Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie twierdziłem, że TVN jest telewizją całkowicie obiektywną, zwłaszcza w sferze politycznych komentarzy, bo nie mam wielkich zastrzeżeń co do prezentowania samych informacji. Jednak to co wyprawia TVP przechodzi ludzkie pojęcie. Weźmy prezentowanie historii powstania Solidarności, pytam się kto w momencie podpisania Porozumień  Gdańskich słyszał nazwisko Kaczyńskich. Dziś dowiaduje się że gdyby nie Lech nie powstała by Solidarność. Wycinanie części okolicznościowych zdjęć to też specjalność TVP. Kłamstwo, manipulacja pomijanie milczeniem, pomawianie to podstawowy warsztat roboczy tej telewizji ( jaki szef taka telewizja). Obiektywizmu i bezstronności za grosz, wystarczy zliczyć czas w jakim pokazywano Dudę i pozostałych kandydatów - masakra. Tylko ktoś zaślepiony i ktoś wyjątkowo cyniczny może chwalić te telewizję.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma telewizji całkowicie obiektywnych. Tworzą je ludzie którzy mają swoje sympatie. Nie o to w tym chodzi aby wymagać pełnego obiektywizmu. Chodzi o to żeby telewizja nie uprawiała propagandy, a jeśli do tego dochodzą publiczne pieniądze, to już bardzo źle.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawi jak o obiektywności mediów mówią ich odbiorcy. Żeby oceniać obiektywność mediów, samemu trzeba być obiektywnym. A jak wspominacie każdy ma swoje poglądy. WIęc już z samego założenia koło się zamyka :D

 

Jeśli ktoś porównuje TVN24 do obecnego TVP Info (rządowa tuba propagandowa to pryszcz, ale do tego: goście i publicyści głównie z jednej strony, szczucie ludzi, atakowanie ich rodzin, prowokacje dziennikarzy TVP na manifestacjach) to ewidentnie nie wie o czym mówi. Przykłady @wislok ewidentnie pokazują, że obiektywność oceniana jest głównie przez swoje subiektywne (!!!) poglądy. Ma do tego prawo. Nie oznacza to jednak, że ma rację (i wiedzę) ;)

 

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezinformacja zastosowana przez TVN24 w kwestii blokady pomocy dla Włoch, której przykłady podałem wyżej, to manipulacja która powoduje u mnie odruch obrzydzenia.To nie jest rzetelne dziennikarstwo, tylko stacja fake news działająca na szkodę Naszego kraju. Odbiorcom w znacznej części tego typu przekaz nie odpowiada i dlatego w wolnych wyborach już dwukrotnie pokazali , że myślą jednak inaczej. Ja sobie nie wyobrażam aby wszystkie stacje informacyjne funkcjonujące w Polsce pluły na rząd. W mojej ocenie to tak jakby [beep] na godło i negować wszystko co Polskie. Bo tego typu manipulacje działają na szkodę Naszego Kraju.  Przekaz TVN24 nie jest obiektywny i  w ogóle się nie dziwię, że telewizja publiczna  stosuje odmienną retorykę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, breaking napisał:

 Współczuję pani dziennikarce Pochanke bo gołym okiem widać że ma  obsesję, wiadomo na jakim punkcie . Podobną obsesję zauważam u dziennikarza Lisa i aktora Stuhra i aktorki Jandy.. 

 

Pochanke nie jestem rzetelną dziennikarką, cieszmy się, że ty jesteś rzetelnym znawcą obsesji. Kto tam jeszcze jest na czarnej liście? Doda? :D

Masz jakąś czarną listę obsesji z TVP? Może pan przebierający się za męskie przyrodzenie Rachoń, zapomniany aktor Jakimowicz, aktorka zawsze dziewica Figurska, a może matka-Polka Kaczyńska?  Coś?

 

Krytyka rządu, który łamie zasady, to nie jest "pluje" tylko informowanie widzów, że np. prawa nie robi się na kolanie, że kodeksu wyborczego nie zmienia się miesiąc przed wyborami (pan Duda tym się zajmował gdy PO chciało coś grzebać); że prawo i konstytucję się przestrzega (podobno wszyscy są równi); że PiS i Jarosław Kaczyński nie są zbawcami Polski. Media informują też o tym, że nie wolno wsadzać swoich (bez doświadczenia) do spółek skarbu państwa (gdy krytykowało się innych); że nie można wykorzystywać służb do swoich celów politycznych (gdy krytykowało się za to PO); że nawoływanie do pogardy drugiego człowieka to nie jest dobra droga; że wydawanie publicznych pieniędzy na nagrody dla swoich to nie jest dobry pomysł (gdy krytykowało się "ośmiorniczki")... itd. Czy to źle?

