Skocz do zawartości

MTV 80s


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, STARS.TV napisał:

No i trafiony zatopiony, gram regularnie dwa numery Basi ? Ten numer Tiffany też już śmiga. A słowo radio oficjalnie i od dawna w języku polskim się odmienia :) i apeluję żebyś oglądał więcej bo Basię przegapiłeś! 

 

Codziennie to nie przez cały dzień... więc mi umknęło. Ale będę polował! Basia jest super!
Co do odmiany rzeczownika: radio.  Jak powtarza profesor Miodek... "dobrą nowinę trzeba głosić" (miał na myśli możliwość odmiany słowa studio i radio) ale obie formy są poprawne... (odmiana i brak odmiany).

 

Edytowane przez Rafiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 21:01, Mates100065 napisał:

Mam pytanie. Czy ktoś widział na tym kanale: ... ?

1. Men at Work - Down Under [Business as Usual] 1981

2.Rockwell - Somebody's Watching Me [Somebody's Watching Me] 1984

3.Pink Floyd - Learning to Fly [A Momentary Lapse of Reason] 1987

 

Chyba tego nie ma.

 

1 i 2 są, 1 dość często (tj. zbyt często). 3 niestety brak, nigdy nie widziałem. W ogóle Floydów nic nie widziałem. Jeśli trafię, to dam zrzuta ;)

 

Natomiast mam inną ciekawostkę - już jakiś czas temu to zauważyłem. Klip The Police - Don't Stand So Close To Me czasami jest normalny, a czasami... sami zobaczcie ;)

 

5499.jpg

 

5498.jpg

 

Zasadniczo dobry jest zawsze w paśmie rockowym, a zły (otoczony czernią) - wszędzie indziej. Dlaczego? Tego nie wiem :) W obydwu jest identyczna, bardzo kiepska jakość audio - wyjątkowo, bo raczej zdarza się to rzadko.

I nawet nie zdajecie sobie sprawy jak długo polowałem na zrzut w identycznym momencie. Za długo.

 

Do oglądania tego drugiego trzeba być odpowiednio przygotowanym, ja wtedy wyglądam tak:

86781.jpg

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą dysponować więcej niż jedną wersją tego teledysku. I poprostu dobrali sobie wg swego "widzi mi się", co do którego pasma ma być być przydzielone. Co do jakości audio - trudno się dziwić, skoro dostali go zaraz po premierze.

 

Ponadto, jestem zdania, że po tak długim okresie powinni odrestaurować swoje teledyski cyfrowo, zwłaszcza że mają już wszystko na komputerze, a nie na taśmie.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 04:13, Mates100065 napisał:

Kiedyś widziałem na jakimś kanale VIACOM-u Scorpions- Rock You Like a Hurricane [Love at First Sting] 1984, ale to chyba była baza w Amsterdamie, bo ten utwór w UK był dopiero na 78 miejscu. 

Ale to nie ma nic do rzeczy. Przecież przez 10 lat jedno MTV nadawało na całą Europę i cała Europa oglądała to samo na MTV, a listy przebojów w danym kraju to MTV nie miało z tym nic wspólnego. Viva Polska też nadawała z bazy UK, a 3/4 klipów w UK nawet w Top 100 nie było, nawet większość Europy Zachodniej o nich nie słyszała (i szkoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zmieniło w repertuarze MTV 80s? Wydawało mi się, że często oglądam i widzę w zasadzie te same klipy, a wczoraj ok 21-22 po kolei:

Alphaville - Sound Like A Melody w naprawdę okropnej jakości VHS, dodatkowo w prawym dolny rogu był cały czas napis bodajże "W E A", takim wyglądem czcionki jak napisy/daty w kamerach VHS (ten klip, ale tutaj tego napisu na dole nie ma), potem OMD - Maid of Orleans i Robin Gibb - Juliett. A parę minut temu Madonna - Dear Jessie.

 

Teraz: Kool & The Gang - Ladies Night, chociaż to 1979, o czym wspomina nawet wgrana na materiał grafika...

Edytowane przez raimundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś zauważyłem, ale nie miałem czasu i nie chciałem też podbijać wątku. Ale jeśli już nadarza się okazja ;)

Alphaville - Sounds Like A Melody widziałem wczoraj po raz pierwszy u nich, wcześniej nie wpadłem - i faktycznie dziwna kopia, gdy nawet na YouTube widać zrzut z VH1, gdzie żadnego "WEA" nie było :) Ale też od paru dni leci Forever Young, który był wstydliwym brakiem (albo mi umykał?), dotychczas katowali tylko Big In Japan.

