Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To są jakieś jaja normalnie. Ponawiam sygnał od soboty. Rozmawiam z konsultantem na czacie i ten mi każe przywracać ustawienia domyślne i niby ponawia sygnał a kanały jak były zakodowane tak są. Ponawianie sygnału nie działa. Pakiet L i paczka od C+ zakodowana

 

I chcę podkreślić jeszcze raz wznawianie sygnału przez Internet jest popsute. Dostałem nowy dekoder na wymianę 5 stycznia. Ponawiałem sygnał przez internet od 5 stycznia przez całe święto i  nic dekoder był zakodowany. Dopiero w piątek chyba trzeci konsultant  na czacie wznowił mi sygnał. Powiedział mi, ze sygnał dopiero teraz został wznowiony.

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 11:22, Krych65 napisał:

Pakiet L.Kanaly z paczki canal+nadal zakodowane.

Od dzisiaj wszystko działa :) Zadzwoniłem do nich dzisiaj po raz piąty i pani mówiła, że do wczoraj mieli awarię z tymi kanałami. Dzisiaj poczekałem 20 minut na głównym Polsacie i cała paczka C+ świeci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej (wydaje mi się, że to było przed meczem tenisowym Barty, ale ręki sobie nie dam uciąć, czy nie było to już w trakcie) podobna sytuacja była z 10911 V. Też padła całość, ale dosłownie na 2 minuty i wszystko wróciło do normy.

 

Te dwa TP o ile się nie mylę to ta sama ćwiartka, więc coś może być na rzeczy, albo coś kombinują tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zacinają i kratkują kanały - myślałem, że wczoraj pogoda podła była i od tego, ale dziś słońce i bezchmurnie i też zacina, ale już nie kostkuje lub nie ma wcale. Jedynie tvp 1 i kilka innych kanałów odbiera, ale też przycina a przeważnie komunikat sprawdź instalację antenową i podłączenie sygnału do wejścia LNB. Antena raczej nie ruszona jeśli tvp1 ma 100% jakości. Ogólnie jakość na kanałach 100% i siła sygnału 86% i skacze na czerwone do zera i znów na te wartości i tak co chwilę. Dekoder HD 3000. Coś się zepsuło u mnie czy coś z transponderami nie tak ? Może ktoś tak ma jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wykonana instalacja na normalnych jakościowo antenach, konwerterze, kablach nie ma prawa być zakłócana od pogody, z wyjątkiem lepiącego śniegu który się przyczepi do czaszy, silnej burzy, lub ekstremalnej ulewy która zalewa ścianą deszczu konwerter i czaszę. Te skalowanie 100 czy 86% to nic nie mówi. Dobrze byłoby podać sygnał w dB dla tych częstotliwości które są problematyczne. W tych od polsatu to chyba jest parametr MER w dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, berserker napisał:

Od wczoraj zacinają i kratkują kanały - myślałem, że wczoraj pogoda podła była i od tego, ale dziś słońce i bezchmurnie i też zacina, ale już nie kostkuje lub nie ma wcale. Jedynie tvp 1 i kilka innych kanałów odbiera, ale też przycina a przeważnie komunikat sprawdź instalację antenową i podłączenie sygnału do wejścia LNB. Antena raczej nie ruszona jeśli tvp1 ma 100% jakości. Ogólnie jakość na kanałach 100% i siła sygnału 86% i skacze na czerwone do zera i znów na te wartości i tak co chwilę. Dekoder HD 3000. Coś się zepsuło u mnie czy coś z transponderami nie tak ? Może ktoś tak ma jeszcze?

Jesli zmienia się kolor SIŁA i JAKOŚĆ z ZIELONEGO na CZERWONY lub zanika to niestety należy sprawdzić całą instalację włącznie z ustawieniem anteny-INSTALATOR do wezwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zmienia się kolor SIŁA i JAKOŚĆ z ZIELONEGO na CZERWONY lub zanika to niestety należy sprawdzić całą instalację włącznie z ustawieniem anteny-INSTALATOR do wezwania.
 
Jesli zmienia się kolor SIŁA i JAKOŚĆ z ZIELONEGO na CZERWONY lub zanika to niestety należy sprawdzić całą instalację włącznie z ustawieniem anteny-INSTALATOR do wezwania.
Witam,
 
U mnie występuje to zjawisko grubo ponad miesiąc, tylko i wyłącznie na transponderach z identyfikacją cyfrowy Polsat. Na pozostałych wszystko super, wykonałem kilka rozmów telefonicznych z działem technicznym polsat box i jak zawsze twierdzą że u nich jest wszystko super ok. Stara śpiewka to u pana, posprawdzałem wszystko, założyłem nawet nowy konwerter, bo może fiksuje, na koniec płatny fachowiec od ustawiania anten sat, bo pomyślałem że sam już nie potrafię ustawić, a ustawiłem już kilkadziesiąt anten sat...
 
Pieniądze wyrzucone w błoto, czas zmarnowany, problem  ze skaczącą jakością na transponderach cyfrowy polsat pozostał, czyli coś jest na rzeczy że to, albo w cyfrowym polsacie, lub na satelitkach sygnał fiksuje...
 
PS: Pozostałe kanały od wszystkich nadawców na HOD BIRDACH stabilne , proszę o sugestie i podpowiedzi.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 19:00, wojtekmedia2 napisał:

Od dziś mi nie świecą kanały Minimini + I Teletoon+. Pakiet L, ale jeszcze mam okres promocyjny co powinny świecić wszystkie kanały. 

Też to zauważyłem...5 dni starałem się o ponowny dostęp do wszystkich kanałów tematycznych Canal+ a teraz ponawiam znowu uprawnienia, żeby zadziałały po raz drugi te kanały. Bez nich da się żyć, ale jeśli mam je w pakiecie i płacę także za nie to niech świecą nawet jeśli nie korzystam z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...