Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2024 o 13:32, Kane0 napisał(a):

Era prostych mało skompilkowanych dekoderów z Polastu dawno minęła (HD XXXX),teraz są wynalazki typu 4K z którymi są wieczne kłopoty- komunikat błąd nieobsługiwane format video i będziesz biegał do APSu na wymiany sprzętu do puki CAS nie zmieni się na nagra. Jeżeli tv posiada wejście na moduł CI, to proponuję moduł CI+ zrobisz listę kanałów i obsługa tylko 1 pilotem. Tylko jest mały problem, bo od 04.01.2024 znowu brak jest CI+ na stronie Polsatu (może będzie w APS w Twoim mieście).

Dobrze to wiedzieć gdyż ja utknąłem technologicznie na dekoderze HD 6000 a na jego wymianę z racji braku wejścia na eurozłącze w dekoderach 4K póki co się nie zanosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy macie problem ,z odbiorem kanałów z paczki TVN szczególnie kanał TVN 24 , co jakiś czas przycina klatkuje ..dekoder 4K antena satelitarna dobrze ustawiona 83 sila 91 jakość Snr 16..na innych kanałach problem nie występuję.  Dzwoniłem do polsatu z zapytaniem czy u nich maja jakiś problem , twierdzą że nie ma problemu u nich ..co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem konwerter i kable na nowe .sila i jakość sygnału 90%snr 15,5 .a problem z szatkowanie tvn 24 nadal występuje.  Dzwoniłem do polsatu a oni swoje że nie wiedzą o co chodzi i żebym ustawil antenę .masakra . Anteny juz lepiej ustawic się nie mówię temu konsultantowi. Chyba trzeba zmienić dostawcę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adam7505 napisał(a):

Wymienilem konwerter i kable na nowe .sila i jakość sygnału 90%snr 15,5 .a problem z szatkowanie tvn 24 nadal występuje.  Dzwoniłem do polsatu a oni swoje że nie wiedzą o co chodzi i żebym ustawil antenę .masakra . Anteny juz lepiej ustawic się nie mówię temu konsultantowi. Chyba trzeba zmienić dostawcę ..

Spróbuj ustawić sobię kopię tego kanału TVN24_ i zobacz czy będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gizior89 napisał(a):

@adam7505a jaki masz dekoder? Jakie ustawienia rozdzielczości? Masz wymuszone 1080 czy 2160 50/60Hz?

Dekoder 4K, telewizor 4K oled, rozdzielczości mam 2160, problem występuje tez na multirum gdzie dekoder podpięty jest pod druga antenę..problem pojawił się około 1,5 miesiąca tem  temu. Ewidentnie jest to wina nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Ja mam taki ciekawy problem, posiadam dekoder 4k lite, od 3 dni mam "Brak sygnału" na kilkunastu kanałach, min Comedy Central (oba), Wydarzenia24, Warner, Paramount, HBO ( jeden, HBO2 i 3 działają), Polsat Sport News. Teraz zauważyłem że jest też problem z TVP1 i Cinemax1. Pojawia się brak sygnału, ale po chwili albo napis znika i kanał działa normalnie, albo muszę zmieniać kanał na inny i wracać do tvp1 aż "zaskoczy" i zadziała. Co ciekawe jeśli już zadziała, to mogę przełączać między tymi dwoma kanałami do woli, bez zakłóceń, dopiero kiedy przełączę na jakiś inny kanał np TVP2 i wrócę do TVP1 zaczynają się znowu problemy. Mam multiroom i na drugim dekoderze w tym czasie kanały działają normalnie. Problem występuje tylko w nocy, gdzies od północy do 8-9 rano , w dzień wszystko działa bez zakłóceń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam (chyba) nietypowy problem. 

Dekodery Evobox HD i Evobox Lite. 

Codziennie około 12:10 obraz zaczyna się ciąć, po czym sygnał zanika całkowicie na 15 minut. Po tym czasie sam wraca i odbiera już normalnie do 12:10 następnego dnia. Spotkał się może ktoś z czymś takim? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Z tym że nie jest to zjawisko występujące tylko wiosną, ale także jesienią.

W sieci dostępne są kalkulatory. które wyliczają czas występowania zjawiska dla danego satelity i miejsca odbioru.

U mnie MER spadł dzisiaj ok. 2 dB, ale nie na tyle, by spowodowało to problemy odbiorcze. Teraz wrócił już do pierwotnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy na moduł SCM 02 już nie podpiszesz, ale można korzystać w wersji prepaid jest około 5zl drożej niż na abonament pod warunkiem, że uw moduł jest zarejestrowany na Ciebie w bazie danych lub masz zrobioną cesję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...