Skocz do zawartości

MTV 80s


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie ja tutaj narzekam, tylko Ty. Dziś sobie jeszcze puściłem w tle kilka godzin wczorajszego programu i nic się nie powtarzało.

A sporo ogranych w 80s kawałków to nawet brakowało. Tak więc nie czepiaj się od nowego roku dla zasady, skoro sam nie masz nic ciekawszego do zaoferowania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez okres świateczno-noworoczny miałem okazję testować lokalną kablówkę na platformie AVIOS i i jest tam chyba najszerszy możliwy w PL zestaw kanałów muzycznych od kanałów Stingray aż po wszelkie MTV.

Oprócz tego na co dzień mam dostęp do tego kanału w PBG.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

To nie ja tutaj narzekam, tylko Ty. Dziś sobie jeszcze puściłem w tle kilka godzin wczorajszego programu i nic się nie powtarzało.

A sporo ogranych w 80s kawałków to nawet brakowało. Tak więc nie czepiaj się od nowego roku dla zasady, skoro sam nie masz nic ciekawszego do zaoferowania ;).

 

To się nie czepiaj każdego słówka, którego napisałem, skoro nawet jeszcze pół roku nie skończyłeś na tym forum. Jak szczycisz się tym, że stacja nie ma nic ciekawego do zaoferowania, to puść sobie MTV 80s tydzień w tydzień i zobaczymy jak dużo klipów z Sylwestra się pojawi.

Edytowane przez mastano
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że to jest moje drugie konto na forum i jestem ogólnie tutaj łącznie 3x dłuzej niż Ty ;).

Ja napisałem, że podobało mi się to co grało MTV, wymieniłem kilka tytułow, które dla mnie to potwierdzają i tyle.

Ty nie napisałeś nic wartosciowego.

I tak jak wspomniałem - skoro nie uważasz tych utworów, które opisałem za ciekawe zaproponuj swoją playlistę (inną niż przepisanie oklepańców z MTV DE) i pogadamy :).

A no i niech będzie taka, żeby się tydzień w tydzień nie powtarzała - czyli zważając na to, że jakieś 450 kawałków raptem zapełni 24h musiałbyś ich znaleźć kilkanaście tysięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, trzeba było tamtego nie usuwać :)

Twoje pochwałki nie wniosły nic wartościowego. Bo te wszystkie teledyski, które leciały, wbrew twojej logice, są ciekawe, ale wielokrotnie przewijały się i na VH1 Classic i na MTV 80s.

Porównaj sobie „oklepańce” z MTV DE i z MTV 80s, a potem, tak jak sam piszesz, stwórz kanał, którego archiwum jest tak ogromne jak MTV i klipy same się znajdą. To tyle i aż tyle.

Edytowane przez mastano
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mnie tego akurat potrzeba bo nawiązywałem do Twojego postu, który zaczał tą całą niepotrzebną dyskusję - tam pisałeś o Kim Wilde etc.

Myślę, że już wszyscy na forum przyjęli, że się Tobie programming "globalnych" MTV nie podoba bo wiele razy o tym wspominałeś - tylko miło byloby jakbys zaproponowal coś w zamian w takim razie i gdyby to nie były listy oklepańców z MTV DE ;).

Nie oglądam MTV 80s 24/7, ale robię to dość regularnie i teledyski które podałem nie są na nim emitowane w wysokiej rotacji (czytaj np. codziennie czy nawet parę razy w tygodniu).

A cała playlista wbrew temu jak to zazwyczaj bywało była dostosowana do okoliczności, a nie tylko różniła się podpisem bloku przy logo.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj właśnie tego tobie potrzeba. Nawiązuję do wychwalania przez ciebie zawartości kanału, która niczym (poza tytułami pasma) nie różni się od tej pokazywanej na tu codziennie oraz do tego, że wmawiasz na forum, że rzekome oklepańce z MTV DE to "coś w zamian". Kiedyś zresztą też spisywałem playlisty VH1 Classic i MTV 80s, ale wg ciebie to zaraz mogłoby być chwalenie się.

