Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Człowieku codziennie dostarczane są listy, przesyłki itd. To jest bezpieczne,a pakiet wyborczy na pewno jest z dodatkiem koronawirusa? Wychodząc z domu po bułki także mogę dostać koronawirusa.. Ludzie idąc do pracy także się narażają, czy mówisz polskim pracodawcom ,że mają "krew na rękach" ? 

W mojej rodzinie babcia, dziadek nie wychodzą po bułki, dostarczają im żywność młodsi członkowie rodziny ?

 

Cytat

Upływa termin kadencji Prezydenta RP i  trzeba podjąć jakieś decyzje.

Przez Internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech sytuacja tragiczna?! Ich służba zdrowia jako jedna z nielicznych sobie radzi z przyrostem osób chorych. Tyle się mówi, aby wychodzić tylko w razie pilnej potrzeby. Nie, będziemy masowo latać z listami na pocztę, bo tak chce rząd xD

 

@wislok A czy rozumiesz, że wybory są przygotowywane niezgodnie z prawem? Czy rozumiesz to, że nasze poufne dane są przesyłane w sposób niezabezpieczony? Czy rozumiesz to, że zmiany w kodeksie wyborczym muszą być przygotowane kilka miesięcy przed wyborami, a nie kilkadziesiąt dni przed? Rozumiesz to, że jest to zwykła fuszerka rządu? NIE DA się obronić takiej fuszerki i cieszę się, że Samorządowcy zachowują resztę rozumu i nie tańczą pod dyktando rządu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

 

@dvbtowiec moim zdaniem news nie mogą być przekoloryzowane , nacechowane emocjami- to nazwałem właśnie publicystyką. 

Powiem więcej, jeśli coś jest publicystyką, to nie jest to już informacja, która ma swoje cechy, a jedną z nich jest właśnie brak nacechowania emocjonalnego. I tu jest zgrzyt, błąd popełniany zarówno przez TVN, jak i przez TVP. Tak jak w TVNie się rzuca słowami o "krwi na rękach", tak na przykład wczoraj w Wiadomościach TVP usłyszałem o tym, że Senat "naraża zdrowie Polaków" pracując od 17 dni nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym. Jeśli jedno czy drugie stwierdzenie padłoby w programie publicystycznym - nie ma tu o co mieć pretensji. Ale jeśli coś takiego słyszę w programach określanych jako informacyjne, to nie tędy droga. Bo jakbym chciał publicystyki, to bym sobie poczekał do 19:26, albo obejrzał inny program w TVN 24 o takowym charakterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się z tym zgodzić, poza jedną uwagą:

Wybory korespondencyjne nie zmniejszają ryzyka, tylko go zwiększają. Zatem prawdopodobieństwo że ktoś z tego powodu zachoruje, lub umrze jest dużo większe niż z tego powodu że senat obraduje już 17 dni.

Porównanie tej publicystyki jest zatem lekko na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tutaj nawet nie chodzi akurat o obecną sytuację (bo tu już nieco poza temat wykraczamy i na grunt stricte polityczny wchodzimy, a nie chcę się rozpisywać, choć mógłbym, jako politolog przed magisterką :D ), tylko o to, że obydwie strony dopuszczają się uchybień w sztuce dziennikarskiej i warto na te uchybienia uwagę zwracać niezależnie od tego, jakie logo jest na kostce mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, sam podkreśliłem w swoich wypowiedziach że nie widzę tu kłamstwa, ale celowe przekoloryzowanie aby wzbudzić większe emocje. Nie mniej ta informacja koresponduje z opinią Polskiego Towarzystwa Epidemiologów, które wyraźnie wskazuje że ryzyko przeprowadzenia w ten sposób wyborów także zwiększa ryzyko zakażeniom. A jak wiadomo w wyborach będą uczestniczyć także ludzie starsi, a więc to zwiększone ryzyko głównie ich najbardziej naraża na śmiertelne powikłania. Dlatego usprawiedliwiam to stwierdzenie, bo ono samo w sobie fałszywe nie jest, choć osobiście uważam, że niepotrzebne jest takie epatowanie górnolotnymi słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wislok napisał:

"Atak na Mazurka" to zupełnie inna sprawa- to subiektywne odczucie, nie zarzucałem tu manipulacji czy nierzetelności, ba pochwaliłem ten materiał. Moim zdaniem ta uwaga,że redaktor się śmiał była zbędna, może słowo atak było w tym wypadku wyolbrzymione przeze mnie.

 

Ale masz prawo tak odczuwać. Problem w tym, że napisałeś o "ataku". Ktoś kto Ci wierzy i nie zobaczy materiału, to pomyśli ze faktycznie był "atak". Ja zobaczyłem i nie ma tam żadnego ataku, nie ma też źle brzmiącej uwagi, że w czasie rozmowy minister i dziennikarz sobie śmieszkowali. Masz prawo odczuwać inaczej, ale to nie oznacza, że TVN manipuluje. Dlatego dobrze się rozmawia, gdy wiemy o czym rozmawiamy, a nie... "ktoś tam, coś tam, kiedyś tam".

