Skocz do zawartości

T-Mobile Magenta


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy kupując cały ten pakiet od T-mobile to kanały TV(te podstawowe, tvp, polsat itp.) są nadawane przez antenę satelitarną czy przez internet?

Jak to drugie, to jak to działa, czy równie dobrze jak ma się tunery na antenę sat. czy występują jakieś problemy? pozdrawiam.

i dodając pytanie do poprzedniego postu,  
na stronie jest napisane ze kosztuje MAgenda dom (tv,internet,telefon) kosztuje 150 zł od 9 miesiąca, a jaka cena jest do 9 miesiąca? nigdzie nie jest napisane, bo po co, tylko umówić się trzeba z konsultantem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końcem sierpnia kończy mi się umowa z kablówką i rozglądam się za czymś nowym. Dotychczasowa kablówka jest najtańszą opcją, ale oferuje jedynie FTTB i nie oferuje np. kanałów Disney'a. Po FTTH mogę mieć T-Mobile Magenta, który wychodzi taniej niż Orange - choć ma nieco mniejszą liczbę oferowanych kanałów.

 

Po dołożeniu nowych kanałów sprzed paru dni, poważnie zastanawiam się właśnie nad Magentą. Ktoś się podzieli opinią o T-Mobile Magenta? Jak tam z obsługą klienta, działaniem routera/dekodera, czy jest coś o czym powinienem wiedzieć, a nie znajdę na stronie korporacyjnej? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używa ktoś jeszcze Kaona KSTB6077. Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się monity o logowanie do konta Moj Tmobie. Wcześniej chyba tylko po restarcie miała miejsce taka sytuacja. teraz po kazdymwylączeniu i ponownym włączeniu po kilku chwilach wskakuje okno do logowania.  Jest opcja Pomiń ale trochę zrobiło się to irytujące. macie podobnie ?

nie mam usług w tmobile , więc nie mogę założyć konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał, czy brać ich TV ze światłowodem to już wam mówię jak to wygląda cenowo:

 

W przypadku TV z internetem 900 mbps pierwsze pół roku jest za 0zł, a później 100zł. Dodatkowo pierwsze pół roku dostajemy pakiet TV L w cenie S.

 

Wszystko fajnie pięknie, ale od 7 miesiąca pakiet TV wraca do pakietu S, a jakby ktoś chciał mieć dalej pakiet L to do interesu musi 50zł dorzucić.

 

Czyli w sumie od 7 miesiąca wychodziłoby 150zł, czyli średnio z tymi darmowymi miesiącami 112,50zł.

 

Czy w tej cenie warto? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć samemu.

Edytowane przez szyzag123
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś jeszcze Kaona KSTB6077. Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się monity o logowanie do konta Moj Tmobie. Wcześniej chyba tylko po restarcie miała miejsce taka sytuacja. teraz po kazdymwylączeniu i ponownym włączeniu po kilku chwilach wskakuje okno do logowania.  Jest opcja Pomiń ale trochę zrobiło się to irytujące. macie podobnie ?
nie mam usług w tmobile , więc nie mogę założyć konta.
Możesz spróbować zmienić launcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś wyjście, tylko wtedy nie ma dostępu do wbudowanego klienta naziemnej tv. trzeba korzystać z live channels a ten wymaga stałego polączenia z netem, bo inaczej co chwilę zaczyna się kółeczko kręcić.  Boxa używam na działacie w domku letniskowym i net mam tylko po udostepnieniu z komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 18:27, szyzag123 napisał(a):

Jakby ktoś się zastanawiał, czy brać ich TV ze światłowodem to już wam mówię jak to wygląda cenowo:

 

W przypadku TV z internetem 900 mbps pierwsze pół roku jest za 0zł, a później 100zł. Dodatkowo pierwsze pół roku dostajemy pakiet TV L w cenie S.

 

Wszystko fajnie pięknie, ale od 7 miesiąca pakiet TV wraca do pakietu S, a jakby ktoś chciał mieć dalej pakiet L to do interesu musi 50zł dorzucić.

 

Czyli w sumie od 7 miesiąca wychodziłoby 150zł, czyli średnio z tymi darmowymi miesiącami 112,50zł.

 

Czy w tej cenie warto? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć samemu.

No tanio nie jest, reklamy sugerują 100 zł miesięcznie już z pakietem L.

 

Ale cena Magenty 112,50 zł nie wydaje się być zła.

 

Dla porównania wrzuciłem dane do konfiguratora Orange. Tam 130 kanałów + 1 Gb na światłowodzie wychodzi 145,97 zł od drugiego miesiąca i 75,97 zł w pierwszym. Przy umowie na 24 miesiące wychodzi więc 143,05 zł miesięcznie, czyli 30 zł drożej od Magenty.

