Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to jeśli chodzi akurat o samą epidemię, już pomijając aspekty polityczne, bo to inna sprawa, to każda stacja robi to w miarę dobrze, choć każda na swój sposób. TVP Info ma swoje paruminutowe programy poradnikowe o różnych porach, natomiast TVN24 ma o tym jeden większy program w dni powszednie o 12:00 oraz jego specjalne wydania w soboty bodajże, dotyczące już stricte spraw pracowniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Falcon napisał:

A w TVN24 są jacyś obiektywni dziennikarze?

 

Ciągle masz problem z rozróżnieniem, że prywatna stacja to prywatna, a publiczna to publiczna. TVN24 jak chce to sobie może zatrudniać nawet psychopatów i 24/h nawalać na PIS 2x mocniej niż TVP na każdego innego niż PIS dlatego, że robi to za prywatne pieniądze.

I nic ani tobie, ani mi do tego.

A TVP PIS? Szkoda nawet strzępić japę na ten Płn. koreaiński twór za publiczny szmal. Ot dopiero co 2 mld do spółki z równie zrytym Radiem.

Jak tego nie rozumiesz to szkoda klawiatury na ciebie.

A co ma do tego historia powstania TVN i jej finansowanie to nie wiem.

Szukasz dowartościowania jakiegoś czy co?

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam dyskusje na temat tego, która stacja jest bardziej obiektywna - TVN 24 czy TVP Info. Żadna nie jest i to skrajnie. Obie manipulują i kłamią, dopasowują argumenty do z góry znanej tezy. Jeśli ktoś uważa, że oglądając serwisy informacyjne tych stacji wie więcej, to jest zwyczajnym głupcem. 

 

Dziennikarz to zawód zaufania publicznego. O ile w programach publicystycznych można sobie pozwolić na własne opinie, o tyle w programach informacyjnych należy zachować obiektywizm. W TVN 24 już od dawna nie rozróżnia się tego. Stacja od dawna sieje nienawiść i dzieli Polaków, skłóca ich. Rozdmu[beep]e jakieś nieistotne [beep]oły do rangi międzynarodowej (jak np. słynne już urodziny Hitlera zorganizowane przez bałwanów w lesie), przemilcza ważne wydarzenia niewygodne z punktu widzenia "anty-rządu" Dokładnie tak samo jak jej największy konkurent, tylko odwrotnie.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, jaszek said:

Uwielbiam dyskusje na temat tego, która stacja jest bardziej obiektywna - TVN 24 czy TVP Info. Żadna nie jest i to skrajnie. Obie manipulują i kłamią, dopasowują argumenty do z góry znanej tezy.

 

Trochę tak. Ale TVN robi to w sposób mniej ordynarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tracer10 napisał:

Ciągle masz problem z rozróżnieniem, że prywatna stacja to prywatna, a publiczna to publiczna. TVN24 jak chce to sobie może zatrudniać nawet psychopatów i 24/h nawalać na PIS 2x mocniej niż TVP na każdego innego niż PIS dlatego, że robi to za prywatne pieniądze.

I nic ani tobie, ani mi do tego.

A TVP PIS? Szkoda nawet strzępić japę na ten Płn. koreaiński twór za publiczny szmal. Ot dopiero co 2 mld do spółki z równie zrytym Radiem.

Jak tego nie rozumiesz to szkoda klawiatury na ciebie.

A co ma do tego historia powstania TVN i jej finansowanie to nie wiem.

Szukasz dowartościowania jakiegoś czy co?

