Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ to nie jest manipulacja. Tym stwierdzeniem stacja pokazała że jeśli jest taka wola polityczna partii to nagina zasady, a jeśli takiej woli politycznej nie ma, zasłania się prawem :) To bardzo dobre pokazanie hipokryzji  polików.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec  Nie przypominam sobie żebym użył słowa "zdrajca" , więc uważaj na słowa, bo zachowujesz się jak niektórzy dziennikarze TVN. Uważam , że fałszywy przekaz dziennikarzy TVN24, że Polska zarekwirowała maseczki zakupione przez Włochy był szkodliwy dla Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeu czyli źle zrozumiesz :)

 

Po pierwsze w tym materiale TVN nie przedstawia SWOJEGO stanowiska. Nigdzie.

Jeszcze raz... dziennikarze są od tego, by pytać i przypominać. TVN zapytał dlaczego (w tym trudnym czasie) nie zmienią regulaminu (jak robili to często), by aborcją być może zająć się w innym terminie. PiS powołał się, że taki regulamin. Więc TVN przypomniał, że kiedyś nie mieli z tym problemu, by regulaminy zmieniać, gdy trzeba było przepchać ustawy, gdy były im na rękę. Gdzie ta manipulacja? :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kunkore, nie manipuluj faktami :D Dyskutujemy o rzekomej dziennikarskiej manipulacji w materiale TVN, a nie o polityce.

Dlaczego, jeśli coś nie jest po waszej myśli, to zawsze jest "polityczne"? Czy dyskusja o rzetelności materiału "Faktów" TVN to polityka?

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu w Faktach słyszałem tekst "co szósty medyk jest zarażony". Co było oczywistą nieprawdą, bo jest odwrotnie - co szósty zarażony to medyk. Nie wiem, czy to było niezamierzone, czy celowe (bo pasowało do tezy w materiale). No właśnie - z góry narzucona teza to niestety duży problem w Faktach i Wiadomościach. Inny przykład z przedwczoraj - wejście na żywo w TVN24 (przylot Antonova). Od razu w pierwszym zdaniu info, że premier ze świtą bez masek (we wtorek nie było jeszcze takiego obowiązku). Dopiero potem powiedzieli z czym ten samolot przyleciał. Materiał z góry nacechowany na negatywny odbiór. 

 

Dla chętnych fajny materiał z porównaniem Faktów i Wiadomości. Sprzed prawie 3 lat, ale dalej aktualny :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest w tym wszystkim najciekawsze. Dlaczego tyle osób pasjonuje się tym co robi TVN. Przypomnę to prywatna stacja, utrzymująca się z zarobionych przez siebie pieniędzy i pełna zgodna że nie idealna, są wpadki, przekłamania, a nikt nie bierze na warsztat innych prywatnych stacji np. typowo prawicowych mediów elektronicznych mało kogo emocjonuje i raczej odnoszę wrażenie że jest to wszystkim obojętne.

Tak samo jest z prasą. Na cel została wzięta GW głównie.

Skąd tyle zajadłości? Czy tu na pewno chodzi o obiektywizm ?;)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maniek357 napisał:

wejście na żywo w TVN24 (przylot Antonova). Od razu w pierwszym zdaniu info, że premier ze świtą bez masek (we wtorek nie było jeszcze takiego obowiązku). Dopiero potem powiedzieli z czym ten samolot przyleciał. Materiał z góry nacechowany na negatywny odbiór.

 

 

Ale #zostańwdomu, odstępy 2 metry, unikanie skupisk ludzi, były obowiązkowe :D A posiadanie maseczki (bez obowiązku), by dać przykład obywatelom, których się prosi się o dbanie o siebie, pokazałoby jego wiarygodność. Tym bardziej, że wirus nie ma kalendarza, zaraża we wtorek jak i w czwartek.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, maniek357 napisał:

Jakiś tydzień temu w Faktach słyszałem tekst "co szósty medyk jest zarażony". Co było oczywistą nieprawdą, bo jest odwrotnie - co szósty zarażony to medyk. Nie wiem, czy to było niezamierzone, czy celowe (bo pasowało do tezy w materiale). No właśnie - z góry narzucona teza to niestety duży problem w Faktach i Wiadomościach. Inny przykład z przedwczoraj - wejście na żywo w TVN24 (przylot Antonova). Od razu w pierwszym zdaniu info, że premier ze świtą bez masek (we wtorek nie było jeszcze takiego obowiązku). Dopiero potem powiedzieli z czym ten samolot przyleciał. Materiał z góry nacechowany na negatywny odbiór. 

