Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Chiquita

Niestety, masz rację. To był jedyny wartościowy kanał TVP z wieloma ciekawymi, alternatywnymi filmami i nienużącymi dyskusjami. Nie mam złudzeń, że pod rządami takich ludzi stacja zamieni się w Tv Trwam-bis, może tylko trochę na wyższym poziomie intelektualnym. Naprawdę ktoś będzie miał ochotę oglądać powtórki "Ogniem i mieczem" czy filmów o Janie Pawle II?

Numer 387 w dekoderze UPC już dla mnie nie istnieje. Wielka szkoda. Film "Pragnienie miłości" nadany w ubiegłą niedzielę będzie moim ostatnim obejrzanym w tym kanale.

Ale z ciekawością będę śledził w necie staczającą się ramówkę Kultury. Może mnie czymś zaskoczy...

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramowka TVP Kultury znana jest do 7 lutego, oczywiscie ulozona jeszcze przez stare kierownictwo.

https://www.tvp.pl/prasa/TVPKultura/p0207_T5D.txt

Rowniez mam obawy co do decyzji  nowego kierwonictwa, ale moze nie bedzie tragedii. Na Kulturze nie brakowalo lewicowych filmow, teraz zapewne bedzie ich mniej, szczegolnie tych polskich rezyserow nielubianych przez obecna wladze jak Kutz czy Wajda,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultura to nie tylko filmy. Powinno być emitowane wszystko, co się z tym pojęciem wiąże. Także publicystyka, muzyka itp.

Kanałów filmowych jest od groma.

 

Pewne jest, że teraz niektóre pozycje (szczególnie obyczajowe) na TVP Kulturze będą na cenzurowanym i będzie się je pomijać w emisji. Ludzie z Frondy są znani ze stronniczości i jasno określonych konserwatywnych poglądów.

Edytowane przez Mr. Orbita
Posty połączone po wycięciu offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja dotknęła TVP także gdy do władzy doszli ludzie nominowani przez poprzednią władzę, TVP i powinniśmy się chyba zgodzić w tym punkcie wymaga reformy, bardziej stabilnego finansowania, mniej programów komercyjnych,a więcej jednak misji. Być może ograniczenia zatrudnienia i kosztów. Sytuacja mediów publicznych w Polsce jest zła. 

Co do TVP Kultura- nie oglądam, więc to,że będzie jakiś pan z Frondy, której nie czytam w sumie mnie nie obchodzi.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic polityczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat TVP Kultura nie wymagała większych zmian, bo komercji w niej nie było, a misji w brud.

To co mówisz, pasuje raczej do TVP Rozrywki.

Mówiłem o TVP jako całości. Być może TVP Kultura będzie po prostu lepsza, raczej np. tam sztuki "Bezkrólewie" nie było. Zresztą wydaje mi się,że za Kornehausera czy jak mu tam było program był dużo bogatszy,a mniej było powtórek powtórek.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dzisiejsza ramówka Kultury to działanie nowej władzy czy jeszcze "starej"?

 

18.15 - Niedziela z Dorotą Segdą: Opowieści weekendowe: Słaba Wiara

19.20 - Niedziela z Dorotą Segdą: Faustyna

20.50 - Niedziela z Dorotą Segdą: Tato

 

Jakbym nie wiedział, to bym napisał, że to ramówka Trwam. :)

 

Jeżeli nowe kierownictwo nic tutaj nie ruszało, to dopiero możemy przekonać się jak niezwykle obiektywne i nienaznaczone ideologicznie było poprzednie z P. Janowską na czele.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy popularno-religijne, czy religijno-historyczne pojawiały się na kanałach TVP niejednokrotnie, niezależnie od władz. Choćby te o św. Janie Pawle II. Natomiast na TV Trwam pojawiają się filmy z co najmniej trochę (a często zdecydowanie bardziej) rozbudowaną warstwą teologiczną. Jak na TVP Kultura zobaczę "October Baby", "Bóg nie umarł", czy "Niemy krzyk" to przyznam ci rację. Natomiast z tych trzech wymienionych filmów to pierwszego nie znam, drugi jest o popularnej polskiej postaci historycznej, niejednokrotnie pokazywany w TVP, nawet chyba przez tę stację wyprodukowany, a trzeci chyba nawet nie jest filmem religijnym. A ja jestem skrupulatny. Natomiast nie znaczy to, że TVP Kultura krytykuję, bo 2 z 3 tych filmów są moim zdaniem całkiem fajne, z tym że najbardziej ten trzeci, w dalszej kolejności drugi, a pierwszego nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś wczoraj film dokumentalny o B. Harcie?  :popcorn:

Właśnie za takie programy uwielbiam ten kanał  :wink:

 

 

 

Czy dzisiejsza ramówka Kultury to działanie nowej władzy czy jeszcze "starej"?

 

18.15 - Niedziela z Dorotą Segdą: Opowieści weekendowe: Słaba Wiara

19.20 - Niedziela z Dorotą Segdą: Faustyna

20.50 - Niedziela z Dorotą Segdą: Tato

 

Jakbym nie wiedział, to bym napisał, że to ramówka Trwam. :)

 

Jeżeli nowe kierownictwo nic tutaj nie ruszało, to dopiero możemy przekonać się jak niezwykle obiektywne i nienaznaczone ideologicznie było poprzednie z P. Janowską na czele.

Raczej nie, bo film "Tato" w ostatnich latach zawsze dawali tak minimum od godziny 22.00... a tutaj mamy prawie prime time, co może być pewnym zaskoczeniem. 

 

Gdyby ten film poleciał w CBS to tuż przed jego emisją czytalibyśmy: Ten film zawiera sceny przemocy, ten film zawiera sceny o charakterze seksualnym, ten film używa wulgarnego języka itp. 

 

Także poPiSała nam się TVP  :-8

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...