Skocz do zawartości

T-Mobile Magenta


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Usługa to streaming który działa tylko na światłowodzie od T-Mobile i TV może też być dokupiona przez obecnych abonentów tej usługi - ma się wtedy 6 m-cy pakietu L w cenie S. W ofercie niegwarantowanymi kanałami są tylko wszystkie od Polsatu w tym główny Polsat i TV4 mimo że to must carry. Kanały HBO zawarte w L nie uprawniają do korzystania z HBO Max a w ofercie jest też kanał Eleven Sports 1 4k

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mamy nową usługę, ofertę :) 

 

Trochę zdziwiła mnie... mała ilość kanałów filmowych, i serialowych - jak dla mnie zaskakująco mała! 

Aż 16 ośrodków regionalnych TVP do dyspozycji - ciekawe, czy będzie regionalizacja. 

Dziwi mnie obecność kanałów od Canal + - tematycznych, gdy nie ma kanałów głównych, premium od Canal +. 

 

Za olbrzymią wadę uważam sytuację, w której do zakupienia oferty muszę mieć... internet od operatora. To już nie można mieć Internetu od innego operatora? Jak dla mnie - to jest bez sensu. 

 

Ciekawe, czy Android dalej w wersji 8? Jeżeli tak, to szkoda. 

I jak wygląda sprawa z działaniem, i wyszukiwaniem telewizji naziemnej? Czy zostało coś poprawione? 

I jak wygląda sprawa z działaniem tunera, obsługą klienta, prędkością Internetu? Czy jest wszystko w porządku? 

 

Moim zdaniem... oferta ma potencjał, ale ma wady, które mam nadzieję, że zostaną wyeliminowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rotalplus napisał:

Ten dekoder do oferty Magenta Dom nie obsługuje tv naziemnej

Bo musiałby odbierać nikomu niepotrzebne HbbTV, więc taniej jest wprowadzić nowy sprzęt bez obsługi DVB-T a starego Kaona odesłać na emeryturę. W ten sposób nasz kochany ustawodawca wylał dziecko z kąpielą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus obecność sportowych kanałów Polsatu, Eurosportu i Eleven. Pewnie dla C+ Premium i Polsat Sport Premium pojawią się osobne pakiety.

Czyli jak brać to z trzema usługami - internet stacjonarny, telefon komórkowy i dekoder tv. Dzięki temu na telefonie będziemy mieli dostęp do MagentaTV po za domem. Chyba, że MagentaTV chodzi tylko na internecie stacjonarnym, nie da radę oglądać na nadajnikach GSM od T-Mobile?

T-Mobile jest ostatnim operatorem GSM, który wprowadził własną ofertę telewizyjną. Czy catch-up jest na wszystkich kanałach? Czy są napisy i oryginalna ścieżka dźwiękowa na kanałach filmowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem dekoder i dostęp do TV.

Na razie niewiele mogę powiedzieć, oprócz tego, że działa i dekoder wygląda na solidny.

Lista dostępności w i poza siecią jest dostępna tutaj: https://www.t-mobile.pl/c/binaries/content/assets/files/magenta-tv/lista-kanalow-magenta-tv.pdf

Z tym, że pozwolę sobie o poprawienie tej listy, bo nie wszystko jest prawdą w praktyce.

W tej samej sieci (światłowód) poza dekoderem dostępne nie są:

- wszystkie stacje od TVP,

- TVN, TVN7, TVN Fabuła, TTV.

 

Poza tym uaktualniła się chyba lista kanałów dostępnych poza światłowodem. Oprócz wymienionych na tej liście na mobilnym T-Mobile działały mi także:

- Polsat 2, Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24, Polsat Sport, Polsat Sport News, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Fight, Polsat Games, Polsat Cafe, Polsat Play,

- Eska TV, Eska Rock TV, Eska TV Extra, VOX Music TV, Disco Polo Music, Polo TV.

 

Myślałem, że Eurosport też będzie działał poza siecią, ale się myliłem. Nie działa, co jest zgodne z listą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, lucas2go said:

To jest streaming, nazywany IPTV. Tak samo jak "IPTV" Polsatu - post kolegi wyżej to potwierdza :).

 

@reBR Szkoda, że z catchupem tak marnie.

Jak jakość obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmntWydaje mi się, że jakość obrazu z kanałów podstawowych jest nieco gorsza niż z DVB-T2. Na pozostałych kanałach raczej tak jak na innych streamingach, np. Polsat Box Go, czy C+.

