziej na poziomie. Taki ułamek prawdziwej wolnej twórczości artystycznej.

Nisza w niszy. ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wsłok, ponieważ nie jest to sport, w którym może być każdy wynik w dwie strony. Jest tam całkowita niewiadoma. Natomiast ludzi oceniamy na podstawie ich dotychczasowych działań, dorobku. Nie jest tak, że nie wiemy kompletnie, co zrobi Zeremba czy człowiek z Frondy. Ich dotychczasowe poglądy i działalność nam dużo mówią. Można pewne rzeczy antycypować, bo człowiek ani nie przeskoczy siebie, ani nie nie zmieni poglądów, postaw o 180 stopni. Jeśli ktoś przez całe życie jest w pewnych sprawach ograniczony myślowo, to jest 99 procent szans że będzie to kontynuować. Nie może być inny, bo po to został właśnie wybrany, żeby kontynuować swoją dotychczasową działalność. Tym razem w TVP Kultura.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...