Również nie oglądam MTV 80s cały czas, bo właśnie to co tu leci, jest w bardzo wysokiej rotacji. I to nie od roku, a co najmniej od 10-ciu lat (jeszcze za czasów VH1C). O czym większość na forum wie. Stąd, odpowiedź że to ja mam coś w zamian przedstawić tylko pokazuje, jak bardzo masz płytkie myślenie na temat najstarszej telewizji muzycznej na świecie. To nie ja mam proponować, a MTV, które istnieje od 40 lat. Za to w końcu im widzowie płacą. I raczej w ciągu tych 40-tu lat nie zgromadzili tylko Starshipa, Madonny, Kim Wilde, S-Express, Pointer Sisters, Black Box czy Inner City, ale multum innych wykonawców o których ani ty ani ja nie mamy pojęcia.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mastano Jakim "Wam"? Z Tobą dyskutuje. Co to jest za jakaś mania pisania w imieniu innych.

Pytanie zadałem Ci proste. Skoro nie podobała Ci się playlista MTV 80s na sylwestra to co byś zaproponował w zamian nie MTV tylko mnie.

Zamiast odpowiedzieć na temat produkujesz coraz to gorsze elaboraty...

A że dawałeś na forum playlisty MTV DE to fakt i pamiętam jak twierdziłeś, że to jest ten z tych ciekawszych kanałów MTV (pewnie dlatego, że FTA ;)).

Edytowane przez bgmnt
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję waszą dyskusję od wczoraj i mam wrażenie, że to ty się napinasz. Mieszasz tu dwa różne kanały (nie wiedzieć po co) i robisz z tego wątku śmietnik. Jak na możliwości MTV i w porównaniu do STARS tv, poziom tej stacji jest bardzo niski. W sumie, to właśnie kanał Wójcickiego, który w ciągu 10 lat istnienia, zrobił ogromny postęp w swoim repertuarze, a który nie powstał w ramach Polsatu, TVP czy innego koncernu, może być punktem odniesienia do tego jak gra właśnie MTV 80's. Więc, żadnych osobnych playlist tu nie trzeba, tylko włączyć odpowiedni program.

Edytowane przez hgf22593
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja w przeciwienstwie do kolegi mapisalem co mi się w playliście podobało. Co jemu by się podobało natomiast się nie dowiedziałem. Ty kolejny przychodzisz z ogólnym ględzeniem nie na temat.

Dla mnie, osoby wychowanej między innymi na MTV UK i zasobach płytowych dostępnych w HMV czy Virgin Megastore poziom STARS jest niziutki (choć pasujący do gustu muzycznego tych samych ludzi, którzy słuchają RMF i Zetki), ale nie spamuje w ich temacie osobom, które chwalą ten kanał ;).

Ty razem z kolegą @mastano starasz się udowodnić jakąś karkołomną tezę, że kanał tematyczny z danej dekady powinnien grać codziennie inny repertuar i piosenki przez 10 lat nie powinny się powtarzać ;).

Ja w przeciwieństwie do Was pamiętam stare MTV z lat 90 i poczatków 00 i to jak mało rozbudowaną miało playliste także w latach swojej "świetności" a nie idealizuję ich na podstawie kilku nagrywek na YT.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie spamuje i widzę, że on też nie. @mastano ma prawo do swojego zdania, ty i ja też.

Skoro się wychowałeś na brytyjskim MTV, to nic dziwnego że MTV 80 ci odpowiada, bo w końcu jest produkowany w tym samym miejscu. A miło by było posłuchać tu np. czegoś z albumu Notorious Duran Durana, albo utworów Stripped i Behind The Wheel od DM lub też gdyby z powrotem zaczęli puszczać M. Jacksona.

 

Radzę ci, żebyś skończył już się tu naburmuszać, bo widzę, że tylko odwracasz kota ogonem i marnujesz resztę niedzieli. A zauwazyłem, że trzeba kilkunastu godzin na to, by wydobyć z ciebie o, co ci chodzi.