Poza wspomnianymi przez Ciebie wypatrzyłem (może coś z tego było, po prostu zwróciło moją uwagę) :

  1. ABC - When Smokey Sings
  2. Billy Idol - Sweet Sixteen
  3. Cock Robin - The Promise You Made (zalatuje zrzutem prosto z VHS)
  4. Depeche Mode - Shake The Disease (to był wstydliwy brak, albo mi wstydliwie umknęło)
  5. Falco - Der Kommissar (miła odmiana od katowanego Rock Me Amadeus)
  6. Fleetwood Mac - Everywhere (do tej pory głównie katowano Big Love i Little Lies, chociaż może to mi umknęło?)
  7. Joyce Sims - Come Into My Life
  8. MC Miker G & Deejay Sven - Holiday Rap
  9. Modern Talking - Cheri Cheri Lady (z bólami odnalazł się drugi klip po Brother Louie, jakość dość podła)
  10. Roxette - Dressed For Success
  11. U2 - Two Hearts Beat as One
  12. Wham! - Bad Boys

Może coś z tego przemykało już rzadko, np. Madonna - Dear Jessie widziałem jakiś czas temu.

Ale nie jest to jakaś rewolucja, trzymają się strategii kapnięcia czegoś od czasu do czasu i nic lepszego tu na pewno się nie zdarzy. Ot wpada coś rzadko z zaskoczenia w porach od czapy, co jest dość irytujące, bo nie wiadomo kiedy może się coś przytrafić...

 

Dla fanów zrzutów w spoilerze poniżej zrzutowe Eldorado!!!! To co wyżej, Alphaville z "WEA" i więcej ;) Niektóre rzeczy rzadsze, inne mniej - zrzuty to nie tylko nowości, ostrzegam żeby się nie sugerować. 33 zrzuty super deluxe z poprawnymi proporcjami obrazu :)

 

Spoiler

86936.jpg

 

86937.jpg

 

86938.jpg

 

86939.jpg

 

86940.jpg

 

86941.jpg

 

86942.jpg

 

86943.jpg

 

86944.jpg

 

86945.jpg

 

86946.jpg

 

86947.jpg

 

86971.jpg

 

86948.jpg

 

86949.jpg

 

86950.jpg

 

86951.jpg

 

86952.jpg

 

86953.jpg

 

86970.jpg

 

86954.jpg

 

86955.jpg

 

86956.jpg

 

86972.jpg

 

86957.jpg

 

86958.jpg

 

86959.jpg

 

86960.jpg

 

86961.jpg

 

86962.jpg

 

86965.jpg

 

86964.jpg

 

86966.jpg

 

Edytowane: dodany jeden zrzut - nagle Pink Floyd się objawił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że jest kilka wersji tego klipu (z napisem WEA na ekranie i bez), bo na YouTubie nigdzie jej nie znalazłem (a były zgrywki z MCM, VH1 i kilku innych, bodajże niemieckich stacji). Ale ten z napisem WEA, co widać na screenie od @Mr. Orbita wygląda bardzo słabo. I ogólnie ukłony dla Pana Orbity za wnikliwą analizę :) 

Mam wrażenie, że zaczynają się pojawiać klipy, których nigdy nie widziałem na VH1Classic, nawet przed 2013 (np. wspomniane Sound Like A Melody).

Inny przykład, którego nigdy nie widziałem na VH1C - przed chwilą był utwór "Loving the Alien" Davida Bowie. Ze strapem MTV. Niestety złapałem screena dopiero pod koniec :(

shFk8s6.png

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i z początku ;) Niestety przysłonięty aktualnym napisem - strapy MTV były krótsze, więc nie było momentu na klipie, żeby był sam strap :/

86992.jpg

 

A jeśli już nadarza się okazja :D To jeszcze parę zapków na pamiątkę. Nowy z tego zestawu jest też Beastie Boys - Shake Your Rump. Albo wcześniej nie wpadł mi w oko.

Ale jak pisałem - z rzadka coś wpada. W większości jest to wąska playlista, zasilona rodzynkiem od czasu do czasu ;) Zależy kto co lubi ;)

Chyba częściej jest szansa na coś spoza stałego repertuaru w blokach tematycznych oraz różnych topach (jak było dziś z Floydami) i bywa, że późną nocą.

 

Spoiler

86984.jpg

 

86985.jpg

 

86986.jpg

 

86987.jpg

 

86988.jpg

 

86989.jpg

 

86990.jpg

 

86991.jpg

 

86993.jpg

 

86994.jpg

 

86995.jpg

 

87010.jpg

 

86996.jpg

 

86997.jpg

 

87005.jpg

 

86998.jpg

 

87013.jpg

 

86999.jpg

 

87012.jpg

 

87000.jpg

 

87001.jpg

 

87002.jpg

 

87003.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interestingly, the video of the 80s (David Bowie - Loving the Alien) was broadcasted with a MTV European strap from 1990-1996. And this is not the only case - a similar situation was with the 80s clip "New Edition - Candy Girl", which broadcasted on the Balkan MTV/VH1 Adria with MTV Strap from 1990-1996 on the 15th second.

2a1a01e829ac.jpg

 

 

Similarly, the clips from the 80s with MTV Strap from 1997 - some of them belong not to MTV Europe, but to the British MTV:

7835b2e88939.jpg

 

415c4d21f7d5.jpg

Edytowane przez 1993andrey1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...