Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Zrobiłem sobie listę Ulubionych kanałów, na której na pozycji 5 mam TVN24, a na pozycji 6 mam TVN24BIS. Zawsze, kiedy ustawiam nagrywanie czegoś z TVN24, nagrywa mi z TVN24BIS. Dodam, że na fabrycznej liście kanałów TVN24 jest na pozycji 6. Próbowałem przez Program TV, a także na piechotę, tzn. oglądając TVN24 naciskam przycisk nagrywania i ustawiam mu godzinę rozpoczęcia i zakończenia. Wyłączam, a potem okazuje się, że i tak nagrał z TNV24BIS. Wygląda na to, jakby dekoder "wiedział", że ma nagrywać z TVN24, które ustawiłem pod nr 5, i "wie", że ten kanał ma fabrycznie nr 6, więc nagrywa z numeru 6, tyle że z listy ulubionych, na której jest tam TVN24BIS. Nieźle pokręcone, ale nie wiem, jak temu zaradzić.

Edytowane przez rycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem dekoder i TV, po uruchomieniu przywitał mnie na ekranie TV komunikat o braku sygnału, wczoraj było OK.

Zrobiłem reset wtyczkowy dekodera i teraz jest OK!

Mieliście podobną sytuację? Mnie to spotkało pierwszy raz.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zupełnie nieznany Wam problem z tym dekoderem. Otóż, po włączeniu któregoś z kanałów nadawanych z transponderów należących do nc+ (kanały CANAL+, kanały własne nc+ oraz TVP1 HD) i Telespazio (m.in. TVP Polonia) odbiór zaczyna się z opóźnieniem, przez chwilę wyświetla się napis "Brak sygnału". Antena jest bardzo dobrze ustawiona. Tego problemu nie było w dekoderze DSI83.

Prócz tego na kanałach z nadawanym teletekstem, na eurozłączu, nie jest wysyłany sygnał teletekstu, przy wciskaniu przycisku włączania teletekstu na pilocie TV Sony wyskakuje komunikat "Telegazeta niedostępna".

Dekoder jest w użyciu jako dekoder dodatkowy w multiroom.

Może wie ktoś, gdzie mogę bezpośrednio zgłosić błędy w oprogramowaniu dekoderów nc+?

Edytowane przez Adrianwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maks27 napisał:

Włączyłem dekoder i TV, po uruchomieniu przywitał mnie na ekranie TV komunikat o braku sygnału, wczoraj było OK.

Zrobiłem reset wtyczkowy dekodera i teraz jest OK!

Mieliście podobną sytuację? Mnie to spotkało pierwszy raz.

Wczoraj chyba była mała awaria w  godzinach porannych (jakieś 10 minut)albo to tylko u mnie (?), bo nie działo nic w dekoderach nc+; czarny obraz na wszystkich kanałach poza TVP Polonia , w ustawieniach pokazywały dekodery brak sygnału sat i Internet, ale nie było komunikatu, tylko czarny obraz , zresetowała się godzina  i data ( w między czasie sprawdzałem sygnał  na kanałch FTA  w wbudowanym  w TV  dekoderze  i było wszystko okej. Po chwili Mediabox  powrócił do normy, ale WifiBOX musiałem resetować  do ustawień fabrycznych, bo tam nadal nic nie działało, kiedy MB już działał normalnie.

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było sygnału na wyjściu HDMI z dekodera, jakby nie nie było przewodu między dekoderem a telewizorem. Telewizor pokazywał komunikat o braku sygnału na wejściu. Dekoder miał przy zegarze na wyświetlaczu zieloną diodę co informuje o prawidłowym sygnale z anteny.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najszybciej dane do aplikacji Start lecą na kanale 11 TVP1 HD, może nie cały czas. Mnie osobiście bardziej brakowało piconów, a pomoc techniczna twierdziła, że na tym dekoderze ich nie ma. Dlatego dzwonię, jak muszę. Szkoda czasu na to, aby niektórych konsultantów uczyć parametrów dekodera, tym bardziej, że sam nie wszystko wiem i czasem szukam pomocy.

Zostaw może dekoder włączony na kanale TVP1 HD to może szybciej zaktualizuje dane aplikacji Start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiała się plansza promocyjna na kanałach, których nie mam (taka jak na Mediaboxie), zamiast zwykłego, biało-czerwonego okienka (wcześniej mi ta opcja nie działała, w sensie włącz/wyłącz planszę promocyjną, mogłem tylko włącz/wyłącz Start).

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście, liczne literówki. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam wifibox+ od 3,5roku. Pominę jego wolne działanie, zatrzymywanie się na niektórych kanałach, zawiechy, błędy czy to, że od ponad 2 lat nie działa dysk (jak podłącze dowolną pamięć (pendrive, dysk) to niczego nie wykrywa).

Mniejsza o to, ma służyć w zwykłym TV tylko do oglądania TV. Ale to co ostatnio zaczęło się dziać przechodzi moją granicę wytrzymałości. Dekoder SAM przełącza się do 576p. Nie da się wybrać HD a przynajmniej wybranie tej opcji w menu niczego nie zmienia. W menu świeci 1080p a na ekranie widzę SD. Pomaga odłączenie prądu na 10sekund i obraz HD wraca ale nie na długo. Mija kilka godzin i przy kolejnym uruchomieniu znowu kaszana. Mogę jeszcze dodać, że obraz SD jest jakby w ZOOM-ie obcina pasy z góry/dołu. Czy to wina dekodera? Może software? Jak wymienić ten super dekoder na coś innego w nc+ za darmo? Zostało mi 6msc umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzisiejszej nocy była aktualizacja to  na tyle skuteczna, że po raz pierwszy od wielu miesięcy mój dekoder po pobraniu aktualizacji sam się wyłączył, bo do tej pory pozostawał włączony.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, housemdt napisał:

drugiej strony jak mam iść do mojego punktu nc+, w którym mam wysłuchiwać jaki to wifibox jest wspaniały to mi się odechciewa...

 

To jest najbardziej irytujące. Sam byłem zainteresowany multiroomem w nc+, dowiedziałem się z forum że najlepszym dekoderem multiroom byłaby tzw. mydelniczka(wifiboxa miałem przez prawie dwa miesiące jako dekoder główny, tyle co mi nerwów zjadł to nawet nie chcę wspominać). Odwiedziłem dwa salony, w jednym dowiedziałem się, że u nich mogę dostać tylko wifiboxa, mydelniczki nie mają, ale i tak nie mam po co jej szukać bo jest gorsza od wifiboxa, który jest najlepszym dekoderem w nc+ :D

W drugim salonie podobnie, z tą różnicą, że Pan powiedział mi, że mógłby mi "załatwić" mydelniczkę, ale tego nie zrobi, bo nie rozumie, czemu szukam czegoś innego niż wifibox, który jest świetny :D

Czy oni mają jakieś premie za wciskanie tego szajsu?

 

Skończyło się tym, że kupiłem splitter HDMI, wywierciłem dziurę w ścianie i z WifiPremiumBoxa mam podłączenie pod dwa TV (takie rozwiązanie wchodziło w grę bo obydwa TV są bardzo rzadko używane jednocześnie)

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...