Skocz do zawartości

Nowe kanały (C+)


fercom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno 19 grudnia będzie ważnym dniem i takie mam wrażenie, że może dobrze by się stało jakby C+ prawa do OE stracił na rzecz kogokolwiek. W każdym razie zobaczymy co się stanie w styczniu, bo wtedy kilka kanałów zostanie "uwolnionych" : Comedy Central czy ponoć Discovery HD. A przecież startuje Animax, być może History Channel i Voom. No i jutro JimJam gdzieś startuje, to może niedługo i w Polsce. Zobaczymy jak na te nowości zareaguje C+ i konkurencja. Chociaż ja prędko do C+ nie wrócę. W N za 32zł mam to co mi trzeba z dobrymi możliwościami rozwoju.

 

A siedziba pewno jest im potrzebna, bo obecna była pewnie budowane "nie na te czasy". Zresztą nie tylko C+ inwestuje - przecież TVN zamierza sobie niezłą siedzibę postawić (to pewnie znów się przeniosą z MBC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna platforma w Polsce nie ma tego kanału, nawet gdyby wszedł do nas to pewnie n-ka by go zgarnęła, bo należy do NBC Universal a najmłodsza platforma w Polsce ma już dwa kanały z NBC Universal i to na wyłączność, z tego można "wywróżyć", że n-ka miałaby także ten kanał na wyłączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w naszej rzeczywistości może się zdarzyć.C+miała jedyna BBC Prime dlatego paczkę BBC kupił CP,C+ jest przedstawicielem CNBC na Polskę i go nadaje ale kanały NBC Sci-Fi i Universal dostała najmniejsza pod względem ilości abonentów/zrozumiałe byłoby jedynie jeżeli byłyby to kanały HD bo tam każdu ma dekoder HD/n-ka i to na wyłączność.Polska to dziwny kraj nieprawda?Ale w przypadku 13thStreet NBC poszło by po rozum do głowy /tak jak Disney CH./a po drugie n-ka nie ma przeciez worka z pieniędzmi bez dna a do zyskowności platformy jeszcze im sporo brakuje Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ja bym nie stawiał takich tez, że NBC Universal pójdzie po rozum do głowy. Najwyraźniej właśnie poszedł po rozum i wybrał najkorzystniejsze warunki dla siebie. Nie łudź się, że Nka wybrana została z jakichś bliżej niescharakteryzowanych sympatii. Zwyczajnie dali takie warunki, że NBC na szali okazało się, że 200 tys. jest więcej warte niż 1 milion.

 

NBC też nie planuje kanału 13th Street w Polsce póki co - i pewnie tak zostanie, bo musiałby się pewnie znaleźć tam parę seriali emitowanych na Universal Channel (Columbo czy Frost).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ja bym nie stawiał takich tez, że NBC Universal pójdzie po rozum do głowy. Najwyraźniej właśnie poszedł po rozum i wybrał najkorzystniejsze warunki dla siebie. .

A ja myślę, że tu chodzi o co innego. Mianowicie wejście na rynek zarobienie na wyłączności i otwartość na innych. Tak samo było z Dicovery HD i Comedy Central na to się zanosi. I tak samo z Disney Channel będzie ale w odwrotną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagujemy tak, a ja mam propozycję. Może założyć temat w którym będziemy wypisywać wszelkie możliwości i pewne wiadomości odnośnie dołączenia nowych kanałów do każdej platformy. Cyfra+ na pewno będzie miała "Comedy Central, Dom i Ogród, TVP Sport, Movies 24".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy to Cyfra prowadzi z wieloma i od dawna i nic z tego nie wynika. Gadanie nic nie kosztuje. Wprowadzenie nowych kanałów i owszem. Więc chytrym Francuzom opłaca się tylko gadać.... Np. z TVP Sport to już gadają ponad rok!!!! Z BBC i Uniwersal też gadali tylko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Niestety tylko na gadaniu się kończy... A my abonenci czekamy na obiecane gruszki na wierzbie i jakoś ich nie widać :P

 

W sumie to ja osobiście jestem zaskoczony postawą C+, powinni działać i poprawiać ofertę, bo to dla nich korzystne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakby patrzeć to ubywa im kanałów, które mogą dodać, tyle kanałów było dodania a tutaj CP lub n się postarały i mają a Cyfra totalnie śpi, nic nie robi (ja nie widzę, żeby coś robiła) i już wielu kanałów (całkiem dobrych) nie doda bo są na wyłączność. Sami sobie szkodzą a jak będą chcieli naprawić swój błąd to może być już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@james_b każda wyłączność się kończy. Zobacz na HBO, CC... To nie jest problem, wystarczy poczekać kilka lat :P

 

Myślę, że Cyfra+ jest zapatrzona w siebie i wydaje im się tam wszystkim, że Canal+ i HBO razem będą im nadal klientów nabijać. Jednak nie każdy chce Canal+, a Nka też ma czym kusić, a w szczególności HBO od stycznia.

 

Fani kanałów BBC też dokonają łatwego wyboru.

 

Każda strata kanału może Cyfrę wiele kosztować w przyszłości, ale co ich to obchodzi skoro teraz mają kasę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No właśnie a te 30%... Jeśli C+ ma 1.000.000 abonentów, to jak odejdzie 30%, to zostanie im 700.000. Jeśli dla Ciebie to nic, to gratuluję optymizmu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te 30%, to:

- albo się zastanowi i pomyśli sobie - "echh, dla 1-2 kanałów nie chce mi się po sklepach łazić"

- policzy sobie abonament i wyjdzie im, że będą płacić więcej, lub nie wiele mniej

- nie odejdzie bo mają Canal+ z Premiership czy też inną ligą

- nie odejdzie, bo będzie trzymał ich kanał, który jest na wyłączność w C+ np. Minimini czy NG

- część po długich mękach i przemyśleniach odejdzie z C+

 

A 70% to tak jak napisałem - ich co się dzieje na rynku kanałów nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

W sumie ja wybrałem Cyfrę+, bo mieli dobrą ofertę. Na tym jednak nie można poprzestać. Rynek się rozwija, dochodzą nowe ciekawe kanały, powstają pomysły na jeszcze lepsze kanały. Platforma, która chce iść z duchem czasu powinna się starać i poszerzać ofertę o dobre kanały. Faktycznie masz rację, że kupujący C+ są na nią zdecydowani z różnych względów i dla 2-3 kanałów nie opuszczą platformy. Jednak teraz już jest powód opuszczenia C+ dla 5 nowych kanałów filmowych w N, lub 4 nowych kanałów BBC w CP. A będzie pewnie jeszcze więcej tych powodów. Ciekawe co się stanie z OE, jeśli C+ ją straci to dojdzie kolejny powód. Aż stach się bać, co to może się dziać na naszym rynku tv-sat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

To chyba jesteś w błędzie. Wiele osób związanych umową z C+ wie o kanałach BBC. Mam znajomych, czytam fora. Może jest to około 50-60% wszystkich abonentów, ale ludzie interesują się takimi rzeczami.

 

Co do MiniMini, to czasem jak oglądam "Super Nianię" mam wrażenie iż w niektórych domach to bobasy rządzą :P Tak więc... może abonenci w niewoli swoich dzieci nie odchodzą od C+ właśnie dlatego, że owy kanał jest w ofercie tej platformy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...