Skocz do zawartości

T-Mobile Magenta


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rotalplus napisał:

i mieć to samo i to z 4K na kilku urządzeniach i to bez ograniczeń że tylko z pakietem M i L?

Tak, dlatego ten pakiet jest mega nieopłacalny. Dodatkowo w C+ Online mamy dostęp do bibliotek Canal+ oraz bibliotek innych kanałów własnych platformy C+. Jak jeszcze doliczymy możliwość dodania Netflixa, czy HBO Max z rabatem... Słaba oferta.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie ma w tej chwili możliwości multiroomu w tej usłudze to spróbowałem zainstalować aplikację na starszym dekoderze. Udało się zainstalowac apkę z Google Play i ściągnieta z nowego dekodera ale niestety obie nie startują. Jakby ktoś miał jakąś wiedze gdzie jest problem to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sh4rKyDekoder używam raczej od Święta. Widać jednak, że były prowadzone jakieś prace, ponieważ szybciej dochodzi do siebie po włączeniu i lagi są widoczne tylko przez pierwsze kilkanaście - kilkadziesiąt sekund. Później działa płynnie. Przełączanie stacji też jest szybsze. Na oko 1-2 sekundy.

Używam go tylko do TV. Nie wiem jak by się zachowywał, gdyby obciążyć go innymi aplikacjami, bo od tego mam TV, ale tam jest chyba tylko 2 GB RAMu.

Gorzej sprawuje się za to aplikacja webowa do oglądania TV na komputerze. Potrafi bufforować w trakcie oglądania, pomimo stabilnego i szybkiego połączenia z netem (w końcu net od dostawcy TV :D ). Oprócz bufforowania na catch up TV strumień potrafi się po prostu zawiesić i nie wrócić do życia, co jest baaaaardzo irytujące jak ogląda się program, którego nie można przewijać ze względu na ograniczenia licencyjne.

Podsumowując: Widać, że w dekoder lub w strumieniowanie były włożone jakieś prace, bo jest lepiej. Do poprawy jeszcze stabilność wersji przeglądarkowej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, reBR napisał:

Podsumowując: Widać, że w dekoder lub w strumieniowanie były włożone jakieś prace, bo jest lepiej. Do poprawy jeszcze stabilność wersji przeglądarkowej TV.

Dzięki, bo stoję właśnie przed zmianą usługodawcy internetu + tv i w mojej lokalizacji to w sumie najkorzystniejsza aktualnie oferta jeśli chodzi o cenę/jakość. Też będę używał tylko do oglądania tv, apki mam w telewizorze. Rozumiem, że nadal nie można zmienić kolejności programów pod siebie?

 

Męczę tutaj na forum, bo przewaliłem internet i nigdzie nie mogę znaleźć testów czy to opisowych czy video tej usługi. Zdziwiło mnie to w sumie, bo jeden z głównych operatorów komórkowych w Polsce uruchamia usługę i nikt tego nie wrzucił na testy w internecie?  

 

Dzięki za poświęcony czas i odpowiedzi!

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sh4rKyLista kanałów jest niestety narzucona. Nie znalazłem możliwości stworzenia własnej, czy też listy ulubionych.

Ogólnie jeżeli chodzi o T-Mobile i całokształt to jestem raczej zadowolony. Przez ostatnie 3 lata posiadania światłowodu miałem tylko jedną większą awarię - Internet działał, ale były problemy z DNSami, więc musiałem sobie sam skonfigurować, żeby pracować zdalnie czy oglądać Youtube. Awaria trwała miesiąc, ale też wystawili mi korektę faktury na cały miesiąc, co za parę minut mojej pracy było uczciwe :)

Routera nie polecam. Nie wiem czy mają nowe modele, ale ja dopłaciłem za router opisany przez nich jako PREMIUM. Nic poza podstawowymi rzeczami nie dało się na nim ustawić. No i zasięg słaby, a miało działać WiFi na cały dom. Kupiłem router we własnym zakresie i jest git.

Wcześniej z TV to miałem tylko Cyfrowy Polsat no i z tego co kojarzę, to tam jednak lepiej to działało. Nie jest to jakaś znaczna różnica, no ale czuć, że tam jakoś to gładko szło na dekoderze. Tutaj też niby jest ok, no ale te milisekundy robią swoje.

Moim zdaniem, jeżeli mocno zależy Ci na TV, to wybrałbym innego dostawcę i dekoder dedykowany, a nie urządzenie na Android. Należy też pamiętać, że TV od T-Mobile to tak naprawdę strumień, taki jak w Netflixie, czy WP Pilot, a nie prawdziwe IPTV.

T-Mobile wybrałem ze względu na Internet, bo miałem we wcześniejszych latach pozytywne doświadczenia z tą siecią.

