Skocz do zawartości

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wszystkie opinie, niestety musiałam zwrócić sprzęt z powrotem do sklepu DMTrade. Brak polskiej instrukcji obsługi powodował że nie potrafiłem ogarnąć tego sprzętu. Też nie miałem nikogo kto by mi naocznie wytłumaczył o to chodzi. Zostanę przy planie zakupu tunera Opticum combo sloth 4k. Zapytam o niego jeszcze w innym temacie czy jest zbliżony funkcjonalnością do mojego obecnego OPTICUM XTS703p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jednak z racji wykonywanej pracy tego czasu zbyt wiele nie posiadam a jeśli posiadam to poświęcam rodzinie. Gdybym miał kogoś znajomego który by ten temat ogarniał to naocznie był połapał o co w nim chodzi. Ten Octagon mimo że poświęciłem dwa całe dni nie byłem w stanie nawet ułożyć listy kanałów wg. Swojej kolejności. Przy nagrywaniu również był problem ponieważ nagrywał wyłącznie sam dzwięk bez obrazu. Trochę szkoda, mam nadzieję że nowy Opticum nie będzie się dużo różnił od mojego poprzedniego. Szkoda że takich odbiorników nie da się kupić w sklepie stacjonarnym gdzie mógłbym liczyć na pomoc obsługi i zapoznanie się ze sprzętem. Szczerze nie lubię kupować przez internet (trochę w ciemno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, napisałem Ci dokładnie jak ułożyć listę zarówno z menu, jak z przeglądarki. Nie trzeba się przerażać po prostu. Ma masę funkcji, ale te najbardziej podstawowe są takie same jak w pozostałych tunerach. Z przeglądarki robi się to jeszcze łatwiej, bo metodą przeciągnij i upuść :) Tak prostej metody zarządzania jak online przez przeglądarkę nie posiada żaden tuner.
Ten Octagon to kopalnia możliwości. Ja też wielu rzeczy nie wiedziałem, ale praktyka czyni mistrza :)

 

Kilka poradników w róznych tematach napisał także SatKurier
 

https://satkurier.pl/news/153474/odbiorniki-linux-jak-ulozyc-liste-kanalow.html/1

https://satkurier.pl/news/193297/odbiorniki-linux-jak-wyciac-reklamy-z-nagrania.html

https://satkurier.pl/news/197168/jak-wgrac-oprogramowanie-w-odbiorniku-linux.html

https://satkurier.pl/news/209723/konfiguracja-wi-fi-w-tunerach-linux.html

https://satkurier.pl/news/205453/konfiguracja-glowic-w-tunerach-linux-poradnik.html

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, exmartino napisał:

Dziękuję za wszystkie opinie, niestety musiałam zwrócić sprzęt z powrotem do sklepu DMTrade. Brak polskiej instrukcji obsługi powodował że nie potrafiłem ogarnąć tego sprzętu. Też nie miałem nikogo kto by mi naocznie wytłumaczył o to chodzi. Zostanę przy planie zakupu tunera Opticum combo sloth 4k. Zapytam o niego jeszcze w innym temacie czy jest zbliżony funkcjonalnością do mojego obecnego OPTICUM XTS703p.

Źle do tego podszedłeś. Zmiana z SF8008 4K na opticum to pochopna zmiana na gorsze. Może sobie z tego nie zdajesz sprawy ale tak jest, bo miałeś w pełni funkcjonalny tuner. Opticum już taki nie będzie. Wystarczyło trochę się zainteresować, a zrozumiałbyś o co w tym chodzi. Do wygodnej edycji kanałów jest program dreamboxedit bardzo prosty w obsłudze. Wystarczyło się do mnie odezwać, to bym pomógł Ci skonfigurować i poinstruować co i jak. Jeśli nie wybrałeś to zastanów się jeszcze. Ja Cię oczywiście nie namawiam. Poczytaj recencje, zwróć uwagę na funkcjonalności i wybierz to co uważasz za odpowiednie. Ja bazując na swoim doświadczeniu twierdzę jak wyżej, a ty zrobisz jak zechcesz. :) Zapytaj np. kolegi @czerstwy który ma podobny sprzęt na E2 lub innych użytkowników którzy mają jakieś pojęcie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie być może to pochopna decyzja, mogłem się uzbroić w cierpliwość. Mimo że Opticum który chciałem kupić jest dostępny tylko na allegro i to za cenę fenomenalnie wyższa niż był dostępny m.in. w sklepach internetowych (obecnie już nie jest). O dekoderze Octagon słyszałem wyłącznie pozytywne opinie. Nie zamierzam kupować tego opticuma. Do wejścia DVB-T2 do Katowic jeszcze trochę czasu zostało. Myślę że po Nowym Roku zgłoszę się do Ciebie jak innych użytkowników którzy mają pojęcie w tym temacie po instrukcję co i jak. Z linuksem miałem pierwszy raz doczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E2 też wszystko zrobisz z pilota. 

