Skocz do zawartości

MTV 80s


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszym dniu napiszę tak: nie ma dużej rewolucji - dużo oglądałem VH1 Classic, więc wiem co było grane. Większość tego, co dziś zagrano - była na VH1 Classic, Modern Talking też, nawet o tym pisałem. W zasadzie poza tym, co napisałem na początku tematu, "nowe" (hehe) rzeczy to były jeszcze m.in. Kylie Minigue - Locomotion (było mało Kylie z początków, a to był szczególny brak i jednak klip się znalazł, natomiast mają zły format obrazu - otoczony czarnymi pasami ze wszystkich stron, trzeci namierzony klip z takim problemem po A-Ha - Cry Wolf i Transvision Vamp - I Want Your Love), Kim Wilde - View From A Bridge, Wax - Bridge To Your Heart i Martika - I Feel The Earth Move. Dodano też coś Tears For Fears, było ich mało, a wpadłem dziś na Sowing The Seeds Of Love. Ale poza tym 1:1 co było w ostatnim czasie na VH1 Classic.

 

Tu przykład (Transvision Vamp, nagrany z rana) na otoczenie czarnymi pasami - na razie widziałem trzy takie źle przygotowane klipy:

5425.jpg

 

Zobaczymy co będzie dalej, dla mnie kluczowe jest, aby grzebano w archiwach, chociaż od czasu do czasu. Jeśli co jakiś czas coś skapnie jak dziś choćby to, co wymieniłem - no to będzie OK :) Obawiam się jednak, że utkną, chciałbym się mylić.

 

PS: tweed77 - masz rozciągnięty obraz w poziomie :) Kanał jest w 4:3 (i całe szczęście!, MTV 90s też tak powinien być nadawany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. OrbitaZależy też, z którym VH1 Classic porównujesz :D Ja dzielę go na trzy etapy: mityczny sprzed 2012 roku, nudno-agonalny obecny przez te wszystkie lata i ostatni przed zmianami w MTV 80s, gdzie znowu zaczęto grzebać w archiwach.

 

Dla mnie jako sporadycznego widza, który stację kojarzył tylko z drugim etapem, bo pierwszego nie miałem okazji poznać, a przez ostatnie miesiące nie obserwowałem stacji, zmiana jest o 180 stopni! Jestem także osobą urodzoną pod koniec lat '90, więc wiele z tych klipów mam okazję teraz ujrzeć pierwszy raz. Nawet wczoraj taki "Kraftwerk - The Model", który poleciał w Electric 80s był dla mnie niespodzianką, bo w telewizji tego klipu nigdy nie uświadczyłem, a sam utwór, jak i grupa wcześniej kojarzyła mi się jedynie z Trójką...

 

Poza tym, również liczę na sukcesywne aktualizowanie playlisty i stworzenie nowych pasm tematycznych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 80s przypomina dosyć mocno VH1Classic sprzed 2012/13 roku. Co do Kraftwerk - The Model - kiedyś można było to zobaczyć na VH1C, ba, nawet raz puścili wersję niemiecką :P

Brother Louie w "We are the 80s" też często się pojawiało (okresowo), podobnież jak "Geronimo's Cadillac" czy "Jet Airliner". Z innych klipów Modern Talking na Vh1 Classic było też "Chery Chery Lady" i bodaj "Keep Love Alive". Natomiast nie jestem pewien czy "You're my heart.." kiedykolwiek było. Może raz widziałem? 

Ciekawe czy znowu będą grać Basię Trzetrzelewską :P VH1C zrobił kiedyś 30 minutowe pasmo "Classic... Basia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

They are unlikely to take Basia, Modern Talking, etc. from that Polish base of 2007-2012, because the British VIACOM is "afraid" to broadcast videoclips with MTV Strap ("Harrison - When We Was Fab" and "Prince - Raspberry Beret" are "drops into the sea"). Rather, there will be standart copies without MTV Europe's design. But it takes time to clean them from snow, noise and other artifacts through image editors. Perhaps they are doing this now and in the future we will see these clips too.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, neo_patryk napisał:

@Bloo411

Raczej wątpię, aby byli zainteresowani płatnym MTV 80s, skoro mają dostęp do darmowych kanałów grających w podobnym stylu.

