Skocz do zawartości

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad kupnem tego tunera, alternatywnie Zgemma H9 Twin V.2 UHD 4K,

Octagon ma wyjscie cyfrowe audio spdif, ale nie ma juz np tak wygodnej opcji jak montaz dysku w srodku do slotu od tyłu dekodera jak w/w Zgemma

Zgemma ma raczej bogatszy support nakladek typu OpenPLI etc

 

zgemma za to ma slot CAM CI+,  a Octagon nie, dopiero rozkminiam temat zaawansowanych zastosowań dekoderów sat, ale pytanie do czego mi CAM CI+ skoro np C+ 4K i tak jest możliwy tylko na dekoderze C+ ze sparowaną kartą, jakas konkretna tego zaleta ?

 

wiecie jaki maksymalnie duży dysk można tam podpiąć pod USB ? ewentualnie jak duża karta micro SD ? (w Octagonie)

 

 

 

Edytowane przez Don kichot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszał o modułe który też jest w ofercie PC+?Zresztą nie tylko jest PC+ czy CP są też inne zagraniczne oferty z których ludzie korzystają.Octagona ludzie chwalą co posiadają zestaw na więcej niż jedną czy dwie satelity.Zgemma jak ktoś planuje inne oferty jest zdecydowanie lepszy w dobie parowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, czerstwy napisał:

A słyszał o modułe który też jest w ofercie PC+?Zresztą nie tylko jest PC+ czy CP są też inne zagraniczne oferty z których ludzie korzystają.Octagona ludzie chwalą co posiadają zestaw na więcej niż jedną czy dwie satelity.Zgemma jak ktoś planuje inne oferty jest zdecydowanie lepszy w dobie parowania.

 

chodzi Ci o oferte C+ na karte prepaidy ?

https://hollex.pl/nc-telewizja-na-karte-modul-ci-p-817.html

ale to w końcu jest raczej dla ludzi, którzy chcą to wkładać do slotu w TV aby nie mieć dodatkowego rupiecia przy TV

 

chyba, ze chodzi Ci o takie rzeczy jak to, 

https://hollex.pl/tivusat-black-card-cam-w-uhd-p-4529.html

ale to już dośc ukierunkowany wąski target odbiorców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nie wnikam, dla naprawde wymagająych użytkowników w kwestii rzadkiego contentu to lepszą opcją rzeczywiście Zgemma,

myśle, że bardziej mi się przyda wyjście cyfrowe audio w przypadku dodatkowych sprzętow, szkoda, że ten Octagon nie ma opcji na wygodny montaż dysku, zostaje tylko usb ale dobrze ze w wersji 3.0, 

 

w kwestii obsługi microSD, znajduje tylko sprzeczne informacje co do max karty obsługiwanej, już 128 GB jest problematyczne co raczej będzie mało przy chęci nagrywania na taką kartę.. 

https://www.opena.tv/octagon-sf8008-4k-uhd/43380-welche-micro-sd-karte-2.html?s=9db4e1604d283588dfd85b8db539485c (niemiecki)

 

może komuś udało się znależć instrukcję obsługi do tego dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czerstwy napisał:

Zacznijmy od tego jaka ofertę chcesz na nim ogladać?

 

 

myśle, że nie ma co offtopicować moimi preferencjami telewizyjnymi, bardziej zależało mi na poznaniu wad i zalet tego dekodera

 

11 godzin temu, tweed77 napisał:

W abonamencie PC+ także można mieć moduł CI+ wraz z C+ 4K.

 

Dekodery na Linux - E2 mogą nagrywać także na dyski sieciowe po lan.

Instalujesz soft np. OpenAtv konfigurujesz i oglądasz.

Filozofii w tym nie ma.

 

odnośnie C+ 4K przez moduł CI+ to właśnie jeden z moich linków, który zamieściłem, właśnie ta elastyczność jak choćby możliwość oglądania nagrań na drugim TV z MR co mogłoby być trywialne ale z uporem maniaka C+ utrudnia ludziom życie..

 

PC+ == platforma Canal+ ?

 

 

update:

 

kilka informacji otrzymanych od supportu dostawcy:

niestety po niemiecku w większości..
 
a odnośnie tematu max obsługiwanych wielkości dysku i micro SD to wg nich:
Cytat

we test up to 4TB on usb , microSD we test also 400GB SanDisk memory

Edytowane przez Don kichot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Posiadam ten tuner już od jakiegoś czasu i chciałbym zrobić update openATV do najnowszej wersji. Jest wiele poradników jak to zrobić, natomiast kiedy wchodzę na stronę to sądo pobrania dwa różne pliki i obraz jest tylko w pliku Recovery, a folder Octagon w drugim pliku. Czy to oznacza, że muszę je zmiksować na pendrive i dopiero wtedy wgrać? Być może to głupie pytanie, natomiast nie chciałbym uszkodzić tunera. Dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz tuner z internetem i zrób tak:

