Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik lepszy niż gra, to na pewno, ale tak z ręką na sercu to ja się spodziewałem dużych bęcków w Amsterdamie. Takie 3-0 dla Holandii to minimum. Nawet pomimo odejścia Koemana. Ja wiem, że Brzęczek od jakiegoś czasu jest mocno wyszydzany, ale co on może...?

 

Większość naszych piłkarzy mocno odstaje umiejętnościami od Holendrów i nie sugerowałbym się tutaj przynależnością klubową, bo ona w tym przypadku naprawdę zakłamuje rzeczywistość. Powiedziałbym nawet, że spore grono Holendrów zasługuje na grę w lepszych klubach, a kilku Polaków nie zasługuje na grę w tych klubach w których barwy reprezentują. 

 

W starciu z taką kulturą gry jaką uosabia Holandia potrzeba czegoś więcej niż kilku gierek treningowych po przeszło rocznej przerwie spowodowanej pandemią. My często odstajemy w takim normalnym abecadle piłkarskim jak dokładne przyjęcie, celne podanie czy wyjście na pozycję. Nie wymagajmy więc cudów. Powiem więcej, sądzę, że gdybyśmy wyszli na nich odważniej to skończyłoby się to dla nas bardzo źle. 

 

W 2021 roku będziemy rywalizowali z Hiszpanią w finałach Mistrzostw Europy i piątkowy mecz traktuję jako taką trochę formę przygotowania m.in. do tego grupowego spotkania z podopiecznymi Luisa Enrique. Bo chyba nie sądzicie, że Brzęczek nakaże swoim piłkarzom otwarty futbol z takim przeciwnikiem jak Hiszpania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

 

 

Dużo jest narzekań na polską ligę, polskich piłkarzy, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że trenerów mamy jeszcze słabszych, a już najsłabsi to są polscy dziennikarze, którzy dużo gadają, dużo piszą, ale z reguły robią to wszystko wtórnie. Ich kontakty w Europie są właściwie zerowe i jeśli jakiś Piekarski czy inny polski agent gmerający coś przy transferach polskich piłkarzy nie zlituje się nad Borkiem czy Stanowskim to oni wiedzą tyle ile przeczytają w internecie i tak jak ktoś tam słusznie napisał pod tym twittem polscy dziennikarze latami umizgiwali się do Bońka żebrząc o wywiady z Lewandowskim na kadrze czy inne wejściówki na strefę vip podczas meczów kadry. W większości byli to ci sami dziennikarze, którzy na co dzień robią za chłopców na posyłki firm bukmacherskich. To ten typ dziennikarza o którym można powiedzieć wszystko, ale nie to, że jest dziennikarzem niezależnym, bo jest zależny od firm bukmacherskich. Gdy dziś wysłuchiwałem pytań polskich dziennikarzy po pierwszej części konferencji prasowej Zbigniewa Bońka odczuwałem pewnie to samo co wszyscy, a już na pewno większość telewidzów. Myślałem sobie: Kiedy w końcu ci zbyteczni dziennikarze się przymkną pozwalając Bońkowi rozpocząć drugą część konferencji, czyli tą najważniejszą o wyborze nowego selekcjonera. Pisałem to już kiedyś, ale warto napisać to raz jeszcze, że nawet na krajowym podwórku polskie dziennikarstwo sportowe przez lata ośmiesza jakiś nołnejm z twittera pod nickiem janekx89, który w pojedynkę dysponuje większą siecią kontaktów niż wszystkie redakcje sportowe w tym kraju zajmujące się piłką nożną (razem wzięte). A co do wspomnianych trenerów to Bońkowi dziś jeszcze raz wytknięto jakim to on był słabym trenerem, ok to prawda ale przypominam tylko, że ten słaby trener dostał swoją szansę w Serie A będącej wtedy u szczytu, a kiedy ja się doczekam aż jakiś polski ex-piłkarz, a obecnie trener dostanie szansę np. w Bundeslidze? Mieliśmy w Niemczech około 200 piłkarzy. Ilu z nich dostało potem szansę w roli trenerów? Fajnie się hejtuje Ekstraklasę, ale gdy trwoga i potrzeba pracy to wszyscy którzy grali w Bundeslidze ciągną do Ekstraklasy, bo w Niemczech nikt ich już nie potrzebuje. Coś jak w tym powiedzeniu: "Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść". Patrzcie na obecne Schalke, które szoruje dno tabeli niemieckiej Bundesligi czy ktoś w Schalke zwalniając trenera pomyślał np. o Tomaszu Hajcie jako jego następcy? Nie. Czy w Bundeslidze większym szacunkiem cieszą się trenerzy narodowości albańskiej czy ukraińskiej, którzy mieli znacznie mniej przedstawicieli wśród piłkarzy w tych rozgrywkach? Tak. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Sousie najbardziej przekonuje to międzynarodowe CV, bo jako piłkarz i trener pracował już w takich krajach jak: Portugalia, Włochy, Niemcy, Grecja, Hiszpania, Anglia, Walia, Węgry, Izrael, Szwajcaria, Chiny, Francja. Polska będzie więc trzynastym państwem w którym będzie pracował. Prawdziwy internacjonał. Trochę przypomina pod tym względem Beenhakkera, choć jest młodszy i mniej utytułowany. Tyle, że Holender wtedy dysponował gorszym materiałem ludzkim w reprezentacji Polski. 

 

W piłce reprezentacyjnej widzę, że prowadził tylko drużynę U-16 reprezentacji Portugalii, a z klubami sięgał po trofea (w tym mistrzostwa) Węgier, Izraela i Szwajcarii, ale mnie bardziej przekonuje to, że liznął (choć z różnym skutkiem) tego futbolu klubowego na najwyższym krajowym poziomie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, MisterRondel napisał:

A nie słyszałeś, że ostatnim trenerem, który w debiucie zdobył 3 punkty był Wójcik w 1997 roku?

Jak takie to proste to może Ty zasiądź na ławce i zobaczymy co osiągniesz.

Co to ma do rzeczy? Mnie remis z tak słabą reprezentacją nie cieszy. Okropne błędy w defensywie, ewidentnie nietrafiony wyjściowy skład. Węgrzy nie mają choćby jednego zawodnika lepszego na dowolnej pozycji, a mimo to powinni wygrać ten mecz. Nie tylko przez błędy indywidualne, ale przez źle opracowany plan na grę obronną. Widocznie selekcjoner wymyślił sobie, że polska reprezentacja będzie grać piłką i miażdżyć jej posiadaniem. Co już w założeniu jest absurdem. Nawet z taką ekipą jak Węgry.

  

Czy ja wiem czy to regres? Moim zdaniem zły plan na mecz, złe zestawienie personalne. Chyba zbyt wiele sobie obiecywał selekcjoner po naszych orłach jeśli chodzi o kontrolowanie meczu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...