Skocz do zawartości

Serwis CDA


Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wykupiłem ten serwis tylko raz i to chyba po raz ostatni.Dla przykładu obejrzałem sobie film pt,,Kroniki Świąteczne".Po kilku dniach chciałem obejrzeć ponownie ten film,a tam komunikat:podany materiał został usunięty przez jego właściciela lub Administratora. To samo tyczy się kilku innych filmów. To albo mają prawa do emitowania tych filmów, albo ich nie mają i emitują je nielegalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba zaczęła dorzucać do swoich telewizorów 2-6 mies. premium tego serwisu za darmo (zależnie od modelu).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trzy premierowe filmy dystrybutora Aurora Films pojawiły się dziś premierowo w CDA Premium.

 

"Kochankowie jednego dnia" (polska premiera kinowa 4 maja 2018)

"Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto" (polska premiera kinowa 6 lipca 2018)

"Dziedziczki" (polska premiera kinowa 2 listopada 2018)

 

Jest to oczywiście niszowe kino, ale do tej pory chyba wszystkie premiery Aurory były tylko w Canal+ i HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście spore zaskoczenie. Szkoda tylko, że nie ma wyboru tłumaczenia, filmy są albo z napisami albo z lektorem ("Kochankowie jednego dnia" sa tylko z lektorem a na vod.pl tylko z napisami - dziwne). Być może Canal+ nie zakupił tych filmów i w związku z tym umieścili ten film w CDA zeby cokolwiek zarobić.

Wydaje się, ze do HBO trafiają tylko te filmy, do których Aurora nie ma praw (tak sądze, po czasie emisji. np. "Złe wychowanie Cameron Post" trafiło do HBO GO w 2 miesiące po premierze kinowej)

 

Edycja 02.04:

 

Aurora dodała też do CDA Premium "Jesień we Francji" z napisami, które w kwietniu będzie w Cinemax/HBO GO i "Płomienie" z napisami i lektorem (premiera kinowa 28.12.2018)

 

Dla tych kilku filmów warto wziąć okres próbny lub zapłacić 20 zł za jeden miesiąc :)

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Płomienie" to niezłe zaskoczenie, bo to jeden z najlepiej ocenianych nieanglojęzycznych filmów 2018 roku. Zdobył dwie nagrody w Cannes i był bardzo blisko nominacji do Oscara.

 

Ciekawe jak obecność nowości Aurory w CDA Premium będzie się miała do emisji tych filmów w Canal+/HBO, bo na przykładzie "Jesieni we Francji" wychodzi na to, że żaden z podmiotów nie ma wyłączności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pawop napisał:

Nie ma co wspierać piratów

 

Ja też tak zawsze uważałem ale skoro sam dystrybutor ich wspiera to po co być świętszym od papieża ?

 

Edycja godz. 17.10:

 

Dziś Aurora dodała "Po latach" (premiera kinowa 18 maja 2018 r.). Tego filmu chyba też nie było w Canal+ ?

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tego filmu.

 

Mam podobne zdanie co @Rasheed. Niby wszyscy wiedzą, że CDA jest w części pirackie, ale to akurat nie przeszkadza większości polskich dystrybutorów współpracować z nimi. Tym samym sami niejako potwierdzają jego legalność.

 

Ktoś tu wpadł na genialny pomysł na biznes i tak dzięki pirackim treściom i uciszeniu polskich dystrybutorów powstał najpopularniejszy polski serwis VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowości Aurory dalej pojawiają się w CDA Premium. Ostatnio dodano "Młodość Astrid" (polska premiera kinowa 05.10.2018). Jest dostępna zarówno wersja z napisami jak i lektorem.

 

Jeśli takie tytuły jak "Szczęśliwy Lazzaro", "Granica" czy "Kapitan" też trafią do CDA to moim zdaniem będzie spora strata dla koneserów oglądających filmy w stacjach premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Po zainstalowaniu. CDA na Xiaomi mi box S obraz klatkuje nic innego nie było instalowane tylko to co fabrycznie. To wina specyfikacji tej przystawki że nie daje rady ? Internet 60 Mega więc to nie jego wina, chcę komuś pomóc, a nie bardzo wiem w czym problem. Póki co CDA odinstalowanie, YouTube działa płynnie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagam koledze, jego tv to HD Ready i ustawiliśmy rozdzielczość na 720p. Nic nie pobierało w tle, w tygodniu ponownie mu zainstaluję i dam znać. On na pewno nie będzie nic więcej instalował typu gry.  Jeśli będzie Ok to może sam kupię sobie tą przystawkę do starszego tv w 2 pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...