Skocz do zawartości

Format obrazu 16:9


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Hip Hip Huraaa.....''Grupa nowobogackich kupiła sobie za szerokie telewizory i teraz posiadacze klasycznych odbiorników muszą patrzeć na te jeszcze chudsze postacie. Dlaczego razem z takim obrazem nie rozdają odpowiednich telewizorów do ich odbioru. Jeszcze nie wszystkich stać na taki luksus. '' jestem tego samego zdania tylko że : wg mnie ten format ok ale z możliwością ręcznego przełączania a 4:3 domyslnie ( a tak sie nie da) kurcze teraz zostaje mi : kupić laptopa z 16:9 i tv nowy;/bo rozciągnięte mordy mnie nie jarają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie dalej jak 1,5roku temu kupię tv laptopa w zeszłym i co> oglądam sobie obecnie cudownie spaszczone buzie albo szerokie a to dzięki temu nowemu cudnemu formatowi. Ok idzie wsysko do przodu ale po co ludziom utrudniać odbiór? moja babcia ma jeszcze gorzej bo jej tv nie upscaluje do 16:9 mój jeszcze niby ma ta opcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

i całe szczęście u mnie juz dziadki płacza bo na ich tv nie widzą pasków na tvn meteo i 24;/ Źle postąpiono chceli 16:9 ok ale niech nie wmuszają w sygnał znacznika tylko informują i niech każdy zainteresowany sam przełącza format;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale okropnie ten TVN sie bawi z tym 16:9. :x

 

Chcieli juz w zeszlym tygodniu wyciagnac grafike z SafeMode, a nadal jest.

Potem wczoraj nagle zauwazylem ze znaczki i logo na TVN Meteo tez ustawili na srodku. Dzis znowu logo jest do polowy poza ekranem.

A TVN CNBC Biznes naj bardziej przesadzilo. Pokazywali przed chwila dokumentacje krecona w 4:3, wiec byly pasy po bokach, aby zachowac proporcje. Logo i znaczki ale byly jeszcze mniejsze niz zwykle i jeszcze bardziej na srodku.

 

Chyba sie techniki z TVNu troche przejeli z tym nowym formatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN Meteo pomimo znaczka przy krawędzi też jest w safe-mode - wystarczy popatrzeć na wszelkie grafiki z napisami. Jeśli chodzi o TVN24, to wkurzają mnie ich reklamy w pillarboxie. Niech wyłączają WSS przy bloku reklamowym, tak jak to się dzieje na TVN7 i Polsat News. Przy dłuższych programach w 4/3 też mogliby wyłaczać WSS, np. na TVN CNBC Biznes podczas "Progr@m-u". Jeśli już TVN24 chce nadawać w safe-mode i pillarboxie, proponowałbym zamiast czarnych pasów po bokach dodać niebieskie tło, jak podczas kilku okienek na jednym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz sobie siedzę i skacze po kanałach patrze TVP info a potem TVN24 bo mam jeden po drugim i widzę ze TVP info ma dostęp do przekazu w 16:9, a TVN24 w 4:3.

185mfpzhuikyddxoui2_thumb.jpgksqghg2lpyptqhf57t0_thumb.jpg

Na TVP Info wszystko ładnie by wyglądało ale nie mają dostosowanej grafiki a TVN24 nie ma dostępu do przekazu który zapewne realizowany jest przez ORF co za tym idzie EBU a TVN24 możliwe, że podczepił się pod swój wóz transmisyjny bez 16:9 albo pod jakiś inny przekaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ciekawszy numer w TVN24. Jak wiadomo, nadają w 16/9, a materiały które mają w 4/3 dostają gratisowo czarne pasy po bokach. Widziałem jeden materiał, który w źródle był 16/9 ale po drodze zmieniono go w 4/3, a podczas emisji został ponownie dostosowany do 16/9 (czyli jeszcze po pasku po bokach). W rezultacie wyszedł mały prostokącik na środku ekranu. :)

Ech, szkoda, że nie zrobiłem screena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...