Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2020 o 18:11, swordfish napisał:

tu masz zawężone wyszukiwanie do 4K, HDR i Dolby Atmos

 

Nie mam aż tylu głośników, aby brać pod uwagę Dolby Atmos. W zasadzie zatrzymałem się na starodawnym stereo.

:wink:

 

Poza tym PYTANIE ZASADNICZE - czy na upflixie są filmy tylko od Netlixa, czy od wszystkich dostawców, jacy są na internetach :?:  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Jakie nowe filmy, które zostały dodane do Netflixa w ostatnich miesiącach możecie polecić? Tak przy okazji jest jakaś zakładka, gdzie są ocenione filmy przez IMDb tak jak w HBO GO?

 Nowe pod jakim względem? Tytuły, które zostały dodane jako ostatnie?

 

To, ok. Polecam prawdziwą klasykę kina, którą należy znać.

 

"W samo południe" - 4 Oscary, ocena imdb 7.9

"Chleb, miłość i ..." - włoska komedia z pozytywnym przesłaniem z wielkimi kreacjami Sophi Loren i Vittorio De Sica, ocena imdb 6.5

"Czas Apokalipsy" - swobodna ekranizacja powieści Józefa Konrada-Korzeniowskiego, 2 Oscary, w specjalnie odrestaurowanej wersji powiększonej o dodatkowe 49 minut materiału wcześniej nie pokazywanego, ocena imdb 8.4 (w TOP Imdb na miejscu 54)

 

Tak. To są premiery z ostatnich tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule jest wypunktowanych bodajże 8 przypadków rozmijania się z prawdą. To dotyczy pojedynczych scen a Twoje zdanie sugeruje, że serial się mija z rzeczywistością, jak gdyby niemal wszystko było zmyślone. Czujesz różnicę ?

 

Co do tych szczegółów, nie będę dyskutował czy to drobiazgowe sprawdzanie faktów czy  powiedzmy krytyka krytycznego pokazania rodziny królewskiej w pewnych zachowaniach. Nie znam dokładnie historii UK więc mi to nie przeszkadza. Jednak zakładam, że skoro twórcy tak pokazali to z czegoś to wynikało, nawet jeśli nie dotyczyło to tej konkretnej sceny.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekujmy od serialu fabularnego 100% zgodności historycznej. To nie dokument. Podobne zarzuty, były swego czasu kierowane w stronę innych produkcji jak "Czarnobyl" i to też było dla mnie niezrozumiałe. Na tym w sumie polega frajda w oglądaniu seriali opartych na faktach, że można sobie doczytywać i sprawdzać, co było prawdą, a co wymysłem scenarzysty. Gdyby nie "podrasowanie" niektórych wątków i postaci serial nie byłby tak wciągający, a przecież o to głównie chodzi. O rozrywkę. "The Crown" to bez wątpienia rozrywka na najwyższym poziomie i najlepsza rzecz, jaką można oglądać obecnie na Netflixie.

 

Obejrzałem ostatnio "Życie przed sobą" i jestem lekko zawiedziony. Spodziewałem się czegoś dużo lepszego.Sophia Loren oczywiście świetna, ale sama historia przedstawiona w filmie co najwyżej niezła. Niektóre portale spekulują, że za rolę Madame Rosy Sophia Loren otrzyma nominację do Oscara i to byłaby jak najbardziej zasłużona nominacja. Niestety sama produkcja na żadne wyróżnienia nie zasługuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Conan napisał:

Nie oczekujmy od serialu fabularnego 100% zgodności historycznej. To nie dokument......

Racja, zwłaszcza, że nawet książki historyczne często mijają się z tzw. prawdą obiektywną. Więc trudno wymagać od serialu, który jest powieścią w odcinkach dla mało wymagających widzów, żeby zastąpił dokument. 

?

Edytowane przez Max Taadjen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie albo nie ogarniają konceptu serialu fabularnego albo trollują. Osobiście przychylam się ku opcji "why not both?".

 

Pic na wodę byłby wtedy, gdyby powiedzmy ktoś zabierał się za pracę naukową historyczną i za źródło obierał sobie przede wszystkim scenariusz jakiegoś wybranego dzieła artystycznego. 

Tego, że na podstawie paru nieścisłości z prawdą (jakkolwiek głupio to nie brzmi...) można skreślać całą produkcję to nawet nie skomentuję, bo żal. Jeśli ktoś nie radzi sobie z danym konceptem albo nie umie się zabrać za dane dzieło, to ma prawo patrzeć na nie w kategoriach "zgodności z rzeczywistością". Tyle, że trochę wtedy dyskwalifikuje się jako ewentualny recenzent. Nawet dokumenty nie oddadzą realiów w stu procentach, bo reżyser przecież zapewne można wybrać pewne wątki i bardziej je wyeksponować, by dzieło jako takie było ciekawe, choć niekoniecznie zarysowane przez reżysera historie w filmie miałyby największe znaczenie faktycznie.

Książki historyczne zostawmy naukowcom i badaczom, paranaukę zostawmy Bellonie, Empikowi, poszukiwaczom prawdy i zdrowego rozsądku. Nie wiem co ma piernik do wiatraka w kontekście seriali, ale ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Conan napisał:

Obejrzałem ostatnio "Życie przed sobą" i jestem lekko zawiedziony. Spodziewałem się czegoś dużo lepszego.Sophia Loren oczywiście świetna, ale sama historia przedstawiona w filmie co najwyżej niezła. Niektóre portale spekulują, że za rolę Madame Rosy Sophia Loren otrzyma nominację do Oscara i to byłaby jak najbardziej zasłużona nominacja. Niestety sama produkcja na żadne wyróżnienia nie zasługuje.

 Mam na liście do obejrzenia. Sophia Loren nie potrzebuje więcej Oscarów. Ona jest legendą sama w sobie i na zawsze stała się ikoną włoskiego kina. Zresztą na swoim koncie ma już dwie statuetki - jedną aktorską i jedną honorową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""Gambit królowej" - serial Netfliksa - to istny fenomen. Nie dość, że serial z Anyą Taylor-Joy w roli głównej sprawił, że podwoiła się liczba wyszukiwań Google dla szachów i pięciokrotnie wzrosła liczba nowych graczy w serwisie Chess.com, to gigant podał, że w ciągu pierwszych 4 tygodni od premiery "Gambit królowej" został obejrzany przez widzów w 62 mln domów, co czyni go najpopularniejszym miniserialem w historii serwisu."

https://www.onet.pl/film/onetfilm/gambit-krolowej-najpopularniejszy-miniserial-w-historii-na-netflix-fabula-obsada/q0e3e9s,681c1dfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...