Skocz do zawartości

Piłka nożna: Reprezentacja Polski


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2021 o 08:56, aro napisał:

@Project_ALF z zagranicznych kogo byś widział jako selekcjonera reprezentacji Polski?

Takich kandydatów mam kilku. Kłopot w tym, że wszyscy są już gdzieś zatrudnieni 🙂 

 

Żałuję, że Vladimir Petković nie jest wolny, bo moim zdaniem to byłby jeden z lepszych kandydatów. Obyty z europejską piłką klubową i przede wszystkim doświadczony na niwie reprezentacyjnej gdzie radził sobie bardzo przyzwoicie z kadrą Szwajcarii. Niełatwą reprezentacją patrząc przez pryzmat tej wieży Babel jaka tam jest. Ponadto poliglota, znający wiele języków który prawdopodobnie nie miałby problemu z nauką języka polskiego. 

 

Drugi wybór to Hervé Renard, obecny opiekun Arabii Saudyjskiej. Kolejny internacjonał. Zawsze imponował mi jego styl gdy oglądałem afrykańską piłkę. Facet potrafił zrobić atmosferę i widać to było za każdym razem gdy kamera pokazywała go na tle ławki rezerwowych. Miał wyniki i wzbudzał sympatię wśród postronnych osób takich jak ja. 

 

Normalnie to celowałbym też w inną opcję bałkańską czyli Slavena Bilicia, ale to już niestety przebrzmiałe nazwisko. 

 

Niestety, ale rzeczywistość jest dla nas brutalna i do prowadzenia naszej kadry wcale nie garną się nazwiska pokroju Loewa czy Zidane'a (co i tak byłoby science-fiction) tylko ludzie którzy albo są po drugiej stronie rzeki (słyszałem o Capello, Advocaacie, Grancie), albo na dorobku (tych pewnie jest najwięcej i większość CV pewnie już jest w koszu), albo na jakiejś gigantycznej krzywej opadającej (Prandelli, możliwe, że nawet agent Svena Gorana Ericssona coś tam wysłał - wcale bym się nie zdziwił). W tej sytuacji te dość poważne podchody Fabio Cannavaro wcale nie brzmią już tak absurdalnie jak na początku. Bo pod względem doświadczenia, wieku może to być jeden z lepszych kandydatów zagranicznych, którzy wysłali swoje CV (stąd to wczorajsze spotkanie). Bo nie oszukujmy się, nie jest to dobry czas na zatrudnianie selekcjonerów. Najlepsi w naszym zasięgu trenują albo kluby, albo reprezentacje. A na rynku jest tylko to co jest. 

 

Dlatego ja osobiście celowałbym w Nawałkę na te co najmniej 2 mecze. Bo zna tę reprezentację, bo ma autorytet drużyny, mediów, opinii publicznej, bo może uda mu się po raz trzeci awansować? Kto wie. Jakby tak było to mamy trenera na mundial i może jeszcze na dłużej. Jeśli mu się nie uda to trudno spróbujemy z kimś innym. 

 

Michniewicz? Kategoryczne NIE. 

711 połączeń z Fryzjerem to jedno, ale on naprawdę nie zachwyca wynikami i stylem. Przyłożył rękę do jednej z największych katastrof w Legii Warszawa (to tak jakby Bayern szorował podłogę w Niemczech, Juventus we Włoszech, a Real w Hiszpanii). Z młodzieżową reprezentacją remisował z Wyspami Owczymi, a z najsilniejszymi grał staroświecki futbol polegający "na udo się albo się nie udo". Udało się z Włochami, a z Hiszpanią mieliśmy już katastrofę a'la Smuda z... Hiszpanią). W futbolu międzynarodowym nie zaistniał. Zagranicą nikt go nie chce. Chłop pałęta się po tej ligowej szarzyźnie i umówmy się ukoronowaniem tego pałętania się będzie ciepła posadka w reprezentacji. Nie, nie, nie i jeszcze 711 razy NIE! Nie plujmy na orzełka takimi wyborami. Nie po takiej kompromitacji jak ta z udziałem Paulo Sousy. Weźmy kogoś z autorytetem, w sile wieku, który ma jakieś przyzwoite CV. Z dostępnych kandydatów ma ktoś lepsze referencje od Nawałki?   

Edytowane przez Project_ALF
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
21 minut temu, tyrla napisał:

A jak Michniewiczowi nie uda się awansować do MŚ to co wtedy ?

To ma jeszcze LN. Tam będzie równie ciężko o cokolwiek więcej niż utrzymanie. A co jak spadnie też z LN? Pewnie za rok znowu nowy selekcjoner (może Szewczenko akurat będzie wolny ;P)

Edytowane przez marrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Michniewicz to najlepszy trener zadaniowiec na tą chwilę.Styl gry młodzieżówki był podyktowany klasą rywali (Belgia, Włochy Hiszpania) Udało się pokonać sposobem Włochy i Belgię,a przed ME U-21 wyeliminowaliśmy w barażu Portugalię.Nawet jak później się okazało ze słabej Legii potrafił w Europie wycisnąć maksa i zaliczył awans do fazy grupowej,a później pokonał Spartaka i Leicester. Dajmy mu szansę, niech się wykaże. Akurat Rosjan ma już nieźle rozpracowanych w tym sezonie,a w ewentualnym finale baraży w Polsce wszystko się może zdarzyć.

Edytowane przez slamer82
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...