 

To co napisałem wyżej. Jesteś pięknym przykładem osoby, która obiektywność mediów ocenia przez pryzmat swoich poglądów. Czytaj: jeśli ktoś nie mówi tak jak Ty myślisz, to "pluje" na Polskę, godło i coś  tam jeszcze. I wszystkiemu winne są media oczywiście... Ech.

 

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dezinformacja TVN24 wywołuje odruch obrzydzenia, to co powiedzieć o tym, co robi TVP Info? Żeby nie było - każda ze stacji ma swoje istotne wady, jedne mniej a drugie bardziej wyraźne, ale czy TVN w "Faktach" kiedykolwiek na swoich paskach umieszczał za rządów PO coś w stylu "Polska budzi podziw całego świata" albo "Kaczyński chce obalić demokratycznie wybraną władzę" albo wrzucał w materiałach profile społecznościowe ludzi niezgadzających się z misją władzy? No właśnie. Dlatego ja osobiście radziłbym albo przesiąść się na - jeszcze w miarę wyważone - "Wydarzenia" Polsatu, albo oglądać wszystkie trzy dzienniki po trochę i wyciągnąć wnioski samodzielnie z tych przekazów, a nie pisać "TVN jest be, TVP jest super obiektywny" i na odwrót. Przez ludzi optujących radykalnie za jedną ze stron, polaryzacja mediów się zwiększa z każdym dniem.

Edytowane przez manieq01
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv  Przedstawiłem mój punkt widzenia. Ty masz inne postrzeganie rzeczywistości, ale to nie powoduje mojej reakcji aby cię wyśmiać. Więc pozostańmy kulturalne raczej przy swoich ocenach, bez osobistych aluzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, muza_tv napisał:

@wislok ewidentnie pokazują, że obiektywność oceniana jest głównie przez swoje subiektywne (!!!) poglądy. Ma do tego prawo. Nie oznacza to jednak, że ma rację (i wiedzę)

Niestety się mylisz. Punkt 9- stwierdzenie faktu,że w materiale TVN-u dotyczącego projektów aborcyjnych brak stanowiska zwolenników projektu. Tak jest z każdym przedstawionym przeze mnie punktem. W ogole nie przedstawiam tu swojego poglądu na tematy . Punkt 1- Stan prawny na dziś- aby prawo obowiązywało musi przejść cały proces legislacyjny ,a tak się nie stało - na dziś wybory 10 maja po staremu, czyli idziemy do urn. 

2- PiS nie może na bazie obowiązującego prawa zmienić terminu wyboru na dowolny dzień w tygodniu w maju. Przedstawione przez PiS przepisy, które nie jest obowiązującym prawem pozwalało Marszałek Sejmu zmienić termin wyboru,ale jedynie na 3 Maja lub 17 Maja. 

 

 

 

Niestety,ale żeby wychwycić co jest manipulacją,a co komentarzem i tu się zgadzam trzeba mieć wiedzę . Nie będę tu mówił,że jak ja zwracam uwagę w temacie TVP,że TVN 24 nie lepszy to nie mam do tego rzekomo prawa,a jak się pojawił post w temacie TVN24 to argument " A w TVP" już jak widać może być.  No to się zdecydujcie :) 

 

P.S. W ten sam sposób można zdyskredytować twoje i każdego innego użytkownika zdanie na dowolny temat. 

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@breaking pamiętaj jedynie, że Twój punkt widzenia jest tylko Twój. To, że tobie nie podoba się TVN24 to nie oznacza, że stacje kłamie. Mimo wszystko wciąż czekam na listę obsesyjnych nazwisk z TVP. Jestem ciekawy :)

 

@wislok Łatwiej będzie jak zalinkujesz do materiału, który komentujesz. Na razie to ty piszesz coś, co widziałeś (lub nie), a my mamy uwierzyć na słowo, że tak było. Gdybyś mógł znaleźć na stronie "Fakty TVN" materiał, który komentujesz, to łatwiej będzie ocenić. Przyznaje się bez bicia, że nie uczę się na pamięć tego co pokazują w telewizji, bo mam ciekawsze zajęcia.

