Skocz do zawartości

T-Mobile Magenta


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w sumie, to jestem na okresie praktycznie kończącym umowę z Canal +, i nie jestem zbytnio przekonany do tego tunera do telewizji online, dlatego zacząłem się powoli rozglądać za innymi alternatywami - i wpadła mi w oko oferta od T-Mobile. 

Mam kilka pytań co do tej oferty, co do tunera, bo nigdy z tym tunerem nie miałem doświadczenia. Próbowałem iść wczoraj do salonu, ale ludzi tyle, że musiałbym czekać 5000 lat na obsługę, to sobie odpuściłem, i popatrzyłem się na stronę internetową, ale nie wyjaśniła ona moich wątpliwości do końca. 

 

Oto pytania:

1. (może zacznę od ważnego pytania - dla mnie branie dodatkowego Internetu jest bez sensu, skoro mam światłowód od lokalnego operatora, z którego jestem bardzo zadowolony) Istnieje możliwość wzięcia solo telewizji, lub tylko z telefonem, czy niestety sieć zawsze musi być? Na stronie widziałem tylko oferty z Internetem do telewizji... 

2. Czy tuner obsługuje DVB-T? Jeżeli tak, to w jakiej formie? Czy są pokazane wartości siły i jakości sygnału, czy jest ręczne wyszukiwanie kanałów? Bardzo mi tego brakuje w tunerze od Canal +... dokładając, że w obecnym tunerze kanały NTC mam na samym końcu listy to wychodzi dla mnie bardzo średni komfort oglądania... 

3. Jak działa tuner pod względem systemu, obsługi? Czy działa płynnie? 

4. Czy ma jakieś widoczne wady? Jeżeli tak, to jakie? Czy na swojej sieci można bez problemu oglądać telewizję? W tunerze od Play część kanałów można oglądać tylko w sieci od operatora... :/ 

5. Czy polecacie? Czy jesteście zadowoleni? Czy Waszym zdaniem warto? Jestem już przyzwyczajony do mojego boxa od Polsatu, i ciężko się odzwyczaić, ale szukam czegoś takiego, jak: dobre DVB-T + Canal + + kanały Polsatowskie, i Eurosport. 

 

Ogółem mam do wyboru opcje - zostać przy Canal +, co mi się nie widzi, lub wziąć ten tuner od T-Mobile, lub poszukać innego tunera - do czasu kupna nowego telewizora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy C+, bo ich usługa online jest najlepsza jeśli chodzi o nasz kraj. Bitrate to nie puste cyferki jak np w Polsat Box GO. Sport w 50fps wygląda bardzo dobrze. 

Tuner? Homatics plus tuner DVBT. Ten duet działa stabilnie i bezproblemowo. 

Box którykolwiek z tej listy: 

https://hollex.pl/szukaj.html/szukaj=Homatics 

Tuner DVBT wpinasz pod USB: 

https://hollex.pl/odbiornik-dvb-tt2c-do-homatics-box-bialy-p-4831.html 

Menu tunera DVBT: 

 

Homatics_DVB-T2_Ekrany_3x5_Jakosc.jpg

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy ci na tunerze DVBT, to postawiłbym chyba na Nokię. Tym bardziej, że dostępna na Amazon i sprzedawana przez Amazon, więc być może wrzucą w ramach promocji związanej z czarnym piątkiem. Poza tym, Amazon, to rewelacyjna gwarancja. Często nie bawią się w żadne naprawy tylko od razu przysyłają nowy egzemplarz. Podobnie ze zwrotem jeśli sprzęt nie trafi w twój gust. 

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miały się do końca roku ukazać kanały z AXN - nawet im miejsce przydzielono od 127 do 130 - a tu cisza. Jakoś jednak rozpaczać nie będę, bo to nie te AXN co kiedyś. Mimo to, trzeba odnotować brak mimo zapowiedzi.

 

Za to pojawił się ukraiński kanał CTV na kanale 134.

 

Wciąż liczę, że pojawią się kiedyś MTV 80's i Jazz - nie było zapowiedzi, ale jest na mojej wishliście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się edytować to w nowym poście:

 

Na miejsce "Wydarzenia 24" pojawił się kanał "Polsat News Polityka". Ma to związek ze zmianami w MUXach naziemnych. Aktualnie samego kanału "Wydarzenia 24" dostępnego za darmo naziemnie, nie ma w T-Mobile.

