Skocz do zawartości

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Po wejściu w "ustawienia" --> "tuner wyszukiwanie kanałów" --> "blind scan" jak mam zmienić satelitę 1.9 BulgariaSat 1 na astra 19,2 E i hot bird 19,2 E by zaaktualizować kanały? Problem w tym że mam tylko tego jednego satelitę do wyboru a korzystam tylko z konwektora moonblock na Hot Bird i Astra. Jak mogę dodać te dwie satelity by wyszukać ponownie kanały? 

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, exmartino napisał:

Po wejściu w "ustawienia" --> "tuner wyszukiwanie kanałów" --> "blind scan" jak mam zmienić satelitę 1.9 BulgariaSat 1 na astra 19,2 E i hot bird 19,2 E by zaaktualizować kanały?

Wejdz w ustawienia, wyszukiwanie kanałów,  automatyczne skanowanie,  czyść przed skanowaniem ustaw na nie lub jak chcesz dasz na tak ( może Ci namieszać w ulubionych) i przeszuka Ci astrę i hotbird. W last scanned będą kanały wyszukane. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SHY-BUS
W dniu 3.05.2022 o 12:45, exmartino napisał:

mam tylko tego jednego satelitę do wyboru a korzystam tylko z konwektora moonblock na Hot Bird i Astra. Jak mogę dodać te dwie satelity by wyszukać ponownie kanały? 

 

Ustawiasz to w konfiguracji tunera w taki sposób lub odwrotnie dla portów A i B

 

fc59e46d9fa34cb0med.jpg

Edytowane przez SHY-BUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wejść ma Twój przełącznik? 

Ja mam 4 i wybrałem opcję DiSEqC A/B/C/D z czego C i D ustawione jako nie podłączony. 

Ustaw też TAK dla opcji "Wyślij DeSEqC tylko podczas zmiany satelity. 

Po ustawieniu naciskasz zielony przycisk na pilocie, aby zapisać ustawienia. 

 

Choć z tego co widzę ustawienie samego A/B także działa. 

Podejrzewam że nie zapisujesz ustawień zielonym przyciskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie o której napisałeś wygląda to tak: https://ibb.co/bBNL9WP i https://ibb.co/1npL4R9 jednak nie przyniosło oczekiwanego efektu. Zmiany oczywiście  zapisałem zielonym przyciskiem. Dalej daje mi do wyszukania satelitę 1.9 BulgariaSat 1 bez HB oraz Astry.

 

Mój przełącznik satelit ma tylko jeden z satelitą 1.9 BulgariaSat 1 i tylko ją mam możliwość przeszukać. Oczywiście nic nie wyszukuje bo nie mam tej satelity. 

 

Przy tych ustawieniach  zniknęły mi wszystkie wcześniej wyszukane kanały Z Hot Birda oraz Astry  :(

 

Po próbie  wykonania "bild scana" pokazuje mi to: https://ibb.co/80GwjqH a po wejściu w satelitę by ją zmienić to:  https://ibb.co/s6n9hLK

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem o co tu chodzi.

Powinien wybierać do skanowania satelity które ma zapisane na liście w konfiguracji tunera A.

Zrób może jeszcze aktualizację oprogramowania, może jest jakiś błąd w sofcie.

Podczas oglądania telewizji wybierz niebieski przycisk

W menu po lewej jest zaznaczona opcja "Menadżer Oprogramowania" - zostawiasz jak jest.

Strzałka w prawo na pilocie, aby zaznaczyć "Aktualizacja Oprogramowania"

OK na pilocie.

Jeśli wyświetli listę aktualizacji, zielony przycisk na pilocie, czyli "Aktualizacja".

Gdy aktualizacja zostanie wykonana tuner poprosi o naciśnięcie OK na pilocie.

W kolejnym kroku zada pytanie czy uruchomić ponownie tuner, z zaznaczonym TAK, zatem tylko potwierdzić klawiszem OK na pilocie.

 

Resztę wykona tuner. Po restarcie sprawdź ponownie ustawienia satelity.