 

Temat zaostrzenia aborcji mnie brzydzi, uważam, że każda kobieta ma prawo decydować o swoim ciele. Ma mieć wybór. Więc bez względu na to co powie TVP/TVN/Polsat w tym temacie, mam to w nosie. Bez względu co jest w projekcie (z uzasadniłem czy bez) - ograniczenia praw kobiet (szczególnie pod wpływem religijnych fanatyków) to złoooo! Dla wszystkich. Koniec, kropka :) Podobnie w kwestii wyborów. Jeśli wsadzają nas do domów, to logiczne jest, że wybory 10 maja w czasie epidemii nie są OK. Tym bardziej, że konkurenci nie mogą prowadzić kampanii. I gdyby PiS chciał uczciwie to rozegrać, to dobrze wiedzą co zrobić, by przesunąć wybory na podstawie obecnego prawa, by wszystko było uczciwe, rzetelne.

Różnica między nam jest taka, że to są MOJE poglądy. MOJE a nie telewizji. Więc bez względu na to co powie Pochanke, Olejnik, Warzecha, Ziemkiewcz, Semka... nie ma dla mnie znaczenia. A to, że nie zgadzam się np. z Semką czy Lisem, to jest relacja ja-oni, a nie całej telewizji.

 

Oczywiście, że można " zdyskredytować twoje i każdego innego użytkownika zdanie", gdy media oceniamy przez swój pryzmat. Jedno jest pewne. 2+2 jest 4, więc jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej to kłamie. Ale to czy kolor czerwony jest ładny lub nie, to już... jak kto woli :)

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Wybacz ale ni jak nie kumam o czym piszesz w tych punkach.

Ad.9 Stanowisko zwolenników tego projektu, było prezentowane wielokrotnie. To projekt odgrzewany od kilku lat. Ciągle ten sam. Osobiście widziałem Panią Kaję w TVN24, która prezentowała ten projekt przy okazji poprzednich wrzutek do sejmu. Zatem to pierwsza Twoja subiektywna ocena.

 

Punkt 1-szy Co w nim chcesz zaprezentować. Taki jest stan faktyczny. Wybory jeśli do nich rządzący prą wbrew opiniom specjalistów, muszą się na dzień dzisiejszy odbyć drogą tradycyjną. Zmiana prawa w tej materii powinna następować co najmniej na pół roku przed wyborami, a kiedy nastąpi, jeśli nastąpi? Na kilka dni przed wyborami. Czy to jest profesjonalne? W 2016 ta sama opcja rządząca likwidowała wybory korespondencyjne, bo twierdziła ustami swoich przedstawicieli że to pole do fałszowania.

 

Punkt 2-gi Wystarczy wprowadzić stan nadzwyczajny oficjalnie, bo mamy go wprowadzonego bokiem i już masz wybory odsunięte. Gdzie tu znowu jest manipulacja?

 

Prezentujesz wyłącznie swój subiektywny punkt widzenia we wszystkich punktach. Mało tego ten punkt jest zbieżny z poglądami jakie są wygłaszane z anteny mediów publicznych, bo tak się składa że oglądam każdy serwis, aby wyrobić sobie zdanie w równych sprawach samemu ;) Zatem konkluzja jest taka że to co opisujesz to tylko i wyłącznie Twoja subiektywna opinia, a nie dowód na manipulacje.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@breaking  Biciew takie tuby że ktoś kto krytykuje (ma do tego święte prawo) to działanie na szkodę kraju, jakas zdrada itp. to już trochę wykracza poza prywatne zdanie, to już jakby narzucanie poglądu innym. W takie tuby wali niestety znów wspomniana przeze mnie telewizja publiczna. I to mi się bardzo nie podoba. Taka postawa bardzo polaryzuje i nastawia przeciw sobie ludzi. Nie ma nieomylnych rządów i każda telewizja ma święte prawo do ich krytyki.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dvbtowiec napisał:

.9 Stanowisko zwolenników tego projektu, było prezentowane wielokrotnie. To projekt odgrzewany od kilku lat. Ciągle ten sam. Osobiście widziałem Panią Kaję w TVN24, która prezentowała ten projekt przy okazji poprzednich wrzutek do sejmu. Zatem To pierwsza Twoja manipulacja i subiektywna ocena.

Oceniam wczorajszy materiał w "Faktach TVN". Były przedstawione argumenty przeciwników tych projektów i szeroko omówione ich działania i protesty, natomiast brak było przedstawienia stanowiska tych co wnieśli ten projekt do Sejmu czy ich zwolenników. Stwierdzenie,że manipulacją jest stwierdzenie faktu,że w wydaniu "Faktów " z dnia 15.04 nie było takowego stanowiska jest zwyczajnie nieprawdą. 

@muza_tv wydanie Faktów TVN jest dostępne online https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Chodzi o ten materiał?
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/obywatelski-projekt-zaostrzenia-prawa-aborcyjnego-w-sejmie,1012862.html

 

Sorry, ale... jaki komentarz zwolenników? Po co?

