Skocz do zawartości

Format obrazu 16:9


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedenego nie rozumie, czemu ludzie tak szybko przeszli z tunerów analogowych na cyfrowe, a z przejściem z telewizorów CRT, na LCD są problemy, nie mówiąc już o HD. znam kilka osób co nie wie co to jest HD

 

 

Jakie problemy?

Przecież telewizory LCD sprzedają się bardzo dobrze. W kwestii tunerów, ludzie przeszli szybko na cyfrowe, bo po pierwsze: nie mieli już co oglądać za pomocą tunerów analogowych, no i po drugie: ilość posiadaczy tunerów sat nie jest ogromna. Telewizor za to ma prawie każdy - naturalnym jest więc fakt, że proces przejścia potrwa o wiele dłużej. Zresztą wymiana odbiornika nie jest dla każdego konieczna, no bo cały czas można wszystko na nim oglądać (nic nie ubywa jak w tunerach analogowych). Póki więc działa, nie trzeba kupować nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wstyd, pewnie w USA są też transmisje w HD, więc 16/9 nie powinno być problemem)

W USA praktycznie wszystkie mecze lecą w HD, nawet te transmitowane przez lokalne stacje.

 

Jedenego nie rozumie, czemu ludzie tak szybko przeszli z tunerów analogowych na cyfrowe, a z przejściem z telewizorów CRT, na LCD są problemy, nie mówiąc już o HD. znam kilka osób co nie wie co to jest HD

Patrząc na to jakie HD serwują nam nasze platformy to wcale się im nie dziwię ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w kóńcu ostudzę te wasze mityczne zapatrzenie w setki kanałów HD w USA. Zdecydowana większość z nich to kanały z ułamkiem treści w HD. Zdecydowana większość kanałów HD ma tam już znacznie gorszą jakość niż w Polsce. W US and A pasmo też nie jest z gumy i DirecTV czy kablówki obniżają bitrate kanałów nawet do 5 Mbit/s w MPEG4 czy 7Mbit/s w MPEG2. Sytuacja gdzieniegdzie delikatnie poprawia się po przejściu na MPEG4 ale bez rewelacji. Można znaleźć bardzo dużo komentarzy na amerykańskich forach na temat bardzo kiepskiej jakości HDTV. Jedynym teraźniejszym i przyszłym źródłem wysokiej jakości HD będzie tam kablówka na światłowodach i przez krótki czas naziemna cyfrówka( bo od marca też się zapcha a jest w MPEG2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HD w USA to nie zgodzę się ze wszystkim z przedmówcą. Owszem większość kanałów HD tam to kanały typu TVN HD, które emitują to co wersja SD, tyle że wybrane pozycje w HD. Z tym że jeśli w TVN HD takie programy w HD trafią się raz albo dwa razy na tydzień to tam praktycznie cały primetime takiego ABC, NBC czy innego kanału ogólnego leci w HD. Czyli to co najlepsze bo w prime time stacje te emitują swoje największe hity. I to jest taka subtelna różnica między polskimi kanałami typu TVN pseudo HD a ichnimi odpowiednikami naszego np. TVN czyli ABC, NBC czy FOX.

Ale poza tym są też kanały, które prezentują ofertę wyłącznie w HD. Są to np. HD Theater, Universal HD, HDNet czy MGM HD (który w USA wystartował rok później niż w Polsce). A ich ramówki to już w ogóle prawdziwa poezja jak dla mnie. A można by tak jeszcze sporo wymieniać. Nawet lokalne niszowe kanały przechodzą na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
[...] tv4 też nadawał chyba w 16:9 chociaż mógł być to i letterbox ale tv mi sie przełączył;D było to około 19

 

Leci teraz mecz w 16:9 na Czwórce. Niestety, to letterbox. Dokładnie to jest 'Letterbox Center'. Sprawdziłem jeszcze naziemny, ale tam leci bez znacznika i mono, czyli jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paa ! Tak sobie to tlumacza . . . i wielka glupota.

 

Cyfrowy Polsat mamy tylko na telewizorze 4:3 ktory nie posiada przelacznika na 16:9 i dziwne, nic sie nie ucina z bokow, tylko sie ma czysty letterbox z czarnymy pasami u gory i u dolu, z tym ze nie anamorficzne.

 

A kto wezmie obraz 16:9 i przestawi sobie na telewizorze na 4:3 zeby mial pelny ekran ? Tego bym chcial widziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mediasat 1630 po Cyfrze i po ustawieniu 4:3 przełącza do letterbox, a w 16:9, kanały 4:3 są rozciągnięte - bez pasów i nie wiem jak to zmienić. Ale i tak większość fajnych kanałów FTA nadawana jest w 16:9, np. Polsat News, BBC World News, DW-TV, RTL itp. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...