Oczywiście aktualizację wykonuj z podłączonym tunerem do sieci, przy stabilnym łączu internetowym.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi też kiedyś pojawił się taki komunikat. Ogólnie ze 2 lub 3 razy potem normalnie aktualizowałem i "wstał" bez problemu.

Ryzyko zawsze jest. Zapewniam jednak, że na skutek aktualizacji prędzej Ci się wysypie Windows niż jakikolwiek Linux.

 

Zalecam aktualizować powiedzmy raz w miesiącu, no i oczywiście robić kopię zapasową, oraz kopię bukietów na komputer.

 

Jeśli nie masz na nim żadnych istotnych rzeczy to zawsze możesz zrobić fabryczne ;-)

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo użytkownikowi @blaugrana18 który zdalnie ustawił mój tuner.

Teraz wszystko działa bez problemu. Raz jeszcze bardzo DZIĘKUJĘ. za pomoc i poświęcony czas.

 

Również dziękuję użytkownikowi @dvbtowiec który dużo mi pomógł w pierwszych krokach by poznać i ustawić ten tuner.

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sprostowanie.  Może jest to denerwujące ale z forum korzystają osoby obeznane jak i takie które dopiero  poznają pewne sprawy satelitarne. Ja póki co zaliczam się do tej drugiej grupy. Mogę jedynie przeprosić za złe nazewnictwo, nie mialem na celu nikogo denerwować. 

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Drodzy użytkownicy którzy korzystacie z nagrywania na USB na w/w tunerze co może być problemem bo ustawiając nagrywanie na czas nieokreślony lub ustawiam godzinę zakończenia wyłącza samoistnie nagrywanie. Na kanale HD nagrywa zaledwie 1,5 godziny a na kanale SD 2,5 godziny. Co może być tego przyczyną? Po zakończeniu  pojawia się taki komunikat ( https://ibb.co/dpctfFt ). Po tym komunikacie plik we większości programów do obróbki filmu nagrywa w formie tylko dźwięku na niektórych Po konwersji jest obraz i dźwięk. Bardzo proszę o pomoc w w/w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exmartino napisał:

Drodzy użytkownicy którzy korzystacie z nagrywania na USB na w/w tunerze co może być problemem bo ustawiając nagrywanie na czas nieokreślony lub ustawiam godzinę zakończenia wyłącza samoistnie nagrywanie. Na kanale HD nagrywa zaledwie 1,5 godziny a na kanale SD 2,5 godziny. Co może być tego przyczyną? Po zakończeniu  pojawia się taki komunikat ( https://ibb.co/dpctfFt ). Po tym komunikacie plik we większości programów do obróbki filmu nagrywa w formie tylko dźwięku na niektórych Po konwersji jest obraz i dźwięk. Bardzo proszę o pomoc w w/w temacie. 

 

System plików FAT32 ma ograniczenie do wielkości pliku 4GB jeśli chodzi o nagrania.

System Ext3 lub Ext4 już takiego ograniczenia nie posiada. Tak samo w sumie jak NTFS.

Choć do dekoderów na Linux - E2 dysk - pendrive - karta SD to system plików Ext3 albo Ext4.

Nagrania są w formacie TS i można bez problemu odtwarzać przez VLC na przykład.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś sprawdzić tp. 12728 V 23500 z Astry 19,2E. Od ok. 2 tygodni jest zaniżony sygnał. Nie da się oglądać otwartego okna Canal+. U mnie teraz pokazuje poziom sygnału na poziomie ok 7-8dB. Chwilami zanika do zera. Inne tp w porządku.

Edytowane przez pilek2
Uzupełnienie postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja w tej chwili sprawdziłem.Mam 6 kanałów w tym canal +,wszystkie zakodowane.Siła sygnału 99%.jakość 66% i nie zanika.-Lubliniec.Myślę,że to chwilowe zakłócenia spowodowane chmurą deszczową,która potrafi zakłócać w ten sposób sygnał.

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...