 

Wciąż jednak czekam na dowody, że to dziennikarze TVN w materiałach mówią, tak sami z siebie o "krwi na rękach" czy"skazywaniu na śmierć" w materiałach informacyjnych (publicystka to inna para kaloszy).  Na razie czytam, o Waszych relacjach, że coś tak, ktoś tam. Ale brak konkretnych przykładów (linki do materiałów). Mam wrażenie, że wciąż panowie mylicie prawo do wykorzystywania cytatu w danej sytuacji. Inaczej brzmi sytuacja, gdy dziennikarz sam od siebie zarzuca, że "partia X ma krew na rękach" (żle). A zupełnie inaczej brzmi jak powie "jak mówią politycy partii X krew na rękach" (dopuszczalne).  Oczywiście, że najlepiej sprzedają się kontrowersyjne wypowiedzi, ale stacje komercyjne to nie instytucje charytatywne. Więcej widzów = więcej kasy z reklam, a emocje przyciągają.

 

I jeszcze raz powtarzam. Aby oceniać innych, samemu trzeba być obiektywnym. To, że coś Wam się nie podoba, nie oznacza manipulacji. Jeśli ktoś mówi, że TVN24 to to samo co TVP Info ale po drugiej stronie... nie przypominam sobie, by dziennikarze TVN24 zachowywali się jak dziennikarze TVP Info, nie przypominam sobie, by dziennikarze TVN24 szukali haków na rodzinę, bo ktoś źle powiedział o TVN lub jakieś partii, z którą sympatyzuje dziennikarz. Nie przypominam sobie, by w TVN był program "drugiej pani Ogórek", w którym szczuje się jednych na drugich. O Pospieszalskim nie wspomnę. Nie przypominam sobie też, by programy publicystyczne TVN były tylko z "opiniami jednej strony". Jak często ma to miejsce w TVP Info, gdzie "rozmowa" to jest wielkie robienie sobie dobrze przez ludzi z wSieci, Do Rzeczy, Gazety Polskiej. Dlatego, jeśli ktoś próbuje wcisnąć ludziom kit, że TVN24 to takie TVP Info "dla drugiej strony" to chyba nie ma zielonego pojęcia o obecnej sytuacji w mediach.

Edytowane przez muza_tv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv Cotygodniowe "Drugie śniadanie Mistrzów" ma właśnie taki charakter,że wszyscy goście są z jednej strony..  Oczywiście,że w TVN są tacy dziennikarze, to szczucie ma miejsce. Przykładem jest chociażby materiał wrzucony przeze mnie .

 @muza_tv tak, bo Ty na pewno jesteś obiektywny, wiesz każdy z nas ma jakieś poglądy,a Ty swoje już tutaj zaprezentowałeś . Jeśli rozchodzi ci się o linki to także możesz sobie samodzielnie poszukać i zweryfikować słowa @maniek357, on o tym pisał. 

 

@dvbtowiec tylko uwaga prawna- na ten moment  wybory odbywają się 10 maja i idziemy do lokali wyborczych  poza osobami 65+, które mogą zagłosować korespondencyjnie. Z całym szacunkiem,ale wybory korespondencyjne wydają mi się bezpieczniejsze aniżeli tradycyjne.. 

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

W mojej rodzinie babcia, dziadek nie wychodzą po bułki, dostarczają im żywność młodsi członkowie rodziny

Młodsi członkowie rodziny nie mogą zachorować na koronawirusa i zarazić reszty rodziny ? 

@Vinni

5 godzin temu, wislok napisał:

Sam jestem zwolennikiem przełożenia wyborów

więc nie rozumiem sensu twojej odezwy do mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok "Drugie śniadanie Mistrzów" czy "Szkło kontaktowe" to programy "lekkie, z przymrużeniem oka". Nie miałem tego na myśli. Ale "Śniadanie mistrzów" to jednak zupełnie co innego niż np. bracia Karnowscy "ekspertami" od prawa przy ogłaszaniu wyroku trybunału konstytucyjnego.

 

Oczywiście, że każdy ma własne poglądy. Ale nie oceniam, że stacja manipuluje tylko dlatego, że nie zgadza się z moim zdaniem :)

I jeszcze raz podkreślam. Ocena propagandy TVP Info dotyczy nie tylko "wpadek", ale caaaaaaaaaaałej działalności ludzi z TVP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, muza_tv napisał:

Ale nie oceniam, że stacja manipuluje tylko dlatego, że nie zgadza się z moim zdaniem

Ja również. Pozdrawiam i kończę dyskusję na ten temat. Podobnie jak na temat kto gorszy. Mam prawo uważać,że TVP i TVN to szambo takie samo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wislok napisał:

Młodsi członkowie rodziny nie mogą zachorować na koronawirusa i zarazić reszty rodziny ? 