Menu Główne / Ustawienia / Zarządzanie Oprogramowaniem / Wgrywanie Oprogramowania Oryginalnego

Powinny pojawić się wersje oprogramowania OpenATV: 6.4, 6.3 i wcześniejsze. Wybierasz i instalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie jak zrobić, żeby dodać linki transmisji na żywo z YouTube do listy kanałów, żeby to działało. Na liście kanałów teoretycznie jak kupiłem od sprzedawcy jest kilka takich stacji i pytanie, czy da się to technicznie zrobić. Tyle, że dodane przez sprzedawcę nie odpalają się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba doinstalować Streamlink oraz Streamlinksrv albo LiveProxy i dodać odpowiednio sformatowane wpisy na liście kanałów.

 

Z YouTubem generalnie jest taki problem, że bardzo często zmieniają sposób dostępu do strumieni, przez co obsługa jakiegokolwiek "wyłuskiwania" z YouTube wymaga częstych aktualizacji wtyczki (przynajmniej co kilka-kilkanaście dni). Ale inne serwisy są bardziej "strawne" i spokojnie działają przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota zakładka plugins/wtyczki lub opkg install streamlinksrv o ile jest w repo. Na openpli jest, bo akurat z tej wersji softu korzystam.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam problem na tym tunerze. Mianowicie od wczoraj co najmniej brak głosu na kanale TVC z Hot Birda 10892 H 27500. Co może być tego przyczyną? Próbowałem wyszukać kanał od nowa. Restart tunera i nic. Na starym Cryptoboxie 652 combo głos jest a tu nie. Pomoże ktoś? Moje oprogramowanie to open atv 6.4.

Edytowane przez pilek2
Uzupełnienie postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym tu zapytać o jakość obrazu HD z wyjścia HDMI tego tunera.

Czy ktoś porównywał go może z Cryptobox 752 HD Combo? Tego akurat znam doskonale, także od słabej strony.

Teraz planuję zakup SF8008 Combo i nie wiem czego się spodziewać. Czytałem różne opinie. Niektórzy bardzo źle oceniają właśnie obraz z niego. Będzie przynajmniej tak dobry jak Cryptobox?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie ten typ  odbiornika Octagon SF8008 4K Combo i mam do Was kilka pytań.

 

1. Jak ułożyć swoją listę kanałów (chodzi o FTA) czyli na jednej liście kanały z DVB-T, FTA z Hot Bird 13 E oraz z Astra 19,2 E ?

2. Mam konwerter twin astra hot bird tylko problem jest że wyszukuje poprawnie tylko kanały z Hot Bird 13E natomiast z Astra 19,2E pokazuje ilość stacji ale nie mogę ich oglądać, po prostu są niedostępne. 

3. Podczas nagrywania programów na przenośny pendrive nagrywa tylko dźwięk, obraz jest czarny podczas próby jego otworzenia poprzez różne programy (FreeMake Video Converter) odtwarza sam dźwięk poprawnie natomiast bez obrazu, co może być tego przyczyną?

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Najlepiej to zrobić na komputerze, wpisując w przeglądarce adres IP Twojego tunera.
W menu odbiornika także da się to zrobić. Jeśli używasz OpenATV, strzałka w górę, zeby pokazała się lista kanałów z danego bukietu (czyli ulubione). Następnie niebieskim przyciskiem (Ulubione) wchodzisz do listy kanałów które chcesz dodać ulubionych, dalej klikasz w MENU, zaznaczasz kanał który chcesz dodać do swojego bukietu i naciskasz MENU na pilocie. Pokazuje Ci się lista menu z różnymi opcjami do wyboru. Jedną z nich jest "Dodaj do bukietu"

 

Ad.2 Sprawdź ustawienia dla tunera A satelitarnego.
Tryb konfiguracji = Prosty
Tryb = DiSEqC A/B/C/D
Port A =Hotbird (tu nazwa jest bardziej rozbudowana, piszę w uproszczeniu)
Port B = Astra (tu nazwa jest bardziej rozbudowana, piszę w uproszczeniu)
Port C i Port D = nie podłączony
Ustaw napięcie i 22KHz = tak

Wyślij DiSEqC tylko podczas zmiany satelity = tak

Wymuś statystyki starszych sygnałów = tak

 

Ad.3 Brak kodeka wideo na komputerze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, satelitę Astra uda mi się chyba ustawić bo jestem w trakcie.

 

AD. Jakiego kodeka musiałbym użyć? Dlaczego program do edycji plików tego nie odczytuje? Z dekoderem Opticum X7 nie miałem podobnego problemu.

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...