Skocz do zawartości

MTV 80s


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już temat został podbity ;) Chcecie ZAP-ki? ;)

 

W zeszłym tygodniu wpadło jeszcze parę rzeczy nowych, wstydliwie zgubionych lub rzadkich, w tym:

  1. a-ha - Stay On These Roads (wstydliwy brak, ale nadrobili też wstydliwie - Smells Like VHS)
  2. Billy Idol - To Be A Lover (co ciekawe, natychmiast zaczęli go katować, teraz jest codziennie, a nic to szczególnego z jego kariery)
  3. Caroline Loeb - C'est La Ouate (dość hipnotyzujące, najgorsze takie wgryzające się w beret :P ale niestety - cenzura wleciała, nie ma piersi)
  4. Depeche Mode - Everything Counts (wstydliwy brak)
  5. Eddie Murphy - Party All The Time (w wersji miniaturowej - ZAP)
  6. Europe - Carrie (odmiana od The Final Countdown)
  7. Eurythmics - Sex Crime (1984)
  8. Gazebo - Lunatic (nie pamiętam, czy grali to o lubieniu Chopina)
  9. Meat Loaf - Dead Ringer for Love
  10. Miami Sound Machine - Bad Boy
  11. Mötley Crüe - Looks That Kill
  12. Opus - Life Is Life (i też od razu wpadli w wysoką rotację, nie było wcale, a teraz puf - i jest co chwilę)
  13. Paul McCartney - Once Upon A Long Ago (jeden z moich dwóch ulubionych jego solowych klipów, piękne animacje, jakość wyszła im jednak mizerna, znowu jakby VHS, drugi klip musiałbym polować na MTV 90s...)
  14. Rick Astley - Take Me To Your Heart
  15. Rick Astley - Whenever You Need Somebody (Rickroll!)
  16. Simply Red - The Right Thing
  17. Whitesnake - Give Me All Your Love

Kilka nagrań z poprzedniego wrzutu też wpadło na wysoką rotację, np. Holiday Rap pojawia się nieustannie od paru dni, podobnie Alphaville wszystkie 4 klipy jakie wygrzebali.

 

ZAP-ków nieco więcej.

 

Spoiler

87177.jpg

 

87178.jpg

 

87179.jpg

 

87180.jpg

 

87181.jpg

 

87182.jpg

 

87183.jpg

 

87184.jpg

 

87185.jpg

 

87186.jpg

 

87187.jpg

 

87188.jpg

 

87189.jpg

 

87190.jpg

 

87191.jpg

 

87192.jpg

 

87193.jpg

 

87194.jpg

 

87195.jpg

 

87196.jpg

 

87197.jpg

 

87198.jpg

 

87199.jpg

 

87200.jpg

 

87201.jpg

 

87202.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem wspomniane "Caroline Loeb - C'est La Ouate", nawet nagrałem. Nie pamiętam by to leciało za czasów VH1Classic, trudno oczywiście pamiętać wszystko co puszczają, ale jednak na utwory inne niż anglojęzyczne starałem się zwracać uwagę. Na marginesie, nie widziałem jeszcze słynnego "Voyage, voyage", ciekawe kiedy wpadnie :P

Na piosenkę o lubieniu Chopina nie trafiłem. To zabawne że wrzucają utwory mniej znane, ale kilkunastu oczywistych oczywistości brakuje. 

Nie wiem jaki system obecnie mają, ale kiedyś (przed 2013/14) rotacja klipów wyglądała mniej więcej tak, że teledyski były wymieniane co około miesiąc-półtora, na zasadzie (pi razy oko) że połowa z poprzedniego miesiąca zostawała + dodawano "nową" partię. Ale przy kanale który emituje klipy z lat 80 24/7 trudno teraz znaleźć jakąś prawidłowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Similar to Bowie's "Blue Jean" clip, the Austrian Opus group's "Live is Life" clip is also broadcast with a distorted aspect ratio. Below are the 4:3 screenshots taken from the MTV 80 channel and the corresponding 16:9 screenshots that I edited

 

c5e17249c4c7.png

 

c11469ad02b7.png

 

 

0f37c960e4b5.png

 

2ae94544895a.png

Edytowane przez 1993andrey1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę zapków z rzeczy wypatrzonych z tygodnia. Odnalazł się np. Bryan Ferry i trzeci klip Modern Talking. Madness z tego zestawu wpadał wcześniej, coś ostatnio to nagranie jest rzadziej. Za to Donny Summer nie było, a odkąd wykopali, wpadła na wysoką rotację i jest teraz co chwilę - bywa i tak...

 

Spoiler

87722.jpg

 

87723.jpg

 

87724.jpg

 

87725.jpg

 

87726.jpg

 

87727.jpg

 

87728.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I and @Mr. Orbita discussed the VH1 Classic's format in appropriate topic on this forum. In the discussion, I criticized VH1 Classic for the absence of such performers as Modern Talking, Bad Boys Blue, Opus, etc. A little time passed, and two performers from this list (Modern Talking and Opus) appeared on MTV 80s. Maybe a coincidence, maybe really VIACOM reads this forum - I don’t know exactly, hence the phrase "it seems" in my previous message. Link to a page with discussion: 

 

Edytowane przez 1993andrey1993
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry człowiek z najwyraźniej niezbyt pojemnym pendrive z "nowościami" ;) zawitał też do MTV 80s (żarcik, są lepsze sposoby ;) ).

Raczej to załatanie wstydliwych braków i daleka droga do bogatej playlisty (której celu mogą nigdy nie osiągnąć ;) ), ale zawsze coś, doceniam ;)

 

tumblr_lgedv2Vtt21qf4x93o1_40020110725-2

 

  1. Glenn Frey - The Heat Is On
  2. Ofra Haza - Im Nin'Alu
  3. Sabrina - Boys (Summertime Love) - śledzę na FB, polecam panom
  4. Sandra - (I'll Never Be) Maria Magdalena

ZAP-ki poniżej.

