Skocz do zawartości

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem dzisiaj o godz 9.00. Siła 98,jakość sygnału 78.  ( czasami sporadycznie spada z 78 do 30,ale ogólnie dobra.) Moja ant.80 paraboliczna z zezem na astrę i hot birda.(ma okołoło 30 lat i jest mocno zardzewiała,ale odbiera.) Na drugiej 90 aluminiowej mam podobny sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Może ktoś wie czy jest jakaś różnica w tych  Octoganach combo.?

Znaczy co zauważyłem że we wszystkich innych ofertach , wejście anteny naziemnej jest tuż pod anteną WiFi , a w tej ofercie z hollexu jak i filmiku widać, że ono jest już umiejscowione dalej od antenki.

Dlatego czy to jest po prostu bardziej przemyślane rozwiązanie i zwykła zmiana polegająca na rozmieszczeniu mocowań WiFi,

a reszta bez zmian..

https://hollex.pl/odbiornik-octagon-sf8008-combo-uhd-4k-s2x-p-4215.html

Octagon_SF8008_GOLD_Combo_tyl_BLACK.jpg

a tu jak Pan Janusz pokazuje tylny panel i też jest tak.

 

A te inne mają taki układ :

octagon-sf8008-4k-uhd-e2-dvb_172863.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Ktosiu

No masz rację, bo jedynie na allegro ktoś tam w opisie dodaje słowo NOWA WERSJA!!!  A zapewne niczym więcej się nie różni

A to tylko inaczej umieszczony otwór pod antenę WiFi,  by właśnie nie był za blisko wtyku antenowego z naziemnej.

Znalazłem parę fotek w necie, to widać jak z tej antenki od środka idzie tylko kabelek.

 

Rzekomo w OpenAtv nie da się ustawiać w głównej liście kanałów :( Jedynie wyodrębnianie do FAV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro Ustym ok. 100 taniej, to jest w gorszej sytuacji według Ciebie ..?

 

Ciekawe ile w tym prawdy, jak napisał w temacie CR 752  @leafeu :

" Z tym USTYM 4k to właśnie użytkownicy zgłaszają zamrożenie obrazu przy zmianie kanału. Więc możesz się "wpakować" w podobny problem. "

 

Wiesz czy da się samemu ingerować w listę transponderów, znaczy poukładać je po kolei. Wywalić zbędne pozycje Sat.

I chyba jak gdzieś doczytałem, w tym OpenATV nie da się poukładać kanałów w głównej liście. Może w openPLI jest taka możliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Szybkie pytanie o sortowanie kanalow podczas wyswietlania "bukietu" (np. wg nazwy). Nie moge nigdzie tego znalezc.

 

Przy okazji zapytam tez, czy zauwazyliscie problem szybkiego przewijania podczas odtwarzania nagran? Wogole nie jest skorelowanie z napisem x2/x4/x8 itd.

Efekt mam taki ze na x2 zapiernicza mi jak by bylo x32, potem kazde przejscie na coraz wyzsza predkosc dziala jakos "leniwie" a dopiero x128 wskakuje na wlasciwa predkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sortowanie kanałów w bukiecie z pilota naciskając MENU, gdy wyświetlasz listę bukietu. Tam jest szereg opcji dla bukietu, jak zmiana nazwy kanału, także sortowanie i dodawanie, kasowanie kanału z bukietu. 

 

Tylko główne listy można sortować alfabetycznie. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jeżeli dekoduje wszystko z karty bez zwiech to na pewno skorzystam. Nbox miał jakieś dziwne akcje, że gubił CW, co nie działo się na karcie DVB w PC. Mało tego, tracił często komunikację z wewnętrznym niemodyfikowanym czytnikiem. Poamagał wtedy restart dekodera albo czasami OSCAM. 

 

Mogę prosić jeszcze o informacje, czy alternatywne oprogramowanie wspiera CI+?

Edytowane przez mati5000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, od niedawna mam Octagona 8008 , mam problem z kanałami Eurosport 1 i 2 nie wchodzą (nie wiem czy zmiana transpondera ). Postanowiłem wykasować i przeszukać satelitę ręcznie, niestety wchodzi kilka kanałów Polsatu a Eurosportu nie ma. Jak odzyskać Eurosporty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko te dwa nie działają, to lepiej nie mieszać z wygrywaniem listy tylko przeskanować transponder na parametrach ktore masz wyżej zwłaszcza że nie wiadomo na 100% czy to na pewno parametry. Jeśli Ci się nie uda, to napisz do mnie na PM, to coś zaradzimy.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wess napisał:

to takie internetowe, jestem lajkonikiem w tym temacie. Wgra nową listę kanałów?

Nie mam żadnej listy specjalnie wgrywanej, nie mam nawet kanałów sportowych na listach swoich. Test zrobiony akurat na karcie CP ale na karcie C+ tez działa.

Chciałeś sprawdzenia to tylko załączyłem program z listy wszystkich programów i jak widać działa. 

 

Linijki z netu to już twój problem i dawcy by mieć odpowiednie konfiguracje softcam u klienta i serwera. Jak nie ma serwer odpowiedniej konfiguracji i pakietu to klient nie będzie miał wcale. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...