Skocz do zawartości

T-Mobile Magenta


Gość bgmnt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Launcher nie ma za bardzo nic do rzeczy w tym względzie. Trzeba wejść w ustawienia Android TV i powinny być te opcje. Jak będziesz chciał to zobaczę wieczorem.

 

Za to mam pytanie, ktoś mógłby pomóc przeprowadzić mnie przez proces zmiany launchera na domyślny Android TV, bo patrzę na to Uwaga i pewnie skądś trzeba go wziąć.

 

I drugie pytanie, czy jak zmienię ten launcher na domyślny, to domyślną apką do oglądania TV będzie Live Channels?

Jak tak, to czy będzie tam telegazeta? I czy nie będzie cyrku, że dwa kanały zapiszą się pod tym samym numerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kisiel95 napisał:

Launcher nie ma za bardzo nic do rzeczy w tym względzie. Trzeba wejść w ustawienia Android TV i powinny być te opcje. Jak będziesz chciał to zobaczę wieczorem.

 

Za to mam pytanie, ktoś mógłby pomóc przeprowadzić mnie przez proces zmiany launchera na domyślny Android TV, bo patrzę na to Uwaga i pewnie skądś trzeba go wziąć.

 

I drugie pytanie, czy jak zmienię ten launcher na domyślny, to domyślną apką do oglądania TV będzie Live Channels?

Jak tak, to czy będzie tam telegazeta? I czy nie będzie cyrku, że dwa kanały zapiszą się pod tym samym numerem?

Jak możesz to sprawdź. U mnie brak opcji w ustawieniach do zmiany rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, gnd napisał:

Czy da się w tym boxie na firmowym luncherze zmienić rozdzielczość oraz wyłączyć hdr?

Brak opcji. Ja mam na stałem 1080p na telewizorze HD.

 

5 godzin temu, kisiel95 napisał:

Launcher nie ma za bardzo nic do rzeczy w tym względzie. Trzeba wejść w ustawienia Android TV i powinny być te opcje. Jak będziesz chciał to zobaczę wieczorem.

 

Za to mam pytanie, ktoś mógłby pomóc przeprowadzić mnie przez proces zmiany launchera na domyślny Android TV, bo patrzę na to Uwaga i pewnie skądś trzeba go wziąć.

 

I drugie pytanie, czy jak zmienię ten launcher na domyślny, to domyślną apką do oglądania TV będzie Live Channels?

Jak tak, to czy będzie tam telegazeta? I czy nie będzie cyrku, że dwa kanały zapiszą się pod tym samym numerem?

Ściągasz innego launchera ze sklepu Play. Oryginalny androida ponoć nie działa (z tego co wcześniej napisano). Ja pobrałem i zainstalowałem ATV launcher. Po zmianie launchera raczej trzeba korzystać z Live Channels.

Sam się zastanawiam czy podmieniać launcher czy pozostawić obecny stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla się opcja Ekran w porównaniu z miboxem. Zainstalowałem z ciekawości aplikację TVHz ale w niej możne zmieniać odświeżanie ekranu. Generalnie brak opcji mi nie przeszkadza, bo i tak używam na telewizorze HD. Zakładam, że po podłączeniu pod 4K ustawia domyślnie rozdzielczość 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pawel napisał:

Nie wyświetla się opcja Ekran w porównaniu z miboxem. Zainstalowałem z ciekawości aplikację TVHz ale w niej możne zmieniać odświeżanie ekranu. Generalnie brak opcji mi nie przeszkadza, bo i tak używam na telewizorze HD. Zakładam, że po podłączeniu pod 4K ustawia domyślnie rozdzielczość 4K.

Tak dokładnie, domyślnie ustawia najwyższą dostępną rozdzielczość oraz HDR wszędzie nawet na programach, które nie nadają w standardzie HDR i wygląda to tragicznie (prześwietlone). Próbowałem przez ADB poleceniami zmienić rozdzielczość ale nie zadziałało:

adb shell wm size 1920x1080

adb shell wm density 240

adb reboot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta w Magenta:

- pakiety IPLA 105 kanałów + pakiet Eleven

- światłowód od 300 Mb/s

 

całość od 79 zł/m-c w umowie na 24M, przy czym 3 miesiace za połowę tej ceny. Sama telewizja cennikowo to 65 zł. Internet wychodzi za ...14 zł

Warunkiem takiej ceny: zgody na marketing,efaktura, terminowość opłat

Największa wada: brak HBO do aktywacji

 

Aż nie wierzę w ta ofertę bo to nie w stylu różowych, że tak tanio

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chcę właśnie zainstalować tą apkę activity launcher, ale nie wiem, jak się za to zabrać adbLink mam, ale coś nie chce mnie połączyć z T-Mobile Magenta, włączałem na nim debugowanie USB i RNDIS, ma ktoś jakiś pomysł na to?

 

EDIT: Najlepiej byłoby jakby ktoś przeprowadził mnie przez tutorial jak się połączyć i jak zainstalować aplikację.

 

Dziękuję z góry.

 

EDIT 2: Już zainstalowałem apkę, ale jak tam wyłączyć HDR i czy da się tam ustawiać kolejność kanałów w aplikacji do odbioru DVB-T?

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też, ale nie wiem, jak wyłączyć HDR i czy się da zmienić kolejność kanałów w tej apce na T-Mobile Magenta?

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Korzystam z ich dekodera od sierpnia. Niestety, już po 2-3 miesiącach zaczęły się problemy. Dekoder często się zawiesza. Gdy nie jest uzywany kilka dni - dekoder nie chce się włączyć za pomocą pilota. Konieczne jest wyłączenie z prądu i ponowne podłączenie. Zdarza się też, że gubi sieć i trzeba ją na nowo wyszukać.  

 

Oczywiście nie są to jakieś ogromne problemy,  ale niestety zdarza się to coraz częściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie trzeba spróbować z reklamacją. 

 

Aczkolwiek mam obawy, że i tak nic z tego nie będzie.  Patrząc na to jak przy takich sytuacjach było u innych operatorów. Za każdy razem padało stwierdzenie,  że przy sprawdzaniu sprzęty nie zauważono tego problemu. 

 

Jednak wiadomo - tutaj może być inaczej. Nie spróbuję to się nie przekonam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil2505 napisał:

Korzystam z ich dekodera od sierpnia. Niestety, już po 2-3 miesiącach zaczęły się problemy. Dekoder często się zawiesza. Gdy nie jest uzywany kilka dni - dekoder nie chce się włączyć za pomocą pilota. Konieczne jest wyłączenie z prądu i ponowne podłączenie. Zdarza się też, że gubi sieć i trzeba ją na nowo wyszukać.  

 

Oczywiście nie są to jakieś ogromne problemy,  ale niestety zdarza się to coraz częściej. 

Może pomoże wyłączenie HDMI CEC jak w miboxie ?Jeśli masz aktywne co oczywiste. U siebie używam sporadycznie (czasami co kilka dni) i nie mam problemów z włączaniem czy netem.

Pilot jedynie dość szybko przechodzi w "uśpienie" i reaguje z opóźnieniem po okresie bezczynności. To mogliby poprawić, bo trochę wkurzające jest.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...