Skocz do zawartości

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wam …..czy ktoś powie mi czy w dekoderze Octagon Sf8008 jest mozliwosc zrobienia swojej listy kanalow ….chodzi o to zeby miec swoja kolejnosc wedlug swoich kryterii? Szukam i kombinuje ale nic nie moge znalezc ……pisal ktos, ze jak sie wejdzie w bukiet czy cis to tam sa rozne opcje , ale jak w ten bukiet wejsc , czy ktos moze ktok po kroku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do edycji kanałów służy np. dreamboxedit. Jeżeli chcesz edytować bezpośrednio z tunera to naciskasz przycisk które powoduje że pojawia się lista wyboru kanału, następnie przycisk menu i masz odpowiednie opcje. Warto również skorzystać z wyszukiwarki internetowej i nie udawać niedołężnego, bo co do edycji listy kanałów jest akurat sporo informacji na ten temat. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać np. 'enigma2 edycja lista kanałów'.

Jeżeli nie wiesz to - wyświetlenie i wybór bukietu - będąć w trybie wyboru kanału (jak wyżej napisałem) z listy należy nacisnąć przycisk niebieski i powinna pojawić się lista bukietów.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Jak odbierać na SF8008 mux DVB-S2X z 13E co został dzisiaj uruchomiony?

https://satkurier.pl/news/224507/eutelsat-z-platforma-dvb-s2x-na-13e.html

Przy ręcznym ustawianiu parametrów nie można wybrać DVB-S2X oraz tego FEC 32/45, natomiast przy ustawieniu DVB-S2 i FEC na auto jest brak sygnału. Modulację udało się ustawić na 16APSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normanie, kiedy będzie działa transponder. Teraz nie działa, przedtem działał, kiedy zadziała to zobaczysz. 

p.s.

17:10 teraz działa na pewno 

 

Masz podane parametry to przestaw sobie ustawienia głowicy przy skanowaniu ręcznym .  

Jeśli brak parametrów to poszukaj systemu pod którym można wprowadzić ustawienia. Jaki masz teraz ? 

 

Tak wstępnie nie ustawisz właściwych parametrów, musisz poczekać na odpowiednie poprawki związane z dopisaniem FEC  dla 16APSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Potrzebuję podpiąć głowicę zewnętrzną do octagona.

 

Teraz mam podłączoną DVB-S,S2,SX i DVB-C a dodatkowo chciałem podłączyć do DVBT2 przez USB

Tak aby wszystkie 3 można było wykorzystać.

 

Możecie coś polecić?

 

Najlepiej aby działała także na AX51.

obecnie posiadam także octagona i AX51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest sam tuner ale system który obsłuży daną kartę USB. 

Prościej kupić drugi tani  ( 200-300 zł ) tuner z enigma2 i DVB-T2. np.  Zgemma H8.2h 

Obsługa prosta, wystarczy załączyć tylko głowicę rezerwową i wgrać listę programów odbieranych  z nowego tunera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież będą na jednej liście w kliencie tylko tuner DVB-T2 będzie zdalny przez sieć, możesz normalnie przeglądać i przełączać sobie kanały albo nagrywać programy w kliencie. Listę ściąga sie z drugiego tunera pluginiem. 

Do tego możesz korzystać z DVB-T2 na innym tunerze czy w TV i  oglądać programy naziemnej w streamie po sieci. 

 

Koszty zakupu dobrej  karty USB DVB-T2 praktycznie identyczne a dodatkowy tuner będzie bardziej funkcjonalny i bezproblemowy w konfiguracji.  

 

W sumie masz tuner DVB-T2 ale chyba używasz sygnału z kablówki co wyklucza naprzemienne działanie naziemnej bez przełączania źródła sygnału. 

 

 

Jak już pisałem wcześniej, jeden tuner będzie działał np. pod PLI, BH a nie będzie epod ATV i vice versa, szukaj po forach informacji jaki dokładnie tuner USB będzie działa z tym tunerem i z systemem jaki posiadasz. 