Edytowane przez hgf22593
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 18:41, hgf22593 napisał:

 Jak na możliwości MTV i w porównaniu do STARS tv, poziom tej stacji jest bardzo niski. W sumie, to właśnie kanał Wójcickiego, który w ciągu 10 lat istnienia, zrobił ogromny postęp w swoim repertuarze

Przecież Stars TV też gra same oklepańce typu: Sandra, Boney M czy Modern Talking, których puszczają na każdej stacji z muzyką oldies 🤦🏼‍♀️ Najlepsze to były MTV Classic, Viva Zwei oraz MCM POP i żaden Stars czy te nowe twory MTV ich nie zastąpią

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
  • Popieram 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 19:33, lakiman napisał:

@bgmnt z ciekawości 😉, bo w UPC nie ma tego kanału, z jakiej usługi korzystasz mając dostęp do MTV 80's?

Ja mam MTV 80s w Netii. MTV Classic UK to dużo lepszy kanał niż MTV 80s, MTV 90s i MTV 00s. Niestety niedostępny w Polsce. Inne wyjście to przenieść te 3 kanały z Londynu do Amsterdamu, ale to jest nierealne. Więc raczej nic się nie zmieni na lepsze. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.01.2022 o 18:57, bgmnt napisał:

Ja w przeciwieństwie do Was pamiętam stare MTV z lat 90 i poczatków 00 i to jak mało rozbudowaną miało playliste także w latach swojej "świetności" a nie idealizuję ich na podstawie kilku nagrywek na YT.

Nie wiem co za MTV oglądałeś w latach 90, że twierdzisz, że miał mało rozbudowaną playlistę w latach swojej świetności. Jakie lata masz na myśli? Sorry ale ten komentarz mnie rozwalił

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bytesize Coż, pamiętam jak byłem w liceum i codziennie często 2-3 razy leciał np. "November Rain".  Pamiętam jak MTV informowało o śmierci Freddiego Mercurego.

Ale pamiętam też poźniejsze lata jak np. przez 2 tygodnie nie było niebieskich strapów na teledyskach, a operator "naszej" wersji (na kraje arabskie i Europę Wschodnią) nie zawsze trafiał dobrze z przerwami reklamowymi podczas Total Request.

Daj znać co Ty pamiętasz :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie te wszystkie nasze wspomnienia owczesnego mtv swiadcza tylko o tym ze jestesmy juz "dziadkami" 😋

Nasze dzieciaki co prawda moga jedynie pomarzyc o takich pieknych czasach i chwilach ktore przezylismy ale rownoczesnie moga sie zapytac...." Tato czy ty nie bawiles sie z dinozaurami" ??

 

 

Edytowane przez Rudziol
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam do waszych wspomniej to, że prezenterzy byli od 6 rano przez cały dzień. Przed każdą pełną godzina mtv news i potem plansza z ramówką. Mnie najbardziej podobały się te rysunkowe przerywniki w których prezenter mówił co będzie grane w danej godzinie. 

Naprawdę trzeba mieć mega szacun do tej osoby, która wymyśliła mtv. Mam na myśli djingle z logiem MTV, strapy, czołówki programów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt niestety te braki w strapach to nie są czasy świetności MTV tylko nie całe 2 lata najgorszego MTV. Ale niestety my i kraje, które nie miały własnych wersji MTV musiały to przeżywać. Jedynie mieliśmy super programy i oprawę graficzną - dla mnie była świetna tylko te błędy były straszne i dopiero naprawione przez MTV Polska. A MTV UK & Ireland oraz MTV Central (czyli niemieckie) były bardzo dobre muzycznie. A MTV do czasu regionalizacji czyli 1997 rok było graficznie, muzycznie i ogólnie najlepsze. 

Pamiętam np. Hey w MTV NEWS, 2 klipy Maanam widziałem na MTV Europe, śmierć Cobaina i póżniej przez następny tydzień o pełnej godzinie codziennie puszczali jeden klip Nirvany. Jak Freedie umarł to był weekend z Queen 2x z rzędu.

MTV robiło co jakiś czas tematyczne weekendy, a na koniec roku TOP 100.

W porannych i popołudniowych mixach (czyli nietematycznych i jak VJ zapowiadał co będzie puszczane przez najbliższą godzinę) o pełnej godzinie zazwyczaj leciały nowości, a drugi klip to zawsze był jakiś klasyk.

Greatest Hits leciało o 13 i 20, zawsze inna playlista - oczywiście dostępna w Teletext MTV (tego i innych programów). Przemianowane w 1997 roku na So'90s puszczane tylko w środy.