Materiał dotyczy tego, że gdy cały świat i Polska walczy z koronawirusem, rządzący wrzucają do sejmu kontrowersyjne projekt aborcji, który ma ograniczyć prawo kobiet. W czasie, gdy Polacy martwią się o pracę, zdrowie, pieniądze... rząd myśli, że nikt nie zauważy, siedząc w domu nikt nie zaprotestuje, więc próbuje przepchnąć projekt, który jest mocno krytykowany. Nie jest to materiał o tym czy aborcja jest dobra czy zła. Ale o tym jakie sztuczki robią rządzący wykorzystując obecną sytuację, do zmian przepisów, wiedząc, że to nie podoba się Polakom (i części ich wyborców).

 

Gdzie to jest manipulacja? Nie było protestów? Nie było debaty w sejmie? Czy obecny czas walki z epidemią to czas na takie ustawy? Czy prawo dla wszystkich ma być ustanawiane przez religijną ideologię? Czy rząd działa etycznie? Te kwestie były poruszane w materiale a nie stan intelektualny Pani Godek.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv tylko,że rządzący nie mieli wyjścia i zgodnie z regulaminem Sejmu RP musieli to wrzucić. O tym także mowa w materiale TVN , który zarzuca.. że PiS tym razem nie zmienił ad hoc regulaminu by jednak w tym samym materiale powtarzać zarzuty,że PiS celowo teraz wrzucił te projekty. 

Po co ? Po to by zachowywać elementarną uczciwość wobec widza, który ma prawo poznać stanowisko przeciwników- odbieranie praw kobietom, moja ciało,moja sprawa , ale i tych co wnieśli- wbrew temu co piszesz o tym bym ten materiał. 

 

Nawiasem dlaczego TVN swój serwis nie zaczyna od walki z koronawirusem,a zajmuje się wyborami i aborcją?  Czy nie powinien zajmować się tematami najważniejszymi dla Polaków i całego świata ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wislok napisał:

@muza_tv Nawiasem dlaczego TVN swój serwis nie zaczyna od walki z koronawirusem,a zajmuje się wyborami i aborcją?  Czy nie powinien zajmować się tematami najważniejszymi dla Polaków i całego świata ?  

Paradoksalnie można dać odpowiedź, TVN zajął się tym czym zajął się rząd i parlament. Ich rolą jest informowanie m.in. czym zajmują się scena polityczna, skoro dla polityków to był temat nr 1, to i ta stacja dała go na jedynki :)

6 minut temu, breaking napisał:

@dvbtowiec   Trzeba po prostu zrozumieć, że nie każdy ma identyczne postrzeganie rzeczywistości. Poglądy to zupełnie inna materia. Nie akceptuję sytuacji gdy ktoś definiuje moje poglądy na podstawie dwóch zdań. 

Ja to doskonale rozumiem i chyba wyraźnie podkreślam że każdy ma prawo do swoich poglądów, ale trudne dla jest do zaakceptowania mówienie tym którzy mają prawo do krytyki, że to działa na szkodę kraju, czy że są zdrajcami. To już po prostu jest nie fer, a nawet wykracza poza obyczaje dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wislok napisał:

@muza_tv tylko,że rządzący nie mieli wyjścia i zgodnie z regulaminem Sejmu RP musieli to wrzucić. O tym także mowa w materiale TVN , który zarzuca.. że PiS tym razem nie zmienił ad hoc regulaminu by jednak w tym samym materiale powtarzać zarzuty,że PiS celowo teraz wrzucił te projekty.

 

Aha. Czyli redaktor TVN stawia pytanie > pani marszałek broni stanowisko odpowiadając, że taki regulamin > a dziennikarz przypomina, że kiedyś PiS zmieniał regulaminy według własnych potrzeb. Gdzie tu manipulacja?

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym,że gdyby zmienił to TVN mówiłby o łamaniu zasad parlamentaryzmu tak jak miało to w zwyczaju i dalej manipulacja,że PiS celowo wrzucił te projekty teraz, choć jak redaktor TVN otrzymał odpowiedź i miał wiedzę fakt,że tym się zajmują wynika z regulaminu Sejmu RP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok, mimo wszystko wierzę w Twoją inteligencję :D

Redaktor pokazał, że Sejm wrzucił te projekty teraz. Marszałek odpowiedziała, że taki regulamin. Więc redaktor przypomniał, że PiS nie takie cuda robił z regulaminem. Pokazał widzom, że w tym tłumaczeniu pani marszałek nie jest wiarygodna, przypominając działania z przeszłości. Czytaj, że gdyby chcieli ograniczyć emocje, to potrafią to zrobić. Czy to wina TVN, że archiwa przypominają pewne rzeczy.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...