@aroAkurat kończyła mi się umowa na światłowód + telefon. Za światłowód 600/600 wyszło 70 zł, 10 zł za TV i 45 zł za abonament komórkowy No-Limit neta z ograniczeniem prędkości 30 Mb/s. Ostatnio kupiłem telefon za gotówkę, więc dobrałem AirPods 3 za 49 zł jednorazowo + 25 zł / m-c na 24 m-ce. A, i mam dopłatę za dom jednorodzinny, więc za ten światłowód w bloku wyszłoby 50 zł, a nie 70 zł. Na rok najwyższy pakiet TV w cenie 10 zł, a później spada do najniższego, ale mogę sobie zwiększyć pakiet za 25 zł lub 50 zł miesięcznie. Dodatkowo mam drugi abonament komórkowy i na zachowałem tam rabat 20 zł miesięcznie w ramach "Korzyści dla domu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2022 o 21:08, rotalplus napisał:

Ten dekoder ma Android TV, ale wg Q&A dotyczących tego dekodera nie da się tam zainstalować Netflixa. Ciekawe czy to prawda i jak z innymi aplikacjami...

@rotalplusTak, nie da się zainstalować Netflixa. Z pozostałymi aplikacjami nie ma problemu. Działa HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+, Apple TV+, Player, Polsat Go, itp.

Edytowane przez reBR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. 600Mb (na Inei)+TV+komórka No Limit 30Mb. 105zł. Dla mnie ok , szczególnie że lista kanałów mi odpowiada. Parę rzeczy musiałem wyszarpnac przez konsultanta takie jak kod do Playera czy włączenie Rozrywki bez ograniczeń. Czasami mają kłopoty także zajrzyjcie do Mój T-Mobile czy wszystko wyglada ok. Apka na Androida dla Smart TV ma być wkrótce (cos im sie chyba obsunęło). Na Tizena tez ma ponoc byc ale problem jest z WebOS. Nawet w DE nie ma i nie wiadomo czy bedzie. Nieoficajlnie ma być (od ponad pół roku juz o tym jest dyskusja w DE). Oczywiście to że bedzie w DE nie oznacza że bedzie w PL. Oficjalnie brak multiroom-u tzn z dodatkowym dekoderem. Mi akurat zaproponowali dodatkowo ten starszy dekoder plus mobilny net 20GB za 20 zyla miesięcznie ale zrezygnowałem. Owszem tak jak u innych brakuje nagrywania, catch-upa, cofania na ilus tam kanałach. Do nagran jest 100GB w chmurce.

I uwaga jak bierzesz z abonamentem kom. to doliczaja 29zł za przyłączenie do sieci ale bedę reklamował. Prędkosć mobilnego przekracza 30 i oscyluje miedzy 40 a 45 przy dobrych wiatrach. Sprawdzane na domyslnych ustawieniach speedtestu. Światłowód ciśnie tak 600/500. troche długo startuje dekoder, pojawia sie opis z EPG przy przełaczeniu kanałów (zasłania ekran przez kilka sekund) i nie mozna ułozyć własnej listy kanałów ale da się życ. Jest na Androidzie 10. Netfilix mam na SMart TV więc przezyje jego brak. TV działa na innej sieci (ograniczenia kanałów jak na liście). Śmigałem na mobilnym Orange ale na razie sprzedają tylko z światłowodem lub jak masz światłowód od nich. Możesz oglądać na 3 urządzeniach jednoczesnie. Jak chcesz to możesz sobie dokupić ten starszy dekoder. Chodzą od 250 do 350 na  znanych portalach i wtedy masz multiroom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po paru godzinach użytkowania mam dodatkowe wnioski:

  • urządzenie wolno się uruchamia. Mam telewizor na Android TV i różnica w czasie jest znaczna, na korzyść telewizora.
  • urządzenie po uruchomieniu długo dochodzi do siebie. Przez 1-2 minuty obraz wyraźnie laguje i urządzenie reaguje z opóźnieniem na polecenia z pilota.
  • zdarzają się krótkotrwałe bufforowania TV. Nie jest to częste, ale zauważalne, bo trwa to nawet do 5 s. Urządzenie jest podłączone bezpośrednio kablem do routera od T-Mobile, więc o zakłóceniach sieci WiFi nie ma mowy. Prędkość umowna Internetu to 600/600 Mb/s.
  • interfejs TV moim zdaniem jest nieergonomiczny:
  1. Gdy chcesz obejrzeć swoje nagranie musisz jeszcze dodatkowo wybrać je z listy podobnych emisji, co moim zdaniem jest bez sensu, np. nagrywasz Fakty TVN -> wchodzisz do swoim nagrań -> wybierasz nagranie -> pokazuje Ci się strona z opisem programu -> klikasz odtwórz -> pokazuje Ci się lista wszystkich emisji tego programu w ciągu ostatnich 7 dni, zamiast od razu odtworzyć swoje nagranie.
  2. Gdy odtwarzasz program z EPG, który miał już emisję lub swoje nagranie, nie da się cofnąć do TV. Od razu jest się cofanym do Menu głównego Android TV.
  3. Brakuje informacji o tym, że nie da się zatrzymać danego kanału ze względów licencyjnych, kiedy naciska się przycisk pauzy. Oczywiście już się nauczyłem, że urządzenie po prostu ignoruje tę komendę, ale na początku kilkukrotnie myślałem, że pilot nie łapie komendy.
  • przeglądane EPG jest uciążliwe. Na start widać zakres tylko parogodzinny. Przesuwanie czasowe wstecz lub do przodu trwa zdecydowanie za długo. Dane wczytują się za wolno.
  • taka drobnostka, ale na pilocie brakuje mi przycisku kierującego od razu do TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2022 o 18:32, reBR napisał:

 

Tez mam 600/600 ale po WiFi.

urządzenie wolno się uruchamia. Mam telewizor na Android TV i różnica w czasie jest znaczna, na korzyść telewizora.

   Da sie zyć ale fakt mogłoby być szybciej

urządzenie po uruchomieniu długo dochodzi do siebie. Przez 1-2 minuty obraz wyraźnie laguje i urządzenie reaguje z opóźnieniem na polecenia z pilota.

   nie zauwazyłem,. Czasami po kilku sekundach obraz łapie "ostrosc" ale np. Eleven 4k co klika sek. ma takie szarpnięcia jakby gubił klatki. Troche denerwujące. Na reklamach raczej tego nie ma.

zdarzają się krótkotrwałe bufforowania TV. Nie jest to częste, ale zauważalne, bo trwa to nawet do 5 s. Urządzenie jest podłączone bezpośrednio kablem do routera

od T-Mobile, więc o zakłóceniach sieci WiFi nie ma mowy. Prędkość umowna Internetu to 600/600 Mb/s.

   kilka razy mi sie zdarzyło.

interfejs TV moim zdaniem jest nieergonomiczny:

Gdy chcesz obejrzeć swoje nagranie musisz jeszcze dodatkowo wybrać je z listy podobnych emisji, co moim zdaniem jest bez sensu, np. nagrywasz Fakty TVN -> wchodzisz do swoim nagrań -> wybierasz nagranie -> pokazuje Ci się strona z opisem programu -> klikasz odtwórz -> pokazuje Ci się lista wszystkich emisji tego programu w ciągu ostatnich 7 dni, zamiast od razu odtworzyć swoje nagranie.

Gdy odtwarzasz program z EPG, który miał już emisję lub swoje nagranie, nie da się cofnąć do TV. Od razu jest się cofanym do Menu głównego Android TV.

Brakuje informacji o tym, że nie da się zatrzymać danego kanału ze względów licencyjnych, kiedy naciska się przycisk pauzy. Oczywiście już się nauczyłem, że urządzenie po prostu ignoruje tę komendę, ale na początku kilkukrotnie myślałem, że pilot nie łapie komendy.

   Owszem można by było dopracowac interfejs ale źle nie jest.

przeglądane EPG jest uciążliwe. Na start widać zakres tylko parogodzinny. Przesuwanie czasowe wstecz lub do przodu trwa zdecydowanie za długo. Dane wczytują się za wolno.

   dla mnie do zaakceptowania no chyba ze u mnie szybciej.

taka drobnostka, ale na pilocie brakuje mi przycisku kierującego od razu do TV.

   a ten z czerwona ikoną?

 

Myslałem że mi nie będzie za bardzo przeszkadzac ale opóźnienie kilkusekundowe jednak mnie denerwuje. Akurat mam domownika co ogląda na zwykłej kablówce i cięzko ogladac np. mecz siatkówki jak sie słyszy co za chwile bedzie w Magenta TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...