TV doszło jako dodatek, bo dzięki kumulacji rabatów czy to na abonament, czy na urządzenie, TV wychodzi mnie 5 zł / m-c więcej, aniżeli by tej TV nie było. Zawsze jakieś wiadomości, czy sport można sobie obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do kolegów, którzy mają magenta TV.  Czy działa  Wam automatyczne nagrywanie się programów na 25 WP i 208 TV UA?  Nie brakuje Wam niektórych nagrań? (po prostu są niedostępne, nienagrane - oczywiście mam na myśli kanały, na których jest dostępna ta funkcja). Od prawie miesiąca mam z tym problemy (catch up i start over) na 23 kanałach z listy i nie mogę doprosić się t-mobile o naprawę.

Edytowane przez eLKa
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2022 o 13:07, Sh4rKy napisał:

@Maras25

@reBR

 

Napiszcie proszę jak po czasie się sprawuje ten dekoder? Weszły jakieś aktualizacje, które poprawiają użytkowanie? Nadal tak laguje i zacina się przy oglądaniu? Może ktoś znalazł w międzyczasie sposób na własną kolejność kanałów?

 

ja tam nie widze zeby był zaktualizowany. Przynajmniej nie wynika to z informacji w ustawieniach. Mi nic sie nie zacina. Czasami zdarza sie ze wyskoczy z TV do menu. Raz na kilka dni. I Eleven 4k nie jest idealny bo widac mały przeskoki czy zacięcia. Moze to kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 13.11.2022 o 11:53, biguslogus napisał(a):

Poprosze o informacje jak sie sprawuje aplikacja Magenta TV? Czy tam tez trzeba byc podlaczonym do internetu Tmobile zeby ogladac kanaly TVP? Czy dziala to na kazdym dowolnym internecie?

Kanały TVP aby działały trzeba być podłączonym do internetu Tmobile (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Od 20 dni posiadam światłowód(900mb) i tv w T-Mobile. Poprzednio miałem tylko światłowód w Orange(1gb). Jeśli chodzi o internet wszystko śmiga ok, nie zauważyłem żadnych problemów. Szybkość jest nawet nieco wyższa niż w Orange. TV wziąłem z ciekawości ze względu na stosunkowo niską cenę. Byłem zainteresowany polsatami sport, których nie mam w głównym abonamencie tv (canal+ z satelity). Tutaj jest jednak sporo problemów. Dekoder pod kontrolą android tv na ogół spisuje się dobrze, używany jest właściwie tylko jako przystawka TV, niestety nie testowałem innych aplikacji, ze względu na android TV w telewizorze, gdzie mam zainstalowane wszystkie apki. Jakość obrazu jest zadowalająca, chociaż czasami widać pikselozę, na ogół po przełączeniu na inny kanał mija chwila aż obraz się ustabilizuje. Wszystko mam podłączone przewodowo. Dla mnie niespodzianką i problemem jest to, że w sklepie play (sic!) nie ma apki magenta tv na android TV (a dekoder działa przecież pod android tv). Myślałem, że nie będę używać przystawki, tylko zainstaluję aplikację bezpośredni na tv. Aplikacja jest na telefon, tablet i można oglądać programy w przeglądarce z systemem windows. Aplikacja jest dość prymitywna, ale działa, i jakość obrazu jest ok. Ale niestety, kiedy próbowałem oglądać mecze MŚ na komputerze okazało się, że nie wiadomo z jakiego powodu jest to niemożliwe. Pojawia się komunikat "Wybrany kanał jest dostępny wyłącznie na MagentaTV BOX lub limit urządzeń wykorzystywanych do jednoczesnego oglądania został przekroczony", oczywiście niezależnie od tego czy przystawka tv jest włączona, czy też nie. Czyli, ostatecznie rzecz ujmując, nieprawdą jest, że możesz oglądać telewizję magenta na 3 urządzeniach jednocześnie. Router internetowy jest także dość prostym urządzeniem. Menu jest mocno obrandowane ale urządzenie posiada możliwośc DynDNS, przekierowanie portów itd. Zasięg WiFi jest raczej słaby, ale w funbox 3.0 orange był jeszcze słabszy.

Zalety:

-darmowy player na rok czasu,

-niewysoka cena,

-darmowa jedna usługa do wyboru np. HBO Max.

Wady:

-brak aplikacji na android tv

-blokowanie możliwości oglądania niektórych kanałów na komputerze, smartfonie (blokada występuje także, gdy próbujemy oglądać w urządzeniach podłączonych do światłowodu t-mobile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posiadam światłowód T-Mobile na infrastrukturze Inea 600/600 za 70 zł z tv za 10 zł. Wszystko działa idealnie, oferta tv i dekoder rewelacja, mega jestem zadowolony, dostępna nawet apka Vectry. Jedyny minus...brak apki Netflix, ale nie stanowi to większego problemu. Ktoś ma jeszcze jakieś opinie???mało w necie informacji nt. Światłowód + tv T-mobile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...