Dziwne założenie,że płacąc prywatne środki za dostęp do tej stacji nie mam prawa oczekiwać rzetelnej informacji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak szczuć się nawzajem bo PiS bo PO, etc. Czy jak na obydwu stacjach obejrzę informację na temat koronwirusa, czy innych informacji z świata, to też wina PiSu czy Tuska? To mam wyłączyć stację bo manipulują? Czy nawet te 2mld zł co poszło na TVP, zamiast służbę zdrowia, gdzie budżet się zwiększa z roku na rok, o większe kwoty.
Weźcie się ludzie opamiętajcie, bo to serio śmieszne się robi. Jeżeli faktycznie na stacji widać typowe szczucie się wzajemne (PiS <-> PO) to rzeczywiście można się przyczepić, ale robią to obydwie anteny, które chcą dopiec sobie nawzajem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrovvicz napisał:

To, że TVN jest prywatna nie znaczy że ma być stronnicza. Są w Polsce i mają obiektywnie podchodzić do tematów.

Zatem jeśli oni są stronniczy, to TVP również musi być stronnicza. 

Z ostatnim zdaniem się absolutnie nie zgadzam, bo to jest już trochę logika Kalego, która do niczego dobrego nie prowadzi. Tu się tworzy błędne koło, bo standardy w równym stopniu dotyczą TVP, jak i TVN. A podchodzenie obiektywne do tematów nie wynika z tego, że TVN działa w Polsce, tylko dlatego, że takie są uniwersalne standardy. Bo to tak jakbyśmy sobie mieli uznać, w którym kraju media mogą nie być rzetelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wislok napisał:

Dziwne założenie,że płacąc prywatne środki za dostęp do tej stacji nie mam prawa oczekiwać rzetelnej informacji . 

Nie musisz ich płacić, z tego co wiem nie ma przymusu opłacania jakiegokolwiek pakietu gdzie jest TVN24. No chyba, że ktoś ci każe na siłę opłacać TVN24 to w takim razie powiedz kto.

Nie szukaj czegoś czego nie znajdziesz.

Zajmij się najbardziej propagandową stacją info od czasów głębokiej komuny, nawet Dziennik po 80 roku był mniej propagandowy niż obecna tuba PIS.

Brawo PIS za u[beep]e przepisu o testach dla każdego pracującego w służbie zdrowia, brawo wojewodowie z PIS szczególnie jeden za kazanie samotnym matkom zacząć tygodniowe dyżury w najbardziej zasyfionych wirusem miejscach mimo iż są jedynymi opiekunkami dzieci swoich.

O tym się dowiedziałem z TVN24 bo TVP "zapomniała"

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tu jest kwestia taka: niezależnie od tego, jaka to jest stacja, czy to jest płatna, czy darmowa, to widz ma prawo oczekiwać od takiej stacji informacji rzetelnej. I tu trzeba rozróżnić informację od publicystyki. Tu bym przestrzegał przed rzucaniem przykładów prasowych, bo jeśli kupuję "Politykę" lub "Do Rzeczy", to mam świadomość, że to są pisma publicystyczne, a publicystyka rządzi się innymi prawami niż informacja.

Tak więc informacji rzetelnej mamy prawo oczekiwać od każdej stacji.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Dziwne założenie,że płacąc prywatne środki za dostęp do tej stacji nie mam prawa oczekiwać rzetelnej informacji . 

Masz prawo oczekiwać, ale nie masz prawa wymagać, bo nikt do płacenia Cię nie zmusza. Jeśli się z czymś nie zgadzasz możesz przestać płacić na coś z czym się nie identyfikujesz. A teraz odnieś to tv publicznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co @tracer10 nienawidzę kłamstwa.  

3 godziny temu, tracer10 napisał:

co dzień ten sam bełkot o wspaniałości TVP PIS i haniebnej TVN24.