Niestety z najnowszego  jądra enigmy2 coraz częściej usuwane są sterowniki dla tunerów USB a ponowna instalacja to czasami mordęga dla laika z szukaniem sterowników czy wymaganych modułów do działania tunera. Czasami też aktualizacje systemów na nowszy nie obsługują już tunerów obsługiwanych w starszych wersjach. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Przecież będą na jednej liście w kliencie tylko tuner DVB-T2 będzie zdalny przez sieć, możesz normalnie przeglądać i przełączać sobie kanały albo nagrywać programy w kliencie. Listę ściąga sie z drugiego tunera pluginiem. 

Do tego możesz korzystać z DVB-T2 na innym tunerze czy w TV i  oglądać programy naziemnej w streamie po sieci. 

Na stałe do codziennego użytku takiego rozwiązania bym nie chciał. Kanały strumieniowane przełączają się zbyt wolno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 s to zbyt wolno ?  Wolę to niż problemy z gubieniem tunera w trakcie używania czy w razie problemów z modułami ciągłymi restartami enigma2.   

 

Mam kartę TV USB Xbox DVB-T2 działa idealnie z niektórymi systemami ale pod większością systemów mimo wykrycia i obsługi  nie działa albo działa jak chce i kiedy chce.  

Na drugiej USB DVB-T2 Freeview działa większość systemów dobrze, cena prawe taka sama jak tunera z DVB-T2 na enigma2.  

 

Z lepszych tunerów sprawdzałem też WinTV-dualHD  działa bardzo dobrze pod większością systemów, zaletą są dwa tunery i można odbierać 2 muxy na raz , wada to cena wyższa niż kupno dowolnego taniego tunera z enigma2 i instalacja sterowników samemu dla większości systemów. 

 

 

Masz tuner   AX51 do którego możesz kupić sobie głowicę DVB-T2 to po co do niego szukać na USB ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ktosiu napisał(a):

 

Masz tuner   AX51 do którego możesz kupić sobie głowicę DVB-T2 to po co do niego szukać na USB ? 

 

 

Teraz mam układ sat + DVB-C, a właśnie chodzi aby działało wszystko na jednym tunerze.

 

Nie wszystkie kanały z kablówki są dostępne naziemnie i odwrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wydaje sie proste ale musiał by w tunerze specjalnie zmieniać  co chwilę ustawienia głowicy przełączając za każdym razem kablówkę i naziemną. 

Dlatego właśnie on chce mieć drugą głowicę DVB-T2. 

 

 

Jak dla mnie prostszym rozwiązaniem jest podłączyć drugi sygnał do TV, będzie odbiór z TV i tunera bez kombinowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

musiał by w tunerze specjalnie zmieniać  co chwilę ustawienia głowicy

Co szkodzi, żeby obie głowice miał włączone? Przełączać się będzie tylko odpowiedni KABEL na switchu po podaniu 5V lub jego brak. Wybierze coś z bukietu naziemnego LUB kablowego to załączy się odpowiedni sygnał. Ale jak wybierze np. TVP Sport z naziemnej na dekoderze nie będzie mu działał streaming i nagrywanie żadnego kanału z kablówki w tym samym czasie.

 

4e67c3add6118e7c.jpg

Edytowane przez SHY-BUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być i możliwe w dualu ale raczej w tunerach na enigma2 z jedną głowicą ustawia się jeden typ głowicy działający w danym momencie  a nie dwa na raz zmieniające się automatycznie. 

 

Nie mam kablówki to i nie sprawdzę. 

Sprawdziłeś jak to działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Zgemma H9 combo i raz testowo poprzez zwykły rozdzielacz podłączyłem kablówkę i naziemną (bez przedwzmacniacza) i działało to tak, jak kanały nie nachodziły na siebie to tylko część multiplexów działała albo z C albo T2.

Ten switch powinien rozwiązać problem z przenikaniem sygnałów.

Na codzień mam w innym pokoju Lunix 4K z anteną naziemną i oglądam po sieci polskie i czeskie muxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...