W tyg o 12 leciało Soul of MTV z czarną muzą soul i r'n'b, później ten program przemianowali na MTV Amour o 22, który prowadziła VJ Camilla, która leżała np. na plaży i zapowiadała klipy.

Tylko MTV robiło coś takiego jak dwie wersje teledysków - można było to odróżnić po kolorze belki, a jak zrobili w tym samym kolorze to była różnica np. w miejscu pojawiania się (mimo że MTV głównie stosowało zasadę pojawiania się belki w 15s na początku i 15 s. przed końcem klipu). Te dwie wersje to albo lekka cenzura albo trochę inna wersja klipu, albo zupełnie inny klip - do dziś nie wiem o co z tym chodziło, ale miało swoje plusy np. "Right In The Night" Jam & Spoon - tylko MTV miało różniący się klip. Viva zawsze puszczała pierwsze wersje. Albo 2 Unlimited "No Limit", czy "Tribal Dance". Oczywiście pierwsza wersja była puszczana bardzo krótko, później wałkowali zawsze drugą, a te ocenzurowane puszczali w nocy np. Bjork "Army of Me". Wystarczyło zobaczyć, że jest inny strap niż dotychczas puszczany i klip oglądałem do końca, bo coś było innego.

Najlepsze było jak MTV popełniało ten sam błąd przy klipach Ace of Base pisząc Ace of Bass, ale poprawiali po kilku dniach. 

HitList UK było super programem (brytole mieli często klipy już u siebie na 1 miejscu a MTV dopiero zaczynało je puszczać i ten program był zawsze pełen nowości) - w poniedziałki o 18:00-20:00 (powtórka soboty 11:30-13:30), przez to nie było Music Non Stop w pon., a tam po dwa klipy w jednym temacie albo dużo nowości).

W soboty i niedziele o 13:30 - 14:)0 First Look (nowości), ale nie pamiętam jak ten program nazywał się wcześniej. 

Był jeszcze serial The Real World (co sezon nowi bohaterowie, reality show, ale na poziomie, nie to co obecne W.Shore itp:) co do kreskówek poza Beavisem i Buttheadem i Darią pamiętam jeszcze THE HEAD - z takim człowieczkiem z wielką głową z której wyskakiwał stworek czy coś podobnego - dziwna bardzo hahaha.

W latach 96-97 MTV puszczało wiele klipów z Vivy w soboty i niedziele w Morning Mix (w tamtych latach uraczyć NSync, Garcia, C-Block, Brooklyn Bounce, Mr President, Tic Tac Toe i inne niemieckie to praktycznie tylko w tym programie).

MTV News zazwyczaj 10 min przed pełną godziną, bo po nim jeszcze dwa klipy puszczali zawsze.

3 From 1 leciało o 17:45 i 23:45, Dial MTV najpierw o 20 później zrobili o 17:30. Ale było jeszcze inaczej, ale kurcze pamięć zawodzi:) jak to było dawno!!!!! Rzeczywiście czuję się teraz jak muzyczny dziadek, ale za to mieliśmy szczęście żyć w najlepszych czasach, zwłaszcza muzycznych.

Muszę jeszcze sobie przypomnieć, mam mnóstwo VHS z tamtych lat to coś mi podpowiedzą. Dawajcie swoje przykłady :)

Edytowane przez Bytesize
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też dodać na plus wyskakiwanie w lewym górnym rogu nazwy programu przy pojawieniu się belki. Co do weekendu to z tego co pamiętam weekendy były na przemienne np. Weekend z Madonna, następny weekend mix teledysków i kolejny np weekend z queen itp. Albo weekend filmowy lub o modzie. W nocy o pełnej godzinie pojawiały się te rysunkowe przerywniki bez DJ a. Można było sobie je nagrać bo były super! 

Początek lat 90 a mtv było naprawdę dobrze zrobioną telewizją. A teraz totalne dziadostwo. Tylko belki ( nie dopracowane niestety) przypominają tamte czasy. 

Natomiast nie wiem czym kierowali się ci co wymyślili belki do mtv 00. Przecież takich belek nigdy nie było po roku 2000 ale cóż.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...