Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@dvbtowiec  miło,że przyznajesz poniekąd ,że materiał "Faktów TVN"  z 15.04.2020 dotyczący projektu aborcyjnego był nieobiektywny, gdyż stanowisko zwolenników tego projektu w materiale to dokładnie 0 minut 0 sekund.  

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok zrozum, omawiany materiał "Faktów TVN" dotyczył NIE aborcji, a jego głównym tematem był SPOSÓB STANOWIENIA PRAWA. Dlatego w omawianym wcześniej materiale swoje stanowiska przedstawiły strony za (pani marszałek) i przeciw (protesty). Przy okazji dziennikarz przypomniał, że pani marszałek może nie być wiarygodna (biorąc pod uwagę wcześniejsze działania). W przypadku kobiet protestujących trudno udowodnić, że kłamią, bo wcześniej raczej nie były za zaostrzaniem praw przeciwko kobietom.

 

Pani marszałek oraz kobiety protestujące nie wypowiadają się o projekcie religijnych fanatyków, ale głównie o sposobie procedowania przez Sejm. Więc zwolennicy nie są potrzebną stroną do rozmów w tej sprawie, w tym materiale.

 

Po drugie chyba totalny ignorant nie wie co kryje się pod hasłem "zaostrzenie aborcji". Bez względu co mówią zwolennicy, jak np. Pani Kaja Godek.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka ich rzetelność dziennikarska. Jątrzenie, negowanie wszystkich decyzji rządzących i tych złych i tych dobrych, podawanie fałszywych informacji. Może odniesiecie się w końcu to tygodniowego jazgotu TVN , że Polska zarekwirowała maski zakupione przez Włochów. Macie w ogóle świadomość jak tego typu fake news był szkodliwy dla Naszej Ojczyzny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w materiale nie było stanowiska przeciwników tego projektu to bym Ci przyznał rację @muza_tv W Materiale były dwa wątki - tego,że zajmują się tym projektem teraz i protesty przeciwko zapisom tegoż projektu .  

Będę stał na stanowisku,że należy przedstawiać argumenty obu stron , ustawy zaostrzające aborcję mogą mieć różne zapisy, jedne mogą je zaostrzać mocniej, inne słabiej. Równie dobrze mógłbym powiedzieć,ze argumenty zwolenników poluzowania aborcji też są przecież generalnie znane,a znalazły się jednak w materiale. 

Omówiłem w swoim poście dwa materiały, tak tylko przypominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok, należy przedstawić argumenty obu stron. OK. Dlatego w materiale, dotyczącym SPOSOBU STANOWIENIA PRAWA, przedstawiono dwie strony. Popierającej - pani marszałek reprezentująca Sejm (i PiS). Przeciw - opozycja + protestujące kobiety, które wypowiadają się O PRACACH SEJMU / RZĄDU w tej sprawie, a nie dywagują na temat zapisów ustawy.

 

Być może lepiej byłoby, gdyby wrzucił setkę np. z Kają Godek. Wtedy może spałbyś spokojnie. Ale w tym przypadku - gdy materiał jest o sposobie stanowienia prawa w czasie koronawirusa, nie jest to niezbędne do rzetelności materiału.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzimy się w tym punkcie, - piekło kobiet , strajk kobiet itd. te symbole nie odnosiły się do stanowienia prawa- tutaj PiS nie złamał prawa (bo tym byłoby zmienianie regulaminu tylko po to by uwalić obywatelskie projekty- dziś dotyczące aborcji, jutro zupełnie innej kwestii ). Dziękuję za kulturalną dyskusję @muza_tv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wislok napisał:

Nie zgodzimy się w tym punkcie, - piekło kobiet , strajk kobiet itd. te symbole nie odnosiły się do stanowienia prawa- tutaj PiS nie złamał prawa (bo tym byłoby zmienianie regulaminu tylko po to by uwalić obywatelskie projekty- dziś dotyczące aborcji, jutro zupełnie innej kwestii ).

 

Bo przez pięć lat rząd przejmował się regulaminami i łamaniem przez nich prawa ;)

 

Naprawdę zadziwia mnie to zaskoczenie, że telewizje przekazują wiadomości przez pryzmat jakiejś strony. Tak działają telewizje na całym świecie. Tak samo działa TVN, tylko różnica między nimi a TVP jest taka, że ci pierwsi potrafią bez problemu zadać niewygodne pytanie stronie opozycyjnej. W Publicznej nie powiedzą na rząd złego słowa ;)

Zabawne jest to, że wykazujecie rzekome manipulacje samemu manipulując. Bierzecie pod uwagę własne poglądy i oceniacie materiał przez ich pryzmat. Uważacie, że inne spojrzenie na to samo zagadnienie to manipulacja, a jest zupełnie inaczej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarz TVN24 mógł raczej zaatakować Marszałek Sejmu zarzutem,że przetrzymuje w zamrażarce projekty obywatelskie i opozycji  , a nie w pewnym sensie podżegać do zmian regulaminu, gdyż wg. TVN24 nie powinno się zajmować takimi tematami bo jest pandemia..