 

Czyli oferta porównywalna (podobna ilość kanału i prędkość internetu), ale Orange wychodzi drożej o trzy dychy. Kurcze, gdyby te 100 zł było faktycznie za L, brałbym bez zastanowienia. Oferta byłaby lepsza od lokalnej kablówki...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może opowiem moja historię. Do tej pory miałem internet z T-Mobile 300mb. Jako że również posiadałem nr u nich w sieci ( stary ,na kartę) konsultant zaproponował mi przeniesienie nr na abonament i włączenie promocji internet+telefon+ telewizja za niecałe 90 zł. Do tego na rok pakiet L.w Ceneo S. Dla mnie mega okazja , nic nie płaciłem wiecie a zyskałem tv dla dzieci

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tej apki Magenta Tv Polska na większości TV nie da się zainstalować bo nie ma jest w sklepie. Mam tylko apkę Magenta TV (która jest Czeska) i T-mobile TV (Holenderska?). APK z internetu zawsze są na Androida na komórkę (tak przypuszczam bo zacina się na ekranie z logiem a na dodatek obraz jest w pozycji bocznej :) ).

Teraz, czy mogłaby jakaś dobra dusza której TV pozwala na zainstalowanie tej apki zainstalować coś takiego jak "FX file explorer" na TV i zapisać APK tego i gdzieś umieścić żebyśmy mogli sobie biedni posiadacze nie wspieranych TV przetestować czy u nas może zadziała ? 

Dzięki bardzo jak ktoś ten wysiłek podejmie, najbardziej będzie się cieszyć moja mama której Pan monter powiedział że "na TV w kuchni na pewno będzie działało" :D 

Edytowane przez Hubert_amator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hubert_amator napisał(a):

Tej apki Magenta Tv Polska na większości TV nie da się zainstalować bo nie ma jest w sklepie. Mam tylko apkę Magenta TV (która jest Czeska) i T-mobile TV (Holenderska?). APK z internetu zawsze są na Androida na komórkę (tak przypuszczam bo zacina się na ekranie z logiem a na dodatek obraz jest w pozycji bocznej  ).

Teraz, czy mogłaby jakaś dobra dusza której TV pozwala na zainstalowanie tej apki zainstalować coś takiego jak "FX file explorer" na TV i zapisać APK tego i gdzieś umieścić żebyśmy mogli sobie biedni posiadacze nie wspieranych TV przetestować czy u nas może zadziała ? 

Nie będzie działać. Pobrałem z apk mirror, przesłałem na dysk mega, zainstalowałem i tak jak mówiłeś ekran obrócony i nie ładuje się aplikacja
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ta aplikacja na TV jest dedykowana tylko i wyłącznie dla ich dekodera Magenta TV Box, natomiast aplikacja, która próbujecie zainstalować jest dedykowana wyłącznie dla smartfonów.

 

Podobnie jest w przypadku Canal+. Na ich dedykowanym sprzęcie C+ Box jest aplikacja o takiej samej nazwie, której nie można nigdzie pobrać, a tym bardziej zainstalować na innym urządzeniu. Równolegle jednak istnieje aplikacja C+ Online, która działa zarówno na smartfonach, jak i na innych przystawkach lub telewizorach z Android TV. Do tego osobna aplikacja na dla telewizorów Samsung i LG, Apple

 

Dopóki T-Mobile nie wypuści polskiej wersji aplikacji dedykowanej dla systemu Android TV, to jeśli chcecie korzystać z oferty na telewizorze musicie zaopatrzyć się w ich dekoder.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co zauważyłem to pojawiło się AMC, Warner, Cartoon Network, Cartoonito i Stars TV. CNN jeszcze nie widzę, ale pewnie zaraz to się zmieni.

 

Ostatecznie zdecydowałem się na T-Mobile - u siebie z telewizją + jeszcze u teściów sam internet. Od ~tygodnia jestem abonentem i póki co wrażenia dobre. ;)

Miło że prędkości internetu w Speedteście są nawet wyższe niż deklarowana prędkość w abonamencie.

 

Co do telewizji - IPTV miałem tylko przez chwilę z Orange w okolicach 2010. Potem zawsze były kablówki - aż do teraz. Po takim przejściu jedyne co mnie irytuje, to opóźnienie względem kablówki. Jak patrzyłem na takim TVN24, to wynosi ono około 10 sekund (tak na oko). Ale rozumiem że to taka specyfika IPTV i nic się nie poradzi...

 

Tuner od T-Mobile, ładny, elegancki. Szkoda jednak, że nie mogę w tym OSie tu zainstalowanym zmienić kolejność zainstalowanych aplikacji (na telewizorze z Androidem się dało). Teraz muszę długo scrollować żeby odpalić SkyShowtime czy Disney+. Z minusów dorzuciłbym jeszcze brak możliwości nagrywania dowolnych audycji, czy braku dostępności na wszystkich kanałach catch-up tv.

 

Ogólnie AndroidTv na tym tunerze chodzi mi szybciej, niż na moim 5-letnim Phillipsie. :D Te same aplikacje do streamingu chodzą bez przycięć, których doświadczałem na telewizorze.

 

Z programów brakowało mi Cartoon Network i CNN i wygląda na to, że dzisiaj je dostałem. :D Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze JAZZ TV i MTV 80's... Ale i tak paczka programów w L jest bardzo atrakcyjna. Przynajmniej nie ma milionów zapychaczy od MWE, jak w dotychczasowej kablówce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...