 

Spoiler

87889.jpg

 

87890.jpg

 

87891.jpg

 

87892.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I have not seen Sabrina and Sandra on the MTV 80s/VH1 Classic channel before. Now, as I noticed, these videos are in the TV channel's clips database. The channel is getting better and better, that's commendable! I hope they stay on track and continue to improve the channel in this direction. I am waiting for similar actions in relation to MTV 90s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabrina - Boys Boys Boys była kiedyś na VH1 Classic :) Co do Sandry - Maria Magdalena - nie pamiętam. ;)

Swoją drogą kilka postów więcej @Mr. Orbita wrzucił screena z "MT - You're My Heart...". Czy kiedyś ten klip był na VH1 Classic? Ktoś pamięta? Bo różne klipy Modern Talking kiedyś widziałem na VH1 Classic (na pewno: "Jet Airliner", "Keep Love Alive" i "Jeronimo Cadillac") ale właśnie tego utworu jakoś zawsze brakowało.

Wiecie czego mi jeszcze brakuje? C.C. Catch! I tutaj też nie jestem pewien czy kiedykolwiek leciało na VH1 Classic (może mi się  mylić ze Stars TV i 4fun). Mam nadzieję że ktoś kto miał dużo dłużej Vh1 Classic, najlepiej przed 2010 rokiem, mógłby to potwierdzić/zaprzeczyć i rozwiać wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I probably haven't watched the VH1 Classic too much. Or are you talking about the Polish period of the channel under the direction of Jacek Fudala in 2007-2012 ?   I first saw this channel in 2013 - since then I have never seen Sabrina. "Sabrina - Boys" came across to me on the channels VH1 Poland and VH1 Denmark in 2015 before they turning into a terrible VI+1.
I even had a videoclip of "Jet Airliner" with MTV Strap recorded from VH1 Classic - somebody recorded it in 2008 from the block "Classics ..." . However, for some reason, it has a low-quality sound. Either the ripper has wrong sound preferences in TV-tuner, or this clip really had such a bad sound on VH1 Classic.
There are still many tasks ahead - Bad Boys Blue, C. C. Catch, as well as the electronics of the 80s, which was on the MTV Adria channel in 2016-2017: Bomb the Bass, Clock Dva, Meat Beat Manifesto, etc... I hope they get to all of the above performers on that channel in future!

Edytowane przez 1993andrey1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli już uzupełniłem MTV 90s, to i 80s wypada - przegląd za ostatni miesiąc. Tu dzieje się więcej niż na 90s, więcej dorzucają, choć i tak skromniutko.

 

Wybrałem:

  1. AC/DC - For Those About To Rock (We Salute You)
  2. AC/DC - Heatseeker
  3. Bananarama ft. Lanananeeneenoonoo - Help :D
  4. Bronski Beat - Hit That Perfect Beat
  5. Bon Jovi - Lay Your Hands On Me
  6. Bryan Adams - Somebody (klip z występu na żywo, ale nie ten oficjalny)
  7. Bucks Fizz - My Camera Never Lies
  8. Depeche Mode - Master And Servant
  9. Depeche Mode - Strangelove (uzupełnianie wstydliwych braków DM trwa)
  10. Echo & The Bunnymen - The Cutter
  11. Journey - Any Way You Want It
  12. Kiss - Reason To Live
  13. Miami Sound Machine - Dr Beat
  14. Phil Collins - Against All Odds (Take A Look At Me Now) - aż trudno uwierzyć, że do tej pory tego nie było, ale nie widziałem, dopiero ostatnio
  15. Propaganda - p:Machinery - mój prywatny faworyt, polecam świetny klip, swoją drogą dziwne, że nie grają Duel, akurat bardziej tamtego się spodziewałem
  16. Spagna - Easy Lady
  17. The Clash - This Is Radio Clash
  18. The Specials - Too Much Too Young
  19. The Who - You Better You Bet
  20. Thin Lizzy - Chinatown
  21. Whitesnake - Still of The Night

ZAP-ki:

Spoiler

88593.jpg

 

88594.jpg

 

88595.jpg

 

88596.jpg

 

88597.jpg

 

88598.jpg

 

88599.jpg

 

88600.jpg

 

88601.jpg

 

88602.jpg

 

88603.jpg

 

88604.jpg

 

88605.jpg

 

88606.jpg

 

88607.jpg

 

88608.jpg

 

88609.jpg

 

88610.jpg

 

88611.jpg

 

88612.jpg

 

88613.jpg

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka drobna i skromna aktualizacja - chyba pożegnalna dla tego tematu z mojej strony ;)

 

MTV wystarczyło energii na 3 miesiące.

 

Z końcem marca zaprzestano aktualizacji playlisty, kompletnie nie jest dorzucane nic, ostatnie 3 rzeczy, jakie wpadły rzutem na taśmę to:

  • Kylie Minogue - I Should Be So Lucky (wstydliwy brak)
  • Mory Kanté - Yé ké yé ké (i od razu zaczęli go katować, wpadł na wysoką rotację)
  • The Cure - Why Can't I Be You

Od kwietnia kanał totalnie się zapętlił, nawet w blokach tematycznych, gdzie (zwłaszcza w rocku) dorzucano coś w miarę regularnie przez cały czas od startu. Szkoda, bo akurat 80s początkowo zapowiadał się lepiej. Chwilowo zerkam na 90s, który akurat ożył, ale może jeszcze za jakiś czas coś tu ruszą?

 

ZAP-ki:

Spoiler

90079.jpg

 

90080.jpg

 

90081.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...