Skocz do zawartości

Format obrazu 16:9


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Jeśli chodzi o obraz 16/9 na telewizorze 4:3 to nie ma pasów.Na Echostarze wystarczy ustawić w menu 4:3 i obraz jest automatycznie przycinany i np Polsat Play lub Polsat 2 nadając obraz panoramiczny na telewizorze 4:3

wygląda jak normalne 4:3.

Echostar nic nie obcina. To najprawdopodobniej Twój telewizor likwiduje boki obrazu, tak aby wypełniał on cały ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam problem z formatem 16:9. Na telewizorze mam obciete boki, widać tylko kawałek loga stacji TV. Posiadam telewizor Philips LCD i dekoder Cyfry+ Mediasat Bct 1730. Połączone są ze sobą złączem TV Scart 21 pin - może ono jest problemem? Telewizor ma złącze HDMI ale Mediasat już nie. Jak połączć prawidłowo telewizor z dekoderem aby móc oglądać pełne 16:9 a nie obcięty "kanał"? Dodam, że mam jeszcze nagrywarkę DVD HDD Panasonic DMR EH 55 ale nie posaida ona złącza HDMI tylko TV Scart tak jak dekoder Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już pisano w innym wątku, na kanałach TVN i TVN7 (i pewnie pozostałych z szyldem TVN) reklamy Mango są w pełnym 16:9.

Niby takie nic, ale cieszy mnie, że cały czas coś w kierunku panoramicznego obrazu się robi u nas ;)

 

Czekam jeszcze przede wszystkim aż serialowa "elita" się ruszy i wprowadzi 16:9. Mam na myśli AXNy, Fox Life czy Universal, SciFi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale nie wszystkie. Część jest czasem spłaszczona do 16x9. Pewnie, kiedy kanał ruszy z regularną transmisją w 16x9 problem zniknie. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, teraz czas na to aby główne kanały weszły w "erę panoramiczną", mam tu na myśli Puls, TVP, Polsat i TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Może ich urządzenia emisyjne do MPEG-2 nie obsługują czegoś takiego jak WSS? Nie ma sensu tego naprawiać, skoro 15 grudnia chcą wyłączyć MPEG-2. Ważne, żeby teraz skupili się na 16/9 na pozostałych kanałach TVP, zmniejszeniu logo kanałów oraz poprawie jakości technicznej - mam tu głównie na myśli analogowe zakłócenia, jakie obserwujemy na TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...