Skocz do zawartości

Serwis CDA


Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Pawop napisał:

Powinni zablokować możliwość wrzucania filmów przez użytkowników. Jednak tego nie zrobią bo drastycznie spadłaby im liczba subskrybentów.




 

Raczej ogólna liczba widzów, bo wątpię by ci co oglądają darmowe treści płacili za premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube też jest mnóstwo treści pirackich. Czy z tego powodu mam potępiać serwis i piętnowac osoby, które postanowiły wykupić subskrybcję, np ze względu na brak reklam?

Jest to jeden z serwisów ( obok Tidala), gdzie chętnie sięgam by posłuchać muzyki.

Abonuję CDA Premium , ponieważ od czasu do czasu pojawia się ciekawa nowość, można znaleźć  legalne filmowe perełki  niedostępne w innych serwisach.

Porównywałem z Playerem i jest na korzyść CDA: lepsza jakość obrazu ( część tytułów się powtarza w serwisach) , wybór filmu z napisami lub lektorem.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Oglądając CDA nie mam pojęcia do kogo należą prawa. Bo jako użytkownik po kiego mi takie informacje? Serwis jest legalny więc wszystko się zgadza. Oglądam to na co mam ochotę. Czasami w lepszej jakości i z lepszym lektorem niż na płatnych serwisach. 

Nieoficjalnie: Oglądam CDA dla produkcji, które normalnie poleciałyby na Netfliksie, C+ i tego typu serwisach, których aktualnie nie subskrybuję. Oszczędzam czas i pieniądze. Idę na łatwiznę i jestem z siebie dumny.

 

Dlatego mam nadzieję, że CDA się nie zmieni i nadal będzie działał tak jak działa. @Pawop ma rację. Każda ingerencja w dotychczasową działalność CDA może wpłynąć na frekwencję, bo ja byle czego oglądać nie będę. 

 

Paradoks CDA Premium polega na tym, że ta płatna oferta filmowa często jest gorsza od tej bezpłatnej. Oczywiście nigdy nie byłem użytkownikiem tej płatnej subskrypcji 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy "nielegalne" na CDA potrafią mieć masakryczne bitrate w stosunku do tych z kategorii Premium, żadna przyjemność z oglądania. Dlatego jak mnie coś interesuje, wolę zapłacić i obejrzeć w lepszej jakości.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Project_ALF napisał:

Oficjalnie: Oglądając CDA nie mam pojęcia do kogo należą prawa. Bo jako użytkownik po kiego mi takie informacje? 

Poruszając się w zakładce Premium,  oglądasz treści legalne.

@Zuzia ma rację pirata najłatwiej odróżnić fatalną jakością streamu od legalnej treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , że CDA "legalnie" podchodzi do usługi telewizyjnej.

Jako jedni z pierwszych podpisali umowę z TVP w tej sprawie.

Zobaczymy, czy faktycznie zgodnie z tą umową streaming ma być możliwie najlepszej jakości technicznej.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FazaFm napisał:

Zapowiadali start na 9 sierpnia mieli dość dużo czasu żeby wprowadzić usługę także na smart tv, a tu taki lekki niewypał wyszedł. Nawet na stronie ich nie ma żadnego linku do oferty tv. Jedynie po adresie z końcówką TV można to znaleźć. 

Dokładnie, to wszystko wygląda na jedną wielką partyzantkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zuzia napisał:

Filmy "nielegalne" na CDA potrafią mieć masakryczne bitrate w stosunku do tych z kategorii Premium, żadna przyjemność z oglądania. Dlatego jak mnie coś interesuje, wolę zapłacić i obejrzeć w lepszej jakości.

Zazwyczaj jak coś jest w wersji Premium to nie ma tego w wersji za darmochę. Admini/Moderatorzy od razu usuwają. Nie zdarzyło mi się jeszcze natknąć się na film w dziale Premium, którego kopia byłaby dostępna za friko. 

 

Co do jakości to telewizor który najczęściej używam dostosowany jest do jakości polskich kanałów telewizyjnych. Zero 4K, nie za duży, nie za mały więc mi to właściwie loto. Każdy film w HD 720/1080 biorę w ciemno. 

 

Abonuję, a właściwie to subsykrybuję też HBO GO. Nie widzę specjalnych różnic choć oczywiście zdarzają się różne filmy na CDA. Na szczęście jest wiele kopii można sobie wybrać. Sporo filmów z kapitalną jakość ma też pozmieniane nazwy żeby zmylić modów przed usunięciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...