Heh, zaczynam lubić z Tobą polemizować, to trochę poza tematem, ale myślę że taka porada przyda się wszystkim:

Młodsi członkowie rodziny zostawiają towar przed drzwiami, aby minimalizować ryzyko przeniesienia zarażenia :D

 

Nie ma się co spierać kto lepszy, kto gorszy. Każdy z nas ma swoje poglądy i trochę inaczej ocenia sytuację. Jestem jednak zwolennikiem rozmawiania o konkretach i tylko rażących przykładach braku obiektywizmu, bo to że dziennikarze również mają sympatie i trochę rzeczywistość naginają do swoich tez jest oczywiste i to chyba każdy sobie wzajemnie wykazał. Ważne jednak aby takich skrajnych przypadków, zwłaszcza bezczelnego kłamstwa nie było za dużo.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 15:15, Pawel1987 napisał:

Często w Loży Prasowej czy w Dzień na żywo podczas programu są dziennikarze Wyborczej i Do Rzeczy w TVP tego nie ma, tam wśród komentatorów jest wyłącznie jedna strona.

A w TVP na żywo są dziennikarze Gazety Polskiej czy wPolityce.pl, w TVN tego nie ma, tam wśród komentatorów też jest wyłącznie jedna strona. 

 

Co do TVN, to manipuluje od jakiegoś czasu i to nie ze stron prawicowych, ale również niezależnych. Oświadczenie, który we Faktach mówił G. Kajdanowicz, że jest nieżależna, to wcale nie jest prawdą, bo ta stacja często zaprasza gości z opozycji i tematy są omawiane na korzyść opozycji. Ta stacja ciągle krytykuje rząd i nie da powiedzieć tym ludziom. Podobnie jest w TVP, tylko na odwrót czyli chwalą rząd i krytykują opozycję, ale tam w miarę jest prawda, bo są na to dowody, a w TVN tego nie widziałem. 

Edytowane przez Freibag
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wislok napisał:

Jakoś inne stacje takich kłopotów nie mają,a na TVN24 wciąż są  problemy. Fakt, nie opinia. 

Nie wiem skąd ta pewność z naciskiem na "wciąż" :) Oglądam programy w TVN24 regularnie i nie widzę "wciąż".

W minionym tygodniu w PN prowadzący w programie Debata Tygodnia poinformował że zawiesił się komputer na którym była rozmowa przez Skype z 4-ma uczestnikami.

W TVP-Info w minęła 20 prowadzący poinformował że czekają na połączenie z jednym uczestnikiem dając słowo że niedawno temu był.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czytam nie tylko Satkuriera,ale i konkurencyjne forum, gdzie jest sporo narzekań na jakość techniczną i generalnie kontrowersje budzi fakt,że wiele programów jest prowadzona zdalnie.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie główny problem z tymi zdalnymi łączeniami i to nie tylko w TVN24 polega na tym, że oni uparcie chcą mieć i dźwięk i obraz rozmówców, tzn. jasne, bo to telewizja, ale ja bym na miejscu wydawców dawał sobie z tym spokój i ograniczył się do połączeń telefonicznych, bo wiadomo, że tu połączenie będzie przeważnie najmniej zawodne, a na obraz dawał zdjęcie danego komentatora z podpisem, albo jakieś fragmenty związane z tematem o jakim mowa i na to belka z informacją kto aktualnie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 23:23, andrzejgratis napisał:

Apropo Polsatu News i ich przekazywaniem informacji to byłbym z tym bardzo ostrożny. W marcu zrobili manipulację informacjami jak i zdjęciami z wysp...

Wracając do tematu TVN24... Wolę oglądać "pakamere" Owsiaka z społecznej zbiórki jak to nazwal @breaking niż Antonova kupionego przez Polski rząd pod publikę. No przecież tyle Państw walczyło o ten samolot z maseczkami i kombinezonami, że tylko Polacy byli w stanie kupić i przepłacić.

Oczywiście nie mówię, że ten sprzęt dla Polski nie jest potrzebny... bo jest. ;)

Chcę jedynie zauważyć, że w dniu wczorajszym ten sam Antonow wylądował z maseczkami w Niemczech. Samolot przywitała na lotnisku Minister Obrony Niemiec ze swoją świtą ( oczywiście bez maseczki). Wcześniej ten sam Antonow wylądował z maseczkami we Francji. To taki drobny szczegół który najwyraźniej umknął stacji Tvn24.

 

Tak na marginesie " społeczną zbiórkę" to już sobie sam dodałeś ! 

Edytowane przez breaking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wislok

TVN24 przez kilka ostatnich tygodni krzyczała,że wybory 10 Maja nie mogą się odbyć,że są one nielegalne. Teraz oburza się,że tych wyborów 10 maja nie będzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...