Skocz do zawartości

Serwis CDA


Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule wątku, dyskusja o serwisie cda.pl, który reklamuje się jako legalny. Ktoś z Was go używa?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post. Poprawiono również tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część oferty jest legalna. Mają nawet kilka tegorocznych premierowych filmów, jak chociażby "Ghostland". Główny problem polega na tym, że użytkownicy wrzucają też treści, do których nie mają praw, a serwis ich nie usuwa. Oczywiście ludzie korzystają głównie z tych pirackich treści i biznes się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skorzystałem w tamtym tygodniu. Co do legalności, nie wiadomo, jak na to patrzeć. Tak, jak ktoś wspomniał, użytkownicy wrzucają materiały, do których nie mają praw i to może być problem, żeby mówić o w pełni legalnym serwisie. Ale podobna sytuacja jest z YouTube, gdzie część materiałów też jest udostępniona przez użytkownika, który nie ma do niego praw autorskich i nie wszystkie takie treści są usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj warto zaznaczyć, że serwis ten dzieli się na 2 części: jedna istotnie oferuje użytkownikom wrzucanie materiałów wszelakich, także tych nielegalnych, a jest też coś takiego jako CDA Premium, i w tej części można otrzymać legalny dostęp do treści dodatkowo płatnych. Dakann obecnie wypuszcza tam przedpremierowo odcinki swojego "Piątku" na tydzień przed publikacją w YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac legalnosc lub jej brak to jest to serwis dla maniakow ogladania na monitorach.

Nikt, kto abonuje Netflixa, czy HBO GO, nawet tam nie spojrzy, bo jakosc tego czegos przypomina mi czasy DivX.

To juz lepiej pobrac z neta to co nas interere w lepszej jakosci.

Reasumujac, badziew jakich malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości raz zajrzałem, gdy pojawiła się apka na Android TV. Jakość katastrofalna, nie da się tego oglądać na dużym TV. Przede wszystkim ten serwis dyskwalifikuje jednak sprawa nielegalności. W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby piracenia. W naszym kraju też już do tego dojrzewamy, więc osobiście bojkotuję CDA.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z CDA żeby obejrzeć serial"Terror".

W żaden inny sposób nie mogłem dotrzeć do tego serialu ( nie mam nagrywarki w CP) a skoro liczy się treść( polecam) a nie jakość dobrnąłem do końca serialu.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu to jedna z moich ulubionych aplikacji na telewizor. Oczywiście korzystam tylko z tej części bezpłatnej, gdzie aż roi się od treści pirackich, ale to już nie mój problem. Polecam. 

 

Kto to widział żeby płacić za CDA i wspomagać piracką witrynę ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Netflix, Amazon Prime Video, HBO GO. Taka bogata kolekcja filmów i seriali u mnie w domu.

Idę ze kolega @Rasheed i bojkotujuje ten serwis piracki ;) Nie jest mi z nimi po drodze. 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sporo ale jednak nie wszystkie są w 1080p. Niektóre maja lektora, niektóre napisy ale bywają filmy, że mają tylko lektora. Mają bitrate ok 4-5 mb/s tak na oko jakość porównywalna z Showmaxem. Też oczywiscie mówie o Premium. Tak dla zabawy wykupiłem dostęp na 1 miesiąc i na pewno nie będę z niego już korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2018 o 19:22, Rasheed napisał:

Z ciekawości raz zajrzałem, gdy pojawiła się apka na Android TV. Jakość katastrofalna, nie da się tego oglądać na dużym TV. Przede wszystkim ten serwis dyskwalifikuje jednak sprawa nielegalności. W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby piracenia. W naszym kraju też już do tego dojrzewamy, więc osobiście bojkotuję CDA.

Opinie są sprzeczne.

Ja również omijam ten serwis poza jednostkowym przypadkiem "Terror" w marnej jakości i braku 1 z odcinków.

Na 55 calach przypuszczam, że bym nie zdzierżył takiego przekazu.

Co do legalności serwisu?..wybieram inne legalne serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wygląda sprawa z okresem próbnym na CDA Premium ?

Po 14 dniach można bez problemu rezygnować, czy trzeba dopłacić te 66 groszy za każdy dzień aby dobić do pełnego miesiąca? I wtedy złożyć rezygnację z usługi premium.

 

Widzę, że w bazie "Premium" jest dostępna "Planeta Singli 2" co niedawno miała premierę w kinach a w tym miesiącu kolejna premiera części trzeciej.

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...