Jak nie chcą na satelicie, to PC+ mogłoby wszystkim abonentom udostępnić MTV 80s w aplikacji Canal+ przez Internet. Tym bardziej, że na satelicie, w ofercie PC+ nie ma MTV Hits, zaś w aplikacji Canal+ przez Internet abonenci mają dostęp do tego kanału.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dopełnienia zawartości tego kanału brakuje mi trochę bloków z wideografią danego artysty. I rozumiem zamieszanie wokół Michaela Jacksona, jednak ta korporacja zarobiła wiele pieniędzy dzięki jego osobie. Dzisiaj niestety nie spotkamy muzyki Michaela na żadnym kanale, ale jednak jego twórczość odznaczyła się bardzo mocno w tamtych czasach. Brakuje mi muzyki Michaela na tym kanale, pomimo że w opinie programu 80s Legends! widnieje jego imię, jednak muzyki nie uświadczysz. :/

 

Kolejne strapy:

 

Prince-The-Revolution-Raspberry-Beret-mp


Prince-The-Revolution-Raspberry-Beret-mp

Edytowane przez IDTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, IDTH napisał:

Do dopełnienia zawartości tego kanału brakuje mi trochę bloków z wideografią danego artysty. I rozumiem zamieszanie wokół Michaela Jacksona, jednak ta korporacja zarobiła wiele pieniędzy dzięki jego osobie. Dzisiaj niestety nie spotkamy muzyki Michaela na żadnym kanale, ale jednak jego twórczość odznaczyła się bardzo mocno w tamtych czasach. Brakuje mi muzyki Michaela na tym kanale, pomimo że w opinie programu 80s Legends! widnieje jego imię, jednak muzyki nie uświadczysz. :/

 

Kolejne strapy:

 

Prince-The-Revolution-Raspberry-Beret-mp


Prince-The-Revolution-Raspberry-Beret-mp

 

You will no longer see other videoclips with MTV Europe's strap. The British VIACOM only has 2 clips of the 80s with MTV Strap. And these clips have already been shown on MTV 80s yesterday and the day before yesterday

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszać, ale trzeci dzień z rzędu koło 18-tej lecą, chyba nawet w tej samej kolejności, Billy Ocean, Chaka Khan, Yazz And The Plastic Population oraz S'Express. Jeśli tak jest z resztą klipów na cały dzień, to MTV 80s wypada kiepściutko.

Edytowane przez mastano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IDTH napisał:

To niestety było łatwe do przewidzenia. Podobnie przygotowywane są playlisty innych kanałów muzycznych ViacomCBS.

It's depends on geolocation of VIACOM's branch, which manage the VH1 Classic/MTV 80s. The Polish branch worked conscientiously in 2007-2012, while the British one was constantly loafing around since 2012. I wrote about it earlier here

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal wpadają jakieś rzeczy, których nie widziałem. Dziś pod rząd Spagna - Call Me, a chwilę później Jive Bunny And The MasterMixers - Swing The Mood i jeszcze The Cure - The Lovecats. W bloku z rockiem przemknął mi mniej znany klip The Cult (chyba Lil' Devil). Także coś kapie. Ale rdzeń to rzeczy grane często.

 

PS: The Police - Don't Stand So Close To Me kolejny otoczony czarnymi pasami ze wszystkich stron - źle zrzucony. Dodatkowo ma kiepskie audio, co zdarza się tu rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze bez polskiej muzyki nocą ;) Te przepisy u nas nic nie dają, wymuszają klepanie różnych Feeli i Virginów ;) Naturalne wplatanie PL wyszłoby wszystkim na dobre, ale ustawodawcy wiedzą lepiej co widz chce oglądać ;)

 

PS: Znowu kapnęło - Holly Johnson - Love Train, miałem na VHS-ie :) Trzeba się umęczyć z oklepańcami, ale jak tak kapnie coś, to się człowiek cieszy jak głupi :) Mam backward EPG to sobie zagram jeszcze ze dwa razy, a przeskoczę Tiffany :) XXI wiek :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta ICE - Skylink CZ / SK prepaid w pakietach od Flexi 10 w górę. Odbiór z 19.2E + warto ustawić na 23.5E. Karta ICE - Cryptoworks - Irdeto działa w czytniku dekodera na Linux - E2.

W Czeskiej wersji płatność w koronach.

W Słowackiej wersji w euro.

https://allegro.pl/listing?string=Skylink&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-1-0717

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - moment temu był Wham! - Last Christmas :) Widzę pierwszy raz ogólnie u nich.

Także ten... Okres przedświąteczny 2020 niniejszym uznaję za otwarty! :D

 

5430.jpg

 

Jeśli już piszę - podglądam nadal jednym okiem, stale wpadają pojedyncze unikaty, np. widziałem klip do U2 - Gloria (w UK nie był to hit) oraz The Reynold Girls - I'd Rather Jack (duet z ciekawą historią, bardzo krótką, za sprawą tego utworu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...