 

Co napisałem 14 godzin temu w temacie "Wiadomości"

Cytat

Oczywiście akcja z TVN-em nie powinna mieć miejsca, moim zdaniem to nie nadaje się do programu informacyjnego, zresztą to jest główny problem programów informacyjnych,że mają one charakter publicystyczny. Jednakże to nie pierwsza tego sytuacja - nie pamiętam już za co-ale w "Wiadomościach" atakowano przez kilka dni z rzędu Bogusława Chrabotę, naczelnego "Rzeczpospolitej", więc przepraszam wszystkich, ktorzy poczują się zawiedzeni - ta obecna sytuacja nie jest bezprecedensowa w tym programie informacyjnym.  

https://forum.satkurier.pl/topic/395-wiadomości/page/59/?tab=comments#comment-1542509

 

Kłamstwo ma krótkie nogi.  Płacąc za jakąkolwiek usługę mam prawo wymagać czy to jest hydraulik czy stacja telewizyjna. Nieważne czy przyjdzie mi kiedykolwiek z niej więcej korzystać. 

 

Niestety,ale u operatorów satelitarnych czy kablowych TVN24 jest oferowany w pakietach, więc chcąc oglądać np. Polsat News abonent jest zmuszony łożyć na TVN24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał:

Z ostatnim zdaniem się absolutnie nie zgadzam, bo to jest już trochę logika Kalego, która do niczego dobrego nie prowadzi. Tu się tworzy błędne koło, bo standardy w równym stopniu dotyczą TVP, jak i TVN. A podchodzenie obiektywne do tematów nie wynika z tego, że TVN działa w Polsce, tylko dlatego, że takie są uniwersalne standardy. Bo to tak jakbyśmy sobie mieli uznać, w którym kraju media mogą nie być rzetelne.

 

Owszem, że mają być rzetelne. Ale ja chcę zwrócić uwagę na to, że teraz większość atakuje TVP, bo jest stronnicza, a jednocześnie broni stronniczości w TVN-ie, tłumacząc ją tym, że oni mają "swoje" pieniądze i mają prawo. To tak nie działa, to jest hipokryzja. Każdy kto posiada pakiety w kablówkach płaci i za TVN i za Polsat i za TVP, bo są od najniższego pakietu i może wymagać od nich wszystkich rzetelności. Jak wiemy, żadna z tych telewizji taka nie jest.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wtrącę, że to samo można powiedzieć o TV Republika czy wPolsce.pl - to takie trochę komercyjne odpowiedniki TVP Info jeśli chodzi o stronniczość. Telewizja nigdy nie będzie obiektywna, zawsze niestety górę biorą czyjeś interesy i czyjś indywidualny punkt widzenia.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wislok napisał:

Wiesz co @tracer10 nienawidzę kłamstwa. 

Niestety,ale u operatorów satelitarnych czy kablowych TVN24 jest oferowany w pakietach, więc chcąc oglądać np. Polsat News abonent jest zmuszony łożyć na TVN24. 

 

Polsat News masz dostępny w necie za free i jak ci nie pasi pakiet z TVN to go nie bierz proste.

Mi też nie pasi cały pakiet C+ bo chcę tylko sport mając w upie filmy, ale nie beczę o tym non stop w danym temacie.

Bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem fakt,że  się płaci za kanały, które się nie ogląda, więc się je finansuje wbrew temu co twierdziłeś,że jedynie na TVP się płaci z przymusu.  Wiesz daruj sobie takie uwagi o rzekomym beczeniu..  Równie dobrze mogę uznać,że od wielu dni odbywa się płacz jakie to "Wiadomości i TVP zła.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na TVP się płaci z przymusu nie oglądając tego ścieku w ogóle, płacąc za kablówkę czy sat robisz to z własnej woli i nikt się nie czepia że 80% nawet nie poświęcisz kilku minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wislok napisał:

Stwierdziłem fakt,że  się płaci za kanały, które się nie ogląda, więc się je finansuje wbrew temu co twierdziłeś,że jedynie na TVP się płaci z przymusu.

Ja stwierdziłem, że na TVP się płaci z przymusu? No chłopaku coś ci się pomyliło bo jedynie stwierdziłem, że jest to stacja opłacana z podatków.

Jak nie widzisz różnicy to przykro mi niebywale.

W pakietach za które płacę też jest haniebna propagandowa tuba PIS i nie beczę o tym wszem i wobec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...