Jump to content

Adrianwo

Users
 • Content Count

  95
 • Joined

Everything posted by Adrianwo

 1. Adrianwo

  TVP 1

  Nie. Ten serial powstał pierwotnie w języku rosyjskim co przy obecnej sytuacji politycznej Ukrainy mi się BARDZO nie podoba. Podobnie Sługa narodu. Według mnie Wiktor Pinczuk, właściciel StarLightMedia, firmy, która wyprodukowała serial, robi wszystko, żeby Ukraina się zrusyfikowała, a to mi się nie podoba.
 2. Ekstraklapy czy Ekstraklasy???
 3. Oto kolejny powód dlaczego Solorz powinien sprzedać swój biznes
 4. Zaadaptowali takie logo z powodu prowadzonej przez nich polityki równości płci.
 5. Jakie kodeki są w użyciu? H.264 jest do d*y, nieefektywny kiedy bitrate jest niski. Podobnie VP8. Lepszy byłby kodek VP9 lub AV1, z tych własnościowych - H.265.
 6. Ja zgodziłbym się na dawanie czegoś za darmo. Solorz głupieje z roku na rok i cały czas strzela sobie w stopę, podejmując głupie decyzje.
 7. Zgadzam się. Zero 4K, zero dźwięku 5.1, Solorz z roku na rok tylko głupieje. Powinien oddać biznes dzieciom lub najlepiej sprzedać nowemu inwestorowi.
 8. A może tak się zapytam, dlaczego rząd nie planuje zakazać emisji reklam firm pożyczkowych?
 9. Specjalny kabel do złącza SD OUT jest dostępny w każdym autoryzowanym punkcie sprzedaży UPC. Na tym wyjściu jest aktywny prawdopodobnie wyłącznie sygnał wideo kompozytowy oraz audio stereo. Prawdopodobnie też na raz może działać tylko jedno z wyjść wideo (HDMI lub SD OUT), ponieważ w ustawieniach dekodera jest opcja Podstawowe wyjście wideo. Nie mogę tego wszystkiego sprawdzić, ponieważ nie jestem w zasięgu sieci UPC.
 10. Dostęp zabezpieczony jest hasłem.
 11. Mają problemy z rozumieniem obcych nazw.
 12. Ja też tak myślę, więcej inwestują w reklamy niż w programy. Priorytet dla reklam to obecnie u nich standard. Dbanie o jakość programów jest u nich sprawą najniższej wagi. Zero teleturniejów, zero ciekawej rozrywki. Nina Terentiew powinna już dawno przejść na emeryturę, ale nadal zyskuje poparcie Z.Solorza i jego "kolegów" i prędzej z Polsatu nie odejdzie. Także mało inwestycji w przyszłość telewizji linearnej - 4K mają tylko dla treści licencjonowanych i to tylko do IPLI (Liga MIstrzów UEFA i niektóre sporty w Eleven Sports, kiedyś też wybrane produkcje National Geographic). Natomiast na własne produkcje i sprzęt 4K trzeba jeszcze poczekać. Powtórki? Wszystko to powinni przenieść do jednego kanału. Żadnego rozdzielania emisji takich programów na wiele kanałów.
 13. Cała grupa Polsat (za dużo reklam, brak nowych teleturniejów, styl napisów końcowych w audycjach na żywo który nie jest w użyciu przez jakiegokolwiek innego nadawcę, fatalny kontakt z widzami - brak e-maila, tylko telefon i znienawidzone przeze mnie media społecznościowe!) Zoom TV (za dużo audycji rosyjskich z potencjalną propagandą)
 14. @umekDlaczego nie wbijasz spacji po kropkach i wykrzyknikach???????????????????
 15. A to powinno według mnie tak wyglądać (i tu najmocniej przepraszam za użycie Painta): https://drive.google.com/open?id=1F_PaCDgjNwoULAyWpalST_1eg3e5Q84N Dopasowane pod obraz logo i oznaczenie wiekowe zrobią Wam tylko na dobre. Coś co choćby w Niemczech jest standardem, u nas tylko Puls to stosuje (i jeszcze TVN przy audycjach w 4:3, ale już nie przy proporcjach anamorficznych).
 16. I do tego nie szpiegują na rzecz Chin (w stosunku do Huaweia)
 17. Tym regulatorem jest Ofcom. Tutaj jest formularz do zgłaszania skarg na audycję: https://ofcomforms.secure.force.com/formentry/SitesFormCSLEStandardsComplaints Formularz jest bardziej rozbudowany od tego co oferuje KRRiT. Wszystkie informacje należy oczywiście wypełnić po angielsku. Koniecznie trzeba też dać adres brytyjski.
 18. @umek Co się dzieje u Ciebie? Masz problem ze spacjami. Osobiście uważam, że to jest bardzo dobra decyzja. Jeszcze wprowadzić międzynarodowy zakaz promowania ich produktów konsumenckich i będzie w porządku.
 19. Każdy najnowszy odbiornik HD od TOYA - tu na przykładzie ARC-1010YR, podobnie jest w ARC-1011YR i ARC-1013YR - posiada wyjście analogowe wideo. Jest ono w postaci złącza jack (jest umieszczone między złączami antenowymi a USB i Ethernet). Odpowiedni kabel (zakończony wtykami cinch) powinien być dołączony do dekodera. Natomiast o przejściówkę na złącze Euroscart - musisz się zapytać w biurze obsługi abonenta lub u instalatora albo możesz ją kupić w dowolnym sklepie z elektroniką. Żaden ich odbiornik nie obsługuje tej technologii.
 20. Najgorszy kanał muzyczny? Jak dla mnie cała grupa 4fun. Wszystko u nich jest popsute, technologia popsuta, m.in. technikom nigdy się nie uda wyłączyć oznaczeń wiekowych podczas reklam, a także przy klipach w proporcjach 4:3 dziwny efekt magnetyczny po bokach obrazu - i to się ma nazywać pillarbox? 4fun powinien upaść lub się zrestrukturyzować.
 21. A jedyna metodą na ich naprawę będzie m.in. rezygnacja z technologii strumieniowania HLS na rzecz MPEG-DASH. Ma większą elastyczność od technologii Apple'a, i jest międzynarodowym standardem. Można kodować obraz i dźwięk w dowolnym kodeku, co umożliwia zapewnienie obrazu i dźwięku nieraz w identycznej jakości co w tradycyjnej technologii kablowej (DVB-C).
 22. Powinni stracić więcej numerów ze swoich pul, za niewywiązywanie się z zakazu używania oznaczenia "5G Ready". @SatExpert Które pule numerów zostały Playowi zabrane?
 23. Dodam, że Solorzowi się nie chce najlepszego 4K. Tego na satelicie i w kablu. Prócz tego technicy z Cyfrowego Polsatu mają zbyt małą wiedzę nt. technologii nadawania. Po prostu są zbyt głupi. Polsat powinien pomyśleć nad zatrudnieniem kilku techników z nc+, byłoby im lepiej niż brać własnych techników.
 24. Prędzej jest to oparte na tej samej technologii co wdrożyli sobie Chińczycy. Czyli jest to technologia chińska.
 25. Żeby było super to powinni zrezygnować z obecnej technologii streamingu (czy to nie przypadkiem jest HLS?) na rzecz MPEG-DASH. MPEG-DASH nie wymaga kodowania wyłącznie w określonych kodekach (pierwotnie HLS wymagało obrazu w kodeku H.264 i dźwięku w kodeku AAC). Do tego też obsługuje DRM. Przy unicaście, MPEG-DASH wygrywa funkcjonalnością w stosunku do HLS.
×
×
 • Create New...