 

Swoją drogą $olorz powinien zostać wpisany do Księgi Rekordów za ilość utworzonych kanałów-zapychaczy częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj u mnie w bloku zawiesili info iż światłowód z t mobile właśnie podłączyli. I mam pytanie bo nie mogę tego wyszukać na ich stronie, ile wyniesie abonament na światłowód 600 Mb/s z tv w pakiecie L i Multiroom. I czy w pakiecie L są kanały HBO bo jak przeglądałem listę kanałów z dnia 9.11.2023 nyły w tym pakiecie jak również AXN które dopiero co weszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@_Artek_ powiedziałbym cierpliwości w tym przypadku.Ja mam światłowód T-Mobile na łączy INEA i wyobraź sobie, że czekałem ponad rok i się doczekałem.Nawet rok wcześniej była ekipa od przyłącza i już mieli podłączyć, ale się okazało, że w domu już jest światłowód od INEA i nie ma fizycznej możliwości podłączyć T-Mobile.Po ponad roku jakoś zadzwoniłem w innej sprawie na infolinię i dostałem propozycję światłowódu.Przyjechali zamontowali i już ponad rok śmiga internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aro napisał(a):

@_Artek_ powiedziałbym cierpliwości w tym przypadku.Ja mam światłowód T-Mobile na łączy INEA i wyobraź sobie, że czekałem ponad rok i się doczekałem.Nawet rok wcześniej była ekipa od przyłącza i już mieli podłączyć, ale się okazało, że w domu już jest światłowód od INEA i nie ma fizycznej możliwości podłączyć T-Mobile.Po ponad roku jakoś zadzwoniłem w innej sprawie na infolinię i dostałem propozycję światłowódu.Przyjechali zamontowali i już ponad rok śmiga internet.

Tak tylko kable vectry już tu są..... wystarczy dodać do bazy adresacje, co prawda jest to "internet światłowodowy" na kablu koncentrycznym ale przy internecie 600/100 nie powinno to mieć aż tak dużego znaczenia.
A T-mobile nie chce mi nawet powiedzieć czy ten deal jest jeszcze w ogóle aktualny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szyzag123 napisał(a):

A Internet od T-Mobile jak działa?

T-Mobile nie ma swojego światła dla detalu (chyba ze cos sie zmieniło) a n korzysta złączy innych. Ja mam na INEI 600/600 i działa tak jak powinien. Przy czym nie spuszczam sie na prędkości. Na początku mierzyłem i było spoko. U mnie czasami w nocy coś przytnie na chwilę a za dnia nie zauważyłem. Natomiast mobilny to inny temat.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No nie mogę, już drugi tydzień T-Mobile nie może uporać się z informatyczną usterką, uniemożliwiającą mi zalogowanie się na konto w Magenty.

 

Rzecz wygląda tak: mam dwie umowy na światłowód i dwie na MagentaTV (instalacje w dwóch różnych miejscach w Polsce). Do każdej Magenty jest osobny adres email do logowania się. Teraz niezależnie od wpisanego adresu jestem w stanie zalogować się tylko do jednej z tych usług. I to akurat tylko do tej, w której mam najniższy pakiet. :/

 

Nie rozumiem jak tak błaha rzecz, może serwisowi aż tyle czasu zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się na dobraniem do ich światłowodu też tv. Szczególnie ważne dla mnie są kanały eleven i canal + sport 5 i do tego Polsat Sport i Polsat Sport extra. I teraz mam pytanie do użytkowników. Czy może mi ktoś sprawdzić czy na tym dekoderze można nagrywać te 4 kanały? Prosiłbym o fizyczne sprawdzenie nagrywania ich, wiem że jest lista i różne tabelki ale wolałbym sprawdzić to fizycznie. Brak nagrywania tych kanałów praktycznie dla mnie oferta staje się bezużyteczna. Byłbym wdzięczny za sprawdzenie tego fizycznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2024 o 08:51, _Artek_ napisał(a):

Ja od sierpnia 2023 czekam na Magenta Dom i ich "internet światłowodowy" na kablu koncentrycznym od vectry @mclusky jakieś opinie o łączu modemie i tak ogólnie o usłudze zarówno światłowodu jak i tv?

@_Artek_ - Światłowód - infra od "Światłowód Inwestycje" czyli spółki-córki Orange; jestem dość zadowolony, dają więcej niż w umowe (mam 600-tkę, na speedteście zazwyczaj wychodzi 620-630 Mb czyli jest "z górką"). Irytować mogą jedynie względnie częste disconnecty, tak z jeden dc na dzień/dwa dni.

 

Telewizja nie wyróżnia się niczym szczególnym, plus za jakość - no ale to IPTV. To jednocześnie wada, bo opóźnienie względem naziemnej jest odczuwalne. Ilość kanałów w ciągu ostatniego roku mocno się poprawiła i uznałbym je w końcu za konkurencyjne. O ile się nie trafi na tak beznadziejny przypadek z usterką informatyczną, na którą ja się naciąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...