Jedynym problemem dla osób nietechnicznych jest mnogość opcji. Trzeba wiedzieć gdzie szukać. Ale jak sie przez nie przebrnie raz, góra dwa, to system jest bardziej przyjazny. 

 

Natomiast to co jest skomplikoane z pozoru z pilota, banalnie proste jest przy obsłudze przez przeglądarkę, lub alternatywne oprogramowania, komunikujące się przez sieć z E2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pytaniem o jakość obrazu z tego tunera. Zachwycacie się wszyscy możliwościami, ale nikt nie pisze jaki jest obraz, np w porównaniu do procesora ALI. Jakość jest dla mnie najważniejsza. Wcześniej używałem CR752HD Combo. Był wystarczający, ale miał swoje wady, np. drżenie logo na ruchomych scenach, idealnie widoczne podczas skoków narciarskich. Jak to wygląda na Octagonie? Ostrość, kolory, artefakty - czy ktoś zwrócił na to uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek6680t napisał:

Ludzie zapominają ,też ci w sklepach,że w Octagon SF8008 4K,można zainstalować OS Linux ,dla tych którzy nie znają się na E2.

Taki OS w którym masz dostęp do shella czy taki "udawany" (zamknięty)?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.12.2021 o 14:08, dvbtowiec napisał:

Wszystkie "Informacje" o odbiorniku masz pod klawiszem Menu. Jest tam także informacja o sieci komputerowej.

Dvbtowiec kupiłem znowu tuner Octagon SF8008 4K Combo, nawet zalogowałem się do internetowej sieci, nawet stworzyłem swój bukiet kanałów "Moje kanały". Tylko jak mam teraz wejść na dekoderze na ten bukiet by wyszukać swoje stacje? Jakim przyciskiem na pilocie? 

 

Czy mógłbym prosić do Ciebie jakiś kontakt Messenger lub Whatsapp w razie jakiś pytań? 

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluję :)
Strzałka w górę, lub strzałka w dół rozwija listę bukietu.

Jeśli będziesz w innym domyślnym bukiecie, to po rozwinięciu listy bukietów naciskasz niebieski klawisz i wchodzisz do innego domyślnego bukietu wybierając z niego przez dwuklik OK kanał do oglądania.

Jak masz pytania pisz na priv na forum.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie do wszystkich którzy nagrywają programy z kanałów telewizyjnych na tunerze Octagon SF8008 4K UHD. Tuner nagrywa pliki w formacie .TS podobnie jak mój starszy dekoder OPTICUM XTS703p. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie pewien mankament. Do obróbki filmów i programów nagranych z TV zazwyczaj używałem programu Freemake Video Converter (jedna z pierwszych bezpłatnych wersji). Przy starym tunerze nie było problemu zarówno przy obróbce jak i odtwarzaniu na komputerze. Obecnie na Windows Media Player pojawia mi się sama fonia, to samo po wrzuceniu pliku do programu  Freemake Video Converter. Jedyny program który prawidłowo odtwarza nagrany plik z komputera to VLC Media Player. Zależy mi na tym by dalej móc używać programu Freemake Video Converter. Co może być przyczyną? Próbowałem rozwiązać ściągnięciem kodeków K-lite Codec Pack niestety bezskutecznie. Proszę o pomoc....

 

To program którego używam: https://chomikuj.pl/exmartino/Programy/FreemakeVideoConverter_2.1.0.3,7439816493.exe(executable)

Zrzut z programu Freemake Video Converter: https://ibb.co/wCV6MnC

 

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o informację czym może być spowodowane to że jeśli nagrywam program na dysku USB z telewizji i ustawiam nagrywanie "na czas nieokreślony" tuner samoczynnie przerywa nagranie po 3,5 godzinach mimo że jest dużo miejsca na dysku USB. Jest to szczególnie uciążliwe gdy nagrywam program w nocy muszę specjalnie ustawiać budzenie by załączyć go i wyłączyć. Zostawiając tuner załączony z nagrywaniem "nasz czas nieokreślony" rano widzę komunikat "błąd nagrywania, plik uszkodzony". Będę wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokieruj mnie bardzo proszę jak mam to zmienić na swoim tunerze ponieważ mam go od niedawna i jeszcze nie do końca wiem co gdzie jest :) poznaję jego absolutne podstawy czyli ustawianie kanałów. Chodzi o to jakie klawisze po kolei mam nacisnąć na tunerze by dostać się do tych ustawień i zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...