Skocz do zawartości

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@gmark, w OpenATV niestety zdarzają się aktualizacje "psujące" i z tego względu ja aktualizuję regularnie tylko te pakiety, które wymagają częstych aktualizacji, np. lista transponderów (czyli pakiet "tuxbox-common"), szeroko pojęta obsługa VoD (e2iplayer, Streamlink oraz youtebe-dl/yt-dlp wraz z ich wrapperami, itp.). A aktualizacje całości - właśnie na wypadek takich "wpadek" - robię tylko wtedy, gdy z góry wiem, że w razie czego będę miał czas na odtworzenie całej konfiguracji. I polecam to podejście.

 

W OpenATV jest menedżer skryptów, więc powinno się dać utworzyć skrypt aktualizujący te wspomniane "najpilniejsze" pakiety, który wywoływalibyśmy częściej, "z pilota". A rzadziej - ja raczej już z poziomu Terminala - uruchamiam aktualizację całego systemu. I oczywiście obowiązkowo przed aktualizacją - backup przynajmniej ustawień.

 

No i jedną sprawą jest uruchomienie się systemu, a drugą interfejsu graficznego (menu, itp.). Jeśli tylko to drugie się nie uruchamia, a tuner podłączony jest z siecią, to jeśli nie masz backupu to nadal da się go wykonać z poziomu Terminala, częściowo też przy pomocy aplikacji w stylu DreamboxEDIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

ma ktoś z Was problem z zacinającym się obrazem ?

 

Do tej pory jak wgrywałem linie to działało ładnie, od kilku dni przycina obraz. Próbowałem wyłączać przyciskiem z tyłu i odłączać wtyczkę aby zdjąć napięcie z dekodera ale niestety nie pomogło.

 

Już jest to irytujące.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Fajnie jakbyś napisał, że chodzi o Astrę 19.2E. 

Sygnał z transpondera w porządku, kanał Telesur HD klatkuje z powodu dosyłu. Następnym razem sprawdzaj sobie poziomy BER w odbiorniku albo mierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótko obserwowałem sygnał z tunera. Faktycznie spada do zera i się podnosi.

Akurat SES ma świetny monitoring i pewnie o tym wiedzą i niedługo to naprawią :)

edit: Z tego TP nadawany jest I24 News Français co może być powodem zakłócania sygnału w związku z trwającym konfliktem.

Edytowane przez SHY-BUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.12.2023 o 09:17, Ktosiu napisał(a):

Obsługuje karty bez problemu. 

Okej, wybaczcie, ale nie mam dużego doświadczenia, na zasadzie wyjmę kartę ze starego tunera (od NC+), włoże do nowego i będzie działać? Nie będzie żadnego kabaretu z parowanymi kartami itd.?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...