 

Oglądałem np. ostatni wywiad Kolendy-Zaleskiej z D. Tuskiem, niestety,ale żadnego niewygodnego pytania nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok, dziennikarz nie atakował oraz nie "podżegał". Na konferencji zadał pytanie, pani marszałek odpowiedziała, a dziennikarz przypomniał działania Sejmu. Dlaczego ty wszędzie widzisz drugie dno? A samo TVN24 zajmuje się tematami takimi, jakimi zajmują się politycy. Takie czasy, ze najlepiej sprzedają się emocje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że lepiej nie podsuwać im takich rozwiązań i pomysłów  :)  Polsat News pokazuje,że można inaczej , to TVN24 decyduje czym oraz ile czasu poświęca poszczególnym tematom. Nie mają pistoletu żadnego polityka nad sobą , raczej parasol ochronny Ambasador USA :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wislok napisał:

Oglądałem np. ostatni wywiad Kolendy-Zaleskiej z D. Tuskiem, niestety,ale żadnego niewygodnego pytania nie było. 

 

I Ty mówisz o manipulacji... Wybierasz sobie jeden z zyliarda rozmów, który pasuje Ci do teorii. Następnie insynuujesz, że TVN działa na zlecenie Stanów Zjednoczonych, bo mają jakiś rzekomy parasol nad sobą ?

Dziennikarz TVNu wprost przypomniał to co się działo. Przypomniał, że rządowi regulamin jak i prawo wiele razy nie przeszkadzały. Teraz nagle im to przeszkadza, więc wskazał tą dość sporą hipokryzję tej ekipy. Moim zdaniem tak działa dziennikarstwo.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kto tu manipuluje, nie stwierdziłem,że takowych rozmów nie ma , bo są np. Olejnik, napisałem tylko o swoim ostatnim doświadczeniu - troszkę lodu na głowę .Choć wolałbym w ogóle nie znajdować takowych wywiadów, gdzie ktokolwiek odpytywany nie ma trudnych pytań . Dla mnie wzorem dla wszystkich dziennikarzy w Polsce winien być Robert Mazurek , który nikomu nie odpuszcza.  Nie napisałem,że działa na zlecenie USA - twoja insynuacja, a że mają dobre relacje z Ambasador USA to żadna tajemnica poliszynela. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wywiady z Donaldem Tuskiem w tej stacji zazwyczaj wyglądają tak, że się raczej pytań niewygodnych nie zadaje, a rozmowa jest głównie po to, żeby się Tusk wypowiedział w bardzo rozwiniętej formie. To jest taki TVN-owski odpowiednik rozmów Danuty Holeckiej z Jarosławem Kaczyńskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju nie jest czynnym politykiem ;) To czy się komuś podoba, czy nie jednak jest persona szanowana na świecie i z nim nie prowadzi się rozmów "dociskających", podobnie jak żaden dziennikarz nie ośmieliłby się zadać takiego dociskającego pytania żadnemu gościowi z elit politycznych innego kraju. To należy dziennikarzom wybaczać, dyplomacja jednak ma większe znaczenie, bo ten konkretny polityk ma średni lub żaden wpływ na stanowione prawo w Polsce.

 

Widzę że kogoś rozbawiłem, bo dostałem emotkę odpowiednią :) Miło mi. Zapewne rozbawiłem osobę, która uważa Tuska z powodów politycznych za osobę której nie szanuje. Jednak Panie i Panowie nie o tym tu rozmawiamy. To polityk klasy światowej i może się to komuś nie podobać, w świecie go szanują.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem tą dyskusję która stacja jest bardziej stronnicza.

Jak w ogóle można porównywać często gęsto średnio obiektywny TVN24 do propagandy w stylu płn koreańskiej TV jaką uprawia TVP INFO?

Prywatna stacja vs stacja ciągnąca szmal nas wszystkich.

Ludzie o czym wy w ogóle prawicie?

Pytanie do stronników TVP rzecz jasna.

 

Jak sobie chcecie porównywać to tylko TVN24 vs Polsat Info.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz porównywać TVP INFO z prywatną stacją. Choćby z tego powodu, że tam wszystko zależy od PIS na tą chwilę. Nie ma tam jednego obiektywnego dziennikarza politycznego na dziś więc co chcesz porównywać? Każdy z nich albo lubi prawicę, albo nie lubi, ale siedzi cicho i robi co mu każą.

No i główna różnica powtórzę, finanse.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...