 

Dla chętnych fajny materiał z porównaniem Faktów i Wiadomości. Sprzed prawie 3 lat, ale dalej aktualny :) 

 

@maniek357  Dzięki za materiał. Nigdy wcześniej tego nie widziałem. Doskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dvbtowiec napisał:

I to jest w tym wszystkim najciekawsze. Dlaczego tyle osób pasjonuje się tym co robi TVN.

 

Przecież oni się nie pasjonują tym co robi TVN. Naoglądają się korwinistów, analiz Gazety Polskiej i youtuberów, którzy za nich "odrobią lekcję" przemycając swoje poglądy i myślą, że to prawda. Pokoleniem YouTube, Twitter czy Facebooka dziś bardzi łatwo manipulować. I za to szczerze podziwiaj PiS. W przeciwieństwie do opozycji potrafią w internety :)

 

Sam mam kumpli, co twierdzą, że "telewizja kłamie". Dlatego jej nie oglądają, ale garściami chłoną głupoty z youtube. A ja mam ubaw, gdy dochodzi do dyskusji. Niby zabawne, ale przykre, bo to pokazuje, że rośnie marne pokolenie.

 

 @breaking

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być obiektywnym obejrzałem sobie materiał z YT który podlinkował jeden kolega i który pochwalił drugi kolega.

Uwaga statystyka będzie chyba wystarczająco wymowna w sprawie obiektywizmu materiału:

15:30 minuty materiału.

Z czego na TVN poświęcone jeśli dobrze liczyłem 11:30 minuty.

4 minuty na TVP.

 

Co do materiałów jakie zostały dobrane do analizy, powstrzymam się od komentowania, aby swojego obiektywizmu nie zaburzyć :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dvbtowiec napisał:

I to jest w tym wszystkim najciekawsze. Dlaczego tyle osób pasjonuje się tym co robi TVN. Przypomnę to prywatna stacja, utrzymująca się z zarobionych przez siebie pieniędzy i pełna zgodna że nie idealna, są wpadki, przekłamania, a nikt nie bierze na warsztat innych prywatnych stacji np. typowo prawicowych mediów elektronicznych mało kogo emocjonuje i raczej odnoszę wrażenie że jest to wszystkim obojętne.

Tak samo jest z prasą. Na cel została wzięta GW głównie.

Skąd tyle zajadłości? Czy tu na pewno chodzi o obiektywizm ?;)

Ależ przecież nikt nie broni nikomu obejrzeć serwisów informacyjnych innych stacji i je skomentować  tu na forum. Możesz myślę swobodnie obejrzeć serwisy Republiki, TRWAM, wpolsce.pl i je wypunktować.  W Polsce nie ma obiektywnych, rzetelnych mediów (lub takich niestety nie spotkałem) już dziś zapraszam na poniedziałek na najnowsze wydanie "Medialnych" gdzie skrytykowałem "Wiadomości" TVP w zakresie ostatnich materiałów o TVN , skrytykowałem (ponownie) TVP i "Wiadomości",  odniosłem się do toczonej na łamach tego forum dyskusji i powiedziałem jak powinien być skonstruowany materiał,- neutralne belki, zapowiedzi prezenterów, stanowiska  dotyczące danego tematu przedstawione w taki sposób  by widz mógł poznać argumenty różnych stron, wypowiedzi ekspertów z różnych mediów- sympatyzujących i niesympatyzujących z rządem , lektor, który w swojej narracji nie zajmuje stanowiska jednej ze stron . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to on próbował "obiektywnie" pokazać zestawienie. Przypomnę tytuł materiału: "WIADOMOŚCI vs. FAKTY - [Porównanie]"Jakoś mu nie wyszło, bo przeważał materiał o TVN. Czyli kolejny NIE OBIEKTYWNY. Mógłbym takie same inne linki powrzucać, które pięknie wykażą tehchniki manipulacyjne innej stacji. Czego to dowodzi? To tylko subiektywna ocena tego Pana :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wislok napisał:

powiedziałem jak powinien być skonstruowany materiał,- neutralne belki, zapowiedzi prezenterów, stanowiska  dotyczące danego tematu przedstawione w taki sposób  by widz mógł poznać argumenty różnych stron, wypowiedzi ekspertów z różnych mediów- sympatyzujących i niesympatyzujących z rządem , lektor, który w swojej narracji nie zajmuje stanowiska jednej ze stron . 

 

Teorie są nudne. Materiał ma być przede wszystkim rzetelny! Nawet jeśli dziennikarz przedstawi własny punkt widzenia, to rzetelnie.

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...